HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

wie ktoś jak nazywa się film, w którym ludzie nie znali kłamstw, aż pojawił się jeden typek i zaczął wszystkim kłamać ? może niezbyt logicznie to wyjaśniłem, ale jeśli ktoś oglądał powinien wiedzieć o co chodzi. kumpel mi o nim opowiadał i mówił, że jest dobry, ale tytułu nie pamięta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 14:38, demigod93 napisał:

wie ktoś jak nazywa się film, w którym ludzie nie znali kłamstw, aż pojawił się jeden
typek i zaczął wszystkim kłamać ? może niezbyt logicznie to wyjaśniłem, ale jeśli ktoś
oglądał powinien wiedzieć o co chodzi. kumpel mi o nim opowiadał i mówił, że jest dobry,
ale tytułu nie pamięta ;)

Może "The Invention of Lying"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - pierwsze pare minut, scena gdy główny bohater

Spoiler

strzepuje z siebie pył / proch powstały ze zwłok spopielonych przez obcych

oraz ostatnia scena. Nie powiedziałem że ten film to mistrzostwo ani że jest jakiś BARDZO dobry, po prostu można obejrzeć ale nie ma co się nastawiać na extra hit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się wstrzelę w to czego szukasz ale może:

- Życie jest piękne

- Cast Away

- Terminal

- Jarhead

- Miasto Boga

- Złap mnie, jeśli potrafisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 15:49, Tyler_D napisał:

Nie wiem czy się wstrzelę w to czego szukasz ale może:

Z Cidade de deus na bank się nie wstrzelizs:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niby nie, bo to raczej dramat ale jak ja go oglądałem [ a było to już jakiś czas temu ] to zapamiętałem z tamtego filmu sporo elementów komediowych, co prawda często gęsto był to śmiech przez łzy ale mimo wszystko dla mnie ten film to taka mieszanka dramatu, komedii i co nieco filmu obyczajowego. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wypad do kina, ostatni raz byłem na premierze "The Simpsons" (generalnie w kinie jestem co 2-4 lata). Na czym bylem wczoraj? Oczywiście "Dystrykt 9". W skrócie - film ok ale zakończenie do kitu.
Forma filmu nasuwa mi jedno pytanie - "co lepsze: sztampowe hollywódzkie filmy czy produkcje a''la REC" (chodzi mi o pracę kamery.

Miałem okazje obejrzeć też zapowiedzi innych filmów - "Gates of Hell", "Paranormal Activity" oraz "2012". Pierwszy jakiś nonsensowny (babka robiła to co każdy na jej stanowisku i została przeklęta. Lul. Co do tego ostatniego - "cholera ale te efekty poszły naprzód". Srsly, film ma tak dopracowane efekty że aż głowa mała. I to chyba jego jedyny atut.

@Fumiko: co do obrazka którego podałaś w Kwasach - jak w końcu mówili w filmie na Krewetki? Prawn czy Drones? Ja słyszałem cały czas Drones.

@Nagaroth: oglądałem "Źródło" - rewelacja a ścieżka dźwiękowa - palce lizać. Spróbuję kiedyś obejrzeć dwa pozostałe podane przez Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 21:45, SpecShadow napisał:

Kolejny wypad do kina, ostatni raz byłem na premierze "The Simpsons" (generalnie w kinie
jestem co 2-4 lata). Na czym bylem wczoraj? Oczywiście "Dystrykt 9". W skrócie - film
ok ale zakończenie do kitu.
Forma filmu nasuwa mi jedno pytanie - "co lepsze: sztampowe hollywódzkie filmy czy produkcje
a''la REC" (chodzi mi o pracę kamery.

Będąc bardziej dokładnym to pracę kamery Blair Witch Project, od tego filmu zrobił się boom na taką prace kamery, a co do dystryktu, to nie bardzo chodzi w nim o takie szczegóły. Trzeba sie cieszyc ze wreszcie pojawił sie film SF który nie jest crapem bez treśći zwróc uwagę, że nawet miejsce jest idealnie(sajensfikszynowo)dobrane, w końcu to RPA, do niedawna biali ludzie rządzili w nieswoim państwie, a murzyni byli traktowani gorzej niż w ameryce na polach bawełny. W D9 jest podobnie, tle że tam ludzie sprzymierzają się przeciwko krewetkom.
Można by się nawet bardziej o tym wszystkim rozpisać, a to wszystko świadczy o wartości tego filmu, wreszcie, będę to powtarzał do premiery Avatara, dostaliśmy kino SF, nie kino pełne efektów specjalnych z czasem akcji w przyszłości, tylko kino SF.

Dnia 08.11.2009 o 21:45, SpecShadow napisał:

została przeklęta. Lul. Co do tego ostatniego - "cholera ale te efekty poszły naprzód".
Srsly, film ma tak dopracowane efekty że aż głowa mała. I to chyba jego jedyny atut.

Ale robi go mistrz widowiskowego kitu, Emmerich

Spokojnie, zaraz Fumiko Ci na pewno prześle linka do źródła prawnowego XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 21:45, SpecShadow napisał:

@Fumiko: co do obrazka którego podałaś w Kwasach - jak w końcu mówili w filmie na Krewetki?
Prawn czy Drones? Ja słyszałem cały czas Drones.


"Prawns" na ogół. Drones to tam padło ze 2 razy na określenie "robotnic" zamkniętych w D9...

Edit: zakończenie właśnie jest świetne, bo niejako wymusza zastanawianie się. "Co gdyby?" "Dotrzyma słowa czy nie?" itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 10:55, szynka140 napisał:

mógłby ktoś polecić jakąś nie głupią komedię, która nie tylko śmieszy, ale też daje do
myślenia (np. "Choć goni nas czas")


"Kiedy Harry poznał Sally"

"Pukając do nieba bram"

"Skarbonka"

Wszystkie komedie w reżyserii Billego Wildera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się, czy można gdzieś kupić film "To" na dvd ?. Film jest z 1990 r.
i jest adaptacją książki S. Kinga. Pamiętam, że oglądałem ten film w telewizji albo na VHS-ie
jak byłem mały i bardzo się bałem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest taki bardziej mini-serial. Normalnie jak za dotknięciem różdżki mi się przypomniał ten film. Sam bym sobie chętnie obejrzał. Niestety na allegro nie ma. Ciężko będzie kupić DVD. Jeżeli już to na giełdzie albo od znajomego z drugiej ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 10:19, Tyler_D napisał:

Na allegro jest kilka aukcji z tym filmem, niestety dość drogo się cenią ...

Właśnie próbuje znaleźć na allegro i nie mogę. Wpisuje "To" wpisuje "It" i nic nie ma.
Mógłbyś mi podać link do jakiejś aukcji:) z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw przechodzisz do działu "Filmy", potem w szukajke wklepałem "it horror" i znalazłem. ;-D

Tu masz chyba najtaniej ale bez polskich napisów.



A tu z polskimi, różnica dość znaczna.



Linki dałem w spoilerze coby się nikt nie czepiał ... ech ... co za czasy. -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

19 listopada idę z klasą do kina na "Dzieci Ireny Sendlerowej". Co sądzicie o tym filmie? Jest to ciekawa produkcja, czy trzyma poziom typowy dla takich filmów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakiś mój rekord - napisanie odpowiedzi na posta mającego ponad 2 miesiące ;). Sry, jakoś dopiero teraz, przypadkiem, zauważyłem, że do mnie pisałeś. (ja to mam dopiero zawirowania czasowe!)

Dnia 05.09.2009 o 16:03, Tyler_D napisał:

Sry że tak późno odpisuję ale miałem lekkie zawirowania czasowe ... ;-D. I co? Tylko
tyle masz do powiedzenia? A poza tym film kopie rzyć prawda? ;-P

Kopie, i to jak! Do tej pory FC obejrzałem 3,5 raza ;).

Dnia 05.09.2009 o 16:03, Tyler_D napisał:

PS.

Spoiler

I jak? Zauważyłeś wstawione klatki z Tylerem i inne smaczki?


Pewnie, że tak. Pewnie nie wszystkie, ale przynajmniej niektóre... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 11:44, Dark_elves napisał:

> Na allegro jest kilka aukcji z tym filmem, niestety dość drogo się cenią ...
Właśnie próbuje znaleźć na allegro i nie mogę. Wpisuje "To" wpisuje "It" i nic nie ma.
Mógłbyś mi podać link do jakiejś aukcji:) z góry dzięki



Spoiler


Najtaniej a i sprzedawca pewny wiem bo kupiłem kilka rzeczy od niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się