Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony nie opuści ceny? Akurat...

29 postów w tym temacie

Do PS3 nie da się włożyć dysku z PC, są za duże. Musiałbyś zrobić moda.
Selv dobrze pisze, że do PS 3 można włożyć dysk z notebooka, bo tylko takie tam wchodzą, czyli 2,5 calowe. Zresztą takie się tam właśnie mieszczą.

Nie rozumiem jednak toku myślenia, że to wyzysk klientów :| Możesz mi to wytłumaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 18:46, neozeus napisał:

Nie rozumiem jednak toku myślenia, że to wyzysk klientów :| Możesz mi to wytłumaczyć?

"Zwykłe" dyski 3,5 cala są dużo tańsze i łatwo dostępne, gdyby je zastosowano to wyszłoby dużo taniej i użytkownicy nie byliby zdani tylko i wyłącznie na produkty M$. Chodzi mi tu tylko i wyłącznie o cenę, już podawałem przykład M$ (400zł za 20 GB) a do PS3 można bez problemu podłączyć dysk 3,5 cala poprzez USB (do dysku kupujesz sobie tylko zewnętrzną obudowę i po sprawie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w pracy miałem papier jak bardzo wypuszczenie PS3 na rynek skrzywdziło dochody Sony, właśnie z racji zbyt wysokich kosztów produkcji. Jutro wyszukam i wrzucę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, to było jakieś 7 dolarów straty za 1 wyprodukowany egzemplarz (na początku), ale news o tym widziałem już na jakimś innym serwisie już dawno, więc w tej chwili nie jestem w stanie powiedzieć ile to było dokładnie... Mam nadzieję, że nie strzeliłem jakiegoś wieeelkiego byka, chyba aż tak źle ze mną nie jest :)

Teraz straty są już na pewno większe (to oni będą tracili ~~107 dollarów za każdy pozostały egzemplarz 60-gigowy?!!), ale powoli będą wychodzić na swoje, szczególnie, że w niedługim czasie mają już zacząć wychodzić jakieś sensowne gry. Ale o hitach nie ma co teraz marzyć, z rok jeszcze poczekamy. Sony jest jednak zbyt dużym koncernem, żeby popaść w ruinę przez ten 1 rok, sam mam nadzieję, że szybko się wybije i będzie powoli doganiać konkurentów, którzy na stan obecny mają miażdżącą przewagę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 01:19, Wayzin napisał:

Z tego co się orientuję, to było jakieś 7 dolarów straty za 1 wyprodukowany egzemplarz (na
początku), ale news o tym widziałem już na jakimś innym serwisie już dawno, więc w tej chwili
nie jestem w stanie powiedzieć ile to było dokładnie... Mam nadzieję, że nie strzeliłem jakiegoś
wieeelkiego byka, chyba aż tak źle ze mną nie jest :)

Teraz straty są już na pewno większe (to oni będą tracili ~~107 dollarów za każdy pozostały
egzemplarz 60-gigowy?!!), ale powoli będą wychodzić na swoje, szczególnie, że w niedługim czasie
mają już zacząć wychodzić jakieś sensowne gry. Ale o hitach nie ma co teraz marzyć, z rok jeszcze
poczekamy. Sony jest jednak zbyt dużym koncernem, żeby popaść w ruinę przez ten 1 rok, sam
mam nadzieję, że szybko się wybije i będzie powoli doganiać konkurentów, którzy na stan obecny
mają miażdżącą przewagę...


Znalazłem, zgodnie z obietnicą wrzucam.

Quoting from their financials results for q4 2006:

„In the Game segment, there was a significant operating loss as a result of the sale of PS3 at strategic price points lower than its production cost during the introductory period.”
„Operating income decreased 68.3% compared with the previous fiscal year.”

For the fiscal year ending March 31st 2007, Sony was also forced to publish a revised forecast of the expected business results. Lower profitability from their Playstation3 and PSP sales lowered the net income by 38%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować