Zaloguj się, aby obserwować  
Niedzielka99

Komputer do gier.

58 postów w tym temacie

Dnia 19.12.2005 o 20:06, Janeks napisał:

I jeszcze jedno.. jak ktos kupuje u Was w salonie to tez masz takie prostackie odzywki czy
wtedy jestes milutki i pokorny?

misiu czy ja jestem tutaj w pracy?? to sa moje PRYWATNE opinie! poztym ja może jestem prostakiem ale z wypowiedzi na którą odpowiadałem inaczej nie można... Z-Ł-O-D-Z-I-E-J-S-T-W-O ! ! ! zobacz sam: koles ma kasę na sprzęt, ale gry za drogie? A co do mojej obsługi świadczy o jej klasie coraz wieklsza ilośc klientów... ale to chyba nie jest forum na ten temat?? Koles prosi o pomoc przy kupnie a co tu sie wyrabia?? ECHHH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 19:48, Janeks napisał:

Typowy handlowiec, ktory lubi zabajerowac ... ja mam np. plyte fatal1ty - czy czegos nie mam
a innym nie chce dac?

poczytaliśmy w gazecie i teraz szpanujemy?? chodzi mi od ziwne opinie w stylu... nie, nei kupuj takiego dobrego sprzętu bo i tak nie warto... ale nie chciało się wczytać. a na handlowac ato jeszcze trzeba sobie zasłuzyc (jestem S-P-R-Z-E-D-A-W-C-A)

Dnia 19.12.2005 o 19:48, Janeks napisał:

HAHAHA tu mnie zes Pan rozsmieszyl... serio sadzisz ze za dwa latka tylko ram bedzie do wymiany?
Poza tym nie chrzan glupot i napisz ze zamiast powinien zainwestowac w lepsza plyte glowna
bo to od niej zalezy przyszla rozbudowa w najwiekszym stopniu.

no więc napisz co masz do tej płyty a nie ogólniki kolego. Za dwa latka... skąd wiesz do czego będzie używał klient kompa i co będzie mu potrzebne? A tak poważnie mysłę że jeśli nie będzie nadętym bufonem który chce mieć wiecej klatek niż sąsaiad to nic nie zmieni...

Dnia 19.12.2005 o 19:48, Janeks napisał:

to jest wazne tylko dla tych ktorzy wymieniaja czesto podzespoly... bo jesli nie to nie ma
znaczenia ktore z gniazd wybierzemy za dwa lata wszystkie beda przestarzale... (jesli zaprzeczysz
skompromitujesz siebie i firme komputronik)

skompromituję SIEBIE kolego. Ale napiszę że za dwa lata 939 będzie napewno lepszym wyjściem niz 754 (pewnie będzie w low budget). Za dwa lata powiadasz?? Ile przetrwał SocketA? jesteś znawca przecież i potwierdzisz że lekko ponad dwa :-) I zaprzeczę, ponieważ w komputerach że tak powiem juz w momencie zakupu jest idąc Twoim tokiem rozumowania przestarzałe... moim zdaniem 939 to w tej chwili dobre rozwiązanie ijak potrudzisz się troche i poczytasz troche FACHOWEJ prasy zobaczysz że takich "oszołomów" jak ja jest więcej... cuz, masz wyłącznośc na nieomylnośc.

Dnia 19.12.2005 o 19:48, Janeks napisał:

Drodzy forumowicze - czy aby na pewno??? Ja sadze ze te wymagania czesto sa wyssane z palca
- i powinny brzmiec - gra da sie uruchomic na takich wymaganiach. I nie zgodze sie z tym co
wypisujesz

to czy są wyssane czy nie... hmm.. wiesz... mam znajomego który wymienia grafe średnio co cztery miechy... dlaczego? bo gra X mu nie chce chgodzic w MAXYMALNYCH detalach. A czy naprawdę musimy grac w detalach na max i max rozdzielczości, itp?? Wymagania są wyssane z palca... jak widać także na to masz wyłączność... co tam, programiści też nie znają się na swojej pracy io nie wiedzą że na takim kompie nawet się nie uruchomi... co tam testerzy... TY MASZ RACJĘ

Dnia 19.12.2005 o 19:48, Janeks napisał:

ooo i dobrze napisales KLIENT (klient Wasz pan - powiedziec to mu mozecie wszystko). Wybacz
ze sie czepiam ale skoro uzywasz tego typu zwrotu trudno odniesc wrazenie ze jestes obiektywny.

i zobacz jaką masz zła logikę... gdybym był DOBRYM sprzedawcą zaproponowałbym mu jeden z wyczynowych modeli na P4 dwurdzeniowy z bajerami... a ja odpowiadam tylko to co myślę... myslisz że komuś będzie sie chciało szukać po nicku co ktoś pisał?? Napisze klient i wszyscy wiedzą o kogo chodzi... jak widac z Twojego przykładu :-P

Dnia 19.12.2005 o 19:48, Janeks napisał:

Tez sie zgodze ze nie jest zly - ale np. nie warto kupowac 3500+ bo mozna znacznie tanszego
3200 (w grach 0 roznicy miedzy nimi) i spokojnie podkrecic nawet do 4000+. moze byc to zauwazl
z laski swojej...

ze stoickim spokojem wyjaśnię ci jedną rzecz; klient wybrał gotowy komputer i go oceniam jako całość. Idąc Twoim tokiem rozumowania powinienem odpowiedzieć: zmień procek, płytę, grafę, nagrywarkę... w sumie cały komp do dupy :-)

>Piszesz o rozbudowie - wiec napisz wybierz lepsza plyte glowna... bo i tak

Dnia 19.12.2005 o 19:48, Janeks napisał:

na karcie szybko stracisz kase... wiec sie wstrzymaja do premiery nowego ukladu (z reguly tak
jest ze przy premierze ceny poprzednich modeli spadaja)

a z innymi komponentami tak nie jest?? Co do nowych, "lepszych" modeli. Może jak się tak dobrze znasz słyszałeś o RADEONIE 8500... a wiesz że jest szybszy od 9100, 9200, 9550?? A model sprzed dwóch prawie lat (no może przesadziłem). I wystarcza na najnowsze gry... WOW! Ale źle doradzam...

Dnia 19.12.2005 o 19:48, Janeks napisał:

Typowy handlowiec.

i zamiast porozmawiac merytorycznie obrzucamy się błotem. Typowy WSZYSTKOWIEDZĄCY klient. MAsz cos do handlowców?? załóż nowy temat na forum... mieliśmy pomóc klientowi kupić kompa a tymczasem... KLIENCI VS HANDLOWCY 1:0 :-> mecz w toku :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 21:41, metalli napisał:

> Typowy handlowiec, ktory lubi zabajerowac ... ja mam np. plyte fatal1ty - czy czegos nie
mam
> a innym nie chce dac?
poczytaliśmy w gazecie i teraz szpanujemy?? chodzi mi od ziwne opinie w stylu... nie, nei kupuj
takiego dobrego sprzętu bo i tak nie warto...

Ty chyba zyjesz w swoim wlasnym swiecie... serio :).

Dnia 19.12.2005 o 21:41, metalli napisał:

no więc napisz co masz do tej płyty a nie ogólniki kolego

Ok... plyta ta jest dosc slaba wydajnosciowo, (zreszta nie jest asem gigabyte''a), ma srednio rozbudowane opcje BIOSU, i jest mizerna do O/C

Dnia 19.12.2005 o 21:41, metalli napisał:

Za dwa latka... skąd wiesz do czego
będzie używał klient kompa i co będzie mu potrzebne?

Zerknij na tem - Komputer do gier... latwo odgadnac do czego bedzie komputer sluzyl

Dnia 19.12.2005 o 21:41, metalli napisał:

A tak poważnie mysłę że jeśli nie będzie
nadętym bufonem który chce mieć wiecej klatek niż sąsaiad to nic nie zmieni...

Za dwa lata - to nie bedzie kilka fps a kilkadziesiat. Juz ze zmiana karty grafiki czy plyty glownej bedzie kilkanascie...

Dnia 19.12.2005 o 21:41, metalli napisał:

skompromituję SIEBIE kolego. Ale napiszę że za dwa lata 939 będzie napewno lepszym wyjściem
niz 754 (pewnie będzie w low budget).

Za dwa lata beda zupelnie inne rozwiazania wiec nie ma co porownywac... roznica bedzie polegala na nieco wiekszej ilosci budzetowych procesorow na to gniazdo.

Dnia 19.12.2005 o 21:41, metalli napisał:

Za dwa lata powiadasz?? Ile przetrwał SocketA? jesteś
znawca przecież i potwierdzisz że lekko ponad dwa :-)

No... a ile przetrwala GF 4 Ti... Dodam ze dzis jest dwa razy szybsze tempo rozwoju niz wtedy... Wtedy jak byl GF 4 to byl i byl...

Dnia 19.12.2005 o 21:41, metalli napisał:

I zaprzeczę, ponieważ w komputerach że
tak powiem juz w momencie zakupu jest idąc Twoim tokiem rozumowania przestarzałe...

Oooo tu sie mylisz.... prosze znajdz zdanie gdzie to napisalem... Sadze ze 7800gtx jest narazie ok...

Dnia 19.12.2005 o 21:41, metalli napisał:

moim zdaniem
939 to w tej chwili dobre rozwiązanie ijak potrudzisz się troche i poczytasz troche FACHOWEJ
prasy zobaczysz że takich "oszołomów" jak ja jest więcej... cuz, masz wyłącznośc na nieomylnośc. 939 - tak, bardzo dobre rozwiazanie - ale zes odkryl Ameryke... Fachowej prasy czytam baaaardzo duzo.


Dnia 19.12.2005 o 21:41, metalli napisał:

to czy są wyssane czy nie... hmm.. wiesz... mam znajomego który wymienia grafe średnio co cztery
miechy... dlaczego? bo gra X mu nie chce chgodzic w MAXYMALNYCH detalach. A czy naprawdę musimy
grac w detalach na max i max rozdzielczości, itp??

Nie, nie musimy...
>Wymagania są wyssane z palca... jak widać

Dnia 19.12.2005 o 21:41, metalli napisał:

także na to masz wyłączność... co tam, programiści też nie znają się na swojej pracy io nie
wiedzą że na takim kompie nawet się nie uruchomi... co tam testerzy... TY MASZ RACJĘ

Ty chyba czytasz stanowczo za malo FACHOWEJ prasy...

Dnia 19.12.2005 o 21:41, metalli napisał:


i zobacz jaką masz zła logikę... gdybym był DOBRYM sprzedawcą zaproponowałbym mu jeden z wyczynowych
modeli na P4 dwurdzeniowy z bajerami...

To zaden z Ciebie sprzedawca.... Dwurdzeniowa generacja procesorow P4 800 miala dac ogromny wzrost wydajnosciowy. Sa to w zasadzie dwurdzeniowe Prescoty (bez obslugi HT), a ilosc wydzielanego ciepla jest tak ogromna ze Intel postanowil obnizyc ich taktowanie. W efekcie w najbardziej interesujacych nas zastosowaniach ich wydajnosc jest znacznie nizsza niz u odpowiadajacych im cena Athlonow 64 i ustepuja NAWET jednordzeniowym P4. A wersja Extreme (ktora ma odblokowana HT) jest tak droga ze Intel probujeja wcisnac fanom najnowszych technologii. Trudno rozsadnie myslacemu czlowiekowi znalez jakikolwiek powod na uzasadnienie wydania tylu pieniedzy. A nawet ten procesor czesto bedzie ustepowal jednordzeniowemu P4 3.6 Ghz.

Dnia 19.12.2005 o 21:41, metalli napisał:

ze stoickim spokojem wyjaśnię ci jedną rzecz; klient wybrał gotowy komputer i go oceniam jako
całość.

I tu blad - bo trzeba bylo napisac jego slabe punkty - tak by "KLIENT" byl zadowolony.

Dnia 19.12.2005 o 21:41, metalli napisał:

Idąc Twoim tokiem rozumowania powinienem odpowiedzieć: zmień procek, płytę, grafę,
nagrywarkę... w sumie cały komp do dupy :-)

No... coz, widocznie trzeba - a do nagrywarki nic nie mam.

Dnia 19.12.2005 o 21:41, metalli napisał:


a z innymi komponentami tak nie jest??

Jest - ale karty graficzne to w ostatnim czasie najbardziej rozwijajaca sie czesc rynku komputerowego.

Dnia 19.12.2005 o 21:41, metalli napisał:

Co do nowych, "lepszych" modeli. Może jak się tak dobrze
znasz słyszałeś o RADEONIE 8500... a wiesz że jest szybszy od 9100, 9200, 9550?? A model sprzed
dwóch prawie lat (no może przesadziłem). I wystarcza na najnowsze gry... WOW! Ale źle doradzam...

To po co Ati wypuszcza nowe karty? Karta byla udana - ale nie starcza na najnowsze gry. Od tamtej pory duzo sie zmienilo.

Dnia 19.12.2005 o 21:41, metalli napisał:


Dnia 19.12.2005 o 21:41, metalli napisał:

KLIENCI VS HANDLOWCY 1:0 :-> mecz w toku :-D

hihi - pochlebiasz mi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 22:14, Janeks napisał:

Ok... plyta ta jest dosc slaba wydajnosciowo, (zreszta nie jest asem gigabyte''a), ma srednio
rozbudowane opcje BIOSU, i jest mizerna do O/C

no to teraz dosrałeś kolego... GIGABYTE jest wiodącym producentem płyt głównych, montujemy na nim mnóstwo komputerów i nie przewsadzałbym z jej miernowaniem. Płyta jest doskonała a co do O/C... do tego są inne płyty,a rozmawiamy chyba o "normalnym" PeCecie a nie jakims halogenowo-neonowym-trzystuwiaraczkowym-wodnochłodzeniowym wymiataczu?? No ale mam swój świat :-)

Dnia 19.12.2005 o 22:14, Janeks napisał:

Zerknij na tem - Komputer do gier... latwo odgadnac do czego bedzie komputer sluzyl

zgoda. Ale na grach się nie skończy...

Dnia 19.12.2005 o 22:14, Janeks napisał:

Za dwa lata - to nie bedzie kilka fps a kilkadziesiat. Juz ze zmiana karty grafiki czy plyty
glownej bedzie kilkanascie...

widzę że bardziej nam zależy na wzroście FPS a nie samej wydajności :-) fakt 100 FPS to dużo... między 100 a 200 :-) ale między 9200 a 9300 FPS juz niekoniecznie... zresztą, co z tego że można mieć wynik w granicach 20k jak teo nie potrzebujesz?? Po co to piszę? Aby dowiueść że nie zwze NOWE jest LEPSZE i rzeczywiście to marketing udawadnia Wam, graczom że potrzebujecie superwypasionych grafik łączonych w SLI... tiaaa

Dnia 19.12.2005 o 22:14, Janeks napisał:

No... a ile przetrwala GF 4 Ti... Dodam ze dzis jest dwa razy szybsze tempo rozwoju niz wtedy...
Wtedy jak byl GF 4 to byl i byl...

i GF4 (obecnie GF-4000) jest dalej. Socket A jest dalej. PCi-E wzrost wydajności?? Jaasne. Dual-chanel?? SLI?? dobre marketingowe chwyty... a czy napradę tego potrzebujecie?? TAK, BO KOLEGA X MA :-P

Dnia 19.12.2005 o 22:14, Janeks napisał:

939 - tak, bardzo dobre rozwiazanie - ale zes odkryl Ameryke... Fachowej prasy czytam baaaardzo
duzo.

z tymże z twoich wypowiedzi wywnioskowac możnaby że za dwa lata totalny shit i lepiej nie brać i wogóle :-) widzę niekonsekwencję...

Dnia 19.12.2005 o 22:14, Janeks napisał:

> wiedzą że na takim kompie nawet się nie uruchomi... co tam testerzy... TY MASZ RACJĘ
Ty chyba czytasz stanowczo za malo FACHOWEJ prasy...

o gry mi nie chodziło bo nie mam czasu. ale qmpe jest zagorzałym fanem Jego konfig: AthXp200/1gb RAM/120GB/DVDR/Radeon8500/SB LIve i... gry mu śmigają aż miło... sprzęt sprzed póltora roku... dalej twierdzisz ze dwulatek jest przestarzały?? Wtedy był wypas, dzisiaj standardzik... prawda??

Dnia 19.12.2005 o 22:14, Janeks napisał:

To zaden z Ciebie sprzedawca.... Dwurdzeniowa generacja procesorow P4 800 miala dac ogromny
wzrost wydajnosciowy. Sa to w zasadzie dwurdzeniowe Prescoty (bez obslugi HT), a ilosc wydzielanego
ciepla jest tak ogromna ze Intel postanowil obnizyc ich taktowanie. W efekcie w najbardziej
interesujacych nas zastosowaniach ich wydajnosc jest znacznie nizsza niz u odpowiadajacych
im cena Athlonow 64 i ustepuja NAWET jednordzeniowym P4. A wersja Extreme (ktora ma odblokowana
HT) jest tak droga ze Intel probujeja wcisnac fanom najnowszych technologii. Trudno rozsadnie
myslacemu czlowiekowi znalez jakikolwiek powod na uzasadnienie wydania tylu pieniedzy. A nawet
ten procesor czesto bedzie ustepowal jednordzeniowemu P4 3.6 Ghz.

z własnego doświadzcenia wiem że tak właśnie jest. Wzrost wydajności ogromny ale jak pozostałe komponenty też są dobrane do tego proca a nie dobry proc, reszta na odpier.. się... Co do uzasadnienia rozsądnego myslisz się. INTEL znalazł je. MARKETING. idlatego sprzedają się lepij niz szybkie Athlony. Sorki, taka prawda z punktu widzenia sprzedaży.

Dnia 19.12.2005 o 22:14, Janeks napisał:

I tu blad - bo trzeba bylo napisac jego slabe punkty - tak by "KLIENT" byl zadowolony.

i tu TY SIE MYLISZ, pponieważ napisałem że klient będzie zadowolony z konfiguracji... a jakiekolwiek zmiany zapewne będą z zcasem... o ile będą

Dnia 19.12.2005 o 22:14, Janeks napisał:

Jest - ale karty graficzne to w ostatnim czasie najbardziej rozwijajaca sie czesc rynku komputerowego.

hmm... rzekłbym raczej że MediaPC ale widocznie za mało sie interesuję :-) Co do kart no nie wim czy najbardzej... zobacz proszę ilości rodzin procesorów (samych Celeronów na 775...) Intela... nawet ATI wymięka... pozatym rzekłbym że ostatnio wszytsko się rozwija tylko pytanie czy naprawdę czy to tylko marketing...

Dnia 19.12.2005 o 22:14, Janeks napisał:

To po co Ati wypuszcza nowe karty? Karta byla udana - ale nie starcza na najnowsze gry. Od
tamtej pory duzo sie zmienilo.

nowe efekty, nowe directy, nowe standardy... chęć udwodnienia że gracze potrzebują zmiany grafiki bo przecież tyle lepszych na rynku :-P Co do 8500 starcza na najnowsze gry... choć nie na maxa

Dnia 19.12.2005 o 22:14, Janeks napisał:

> KLIENCI VS HANDLOWCY 1:0 :-> mecz w toku :-D
hihi - pochlebiasz mi...

z tymże chyba nie chodzi o rzucanie mięsem a doradzenie klientowi... tiaaa... MARZYCIEL ZE MNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2005 o 23:06, metalli napisał:

no to teraz dosrałeś kolego... GIGABYTE jest wiodącym producentem płyt głównych, montujemy
na nim mnóstwo komputerów i nie przewsadzałbym z jej miernowaniem. Płyta jest doskonała a co
do O/C... do tego są inne płyty,a rozmawiamy chyba o "normalnym" PeCecie a nie jakims halogenowo-neonowym-trzystuwiaraczkowym-wodnochłodzeniowym
wymiataczu?? No ale mam swój świat :-)

Ok - fakt - jest to normalna plyta, ale nie jest doskonala. To ma byc komputer do gier - wiec szkielet komputera musi byc swietny. Poza tym jest to budzetowka gigabyte''a. O/C dla gracza w przyszlosci jest bardzo wazne.

Dnia 19.12.2005 o 23:06, metalli napisał:

> Za dwa lata - to nie bedzie kilka fps a kilkadziesiat. Juz ze zmiana karty grafiki czy
plyty
> glownej bedzie kilkanascie...
widzę że bardziej nam zależy na wzroście FPS a nie samej wydajności :-) fakt 100 FPS to dużo...
między 100 a 200 :-) ale między 9200 a 9300 FPS juz niekoniecznie... zresztą, co z tego że
można mieć wynik w granicach 20k jak teo nie potrzebujesz?? Po co to piszę? Aby dowiueść że
nie zwze NOWE jest LEPSZE i rzeczywiście to marketing udawadnia Wam, graczom że potrzebujecie
superwypasionych grafik łączonych w SLI... tiaaa

Chwytow marketingowych jest b. duzo. Ale najgorszym zagrywaniem nvidia i ati jest podpisywanie umow z tworcami gier i to ze producenci optymalizuja gry tylko pod najnowsze karty...

Dnia 19.12.2005 o 23:06, metalli napisał:

> Wtedy jak byl GF 4 to byl i byl...
i GF4 (obecnie GF-4000) jest dalej. Socket A jest dalej. PCi-E wzrost wydajności?? Jaasne.
Dual-chanel?? SLI?? dobre marketingowe chwyty... a czy napradę tego potrzebujecie?? TAK, BO
KOLEGA X MA :-P

Troche przesadzasz...

Dnia 19.12.2005 o 23:06, metalli napisał:


> 939 - tak, bardzo dobre rozwiazanie - ale zes odkryl Ameryke... Fachowej prasy czytam
baaaardzo
> duzo.
z tymże z twoich wypowiedzi wywnioskowac możnaby że za dwa lata totalny shit i lepiej nie brać
i wogóle :-) widzę niekonsekwencję...

Alez skad! Przeciez napisalem ze bardzo dobre rozwiazanie... ale jakiekolwiek by bylo za dwa lata beda duzo szybsze, lepsze i w ogole... Ja mam 939... i mimo to wiem ze taka przyszlosc mnie czeka. oszukiwaniem jest mowienie ze tak nie bedzie.
>

Dnia 19.12.2005 o 23:06, metalli napisał:

o gry mi nie chodziło bo nie mam czasu. ale qmpe jest zagorzałym fanem Jego konfig: AthXp200/1gb
RAM/120GB/DVDR/Radeon8500/SB LIve i... gry mu śmigają aż miło... sprzęt sprzed póltora roku...
dalej twierdzisz ze dwulatek jest przestarzały?? Wtedy był wypas, dzisiaj standardzik... prawda??

Inaczej - wtedy byl wypas dzis jest (oczywiscie jak na najnowsze gry) slaby.

Dnia 19.12.2005 o 23:06, metalli napisał:

z własnego doświadzcenia wiem że tak właśnie jest. Wzrost wydajności ogromny ale jak pozostałe
komponenty też są dobrane do tego proca a nie dobry proc, reszta na odpier.. się...

Nie masz racji - przeczytaj nieco wiecej o tym.

Dnia 19.12.2005 o 23:06, metalli napisał:

i dlatego sprzedają się lepij niz szybkie
Athlony. Sorki, taka prawda z punktu widzenia sprzedaży.

P4 Extreme sprzedaja sie lepiej niz Athlony?????!!!!!! Czy aby na pewno?

Dnia 19.12.2005 o 23:06, metalli napisał:



i tu TY SIE MYLISZ, pponieważ napisałem że klient będzie zadowolony z konfiguracji... a jakiekolwiek
zmiany zapewne będą z zcasem... o ile będą

Beda na pewno... a po co ma cos zmieniac askoro mozna na starcie zmienic.

Dnia 19.12.2005 o 23:06, metalli napisał:

hmm... rzekłbym raczej że MediaPC ale widocznie za mało sie interesuję :-) Co do kart no nie
wim czy najbardzej... zobacz proszę ilości rodzin procesorów (samych Celeronów na 775...) Intela...
nawet ATI wymięka... pozatym rzekłbym że ostatnio wszytsko się rozwija tylko pytanie czy naprawdę
czy to tylko marketing...

heh... zobaczysz za 2 lata wyjdzie GF 10 000 Turbo Diesel (pierun go tam wie) i bedzie wyswietlal tyle fps ze 7800gtx Sli beda slabsze o 3/4 mocy. A z prockami tak zle nie jest...

Dnia 19.12.2005 o 23:06, metalli napisał:

> tamtej pory duzo sie zmienilo.
nowe efekty, nowe directy, nowe standardy... chęć udwodnienia że gracze potrzebują zmiany grafiki
bo przecież tyle lepszych na rynku :-P Co do 8500 starcza na najnowsze gry... choć nie na maxa


Wlasnie... poaa tym zmienia sie ilosc tranzystorow itp. Problem polega na tym ze by grac w najnowsze gry trzeba zmieniac karte. to jest wina producentow.

Dnia 19.12.2005 o 23:06, metalli napisał:


> > KLIENCI VS HANDLOWCY 1:0 :-> mecz w toku :-D
> hihi - pochlebiasz mi...
z tymże chyba nie chodzi o rzucanie mięsem a doradzenie klientowi... tiaaa... MARZYCIEL ZE
MNIE

Wlasnie - ja sie staram doradzic... ty natomiast sugerujesz zeby od razu bral tego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 18:13, Niedzielka99 napisał:

Szczerze mówiąc raczej nie będę bawić się w podkręcanie. Może jak będę zmuszony ;). FEAR tnie
się przy 7800 GT? Dobrze, że powiedziałeś. To jakie ustawienia można osiągnąć maksymalnie na
tej karcie (przy tej grze)?


F.E.A.R W pełnych detalach tnie się na każdej karcie graficznej :P. Ja jeszcze nie widziałem opcji by się nie ciął w full detalach na 1280x.... Pozatym jak ustawimy roździałke 1280x... albo i wyżej to trudno by się nie ciął.

Ja powiem tylko tyle: Gdybym miał kasę na tego kompa - kupiłbym go bez zastanowienia! Chyba, że jesteś z gatunku "overlockerów" wtedy posłuchałbym kolegów i wymienił np. płyte główną :).

A co do straty kasy... Niby tak, tyle że ja jakoś nie widzę tego spadku cenowego 6800 GTX, który powinien być analogiczny do Janeksa wizji spadku ceny 7800 po premierze 79000 więc gdybym miał kasę - kupiłbym, najwyżej dołóż te 500zł i wstaw w tego GEO-PC 7800GTX i będziesz miał wypasiony komp.

Ps. A jeśli on jest Sli-ready (a tak chyba pisałeś, nie pamiętam) to się w ogóle nie przejmuj - w razie czego druga karta graficzna w tandem za kilka lat i jazda ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak narzekacie na to ze FEAR nie da sie odpalic na pelnej grafie nawet na dobrym kompie, a przeciez tak bylo zawsze! Ja tez gdy kupilem swojego pierwszego PC musialem zmniejszyc detale w DOOM zeby moc plynie pograc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 02:50, Keroth napisał:

Ps. A jeśli on jest Sli-ready (a tak chyba pisałeś, nie pamiętam) to się w ogóle nie przejmuj
- w razie czego druga karta graficzna w tandem za kilka lat i jazda ;].


Predzej bedzie jak w przypadku BF2, czyli nowe gry z nowymi wymaganiami. To co ze 2 karty beda wystarczajaco silne zeby plynnie wyswietlac grafike jak gra bedzie do dzialania wymagac karty z bajerkiem ktorego GF7 nie ma? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 03:01, Volvox napisał:

> Ps. A jeśli on jest Sli-ready (a tak chyba pisałeś, nie pamiętam) to się w ogóle nie przejmuj

> - w razie czego druga karta graficzna w tandem za kilka lat i jazda ;].

Predzej bedzie jak w przypadku BF2, czyli nowe gry z nowymi wymaganiami. To co ze 2 karty beda
wystarczajaco silne zeby plynnie wyswietlac grafike jak gra bedzie do dzialania wymagac karty
z bajerkiem ktorego GF7 nie ma? :)


Pesymista :). Zresztą co ja mówie, sam mam GF 4 MMX, więc mnie to by 7800GT bardzo urządzało ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak sobie troche poczytalem i gadacie o bzdurach sie wyzywiacie itd itd x lepsze od y i tak wkolko no boshe ile mozna.
kazdemu jest zle wiec jak tu komu dogodzic? O_o
a co do kompa hehe jak bedzie zaslaby kup konsole :D (nie no joke) jak dla mnie to tak 2GB ramu to styka lepiej miec zapas :P grafa hmmm jak dla mnie narazie liczy sie tylko Radeon (mam 9500 i zaczynam nazekac ale nie jest zle :P:P )
wiec jak juz to X1800XT 512MB :) ? niestety crossfire wyszlo troche pozno i dopiero sie rozwija ale tak czy siak ta grafa jest niezla sama a nie na dualu, i radeonki sie najlepiej podkrecaja. co do proca to do gier tylko AMD.
dzwiek to obecnie tylko X-FI sam sie zastanawiam nad kupnem:). i plyta jaka to sie na plytach tak doglebnie nie znam ale cos by sie pod to wybralo.
tak btw. to mam nadzieje ze programisci sie wkoncu obudza i zaczna optymalizowac kod gry no bo gdzie by to bylo zeby Call of Duty 2 ciel mi sie na 800x600 przy detalach na LOW!!! gdzie taki doom na 800x600 ciel mi sie czasami ale na ULTRA O_o no panowie bez przesady. czosteczkowe cos tam dodali do CoD-a i teraz jest zamulacz fpsow jeden :D no a dodatki takie jak dysk czy nagrywark to nie biore pod uwage. no moze dysk to np takiego WD Raptor. nic czas do szkoly :P
i taka prozba do panow co sie kluca. I Po Co Tyle Nienawisci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe :) Ja używam kompa tylko do gier :P I zgadzam się, jeżeli do gier, to tylko AMD + Ati ;) nie mam za mocnego kompa ale przynajmniej wiele nowych gier na ponad medium detalach/full detalach się nie ścina :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 08:05, WorldWar3PL napisał:

hehe :) Ja używam kompa tylko do gier :P I zgadzam się, jeżeli do gier, to tylko AMD + Ati
;) nie mam za mocnego kompa ale przynajmniej wiele nowych gier na ponad medium detalach/full
detalach się nie ścina :P


Ja stosuje to samo polaczenie AMD + Ati. Wydajne i tanie. No chyba ze stac kogos na porzadnego pentiuma to inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak kupować pentiuma to tylko dwurdzeniowca za 5k zł :P a amd... dobre masz za 1000-2000 zł i sie cieszysz pare lat :D

Dla niewiedzących - 1k - 1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zaoszczędzić na rozbudowie kompa kup sobie X-Boxa 360 albo poczekaj na PS3. Starczy ci na pewno na dłużej niż każdy komp jaki kupisz w tej chwili i na pewno wyjdzie taniej, niż to twoje ~4500 zł. Dla przykładu pomyśl sobie kiedy wyszło PlayStation 2 i czy jakakolwiek gra wydana obecnie pójdzie na kompie z tamtych czasów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 08:28, Cherry69 napisał:

Jeśli chcesz zaoszczędzić na rozbudowie kompa kup sobie X-Boxa 360 albo poczekaj na PS3. Starczy
ci na pewno na dłużej niż każdy komp jaki kupisz w tej chwili i na pewno wyjdzie taniej, niż
to twoje ~4500 zł. Dla przykładu pomyśl sobie kiedy wyszło PlayStation 2 i czy jakakolwiek
gra wydana obecnie pójdzie na kompie z tamtych czasów??


konsole szybko wymiękna, kiedy wyjdzie najnowszy sprzet do PC-ta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 08:32, Herbatnik napisał:

konsole szybko wymiękna, kiedy wyjdzie najnowszy sprzet do PC-ta


Najnowszy sprzęt, który będzie kosztował nie wiadomo ile. Kup sobie nowego X-a w niemczech za 399 euro (ok.1600-1700zł z transportem)) i masz jeszcze ponad 2000zł na gry jeśli na sprzęt chcesz wydać mniej niż 4000zł. Moim zdaniem na jakis czas to wystarczy.
PS Komputery bez ulepszania wymiękają DUŻO szybciej niż konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4letni Xbox z 733Mhz procesorem odpala Dooma3, HL2 i SC: Chaos Theory, prawie bez różnic względem PC, więc bez przesady. Konsol do PC nigdy obiektywnie nie porównasz, choćby z uwagi na w/w fakt - 733MHz komputer obecnie nie pociągnie niczego :). Ale to nie dyskusja na ten wątek, szkoda robić tu kolejnej sprzeczki o wyższości Świąt nad Świętami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 08:44, D2T napisał:

4letni Xbox z 733Mhz procesorem odpala Dooma3, HL2 i SC: Chaos Theory, prawie bez różnic względem
PC, więc bez przesady. Konsol do PC nigdy obiektywnie nie porównasz, choćby z uwagi na w/w
fakt - 733MHz komputer obecnie nie pociągnie niczego :). Ale to nie dyskusja na ten wątek,
szkoda robić tu kolejnej sprzeczki o wyższości Świąt nad Świętami.

BEZ RÓZNICY ?! Włączalem te 3 gry na full detalach na kompie i widzialem je na xboxie... różnica jak z P166 mhz i P4 2,4 ghz...... tak dla przykładu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować