HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Warto obejrzeć 2012, efekty naprawdę zadziwiają. Nie polecam nowej piły bo to kolejna nudna masakra ;\\ co do horrorów polecam Rec 2, może wątkowo nie jest to nic nowego ale daje radę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 19:53, LESZ3u napisał:

Wymienione filmy może nie są zbyt ambitne (poza Mgłą, która jednak aspiruje do bycia czymś więcej niż zwykłą siekaniną), ale zastrzelę każdego, kto powie, że nie są to co najmniej bardzo dobre filmy


Szczelaj. Wanted to słaby film z dobrymi efektami zupełnie bez bez polotu starający się zrobić z siebie krzyżówkę Fight Clubu z Matriksem, a Mgła to dobra rzecz jest, ale nic ponad to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 20:02, Shlafrok napisał:

Szczelaj. Wanted to słaby film z dobrymi efektami zupełnie bez bez polotu starający się
zrobić z siebie krzyżówkę Fight Clubu z Matriksem, a Mgła to dobra rzecz jest, ale nic
ponad to.


To ten film po którym podejrzewali że Jolie ma anoreksję, czy coś pomieszałam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 20:04, Fumiko napisał:

To ten film po którym podejrzewali że Jolie ma anoreksję, czy coś pomieszałam?


Nie wiem. Coś tam się słyszy że pada Andżelika na planach filmów (ostatnio chyba przy Salt, ale warto sprawdzić na Pudelku) , ale w Ściganych nie darowała sobie sceny z ukazaniem tego-i-owego. Druga sprawa, że w ciągu tyćka ponad roku zmieniły jej się poglądy i postanowiła solidaryzować się z krajami trzeciego świata, co można skrócić do soczystego wtf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 20:07, Czarek-k napisał:

Zna ktoś może jakiś dobry fil science-fiction? Tylko nie wymieniać mi tu "Dystrykt 9"
i "Star Trek", bo już widziałem.


Equilibrium. Blade Runner. Solaris.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się coś po prostu przypomniało, bo to o Wanted chyba właśnie chodzi: był któryś z filmów sensacyjnych właśnie w którym wyglądała na nienaturalnie wręcz wychudzoną. I zaczęły się spekulacje czy to skutek efektów specjalnych czy też Angie ma anoreksję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 20:07, Czarek-k napisał:

Zna ktoś może jakiś dobry fil science-fiction? Tylko nie wymieniać mi tu "Dystrykt 9"
i "Star Trek", bo już widziałem.

Załatw sobie Moon... BTW nie wiem dlaczego w Polsce jeszcze premiery nie było. Wygląda na ciekawy film... ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 20:26, Shlafrok napisał:

->Fumiko
Sama oceń: http://www.youtube.com/watch?v=Csy-TR8TXTk.
Chudzina.


Ręce jak patyczak, więc o ile to nie była dublerka...

Edit: znajomy właśnie skomentował, że pomalować na zielono i może grać krewetkę w d9 :D

PS: Tyler mi uwagę zwrócił - pisząc Solaris miałam na myśli ekranizację Tarkowskiego, ta z 2002 kompletnie mi się nie zapisała w pamięci. (W sensie nie zarejestrowałam że coś takiego było).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 20:19, Ambroo napisał:

Wszystkie filmy z serii "Obcy", "Obcy vs. predator", Solaris.

Obcy tak, wszystkie czesci, ale AvP to syf, a Solaris nieudana ekranizacja dobrej książki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2009 o 20:31, Tyler_D napisał:


12 Małp

Zapomniałem, film wybitny! Bruce i Brad ;DDD Według mnie czołówka, czołówka pod względem obsady, fabuły i miodności ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2009 o 20:31, Tyler_D napisał:

12 Małp


O tak ten był dobry. Tylko nie do końca zrozumiałem jak to się stało, że się przeniósł do czasów I Wojny Światowej i tak samo nagle zniknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 20:39, bartog123 napisał:

Zapomniałem, film wybitny! Bruce i Brad ;DDD Według mnie czołówka, czołówka pod względem
obsady, fabuły i miodności ;)


Gdyby nie Gilliam to nawet z nimi byłoby słabo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 20:07, Czarek-k napisał:

Zna ktoś może jakiś dobry fil science-fiction? Tylko nie wymieniać mi tu "Dystrykt 9"
i "Star Trek", bo już widziałem.

I to są jedyne sci fi jakie widziałeś :P? Akurat SF to moja niepisana specjalizacja, więc z różnych okresów i zakresów "twardości":
- The thing
- Langoliers
- Dreamcatcher
- Philadelphia Experiment
- Andromeda Strain (miniseria)
- The Island of Dr. Moreau
- Capricorn One
- The China Syndrome
Dwa ostatnie nieco mniej sf, ale i tak trzeba obejrzeć. Jak chcesz więcej, to wal śmiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 20:54, Shego napisał:

Langoriers chyba jako komedia sci fi :D Widzialem to jak byłem mały

Ohh, mój "pierwszy raz" z tym filmem też był we wczesnej młodości. Ale zbyt śmieszny to on nie był :P.
Ah i byłbym zapomniał. Warto sobie porównać "Andromedę strain" film z 1978 i miniserię z 2008. Oba są dobre, jednak skupiają się na zupełnie czym innym. Ten starszy trochę za bardzo dłużył się na etapie dezynfekcji naukowców, ale była to świetna dysputa ogólno-naukowa, natomiast nowy skupia się bardziej na głównym wątku i buduje otoczkę tajemniczości i do tego doskonale korzysta z najnowszych osiągnięć nauki by wyjaśnić podstawowy wątek :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się