Zaloguj się, aby obserwować  
Niedzielka99

Komputer do gier.

58 postów w tym temacie

Witam.
Mam zamiar zakupić nowy komputer. Głównie będzie on służył do gier. Do dziś mam komputer z procesorem Intl Pentium, ale słyszałem, że AMD jest lepszy do gier. Postanowiłem, że wybiorę komputr z tym procesorem. Tutaj rodzi się moje pierwsze pytanie. Czy dobrze robię kupując zestaw do gier z AMD Athlon? Zależy mi na zestawie jednym z lepszych jak na dzisiejsze czasy, przyszłościowym oraz pozwalającym grać przy co najmniej wysokich ustawieniach detali.
Konfiguracja:
Procesor: AMD Athlon 64 3500+;
Płyta główna: Gigabyte GA-K8N SLI nVidia nForce4-SLI;
Pamięć DRAM: GeIL 2 x 512MB PC-400 CL2.5;
Dysk twardy: Seagate 250 GB Barracuda 7200.8 (8MB, Serial ATA);
Czytnik kart pamięci: 15in1 Chieftec;
Napęd DVD+/-RW: Samsung DVD+/-RW SHW-162C/BEBN bulk black + soft;
Napęd magnetyczny: FDD 1,44MB 3,5" - black;
Karta graficzna: GeForce 7800 GT Gigabyte NX78T256V-B 256MB ViVO & DVI (PCI-E);
Obudowa: Geo-PC czarno-srebna;
Zasilacz: Chieftec (GPS-400AA-101A) 400W bulk;
Komputer kosztuje 4399 zł. Pełny opis znajduję się pod tym adresem: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23015 . Proszę o wszelkie rady oraz opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem pracownikiem Komputronika ale także graczem. Mysle ze ta konfiguracja jest w mairę dobra... żartowałem. Tak poważnie to silne bydle chcessz kupic i myslę że wystarczy Ci na długo. Pozatym KT ma dobra gwarancję na swoje kompy... tylko brac mniam mniam... jakbys miał jakies pytania pisz: kostrzyn@komputronik.pl - odpowiem (ew zadzwon 0957525658)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 19:39, Niedzielka99 napisał:

Witam.
Mam zamiar zakupić nowy komputer. Głównie będzie on służył do gier. Do dziś mam komputer z
procesorem Intl Pentium, ale słyszałem, że AMD jest lepszy do gier. Postanowiłem, że wybiorę
komputr z tym procesorem. Tutaj rodzi się moje pierwsze pytanie. Czy dobrze robię kupując zestaw
do gier z AMD Athlon? Zależy mi na zestawie jednym z lepszych jak na dzisiejsze czasy, przyszłościowym
oraz pozwalającym grać przy co najmniej wysokich ustawieniach detali.
Konfiguracja:
Procesor: AMD Athlon 64 3500+;
Płyta główna: Gigabyte GA-K8N SLI nVidia nForce4-SLI;
Pamięć DRAM: GeIL 2 x 512MB PC-400 CL2.5;
Dysk twardy: Seagate 250 GB Barracuda 7200.8 (8MB, Serial ATA);
Czytnik kart pamięci: 15in1 Chieftec;
Napęd DVD+/-RW: Samsung DVD+/-RW SHW-162C/BEBN bulk black + soft;
Napęd magnetyczny: FDD 1,44MB 3,5" - black;
Karta graficzna: GeForce 7800 GT Gigabyte NX78T256V-B 256MB ViVO & DVI (PCI-E);
Obudowa: Geo-PC czarno-srebna;
Zasilacz: Chieftec (GPS-400AA-101A) 400W bulk;
Komputer kosztuje 4399 zł. Pełny opis znajduję się pod tym adresem: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23015
. Proszę o wszelkie rady oraz opinie.


TYlko Creativa X-Fi i dobych glosnikow brakuje i bedziesz mial naprawde potezny zestawik. W kazdym razie zycze milego grania na takim sprzecie :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się zbyt dobrze na tym, ale uważam, że ten zestaw jest bardzo dobry :P ale jak jesteś fanem Gothic załatw sobie 3x 512 ram ;p na CDP pisało, że 1ghz ramu to będzie na minimalnych :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Slaby punkt to plyta glowna... lepiej kup jakis wypas - Abit Fatal1ty, albo DFi lanparty (plyta to najwazniejszy element wydajneggo kompa). procesor kup 3200 Venice i spokojnie bez zadnch problemow podkrecisz go do 3500+ (a tak nawiasem mowiac po co podkrecac 3200 :) ). Noi karta graficzna.... Karty te maja to do siebie ze szybko tanieja i na 7800gt fear sie tnie na przyklad... trudno jest kupic dobra karte graficzna...tymbardziej ze tuz tuz premiera 7900 ULTRA ktory bedzie mial pamieci z czasem reakcji 1 ns. i takie zegary ze bedzie szybszy od 7800gtx w sli.. Wiec trudno powiedziec... moze wstrzymaja sie troche.... po premierze 7900 stracisz ze 400zl albo wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 20:03, Janeks napisał:

Slaby punkt to plyta glowna... lepiej kup jakis wypas - Abit Fatal1ty, albo DFi lanparty (plyta
to najwazniejszy element wydajneggo kompa). procesor kup 3200 Venice i spokojnie bez zadnch
problemow podkrecisz go do 3500+ (a tak nawiasem mowiac po co podkrecac 3200 :) ). Noi karta
graficzna.... Karty te maja to do siebie ze szybko tanieja i na 7800gt fear sie tnie na przyklad...
trudno jest kupic dobra karte graficzna...tymbardziej ze tuz tuz premiera 7900 ULTRA ktory
bedzie mial pamieci z czasem reakcji 1 ns. i takie zegary ze bedzie szybszy od 7800gtx w sli..
Wiec trudno powiedziec... moze wstrzymaja sie troche.... po premierze 7900 stracisz ze 400zl
albo wiecej.


Szczerze mówiąc raczej nie będę bawić się w podkręcanie. Może jak będę zmuszony ;). FEAR tnie się przy 7800 GT? Dobrze, że powiedziałeś. To jakie ustawienia można osiągnąć maksymalnie na tej karcie (przy tej grze)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 18:13, Niedzielka99 napisał:

Szczerze mówiąc raczej nie będę bawić się w podkręcanie. Może jak będę zmuszony ;). FEAR tnie
się przy 7800 GT? Dobrze, że powiedziałeś. To jakie ustawienia można osiągnąć maksymalnie na
tej karcie (przy tej grze)?

FEAR tnie sie przy 1280 na 1024 przy wiekszosci (powiedzmy 70%) wlaczonych opcji....
W zasadzie mozna powiedziec ze sie zmniejszy detale... aleczy tego wlasnie chcesz?
Poczekaj jeszcze albo ewentualnie kup jakas tansza grafe a za jakis czas gdy bedzie premiera 7900 kupisz 7800gtx za cene dziesiejszego GT. I jeszcze jedna sprawa plyty nie liczy sie tylko przy O/C, od niej zalezy wydajnosc calego kompa.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 18:19, Janeks napisał:

FEAR tnie sie przy 1280 na 1024 przy wiekszosci (powiedzmy 70%) wlaczonych opcji....
W zasadzie mozna powiedziec ze sie zmniejszy detale... aleczy tego wlasnie chcesz?
Poczekaj jeszcze albo ewentualnie kup jakas tansza grafe a za jakis czas gdy bedzie premiera
7900 kupisz 7800gtx za cene dziesiejszego GT. I jeszcze jedna sprawa plyty nie liczy sie tylko
przy O/C, od niej zalezy wydajnosc calego kompa.

Wydajność dla mnie sprawą najważniejszą :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 19:41, Mike L napisał:

>Czy dobrze robię kupując zestaw
> do gier z AMD Athlon?

Dobrze robisz. Procki te są nad wyraz wydajne w grach, przewyższają z reguły procesory Intela.
No i są tańsze oraz wydzielają mniej ciepła.


może zna ktoś to słynne powiedzenie: Jak masz Pentiuma to możesz w zime kaloryferów nie włanczać :P
Tak Athlon64 to najlepszy procek nietylko do gier i ma dużo większe mozliwości podkrecania, a własciwie to Athlony sa wrecz stworzone do podkrecania. dla przykładu athlon xp 1700 mozna podkrecić na 3,0 ghz, a słyszałem nawet że przy uzyciu azotu 4,0 Ghz, pozatym athlon pakuje w technologie a nie w zegary jak pentium

Oto mój porponowany zestaw: Athlon64 3500 Mhz 768 ramu Geil karta gf 6800/6600GT Gainwarda dysk 120 Western Digital, albo Maxtor płyta Abit albo MSI muzyka SB LIVE 5.1 zintegrowane czasem maja problemy
naped Nagrywarka DVD DL SONY, albo LG monitor NEC, ale te moitory sa cholernie drogie, ale cholernie dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak poważnie to silne bydle chcessz kupic i myslę że wystarczy Ci na długo.
Dlugo to oznacza ile Panie pracownik komputronik.pl? I co oznacz dlugo - to ze komp bedzie pozwalal grac na max detalach przez 2 lata :D Chyba Pan zartuje (z calym szacunkiem). Technika tak szybko sie rozwija ze niezaleznie jak nowe czesci sie kupi za 2 lata beda przestarzale... a karta za 2 lata bedzie zabytkowym rdzeniem :)...To najbardziej nieoplacalna rzecz kompa... Nic sie na to nie poradzi przeciez dopiero byla premiera 7800gtx a juz sa nowsze, szybsze a pod koniec przyszlego roku ma byc karta z 48 potokami wiec.... ten GF7800gtx bedzie zabytkowym grzejniczkiem na ktorym nowe gry beda sie ciely...

Producenci gier zamiast dostosowywac grafike do obecnych kart graficznych to wspolpracuja z korporacjami jak np. nvidia - znaja ich przyszle produkty i tworza gry na te nowe karty na wiecej vertexow itp.. Traca na tym tylko konsumenci. BO to SKANDAL by na karcie za 1000zl ciely sie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 18:35, Janeks napisał:

Tak poważnie to silne bydle chcessz kupic i myslę że wystarczy Ci na długo.
Dlugo to oznacza ile Panie pracownik komputronik.pl? I co oznacz dlugo - to ze komp bedzie
pozwalal grac na max detalach przez 2 lata :D Chyba Pan zartuje (z calym szacunkiem). Technika
tak szybko sie rozwija ze niezaleznie jak nowe czesci sie kupi za 2 lata beda przestarzale...
a karta za 2 lata bedzie zabytkowym rdzeniem :)...To najbardziej nieoplacalna rzecz kompa...
Nic sie na to nie poradzi przeciez dopiero byla premiera 7800gtx a juz sa nowsze, szybsze a
pod koniec przyszlego roku ma byc karta z 48 potokami wiec.... ten GF7800gtx bedzie zabytkowym
grzejniczkiem na ktorym nowe gry beda sie ciely...

Producenci gier zamiast dostosowywac grafike do obecnych kart graficznych to wspolpracuja z
korporacjami jak np. nvidia - znaja ich przyszle produkty i tworza gry na te nowe karty na
wiecej vertexow itp.. Traca na tym tylko konsumenci. BO to SKANDAL by na karcie za 1000zl ciely
sie gry.

Dokładnie i dlatego nie ma co wywalac dużo kasy na komputer. Miałem kiedyś poruwnainie z którego wynikało, że lepiej kupic komputer średniej kaasy i za rok go wymienić na nowy niż kupić full wypas bo ten kosztują 2-3 razy drożej od tamtego nie bedzie sie za rok nadawał do gier. I dlatego zaproponowałem zestaw taki a nie inny.

Dnia 19.12.2005 o 18:35, Janeks napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 19.12.2005 o 18:35, Janeks napisał:

Producenci gier zamiast dostosowywac grafike do obecnych kart graficznych to wspolpracuja z
korporacjami jak np. nvidia - znaja ich przyszle produkty i tworza gry na te nowe karty na
wiecej vertexow itp.. Traca na tym tylko konsumenci. BO to SKANDAL by na karcie za 1000zl ciely
sie gry.

Dokładnie.A poźniej narzekają że słaba sprzedaż na PeCetach bo gracze kupują piraty, i że lepiej robić gry na konsolę itp.Ciekawe KTO podpisał umowę z Nvida że teraz wszystkie niemal gry są robione pod Geforcy a na Radeonach bez przerwy są z grami problemy.Kiedyś gry kosztowały 200 zł i ludzie narzekali.Teraz się mowi że pomimo iż dobra gra(np FEAR) jest za 99zł to ludzie nadal nie kupują.Cholender przy karcie graficznej na ktora muszę wydać NAJMNIEJ 500zł żeby gra chodziła chociarz na minimalnych detalach to te marne 100zł to czysta formalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 18:35, Janeks napisał:

Tak poważnie to silne bydle chcessz kupic i myslę że wystarczy Ci na długo.
Dlugo to oznacza ile Panie pracownik komputronik.pl? I co oznacz dlugo - to ze komp bedzie
pozwalal grac na max detalach przez 2 lata :D Chyba Pan zartuje (z calym szacunkiem). Technika
tak szybko sie rozwija ze niezaleznie jak nowe czesci sie kupi za 2 lata beda przestarzale...
a karta za 2 lata bedzie zabytkowym rdzeniem :)...To najbardziej nieoplacalna rzecz kompa...
Nic sie na to nie poradzi przeciez dopiero byla premiera 7800gtx a juz sa nowsze, szybsze a
pod koniec przyszlego roku ma byc karta z 48 potokami wiec.... ten GF7800gtx bedzie zabytkowym
grzejniczkiem na ktorym nowe gry beda sie ciely...

Producenci gier zamiast dostosowywac grafike do obecnych kart graficznych to wspolpracuja z
korporacjami jak np. nvidia - znaja ich przyszle produkty i tworza gry na te nowe karty na
wiecej vertexow itp.. Traca na tym tylko konsumenci. BO to SKANDAL by na karcie za 1000zl ciely
sie gry.


Co rok co najmniej jedna nowa seria GeForce. Za rok pewnie wyjdzie 8, za dwa 9, a za trzy lata? 10? GeForce 10000? Trochę powinni jednak przystopować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 18:29, Lumbago napisał:

monitor NEC, ale te moitory sa cholernie drogie, ale cholernie dobre.


Jak już drogi monitor to EIZO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak słucham takiego za przeproszeniem pieprzenia (z calym szacunkiem) to zastanawia mnie dlaczego Polacy mają cos takiego że sami nie mogą a innym nie dzadzą. Rozważcie cos takiego, że nie muszisz grac w max detalach, kopa mozna rozbudowac i wazne jest jak dobrego kupimy na pocztaku bo poniewaz...
1. im lepszy tym mniejszy koszt upgradu (o kurde, gra niechodzi... oo mam tylko ram do rozbudowanaia A NIE: musze zmienic kompa ;-))
2. nie wykorzystamy mocy kompa na początku ale w miare jak będziemy chcieć cos robic to docenimy jak dobry komputer mamy
3. im nowszy sprzet tym wieksza mozliwosc rozbudowy - klajent nie chgce wziasc 754 czy innego socketA ale przyszlosciowy 939

i jeszce jedno...nikt nie jest w stanie przewidziec rozwoju komputeryzacji ale sprawdzcie wymagania nowych gier: cpu 1700... akcelerator z 64mb pamieci, 512 ram... na tym chodzi ok... tak wiec czy ktos ma karte za 2000 czy cos innego,,, moim zdaniem komp ktoory klient chce kupic jest jak najbardziej DOBRYM ZAKUPEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pieprzenie malolata!! nie stac mnie na gry to chociaz sprzet sobie klupie/1 a kto wam kaze grac w minimum 30 gier jednoczesnie i maja dzialac szybciej niz u kolegi?? i potem nie ma kasy na gierki bo musimy kupic sprezt... na ktoory kase jusz mamy? nie dociera do mnie taka argumentacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 19:30, metalli napisał:

jak słucham takiego za przeproszeniem pieprzenia (z calym szacunkiem) to zastanawia mnie dlaczego
Polacy mają cos takiego że sami nie mogą a innym nie dzadzą.

Typowy handlowiec, ktory lubi zabajerowac ... ja mam np. plyte fatal1ty - czy czegos nie mam a innym nie chce dac?

Dnia 19.12.2005 o 19:30, metalli napisał:

nie muszisz grac w max detalach, kopa mozna rozbudowac i wazne jest jak dobrego kupimy na poczaku
bo poniewaz...
1. im lepszy tym mniejszy koszt upgradu (o kurde, gra niechodzi... oo mam tylko ram do rozbudowanaia
A NIE: musze zmienic kompa ;-))

HAHAHA tu mnie zes Pan rozsmieszyl... serio sadzisz ze za dwa latka tylko ram bedzie do wymiany? Poza tym nie chrzan glupot i napisz ze zamiast powinien zainwestowac w lepsza plyte glowna bo to od niej zalezy przyszla rozbudowa w najwiekszym stopniu.

Dnia 19.12.2005 o 19:30, metalli napisał:

2. nie wykorzystamy mocy kompa na początku ale w miare jak będziemy chcieć cos robic to docenimy
jak dobry komputer mamy

Ja mysle ze nowe gry wykorzystuja moc kompa...

Dnia 19.12.2005 o 19:30, metalli napisał:

3. im nowszy sprzet tym wieksza mozliwosc rozbudowy - klajent nie chgce wziasc 754 czy innego
socketA ale przyszlosciowy 939 ...

to jest wazne tylko dla tych ktorzy wymieniaja czesto podzespoly... bo jesli nie to nie ma znaczenia ktore z gniazd wybierzemy za dwa lata wszystkie beda przestarzale... (jesli zaprzeczysz skompromitujesz siebie i firme komputronik)

Dnia 19.12.2005 o 19:30, metalli napisał:


i jeszce jedno...nikt nie jest w stanie przewidziec rozwoju komputeryzacj

Dzis technologia sie rozwija tak szybko ze nie sposob nadazyc a wszystko wskazuje na to ze bedzie jeszcze szybciej... dziwi mnie ze czlowiek zajmujacy sie komputeryzacja pisze takie rzeczy...

Dnia 19.12.2005 o 19:30, metalli napisał:

i ale sprawdzcie wymagania
nowych gier: cpu 1700... akcelerator z 64mb pamieci, 512 ram... na tym chodzi ok...

Drodzy forumowicze - czy aby na pewno??? Ja sadze ze te wymagania czesto sa wyssane z palca - i powinny brzmiec - gra da sie uruchomic na takich wymaganiach. I nie zgodze sie z tym co wypisujesz
>,,, moim zdaniem komp ktoory klient chce kupic jest

Dnia 19.12.2005 o 19:30, metalli napisał:

jak najbardziej DOBRYM ZAKUPEM

ooo i dobrze napisales KLIENT (klient Wasz pan - powiedziec to mu mozecie wszystko). Wybacz ze sie czepiam ale skoro uzywasz tego typu zwrotu trudno odniesc wrazenie ze jestes obiektywny.
Tez sie zgodze ze nie jest zly - ale np. nie warto kupowac 3500+ bo mozna znacznie tanszego 3200 (w grach 0 roznicy miedzy nimi) i spokojnie podkrecic nawet do 4000+. moze byc to zauwazl z laski swojej... Piszesz o rozbudowie - wiec napisz wybierz lepsza plyte glowna... bo i tak na karcie szybko stracisz kase... wiec sie wstrzymaja do premiery nowego ukladu (z reguly tak jest ze przy premierze ceny poprzednich modeli spadaja)

Typowy handlowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 19:33, metalli napisał:

pieprzenie malolata!! nie stac mnie na gry to chociaz sprzet sobie klupie/1 a kto wam kaze
grac w minimum 30 gier jednoczesnie i maja dzialac szybciej niz u kolegi?? i potem nie ma kasy
na gierki bo musimy kupic sprezt... na ktoory kase jusz mamy? nie dociera do mnie taka argumentacja.


Wez sie koles zachowuj... nie jestes jego kumplem i najbardziej pieprzysz to wlasnie TY!!! jestes sprzedawca wiec naklaniasz ludzi do zakupu i tyle... wiele w swoim zyciu rzeczy kupilem i wiem jedno nigdy nie ufaj sprzedawcy...
Normalne jest ktos kto ma komputer chce sobie pograc w sporo gier a nie tluc caly czas jedna...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 19:33, metalli napisał:

pieprzenie malolata!! nie stac mnie na gry to chociaz sprzet sobie klupie/1 a kto wam kaze
grac w minimum 30 gier jednoczesnie i maja dzialac szybciej niz u kolegi?? i potem nie ma kasy
na gierki bo musimy kupic sprezt... na ktoory kase jusz mamy? nie dociera do mnie taka argumentacja.


I jeszcze jedno.. jak ktos kupuje u Was w salonie to tez masz takie prostackie odzywki czy wtedy jestes milutki i pokorny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować