HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Obejrzałem Dystrykt 9. To, że jest przedstawiony w formie dokumentu uznałbym bardziej za minus, wolałbym wersję bardziej standardową. Bohater początkowo nie robi dobrego wrażenia, ale w końcu można się do niego przekonać. Akcji jest niewiele, ale ta która jest jest efektownie zrealizowana. Film ciekawy, o prawdziwym (dotyczącym ludzi ogólnie) rzekłbym przesłaniu. 8/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 01:57, MaccCry napisał:

Skandal, aby w takim temacie dwudniowa posucha była! To może ja wtrącę swoje trzy grosze


Kino Polska

nowy cykl filmowy

Pojechane w kosmos

od 2 listopada w każdy poniedziałek:

Sygnały MMXX , Milcząca gwiazda , Test pilota Pirxa , Koniec , Apachen , Klątwa Doliny Węży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2009 o 18:58, tomoliop napisał:

Bohater początkowo nie robi dobrego wrażenia, ale w końcu można się do niego przekonać.


Ale sam Sharlto Copley (aktor grający Wikusa) stwierdził, że to nie miał być typ którego się od razu lubi :D Raczej taki właśnie biurowy pierdzistołek, tchórz i niemota życiowa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Szukam jak najwięcej filmów przedstawiających starożytną Grecję. Nie mogą być to animowane. Z góry thx ;)

Na poprzedniej stronie kolega pyta o filmy nawiązujące do mitów więc, ja trochę większe pole mam, ale z mitów też mogą być ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 23:01, meryphillia napisał:

> Klątwa Doliny Węży.
Yupi!
W końcu będę miał kultowego Polskiego Indiana Jones w kolekcji!


Powiedziałeś to pół żartem , pół serio prawda ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 23:03, kerkas napisał:

Powiedziałeś to pół żartem , pół serio prawda ?.


Jak najbardziej serio. :D
Jeden z moich ulubionych filmów, jakie powstały z ręki Polaków. =]
Uwielbiam ten film i nawet męczyłem się dla niego dwa razy w zatęchłym Iluzjonie Filmoteki Narodowej, by go sobie wspomnieć po latach.

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 23:06, meryphillia napisał:

> Powiedziałeś to pół żartem , pół serio prawda ?.
Jak najbardziej serio. :D
Jeden z moich ulubionych filmów, jakie powstały z ręki Polaków. =]
Uwielbiam ten film i nawet męczyłem się dla niego dwa razy w zatęchłym Iluzjonie Filmoteki
Narodowej, by go sobie wspomnieć po latach.


Film też mi się podobał , ale w kategorii "Polski Indiana Jones" odpada w przedbiegach.
zatęchła salka ? zaraz , zaraz , nie pisałeś kiedyś listu do miesięcznika Cinema pod tytułem "Kinomani masochiści" ?

Poniżej moja riposta na zatęchłą salkę itd.
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=275802&n=85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 22:55, Ambroo napisał:

Witam!

Szukam jak najwięcej filmów przedstawiających starożytną Grecję. Nie mogą być to animowane.
Z góry thx ;)

Na poprzedniej stronie kolega pyta o filmy nawiązujące do mitów więc, ja trochę większe
pole mam, ale z mitów też mogą być ;p


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=255&pid=16505

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 23:12, kerkas napisał:

Film też mi się podobał , ale w kategorii "Polski Indiana Jones" odpada w przedbiegach.


Film ten odpada w jakichkolwiek przedbiegach, bo niewiele jest równie żenujących produkcji na świecie. :D
W moim osobistym rankingu jest na drugim miejscu, zaraz po "Wysłanniczce" ("The Sender").
Ale wspomnienia z dzieciństwa mocno odcisnęły się i po prostu uwielbiam męczyć oczy tym "wężowym" kiczem od czasu do czasu, dlatego też miło, że w końcu będę miał DVD. ;]

Dnia 30.10.2009 o 23:12, kerkas napisał:

zatęchła salka ? zaraz , zaraz , nie pisałeś kiedyś listu do miesięcznika Cinema pod
tytułem "Kinomani masochiści" ?


Nah, to na pewno nie ja.
Oczywiście mimo koszmarnych warunków, Iluzjon to magiczne miejsce było ze względu na atmosferę i repertuar.
Szkoda, że atmosfery zabraknie teraz po remoncie, ale na szczęście dobrze, że repertuar pozostanie nadal znakomity. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 13:48, Baluk25 napisał:

Galerianki czy Dystrykt 9? Proszę o szybką odpowiedź, bo na 15.30 się wybieram :P.


Lepszym filmem jest Dystrykt 9, ale zależy z kim idziesz do kina ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 13:48, Baluk25 napisał:

Galerianki czy Dystrykt 9? Proszę o szybką odpowiedź, bo na 15.30 się wybieram :P.


Byłem na obu, każdy ma plusy i minusy, i każdy pokazuje rzeczywistość. Galerianki - polską, szarą, patologię, a Dystrykt 9 - reakcję ludzi na przybycie obcych. Fakt że dużo osób śmieje się na Galeriankach może jednych odrzucić, drugich zachęcić. Myślę że Dystryk ogólnie jest lepszym filmem na kino, ma świetne efekty dźwiękowe ( ja będąc pierwszy raz od dłuższego czasu w Multikinie raz po raz oglądałem się bo coś mi hałasowało z boku ^^), natomiast Galerianki można spokojnie obejrzeć w domu jak pojawią się na DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze, są na dziś przewidziane w TV jakieś fajne horrory? :D

A jak nie to polećcie coś naprawdę fajnego do wypożyczenia :P Ofc. horror czy coś w ten deseń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ale żeście się uczepili tych Galerianek. O ile pierwsza, amatorska, awersja była w miarę ok, to na kinową wersję nie zamierzam się wybierac. Najśmieszniejsze jest to, że dużo dziewcząt po tym filmie zachciało się skosztować życia galerianki. Tak przynajmniej wnioskuję z różnych for i irców... Dziwię się, że na równi stawiasz Galerianki oraz Dystrykt 9. Choć żadnego nie widział, to i tak bez wahania poszedłbym na D9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 16:11, Ambroo napisał:

Forumowicze, są na dziś przewidziane w TV jakieś fajne horrory? :D

A jak nie to polećcie coś naprawdę fajnego do wypożyczenia :P Ofc. horror czy coś w ten
deseń


Zależy jaki masz dobór kanałów. Jeśli podstawowy to na Polsacie o północy są "Drapieżcy", na TV4 o tej samej godzinie "Przynęty" a na TVN "Dreamcatcher", z czego ten trzeci jest odradzany mimo dobrzej obsady, reżysera i tego że jest na bazie książki Kinga.

To na AXN leci "Hellboy". Niespodzianka, też o północy. Na Ale Kino! są dwa horrorki, jeden z żywymi trupami a drugi to "Ring".
Dalej - "Lalki" na Cinemax, "Gabinet figur woskowych" na TCM. Dalej nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu obejrzałem kawałek filmu, zachciało mi się teraz wiedzieć co to za tytuł.
Film stary, ale w kolorze. Opis wyciągnięty z zakamarków pamięci, więc mogą być nieścisłości - Kosmos, coś bardzo odległego od Ziemi. Ludzie lądują, okazuje się że coś im robi krzywdę, w trakcie filmu wyjaśnia się, że jest to ''potwór stworzony przez podświadomość. Jest też motyw podwyższania sobie inteligencji, a rasa która zamieszkiwała tą planetę, miała być dużo inteligentniejsza od nas. Film kończy się tym, że kapitan (?) statku za namową profesora/naukowca, rezydującego na tejże planecie przekręca jakiś kluczyk, po czym wszyscy uciekają a planeta wybucha...
Anybody? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się