HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 20.12.2009 o 11:50, Starscream napisał:

Drapieżcy był słaby

Moim zdaniem to bardzo dobry film i bardzo mi się spodobał. Ta muzyczka która leciała w tle była taka schizowa i jak nic pasowała do momentów ;] u mnie gdy oglądałem drugi raz wywołała atak śmiechu ale w dobrym znaczeniu do filmu. Pamiętam oglądałem ten film kiedyś na polsacie w nocy sam w pokoju. Mi on do gustu bardzo przypadł ;p

Dnia 20.12.2009 o 11:50, Starscream napisał:

a Kompania Braci to wiadomo, arcydzieło samo w sobie ale McDonough tam kretynsko skonczyl
dosc. Załamał sie nerwowo:p

Racja takiego mini serialu jak Kompania Braci to nigdy nie obejrzałem i prawdopodobnie nigdy nie obejrzę. Każda scena po prostu była genialna.
Jest jescze taki serial Generation Kill z 2007 bodajże roku. Coś w stylu KB tyle ,że w Iraku. Też warto go obejrzeć. I o ile pamiętam to kiedyś na filmwebie był w top 100 seriale na 80 miejscu chyba ;p Polecam.

Dnia 20.12.2009 o 11:50, Starscream napisał:

Nie oglądałem tej wersjii z 2007 ale ta z 86 jest rewelacyjna moim zdaniem, chyba jeden
z lepszych thrillerow tamtych lat

Ja lubię obejrzeć sobie najnowsze jakieś remake''i starszych filmów i potem te starsze obejrzeć. Oczywiście ,że te starsze są dużo lepsze praktycznie zawsze ale trzeba też czasami dać szanse nowym interpretacjom ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Star Wars episode VI - powrót Jedi ... Po prostu część genialna, najlepsza ze wszystkich. W niej widać całe potencjał i kunszt w wykonaniu Lucasa i ekipy. Fabuła świetna. Dużo śmiesznych motyów ;]

Spoiler

Cała akcja na Endorze była super. Ten atak myśków małych był super. I ta cała naparzanka na planecie i w kosmosie też supe

r. Efekty specjalne także zrobiły na mnie duże wrażenie. Od roku ''77 czyli powstania Nowej Nadziei do ''83 technika filmowa poszła do przodu i to znacznie. Podsumowując te trzy epizody IV,V,VI są moim zdaniem lepsze od I,II i III od ataku klonów na 100% ale od I i III nie jestem pewny bo dawno je oglądałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od I epizodu mało co jest słabsze. :]
Odnośnie Nowej nadziei - wiadomo, rewelka, chociaż moim zdaniem Imperium było tyćka lepsze (włącznie z najważniejszą sceną, gdzie fantastycznego Vadera sprowadza na ziemię krzyk Luke''a :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2009 o 20:40, Shlafrok napisał:

Od I epizodu mało co jest słabsze. :]

Bez przesady. Do "bottom 100 of imdb" mu bardzo daleko. Film porusza sporo ciekawych wątków i tematów uniwersalnych. Ma kilka słabszych aspektów, ale ogólnie wyszedł spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2009 o 20:43, hans_olo napisał:

Ma kilka słabszych aspektów, ale ogólnie wyszedł spoko.


Mało co jest słabsze patrząc na pełny tytuł ofc. Trudno nie być rozczarowanym, tak już zostało. Sam film to totalny misz-masz, po dobrej scenie następuje słaba, fajny element pada pod tanimi jak barszcz rozwiązaniami (i znowu finałowa akcja, ino z Anakinem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadmo,jednak nic nie przebije Imperium-ta cześć jest po prostu genialna,a pewien zwrot akcji[haha wiadomo jaki] zapadaw pamieć do konca życia,pamieam jak byłem mały i to oglądałem to zachwycałem sie tym momentem przez dłuuugi czas

Co do epizodu I wg. mnie nie jest taki zły-pare scen jest zbędnych,aktor grający Anakina nie sprostał zadaniu,ale postacie takie jak Mace Windu czy Darth Maul-zapadaja w pamięć,tak samo jak neiktóre walki,jeżeli miałbym wybierać najgorszą część SW-to pewnie byłaby to dwójka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mroczne widmo miało swietny wyscig scigaczy i fajna bitwe jar jarów z robotami federacji. Poza tym ostateczna walka dartha Maula z jedi była jedną z najlepszych w całej sadze. Za to atak klonów to porazka totalna:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2009 o 20:07, mlynar911 napisał:

Od roku ''77 czyli powstania Nowej Nadziei do ''83 technika filmowa poszła do przodu i to znacznie

A to wszystko za sprawą Industrial Light & Magic, która to firma tak naprawdę została założona na potrzeby efektów specjalnych do Gwiezdnych Wojen, byli prekursorami w tej właśnie dziedzinie. Do tej pory w większości superprodukcji efekty specjalne są robione właśnie przez ILM.

ILM whit Impact (możliwe spoilery dotyczące filmowej Sagi): http://www.youtube.com/watch?v=2qHyHsNASGs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2009 o 20:40, Shlafrok napisał:

Od I epizodu mało co jest słabsze. :]

No bez przesady dla mnie I jest porównywalna z III bo na 100% słabsza od II. Chciałem zobaczyć w II dużo walki a nie wątek miłosny anakina ...

Dnia 20.12.2009 o 20:40, Shlafrok napisał:

Odnośnie Nowej nadziei - wiadomo, rewelka, chociaż moim zdaniem Imperium było tyćka lepsze
(włącznie z najważniejszą sceną, gdzie fantastycznego Vadera sprowadza na ziemię krzyk
Luke''a :P).

Dla mnie to najpierw Powrót Jedi potem Nowa Nadzieja na równi z Imperium Kontratakuje ;]

NecroVisioneR

Dnia 20.12.2009 o 20:40, Shlafrok napisał:

Co do epizodu I wg. mnie nie jest taki zły-pare scen jest zbędnych,aktor grający Anakina nie sprostał zadaniu

No bez przesady aktor grający Anakina w I epizodzie to dziecko przecież ;p nie można go porównywać do Garego Oldmana ;p

Starscream
Dla mnie Darth Maul to najlepsza postać po Yodze ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2009 o 21:27, Shlafrok napisał:

Chyba się pogubiłeś. :]

No bez przesady dla mnie I jest porównywalna z III, bo 100% lepsza od II.

No nie ten wyraz napisałem. Chodziło mi ,że I jest 100% lepsza od II ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 23:43, metiu napisał:

- gdzieś na VHS mam Noc Żywych Trupów z 1968 :)


Jest wersja na dvd z lektorem do wyboru pokolorowana lub nie w cenie 20 - 30 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 00:49, kerkas napisał:

Jest wersja na dvd z lektorem do wyboru pokolorowana lub nie w cenie 20 - 30 zł


Ooo dzięki wielkie za info :) Poszukam i zakupię, bo to warto mieć na półce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 11:19, Starscream napisał:

Wczoraj umarła Brittany Murphy znana chociażby z ról w Sin City czy 8 mili.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,7385388,Aktorka_Brittany_Murphy_nie_zyje__Miala_zawal_serca.html
Szkoda jej, jeszcze była młoda mogła zagrać w czyms dobrym i rozwinąć skrzydła jako aktorka


Kolejna śmierć młodego aktora. Szkoda - mogła jeszcze rozwinąć skrzydła - jak sam napisałeś. Pewnie będę powtarzał wypowiedzi innych, lecz szkoda także Heath Ledger-a (jego chyba najlepsza rola - Joker, choć w Braciach Grimm zagrał przyzwoicie - Brokeback Mountain nie widziałem [nie lubię melodramatów], lecz siostra chwaliła ten film).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie przed chwileczką skończyłem oglądać Lowcę Androidów wersję reżyserską. Całkowicie się zgadzam ze zdaniem z tyłu okładki pudełka DVD "Olśniewające arcydzieło". Co prawda przez pierwsze pół godziny filmu nic nie rozumiałem (a to plus jak dla filmu ;]), potem zacząłem powoli kapować co i jak. Ale wto w końcu film filozoficzny i nie muszę wszystkiego rozumieć np. ostatniej sceny. Może to właśnie przez to, że trochę z tego nie rozumiałem ten film jest tak świetny :). Polecam.
Muszę pogrzebać sobie jeszcze w tych szafkach z filmami rodziców, może coś więcej się uda znaleźć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się