HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 16.11.2009 o 21:44, Shlafrok napisał:

> Ja bym sie wybrał tylko dla efektow, podobno scenariusz i aktorstwo to smiech na
sali

Trzeba pamiętać, że nie warto liczyć na nic innego w wypadku filmów Emmericha. Po prostu
wchodzisz do kina, kupujesz popcorn i napawasz się masakrą ludzkości, przy czym oczywiście
masz świadomość, że człowiek wygra, a marsjanie oberwą po tyłkach. ;)

Zauwazylem to ogladajac pare innych jego ''dzeł''. W sumie to tylko Stargate mu wyszedl, ale tez mozna sie klocic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2009 o 21:45, Daelor napisał:

ja się nie zawiodłem, bo nastawiłem się na głupawe, efekciarskie kino - dlatego wyszedłem
z kina zadowolony.


w sumie to po tym filmie niczego innego sie spodziewac nie mozna, ja go sobie jednak odpuszcze ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolekcja "Mocne kino"
http://www.kolekcjafilmowa.pl/mocnekino/

Ocean''s Eleven
Ocean''s Twelve
Chłopcy z ferjany
Ocean''s 13
Zabójcza broń
Infiltracja
Dzień próby
Historia przemocy
Syriana
Zabójcza broń 2
Depresja gangstera
Pieskie popołudnie
Tajemnice Los Angeles
Zabójcza broń 3
Bonnie i Clyde
Nawrót depresji gangstera
Zabójcza broń 4
Ucieczka gangstera z 1972 r.
Dopaść Cartera z 1971 r. Z M.caine

Zabójstwo Jessego Jamesa...
Ulice nędzy
Godziny zemsty remake "Zbiega z Alcatraz"
Synowie Mafii
Tequila sunrise

Podkreślone tytuły widziałem i polecam.

Ps. Zastanawiam się kiedy oni wreszcie zmienią repertuar a nie w kółko będą dodawać te same filmy do gazet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odlot - nie warto dopłacać do 3D, ale nawet jeśli i tak się opłaca. Naprawdę świetny, ciepły, zabawny film animowany, na którym zarówno dzieci jak i dorośli się świetnie bawią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2009 o 11:56, kerkas napisał:

Dnia 17.11.2009 o 11:56, kerkas napisał:

Ps. Zastanawiam się kiedy oni wreszcie zmienią repertuar a nie w kółko będą dodawać te
same filmy do gazet.

Forrest Gump
Piękny umysł
American Beauty
Śniadanie u Tiffany''ego
To nie jest kraj dla starych ludzi
Poza światem
Rzymskie wakacje
Jeździec bez głowy
Złap mnie jeśli potrafisz
Top Gun
Wojna i pokój
Dziecko Rosemary
Firma
Monachium
Mission: Impossible
Chinatown
Truman Show
Polowanie na Czerwony Październik
Fatalne zauroczenie
Czas patriotów
Wielki Gatsby
Amistad
Maratończyk
Uwierz w ducha
Bulwar Zachodzącego Słońca
Love story
Lokator
Czułe słówka
Niemoralna propozycja
Wichrowe wzgórza
To jest potężna kolekcja, która bardzo dobrze pasowałaby na regalik, jednakże cena jest nie do zaakceptowania dla mnie. 30 zeta na jeden film.
Pogrubienia to te filmy, które prawie na 100% kupie, a podkreślone, to te, które całkiem możliwe, że kupie, reszta jest średnia, dobra, bardzo dobra, etc- nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2009 o 19:17, Shego napisał:

Wiele z tych filmow mozna kupic za 10-20 zł w przykładowo MM wec sie rzeczywiscie sredno
opłaca. CHyba ze ktos chce miec piękną jednolitą kolekcję:)

Dobre etui ma, poza tym, wydanie dużo lepsze niż zwyczajne i to co powiedziałeś: jednolita kolekcja. Foresta Gumpa już mam, troche filmów może jeszcze kupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../ To jest potężna kolekcja, która bardzo dobrze pasowałaby

Dnia 17.11.2009 o 19:16, bartog123 napisał:

na regalik, jednakże cena jest nie do zaakceptowania dla mnie. 30 zeta na jeden film.


Tak naprawdę to najciekawsze z tych wszystkich kolekcji są mini książeczki dołączonej do każdego wydanego filmu z informacjami o aktorach , reżyserze ,itd.
Tak było w przypadku "Wielkiej kolekcji filmów wojennych" , "Wielkiej kolekcji westernów".
Natomiast masz rację wszystkie te filmy można dostać bez problemu w sklepach , marketach , allegro itd. a jak się człowiek postara to i dużo poniżej 30zł.
Po prostu wkurza mnie to iż wydają filmy które już się ukazały na rynku w normalnych wydaniach , a oni kuszą jaka to super jest ich kolekcja , najlepszych , niezapomnianych , nieprzemijających* filmów.
Dawniej kolekcje oferowały filmy nie wydane jeszcze w Polsce np.
kolekcja na 75 lecie Warner Bros , kolekcja na 50 lecie Columbia Pictures itd. owszem zdarzają się wyjątki:
http://www.kolekcjafilmowa.pl/kungfu/kolekcja.html
ale to naprawdę wyjątki a już kolekcja The best of Science Fiction to śmiech na sali.
http://www.kolekcjafilmowa.pl/sf/

*niepotrzebne skreślić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WYSTAWA CSI: THE EXPERIENCE W BLUE CITY


Gratka dla fanów popularnego serialu „CSI: Kryminalne zagadki”! Dzięki wspólnej pracy EMS Exhibits, CBS Consumer Products i Muzeum Historii i Nauki w Fort Worth w Blue Expo w Blue City już w połowie października pojawi się wystawa, która zachwyci każdego, kto lubi kryminalne zagadki. Podczas CSI: The Experience oglądający mają szansę przeniesienia się na miejsce zbrodni i pracy w charakterze oficera śledczego.
Takiej wystawy jeszcze nie było nie tylko w Blue City, ale też i w Polsce! Goście CSI: The Experience staną się uczestnikami jednej z trzech zagadek kryminalnych, w których to za zadanie będą mieli znaleźć dowody i zapisać swoje wnioski na specjalnych kartach obserwacji. Zagadki różnią się poziomem grozy, a najdelikatniejszą z nich jest tajemnica pozostałości szkieletu odkrytego na dalekim pustkowiu. Dwa ultranowoczesne laboratoria kryminalistyczne pomogą im poskładać poszlaki w całość. Z pomocą śledczych z serialu telewizyjnego oraz ich kolegów po fachu ze świata żywych, będą formułować hipotezy, oceniać swoje domysły na podstawie faktów naukowych i spróbują rozwikłać sprawę. Wszystko to przy użyciu tych samych technik, jakie mają do swojej dyspozycji bohaterowie serialu (m.in. ekranów dotykowych).
Więcej na www.csitheexperience.org

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2009 o 12:10, mrrruczit napisał:

Odlot - nie warto dopłacać do 3D, ale nawet jeśli i tak się opłaca. Naprawdę świetny,
ciepły, zabawny film animowany, na którym zarówno dzieci jak i dorośli się świetnie bawią
:)


Spoiler

Dzieci rzekłbym trochę mniej.
Pamiętaj że przez 30 minut jest zero dialogów, potem jest niejasna(dla dzieci)scena informująca o tym, że Ela poroniła, w tym momencie słyszałem w kinie(poza odgłosami nudy)"o co chodzi".
Dzieci mogą jedynie się cieszyć z ptaszyska i gadających psów. Pixar doskonale połączył kino z przesłaniem z kinem dla dzieci. Te balony, to był/jest tak niesamowity motyw!
uważm, ze jest to jedno z najlepszych dzieł Pixara :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2009 o 11:56, kerkas napisał:

Czy ja wiem czy jest to takie ''''Mocne kino''''. Ja nazwałbym tą serię ''''Średnio mocne kino''''.

Dnia 17.11.2009 o 11:56, kerkas napisał:

Chłopcy z ferjany
Infiltracja
Zabójstwo Jessego Jamesa...

Tylko te trzy tytuły mam ochotę kupić, reszta to albo powtórki albo nic szczególnego.

Dnia 17.11.2009 o 11:56, kerkas napisał:

Ps. Zastanawiam się kiedy oni wreszcie zmienią repertuar a nie w kółko będą dodawać te same filmy do gazet.

To odwieczne pytanie, które nurtuje większość kupujących filmy z gazet, a które nie doczekało się jeszcze odpowiedzi (i może nie doczeka w ogóle). Życie. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 15:03, Dark_Sebat napisał:

> Ps. Zastanawiam się kiedy oni wreszcie zmienią repertuar a nie w kółko będą dodawać te same filmy do gazet.
To odwieczne pytanie, które nurtuje większość kupujących filmy z gazet, a które nie doczekało
się jeszcze odpowiedzi (i może nie doczeka w ogóle). Życie. ;]

Nie jestem pewien, ale to może się wiązać bądź z wygaśnięciem praw autorskich, a co za tym idzie - z niższa ceną, bądź z tym, że wybór innych filmów na DVD jest zbyt słaby.
Ale mogę się mylić i jest to związane np. ze spiskową teorią :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto się zgodzi ze mną, że ojciec chrzestny i ojciec chrzestny 2 są najlepszymi filmami w historii kina. Coppola był wielkim reżyserem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 16:56, Zodiac napisał:

Kto się zgodzi ze mną, że ojciec chrzestny i ojciec chrzestny 2 są najlepszymi filmami
w historii kina. Coppola był wielkim reżyserem.

Scarface był lepszy, a co tu dużo gadać jak się rozszerzy konkurencję na filmy innych gatunków i tematów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 16:57, hans_olo napisał:

> Kto się zgodzi ze mną, że ojciec chrzestny i ojciec chrzestny 2 są najlepszymi filmami

> w historii kina. Coppola był wielkim reżyserem.
Scarface był lepszy, a co tu dużo gadać jak się rozszerzy konkurencję na filmy innych
gatunków i tematów.

Ale przyznaj że ojciec chrzestny jeden z najlepszych filmów w historii kina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 16:59, Zodiac napisał:

Ale przyznaj że ojciec chrzestny jeden z najlepszych filmów w historii kina

A co ja jakiś niewolnik jestem? Gdyby był tak dobry jak książka, to bym przyznał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 16:59, Zodiac napisał:

> > Kto się zgodzi ze mną, że ojciec chrzestny i ojciec chrzestny 2 są najlepszymi
filmami
>
> > w historii kina. Coppola był wielkim reżyserem.
> Scarface był lepszy, a co tu dużo gadać jak się rozszerzy konkurencję na filmy innych

> gatunków i tematów.
Ale przyznaj że ojciec chrzestny jeden z najlepszych filmów w historii kina

Ja przyznam ze jest genialny, ale nie istnieje cos takiego jak "najlepszy film w historii kina"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 17:03, hans_olo napisał:

> Ale przyznaj że ojciec chrzestny jeden z najlepszych filmów w historii kina
A co ja jakiś niewolnik jestem? Gdyby był tak dobry jak książka, to bym przyznał.

z książką rzeczywiście porównania nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się