HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 27.12.2009 o 14:38, MaccCry napisał:


Nie muszę niczego oglądać, w coś zagrać czy przeczytać, aby stwierdzić, że jest hajp.
O ile wiesz co to znaczy ;]



W hajpie nie ma nic złego pod warunkiem że film nie jest przehajpowany. Czyli wielka reklama mały film. W avatarze mamy wszystko świetnie zgrane i myślę że nie powinno się na podstawie reklam absolutnie oceniać samego filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 13:14, crash807 napisał:


> Avatar - absolutnie świetny. 10/10

Jak zobaczyłem ocenę filmu ,,Avatar" na filmwebie to myślałem, że szczęka mi opadnie
^^ 9,11 przy ponad 3000 głosach. A jak się mają efekty 3D? Słyszałem, że są dobre ale
po obejrzeniu epoki lodowcowej 3 w 3D jakoś dobrego 3D sobie nie wyobrażam.

Pare miesęcy i ocena spadnie do 8 z czyms, ludzie przestana sie zachowywac jak 13 letnie dzieci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 14:38, Pile napisał:

Chyba masz jakąś własną technologię bo ja byłem w kinie i miałem okulary ;]


Co za problem żeby oglądac to tak i tak ;] odsyłam do Fantastyki listopadowej.

W każdym bądź razie, jutro wolny poniedziałek a nic nie smakuje tak dobrze, więc trza ruszyć tyłek do kina ;]
No i fabuły jestem cholernie ciekaw. Bo to co na razie było wiadomo(a żadnych spoilerów nie tknę)to zapowiada się bardzo ciekawie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 14:52, MaccCry napisał:

Pamiętam jak parę dni po premierze Max Payne miał ocenę na imdb ponad 7, a teraz ledwie
5 przekracza.

To jest film, którego i bardzo szkoda, gdyby po prsotu zekranizowali grę i zachowali całą resztę byłoby super, bo wizualnie MP był tak dobry, że nawet bez bólu wytrzymałem do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Największą bolączką tego film było zmienianie istotnych faktów (Mona szefową ruskiej mafii!?). Druga sprawa, główny aktor trochę na siłę grał super twardziela przez co czasami miał minę srającego kota, a jak wiadomo Max miał poczucie humoru (przynajmniej w pierwszej części). Sam klimat był zachowany nieźle, a nawet niektóre miejscówki były żywo wzięte z gry. Po prostu reżyser przedobrzył :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ocena Avatara to imho wina hypu wokół tego filmu.
Ludziom się z lekka w du*ach przewróciło i wszyscy raptem lecą mu wystawiać 10/10, 9/10...
Film zły nie jest nie oszukujmy się, kawał dobrego kina - ale jak dla mnie 8/10 to jego maksymalna ocena.

"Baj de łej" - Kac Vegas ostatnio oglądnąłem, no i muszę przyznać naprawdę dobra komedia, fakt faktem z typu komedii głupich pomyłek ale przynajmniej w przeciwieństwie do większości szajsu tu ciąg przyczynowo skutkowy trzyma się względnie kupy. A i pośmiać się można porządnie [6.5-7/10 bym jej dał]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że avatar słusznie ma tak wysoką ocenę. Jest to długa piękna i malownicza opowieść wnosząca wiele świeżości. Technika 3D tylko działa na korzyść filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 14:59, MaccCry napisał:

Największą bolączką tego film było zmienianie istotnych faktów (Mona szefową ruskiej
mafii!?). Druga sprawa, główny aktor trochę na siłę grał super twardziela przez co czasami
miał minę srającego kota, a jak wiadomo Max miał poczucie humoru (przynajmniej w pierwszej
części). Sam klimat był zachowany nieźle, a nawet niektóre miejscówki były żywo wzięte
z gry. Po prostu reżyser przedobrzył :/

Tiaa, w ogóle ten scenariusz to było przegięcie, tym bardziej takie zmiksowanie jednej fabuły z drugą, już lepiej jakby były dwa filmy...
Taak, brakowało tego charakterystycznego usmieszku Maxa :D
Reżyser i scenarzysta i producenci dali ciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hype wokół Avatara jest przeogromny, a mój brat tak się tym jara, więc wolę mu już nawet nie mówić, że w tym filmie prócz efektów nie ma, bo znowu bym był wyzywany od impotentów umysłowych... No, ale nic, bilety na wtorek już zarezerwowanie. Pójdę (bądź pojadę) z nastawieniem takim jakbym miał iść na film z przewidywalną fabuła. :)

W mojej ocenie na 96% będzie -1 do oceny przez 3D plus -2 do fabuły która znam już po obejrzeniu zwiastuna. Czyli już z góry mogę powiedzieć, że film dostanie ode mnie 7/10, ew. może się zdarzyć cud, że 3D nie będzie mi przeszkadzać to wtedy dam maks 8/10. No, ale co ja już teraz oceniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 15:42, Markush napisał:

Hype wokół Avatara jest przeogromny, a mój brat tak się tym jara, więc wolę mu już nawet
nie mówić, że w tym filmie prócz efektów nie ma, bo znowu bym był wyzywany od impotentów
umysłowych... No, ale nic, bilety na wtorek już zarezerwowanie. Pójdę (bądź pojadę) z
nastawieniem takim jakbym miał iść na film z przewidywalną fabuła. :)

W mojej ocenie na 96% będzie -1 do oceny przez 3D plus -2 do fabuły która znam już po
obejrzeniu zwiastuna. Czyli już z góry mogę powiedzieć, że film dostanie ode mnie 7/10,
ew. może się zdarzyć cud, że 3D nie będzie mi przeszkadzać to wtedy dam maks 8/10. No,
ale co ja już teraz oceniam.



Nie znasz fabuły tylko zalążki akcji a co do 3D to jaka to wada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po raz kolejny mam zamiar obejrzeć Vinci. Ile razy bym go nie oglądał to świetnie się przy nim bawię. Jeden z moich najbardziej ulubionych produkcji z kina polskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Widziałem i aż się zdziwiłem, że Polacy umieją zrobić tak nie głupią a przy tym zabawną komedię. Przekręt czy Porachunki to nie jest, ale to jedno z lepszych polskich filmów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 17:13, Markush napisał:


> 3D to jaka to wada?

Ogromna.



Daj jakiś argument bo ja uważam że im szybciej 3D stanie się standardem tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2009 o 17:21, Pile napisał:

Daj jakiś argument


O Szatanie: "argumenty, argumenty bla, bla, bla..." Ale jak chcesz jeden to proszę: Droższe bilety.

Dnia 27.12.2009 o 17:21, Pile napisał:

bo ja uważam że im szybciej 3D stanie się standardem tym lepiej.


3D to tylko po to jest, żeby ludzi jeszcze bardziej odmóżdżyć. Czyli chcesz, abyś ty razem z resztą świata był takim zombie?;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się