HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 06.11.2009 o 21:24, Shego napisał:

Jaki wulgaryzm ???

Facepalm. Ile masz kolego lat? :P
"Zajebisty" - jakkolwiek w twoim środowisku się nie sądzi, to wulgaryzm mimo wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 22:05, szypek26 napisał:

> Jaki wulgaryzm ???
Facepalm. Ile masz kolego lat? :P
"Zajebisty" - jakkolwiek w twoim środowisku się nie sądzi, to wulgaryzm mimo wszystko.

Jak to jest dla ciebie wulgaryzm to pozdro:P mam 16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 22:05, szypek26 napisał:

Facepalm. Ile masz kolego lat? :P
"Zajebisty" - jakkolwiek w twoim środowisku się nie sądzi, to wulgaryzm mimo wszystko.


Ogłaszam międzynarodową zrzutkę. Cel: ewakuacja myślącej części ludzkości na Marsa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 22:12, Fumiko napisał:

Ogłaszam międzynarodową zrzutkę. Cel: ewakuacja myślącej części ludzkości na Marsa...


Do Johna Cartera? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 22:18, Fumiko napisał:

> Do Johna Cartera? :D

Nie łapię dowcipu, wybacz.


Ot takie małe nawiązanie do serii powieści Edgara Rice Burroughsa o Johnie Carterze z Marsa chciałem uczynić, zresztą pierwsza część serii czyli "Księżniczka Marsa" ma być zekranizowana. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 22:25, Nagaroth napisał:

Ot takie małe nawiązanie do serii powieści Edgara Rice Burroughsa o Johnie Carterze z
Marsa chciałem uczynić, zresztą pierwsza część serii czyli "Księżniczka Marsa" ma być
zekranizowana. :)


A to mi seria umkła była. Warto się zaznajomić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem kiedyś na tvp1 albo 2 taki film o kobitkach, które robiły facetów w balona- jedna się żeniła a druga kręciła tyłkiem przez co koleś zdradzał żonę, Ta później wszystkiego się dowiedziała i brała rozwód i kupę kasy od niego. Ale pewnego dnia córka tej kobitki się zakochała i trochę się wszystko skomplikowało. Wiecie jak nazywał się ten film? Chyba coś ze złośnicą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 22:31, Fumiko napisał:

A to mi seria umkła była. Warto się zaznajomić?


Nie dziwne że umknęła ;) "Księżniczka Marsa" wydana została w 1912 roku ;) mało osób dzisiaj interesuje się starym s-f.

A czy warto? To zależy, jeśli lubisz literaturę w której ważna jest przede wszystkim przygoda i podróże po dziwnych miejscach zaś bohaterem napakowany ale nie debilowaty mięśniak który ratuje galaktyczne, półnagie księżniczki (co z tego że Marsjanka wygląda jak seksowna Ziemianka? :D) to serdecznie polecam. W każdym razie ja Johna Cartera stawiam pośród swoich ulubieńców - Conana i Solomona Kane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat zajebisty to takie nieco kontrowersyjne słowo jest. Bo niby jedni mówią, że to wulgaryzm, ale są też tacy np. Bralczyk, którzy twierdzą, że to archaizm, więc nie przesadzałbym z "faktami".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 22:49, Adidas66 napisał:

Akurat zajebisty to takie nieco kontrowersyjne słowo jest.

A i owszem, owszem.

Dnia 06.11.2009 o 22:49, Adidas66 napisał:

ale są też tacy np. Bralczyk, którzy twierdzą, że to archaizm, więc nie przesadzałbym
z "faktami".

No dobra - niech sobie będzie archaizmem. Ale jedno nie wyklucza drugiego.
jeżynka: (...) dlaczego np. słowo " zajebisty " naszym rodakom kojarzy z pozytywnym zabarwieniem skoro korzenie są od naszych sąsiadów i nie mają pozytywnego odczucia delikatnie mówiąc
Jerzy_Bralczyk: Korzenie są ogólnosłowiańskie, my mamy też prawo do tego słowa. Jego budowa przypomina takie słowa jak zadzierzysty, a znaczenie jest podobne. Zresztą wulgaryzmy wyrażają uznanie, nie tylko niedobrą ocenę.

Nie mam zamiaru urządzać krucjat, ale dla mnie ta wypowiedź jest jednoznaczna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czepnąć się można zawsze ;) Tymniemniej, Shego powinien napisać więcej i ująć to ładniej, bez słów mogących uchodzić za wulgaryzmy ;) EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 22:36, Witcher1990 napisał:

Oglądałem kiedyś na tvp1 albo 2 taki film o kobitkach, które robiły facetów w balona-


"Wielki podryw" z G.Hackmanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 23:02, Shego napisał:

Wlasnie skonczylem ogladac Infiltracje po raz drugi (za pierwszym razem w kinie), i podobala
mi sie jeszcze bardziej. Kino akcji na najwyzszym poziomie jak dla mnie 10/10

Jeżeli ten film nazywasz filmem akcji ... To człowieku pozdrawiam. Zaznajom się trochę ze słowami i ich definicjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 23:10, mlynar911 napisał:

> Wlasnie skonczylem ogladac Infiltracje po raz drugi (za pierwszym razem w kinie),
i podobala
> mi sie jeszcze bardziej. Kino akcji na najwyzszym poziomie jak dla mnie 10/10

Jeżeli ten film nazywasz filmem akcji ... To człowieku pozdrawiam. Zaznajom się trochę
ze słowami i ich definicjami.

Tez cie lubie
Dobra no to dramat kryminalny moze byc? Znajdz se jakies zajecie albo dziewczyne albo zostan nauczycielem w podstawowce w jakiejs wsi masz powolanie..... roflmao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 23:09, kerkas napisał:

> Oglądałem kiedyś na tvp1 albo 2 taki film o kobitkach, które robiły facetów w balona-


"Wielki podryw" z G.Hackmanem

Tak to ten film! Dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 23:16, Shego napisał:

Tez cie lubie
Dobra no to dramat kryminalny moze byc? Znajdz se jakies zajecie albo dziewczyne albo
zostan nauczycielem w podstawowce w jakiejs wsi masz powolanie..... roflmao


To to nie jest film akcji O.o?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 23:16, Shego napisał:

Tez cie lubie
Dobra no to dramat kryminalny moze byc? Znajdz se jakies zajecie albo dziewczyne albo
zostan nauczycielem w podstawowce w jakiejs wsi masz powolanie..... roflmao

Jesteś po prostu śmieszny ... Nie dość ,że pleciesz głupoty to jeszcze jesteś obsceniczny gdy Ci się uwagę zwróci ...
Pozdro człowieku i ogarnij życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się