HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Ostatnio zauważyłem, że TV4 bardzo podciągnęła poziom puszczanych filmów.
We wtorek było fajne "Ja, Irena i Ja", wczoraj idealne "Skazani na Shawshank" z Morganem Freemanem w świetnej roli. Dzisiaj za to polecam na antenie czwórki "Wściekłe Psy". Trochę późno o 23.35, ale będzie warto późno iść spać :)
Mam jeszcze pytanie: dawno w telewizji nie było takich filmów jak Scarface, Pulp Fiction, Prawo Bronxu, Ojciec Chcrzestny... Wiecie morze kiedy spodziewać się mam tych tytułów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 12:14, MadDogg napisał:

Mam jeszcze pytanie: dawno w telewizji nie było takich filmów jak Scarface, Pulp Fiction,
Prawo Bronxu, Ojciec Chcrzestny... Wiecie morze kiedy spodziewać się mam tych tytułów?

Pulp Fiction będzie nadawane jutro o 22.15 na Ale kino (jak na życzenie ;-)
Co do pozostałych filmów, to nie mam wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam obejrzenie wszystkich dzieci Quentina Tarantino oraz film "Nikotyna" Rodrigueza.Jeszcze można obejrzeć stareńkie "Polowania na jelenie" z Robertem De Niro w świetnej roli.Jeżeli nazwiska poprzekręcałem-moje lenistwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 12:46, A-cis napisał:

Pulp Fiction będzie nadawane jutro o 22.15 na Ale kino (jak na życzenie ;-)
Co do pozostałych filmów, to nie mam wiadomości.


Oż, noż zbodnią jest nie posiadać tego na dvd, któe de facto za 10 zł można zdobyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 14:56, Ichibanboshi-kun napisał:

Oż, noż zbodnią jest nie posiadać tego na dvd, któe de facto za 10 zł można zdobyć ;)


Cóż , jestem wielokrotnym zbrodniarzem w tej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 12:14, MadDogg napisał:

Mam jeszcze pytanie: dawno w telewizji nie było takich filmów jak Scarface, Pulp Fiction,
Prawo Bronxu, Ojciec Chcrzestny... Wiecie morze kiedy spodziewać się mam tych tytułów?


Scarcafe był wielokrotnie dodawany do różnych gazet (zazwyczaj na dworcach kolejowych lub w pobliżu stoją ludki które sprzedają filmy z gazet) ale i w marketach trafi się w koszach z filmami cena około 10 - 20zł i oczywiście zostaje allegro

Pulp Fiction , Prawo Bronxu j.w.

Ojciec Chrzestny , tego filmu poniżej 30zł nie kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 12:14, MadDogg napisał:

Mam jeszcze pytanie: dawno w telewizji nie było takich filmów jak Scarface, Pulp >Fiction,
Prawo Bronxu, Ojciec Chcrzestny... Wiecie morze kiedy spodziewać się mam tych tytułów?

Hmm ... Scarface''a to chyba w TV nigdy nie było, przynajmniej ja sobie nie przypominam ... chociaż nie, był chyba puszczany kilka lat temu na TVNie jeśli mnie pamięć nie myli ale na swoje usprawiedliwienie powiem tylko tyle że śledzę ledwo kilka kanałów tv. ;-P Prawo Bronxu - w ogóle nie kojarzę żeby było emitwane, Godfather lubi być wabikiem TVNu zwłaszcza w wakacje i okresie jesiennym ... cóż, może za rok. ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.12.2009 o 15:45, kerkas napisał:

Pulp Fiction , Prawo Bronxu j.w.

Ojciec Chrzestny , tego filmu poniżej 30zł nie kupisz.


Dałem za Pulp raz 2,99, a raz 5,99, więc nie wiem, raczej nie masz racji co do tego filmu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 18:36, bartog123 napisał:

Dałem za Pulp raz 2,99, a raz 5,99, więc nie wiem, raczej nie masz racji co do tego filmu
:P


Kupiłeś film razem z gazetą , a ja mówię o kupnie samego filmu (nielegalny obrót wtórny , bo teoretycznie niesprzedane egzemplarze powinny być niszczone a jak jest każdy widzi) w rożnych kioskach , z przeterminowaną prasą itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 19:08, kerkas napisał:

> Dałem za Pulp raz 2,99, a raz 5,99, więc nie wiem, raczej nie masz racji co do tego
filmu
> :P

Kupiłeś film razem z gazetą , a ja mówię o kupnie samego filmu (nielegalny obrót wtórny
, bo teoretycznie niesprzedane egzemplarze powinny być niszczone a jak jest każdy widzi)
w rożnych kioskach , z przeterminowaną prasą itd.

Mówiłeś o dodatkach do gazet poprzednio, więc napisałem, co i jak. Były to wydania razem z gazetą o takiej cenie (rzecz jasna odpłacało się tyle do gazety ile wcześniej napisałem). Nie jest to obrót wtórny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 16:33, Tyler_D napisał:

Hmm ... Scarface''a to chyba w TV nigdy nie było, przynajmniej ja sobie nie przypominam
... chociaż nie, był chyba puszczany kilka lat temu na TVNie jeśli mnie pamięć nie myli

Był. I to w ciągu ostatniego roku, chyba ;).

Dnia 03.12.2009 o 16:33, Tyler_D napisał:

ale na swoje usprawiedliwienie powiem tylko tyle że śledzę ledwo kilka kanałów tv. ;-P

Ja raczej też, ale takie filmy się rzucają w oczy podczas przeglądania programu tv :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 16:33, Tyler_D napisał:

Hmm ... Scarface''a to chyba w TV nigdy nie było, przynajmniej ja sobie nie przypominam
... chociaż nie, był chyba puszczany kilka lat temu na TVNie jeśli mnie pamięć nie myli

Tak, Scarface był kilka lat temu na TVN, tyle że strasznie późno...
Ostatni raz ten film oglądałem na TVP1 rok temu tak o 22.30, więc dało się bezproblemowo obejrzeć do końca.

Dnia 03.12.2009 o 16:33, Tyler_D napisał:

Prawo Bronxu - w ogóle nie kojarzę żeby było emitwane

Prawo Bronxu oglądałem kilka lat temu na TVP2, na którym leciało też kiedyś Pulp Fiction, niestety również bardzo późno.

Dnia 03.12.2009 o 16:33, Tyler_D napisał:

Godfather lubi być wabikiem TVNu
zwłaszcza w wakacje i okresie jesiennym ... cóż, może za rok. ;-D

No tak, jeżeli Godfather będzie lecieć na TVNie to na pewno każdy będzie o tym wiedział.:) (reklamy)

Jednak ogólnie dziwi mnie fakt, że tak dobre filmy, pojawiają się w tv (publicznym) co kilka lat :/
Dlatego jeżeli będzie lecieć jakaś perełka w tv to warto jest tutaj o tym napisać, żeby nikt nie przegapił :)
Np. dzisiaj lecą na TV4 "Wściekłe Psy" Tarantino o 23.35 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 19:54, MadDogg napisał:

Jednak ogólnie dziwi mnie fakt, że tak dobre filmy, pojawiają się w tv (publicznym) co
kilka lat :/


Jaką telewizję masz na myśli TVP1 i TVP2 czy TV4 , POLSAT , TVN i inne ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 19:36, bartog123 napisał:

Mówiłeś o dodatkach do gazet poprzednio, więc napisałem, co i jak. Były to wydania razem
z gazetą o takiej cenie (rzecz jasna odpłacało się tyle do gazety ile wcześniej napisałem).
Nie jest to obrót wtórny.


O.K. opiszę przykład powiedzmy że w tej chwili chciałbyś kupić Pulp Fiction w cenie 5zł99gr , gazet z tym filmem w takiej cenie już nie dostaniesz , tak jak napisałem płyty i gazety które się nie sprzedały powinny być niszczone (w teorii) w praktyce są sprzedane za 1/2 ceny jeśli chodzi o gazety , natomiast płyty chodzą w cenie około 10zł.
W praktyce jest to niezgodne z prawem zresztą przeczytaj opowiadanie "AKWIZYTOR" RAFAŁA A. ZIEMKIEWICZA.
Autor wyłożył to dość klarownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Acha, chodziło, Ci o to... nie zrozumiałem dość dokładnie, mój błąd ;)

BTW właśnie leci na TVP Kultura "Noc na Ziemi"- warte obejrzenia.
Szczególnie scena spowiedzi ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 20:21, kerkas napisał:

Jaką telewizję masz na myśli TVP1 i TVP2 czy TV4 , POLSAT , TVN i inne ?.


Dokładnie o te kanały mi chodzi. Rodzice mają naturalnie satelitę n i co raz mają jakiś ciekawy film.
Ale ogólnie chodzi mi o to, że tak rzadko są puszczane filmy takie jak Scarface, Pulp Fiction i Godfather na ogólno dostępnych kanałach tv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żle się zrozumieliśmy TELEWIZJA PUBLICZNA TO TVP1 i TVP2 tzw. telewizja misyjna i tu można czegoś wymagać (ja płacę abonament) ale niestety telewizja schlebia niskim gustom jak już to wcześniej było wspomniane i film typu
"Czysta formalność" leci o 1:40.

Natomiast Polsat , TV4 , TVN i inne są to telewizje prywatne i tu liczy się oglądalność czyli mamy tzw. żelazny repertuar Szklana pułapka na święta POLSAT Rio Bravo TVN , TV4 bodajże Świąteczna gorączka itd.
Gdyby "Śmierć kosiarką do trawy 34i 1/2" przyciągała przed ekrany tv minimum 5 mln widzów też by to serwowano aż do znudzenia jak powiedział inżynier Mamoń "Widz lubi to do czego się przyzwyczaił" a że w zalewie g... szamba
jest kilka perełek (Ojciec Chrzestny itd.) które stacja puszcza tylko dlatego że również przyciągają ileś tysięcy lub milionów telewidzów przed ekrany.
A telewizja publiczna się z nimi "ściga".

Wyjątkiem jest TVP KULTURA w całości finansowana z pieniędzy prywatnych a program naprawdę jest ambitny.

Natomiast jak dla mnie najlepszymi płatnymi kanałami filmowymi* są:

ALE KINO

CANAL+

KINO POLSKA

TCM

MGM HD

AXN , AXN SCI-FI , AXN CRIME ,


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.12.2009 o 12:14, MadDogg napisał:

Mam jeszcze pytanie: dawno w telewizji nie było takich filmów jak Scarface /.../

A może to i lepiej? Kilka lat temu, nie pamiętam dokładnie ile, oglądałem Scarface na bodajże TVP1 i byłem w szoku... bo pomimo później pory seansu w filmie zostały wycięte prawie wszystkie brutalne i krwawe sceny... :| Istna profanacja, nie dość, że sens fabuły mocno na tym ucierpiał, to jeszcze film bardziej przypominał czarną komedię, niż porządny film gangsterski. No brak słów... Jeśli telewizja ma się dopuszczać takich profanacji, to ja osobiście wolę żeby filmu w ogóle nie puszczali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na filmie "Zaklęci w czasie". Z początku nie wiedziałem o co chodzi, bo było wszystko strasznie pogmatwane, ale później ogarnąłem i już się przyjemnie oglądało. Całkiem ciekawy film, można się było wzruszyć pod koniec i w ogóle. Ogólnie mogę śmiało powiedzieć że polecam, jeżeli by się ktoś nad nim zastanawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie praktyki były kilka lat temu, teraz się chyba poprawiło (choć stałym telewidzem nie jestem, TV widzę kilka razy w tygodniu, jak jest coś fajnego). Np. Rzym był emitowany 2 razy, najpierw o 20:00, ocenzurowany, chodziło głównie o tzw. "sceny miłosne", a potem, tego samego dnia o 22:30 już bez wycinania czegokolwiek. Sam Scarface oglądałem na TVN7 kiedyś, zaczął się koło 1 w nocy, nic nie było wycięte, krew się lała itp. Więc pewnie w TVP był jakiś nadgorliwy cenzor, który doszedł do wniosku, że czegoś takiego być w publicznej nie może, jakiś dziadek przyznał mu rację i wyszło takie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się