HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 05.11.2009 o 23:55, Fumiko napisał:

Ile masz lat? Bo ja w wieku małonastu uważałam że Britney jest OK, potem mi przeszło
(na całe szczęście) a wstyd został :P

16
Nie jestem jakims fanem tego filmu ale da sie obejrzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Zmierzch oglądałem wieczorem (zacząłem o 22.00) i usnąłem, taki dobry był to (podobno) horror. Lepiej kiedyś wyszedłem na oglądaniu "Domu strachu" też nie był straszny, był żenujący, ale się można było pośmiać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2009 o 20:47, Tyler_D napisał:

No ale jeśli dobrze pamiętam walczyli oni tam z Japończykami a o takie filmy przecież
prosił Ambroo. Ale jeżeli coś pomerdałem to wybaczcie, pisałem z pamięci a po drugie
widziałem ten film dość dawno temu.


Mea Culpa, nie spojrzałem wstecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem (wreszcie) film "Dystrykt 9". I nie bardzo rozumiem dlaczego tyle osób się nim zachwycało. Film raczej IMHO przeciętny. Głównie scenariuszowo.
Poza tym wkurzały mnie 2 rzeczy tj. latająca kamera i duża ilość bluzgów.
Pierwsza sprawa była dosyć męcząca, bo aż oczy bolały i o ile w pierwszych scenach było to w jakiś sposób uzasadnione (trybem reportażu), to potem już kompletnie zbędne i tylko irytujące. Ale zdaje się to teraz staje się modne i wszyscy zaczynają robić filmy w ten sposób, czy to potrzebne, czy nie :-/
Jeżeli chodzi o ilość bluzgów, to ja to odbieram w ten sposób, że chodzi o epatowanie małoletniego widza, który tym bardziej się cieszy i częściej je słyszy. Dorosłym mężczyznom a przede wszystkim dżentelmenom to nie jest do szczęścia potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale większość dialogów w filmie była improwizowana, na zasadzie "sytuacja taka i taka, kamera, akcja". Już widzę jak Ty na miejscu Wikusa byś gości w laboratorium grzecznie i kulturalnie prosił żeby dali Ci spokój. Albo pod ostrzałem posługiwał się językiem z przyjęcia u angielskiej królowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2009 o 19:39, Fumiko napisał:

Pytanie: alternatywne zakończenie widziałeś?

Nie widziałem, może i lepsze ale mnie już nie ciągnie. Jakoś film mi nie zapadł w pamięć na tyle by dociekać ów alternatywnego zakończenia. Raczej sobie to daruję.
Ciekawi mnie bardziej film "Dziennik Nimfomanki". Oglądałaś go może bądź ktoś inny z tu obecnych? Warto poświęcić czas? Książka ponoć była hitem. Co z filmem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kto ma zamiar iść na Gamera, osobiście odradzam, chyba, że ktoś lubi słabe filmy. coś jak Death Race, na podobnej zasadzie, tylko więźniowie biorą udział w grze, w której są sterowani przez innych ludzi i muszą przetrwać ;P pomysł fajny, ale z wykonaniem to już inna bajka ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie dzisiejszego filmu na TVNie. Chodzi mi o infiltrację. Słyszałem o nim całkiem pochlebne opinie. A co wy o nim myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.11.2009 o 18:08, Ichibanboshi-kun napisał:

Kurde, ten film miał potencjał. Mam nadzieję, że w przyszlości ktoś znów sięgnie po tę
knigę

to drugie zakończenie jest beznadziejne i zastanawiam się czy tak trudno było zrobić takie zakończenie jakie jest w książce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 18:32, Gregario napisał:

to drugie zakończenie jest beznadziejne i zastanawiam się czy tak trudno było zrobić
takie zakończenie jakie jest w książce

Może nie trudno ale zapewne takie zakończenie jakie jest w wersji wypuszczonej do kin wydawało się twórcom bardziej odpowiadające gustom widzów ... a wierność oryginałom to raczej nie jest to co serwują nam filmowcy. A tak właściwie to jakie było zakończenie książkowe? Streściłbyś je tutaj w spoilerze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 18:21, Gregwil napisał:

Ja mam pytanie odnośnie dzisiejszego filmu na TVNie. Chodzi mi o infiltrację. Słyszałem
o nim całkiem pochlebne opinie. A co wy o nim myślicie?


Przyłączam się do pytania. Warto obejrzeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 18:38, Tyler_D napisał:

raczej nie jest to co serwują nam filmowcy. A tak właściwie to jakie było zakończenie
książkowe? Streściłbyś je tutaj w spoilerze?


Całą książkę by trzeba streścić bo się niemal nijak miała do filmu. Ale ok:

Spoiler

w książce gość zostaje pojmany przez "wampiry" i skazany przez nie na śmierć za "morderstwa" jakich się dopuścił na ich ludzie. W celi uświadamia sobie, że jak kiedyś wampiry były legendarnym postrachem nocy dla ludzi, tak on, ostatni obecnie normalny człowiek, jest postrachem dnia dla wampirów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 19:19, Nightdew napisał:

> Ja mam pytanie odnośnie dzisiejszego filmu na TVNie. Chodzi mi o infiltrację. Słyszałem

> o nim całkiem pochlebne opinie. A co wy o nim myślicie?

Przyłączam się do pytania. Warto obejrzeć?


Lepiej obejrzeć oryginał
"Infernal Affairs" z 2002 roku. oraz prequel i sequel pod tym samym tytułem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może by tak nieco bardziej literacką polszczyzną recenzje pisać? Bo tu akurat wulgaryzm jest kompletnie nie uzasadniony sytuacją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 20:56, Fumiko napisał:

A może by tak nieco bardziej literacką polszczyzną recenzje pisać? Bo tu akurat wulgaryzm
jest kompletnie nie uzasadniony sytuacją...

Jaki wulgaryzm ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się