• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
xDeuSx

Internet

Pytanie

Witam, nie znalazłem takiego tematu ( wyszukiwarka na hasło "Internet" wyświetla: "Błąd wyszukiwania" ) więc zakładam ten. We wrześniu kończy się moja umowa z Neo TP więc postawnowiłem, że chciałbym mieć teraz internet z innej firmy ( znacie tę jakość neostrady -.- ). Czy możecie mi polecić coś dobrego? Chciałbym mieć prędkość 1 MB/s ( 1024 kb/s ), ale nie wiem, jak jest z jakością tych usług. Doradźcie.

BTW:

W ofertach pełno haseł typu: "2 Mb/s przez rok za 29 zł!" itd. Cały haczyk w tym, że Mb = 128 kb/s... Tak więc by uzyskać jakąkolwiek zadowalającą prędkość musiałbym mieć conajmniej 8 Mb/s ( 1 MB/s ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

26 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 17.07.2007 o 16:19, xDeuSx napisał:

Witam, nie znalazłem takiego tematu ( wyszukiwarka na hasło "Internet" wyświetla: "Błąd wyszukiwania"
) więc zakładam ten. We wrześniu kończy się moja umowa z Neo TP więc postawnowiłem, że chciałbym
mieć teraz internet z innej firmy ( znacie tę jakość neostrady -.- ). Czy możecie mi polecić
coś dobrego? Chciałbym mieć prędkość 1 MB/s ( 1024 kb/s ), ale nie wiem, jak jest z jakością
tych usług. Doradźcie.

BTW:

W ofertach pełno haseł typu: "2 Mb/s przez rok za 29 zł!" itd. Cały haczyk w tym, że Mb = 128
kb/s... Tak więc by uzyskać jakąkolwiek zadowalającą prędkość musiałbym mieć conajmniej 8 Mb/s
( 1 MB/s ).



Jak chcesz mieć 1024 załóż sobie Netię, na tych samych liniach co Neostrada cena jest niższa a aktualnie jest promocja : http://www.netia.pl/promocje,dla_domu,21.html#wybierz_dla_siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

kup sobie netię lub Tele2 ale lepsza netia ,bo rok za darmo podłaczasz pod TP i masz 1024 kb/s
Ja tam wymieniam internet i kuppuje se Netię 1024kb/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.07.2007 o 16:21, fish13 napisał:

> Witam, nie znalazłem takiego tematu ( wyszukiwarka na hasło "Internet" wyświetla: "Błąd
wyszukiwania"
> ) więc zakładam ten. We wrześniu kończy się moja umowa z Neo TP więc postawnowiłem, że
chciałbym
> mieć teraz internet z innej firmy ( znacie tę jakość neostrady -.- ). Czy możecie mi polecić

> coś dobrego? Chciałbym mieć prędkość 1 MB/s ( 1024 kb/s ), ale nie wiem, jak jest z jakością

> tych usług. Doradźcie.
>
> BTW:
>
> W ofertach pełno haseł typu: "2 Mb/s przez rok za 29 zł!" itd. Cały haczyk w tym, że Mb
= 128
> kb/s... Tak więc by uzyskać jakąkolwiek zadowalającą prędkość musiałbym mieć conajmniej
8 Mb/s
> ( 1 MB/s ).


Jak chcesz mieć 1024 załóż sobie Netię, na tych samych liniach co Neostrada cena jest niższa
a aktualnie jest promocja : http://www.netia.pl/promocje,dla_domu,21.html#wybierz_dla_siebie


Ale będąc na łączach neostrady, raczej będzie ta sama jakość, a koleś chce zmiany..


No i co ty chcesz? Ściagać z prędkoscią 1 MB/s ?? Jak na mnie megabit jest wystarczający, ściaganie z 128KB/s jest wystarczające... plik 100MB będzie z dobrego serwera ściagnięty w max 15 min.. Lepiej zwrócić uwage na prędkosć wysyłania..

Noo ogólnie to polecam Chello.. A jeśli mówisz poważnie o tej prędkości, to tu jest oferta Chello Ultra (12Mbps ściaganie/1Mbps wysyłanie czyli 1,5 MB/s ściąganie i 128KB/s wysyłanie). a wszystko w atrakcyjnej cenie 269 zł/mies. dla klijentów nie majacych pełnego pakietu TV w UPC w umowie na rok, 300zł/mies na czas nie okreslony..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

należy rozróżnić kilobity ( w nich podawana jest prędkość łącza oraz kilobajty (tych zwykle używa się do podania rozmiaru plików) jeden bajt ma 8 bitów, więc łącze 1 mb/s nie oznacza że ile plik ma megabajtów tyle sekund się będzie ściągał w optymalnych warunkach (serwer z którego ściągasz też ma ograniczoną przepustowość łącza, dodatkowo może się pojawić jakieś wąskie gardło po drodze). Aktualnie najciekawszą ofertę ma chyba netia, bo po zsumowaniu opłat miesięcznych oraz podziale ich przez 3 lata (bo na tyle jest umowa, a za darmo masz 1 rok potem trzeba płacić) wychodzi ok 39zł/miesięcznie za łącze 1 mb/s (a za te 3 lata z pewnością też jakaś ciekawa oferta będzie, ale pewnie u jakiegoś innego operatora).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Problem w tym, że te wszystkie filmy zwyczajnie oszukują.

Spójrzmy na taką Netię: http://www.netia.pl/promocje,dla_domu,21.html#wybierz_dla_siebie

Do wyboru prędkość:

- 512 kb/s ( tutaj wiadomo o co chodzi )
- 1 Mb/s - i tu mamy schodki - 1 Mb to nie to samo co 1 MB czyli jeden megaBAJT a jeden megaBIT ( 1 Mb ~128 kb/s )
- 2 Mb/s - 256 kb/s
- 6 Mb/s - ~768 kb/s

Tak więc jestem wręcz pewien, że wiele osób nabierze się na taką sztuczkę. A cały haczyk to tylko jedna, mała literka...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.07.2007 o 19:49, xDeuSx napisał:

Problem w tym, że te wszystkie filmy zwyczajnie oszukują.

Spójrzmy na taką Netię: http://www.netia.pl/promocje,dla_domu,21.html#wybierz_dla_siebie

Do wyboru prędkość:

- 512 kb/s ( tutaj wiadomo o co chodzi )
- 1 Mb/s - i tu mamy schodki - 1 Mb to nie to samo co 1 MB czyli jeden megaBAJT a jeden megaBIT
( 1 Mb ~128 kb/s )
- 2 Mb/s - 256 kb/s
- 6 Mb/s - ~768 kb/s

Tak więc jestem wręcz pewien, że wiele osób nabierze się na taką sztuczkę. A cały haczyk to
tylko jedna, mała literka...

Móglbyś opisać ten temat szerzej?

Bo ja właśnie miam kupywać z Neti 1Mb/s
Napisz o tym szerzej.
Proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.07.2007 o 19:49, xDeuSx napisał:

Tak więc jestem wręcz pewien, że wiele osób nabierze się na taką sztuczkę. A cały haczyk to
tylko jedna, mała literka...


Jaką sztuczkę, co ty bredzisz? Przecież pisze wyraźnie "1 Mbit/s", czyli jeden megabit, a nie megabajt (wtedy by było MB). Nie od dziś wiadomo, że podaje się przepustowość łącza jako wyznacznik jego prędkości, a nie maksymalną prędkość upload/download... A jak ktoś tego nie wie i się nie zna, to już jego problem :) A przy 512 kb/s masz bodajże ~51 kB/s downloadu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>Cały haczyk w tym, że Mb = 128 kb/s...

Już nawet w tym krótkim cytacie wykazujesz się OGROMNĄ nieznajomością tematu... Bity (b) to jednostka przepustowości łącza, zaś Bajt (B) to jednostka miary pliku (jego rozmiarów). Bajt/s to jednostka miary prędkości ściągania/wysyłania plików. Wszystko rozchodzi się o tą literkę "b", która pisana z dużej lub małej litery oznacza zupełnie co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.07.2007 o 19:49, xDeuSx napisał:

- 512 kb/s ( tutaj wiadomo o co chodzi )
- 1 Mb/s - i tu mamy schodki - 1 Mb to nie to samo co 1 MB czyli jeden megaBAJT a jeden megaBIT
( 1 Mb ~128 kb/s )
- 2 Mb/s - 256 kb/s
- 6 Mb/s - ~768 kb/s

Tak więc jestem wręcz pewien, że wiele osób nabierze się na taką sztuczkę. A cały haczyk to
tylko jedna, mała literka...


No właśnie... jedna mała literka :P Więc należałoby poprawić te herezje, które napisałeś :P

1 Mbps to ~ 128 kBps
... itd (wartości liczbowe podane są dobre) ...

Tak na prawdę zdecydowana większość użytkowników już o tym dobrze wie... Natomiast o czym ludzie praktycznie nie mają zielonego pojęcia to to, czy łącze jest symetryczne czy nie. Neo----- podaje, że ma super internet w niesamowitej cenie, ale żałosne jest to, że przy downloadzie w granicach 1 Mbps upload wynosi 128 kbps (lub 256 kbps - w każdym razie łącze jest niesymetryczne, więc jak oni śmią mówić, że łącze jest jednomegabitowe!!). Krew mnie czasem zalewa jak ofiary Neo----a chwalą się, że mają super szybkie łącza, a jak proszę o wysłanie zdjęć z imprezy to się dziwią, że tak wolno to idzie...

No nic... w każdym razie przy podpisywaniu umowy o świadczeniu usług dostępu do netu pytajcie, czy łącze jest symetrzyczne! Jak nie jest to przemyślcie wybór innego providera. Warto też zwrócić uwagę na to, że (przynajmniej moim zdaniem) umowa nie powinna być dłuższa niż na okres 12 miesięcy (ceny i dostępne prędkości internetu zmieniają się praktycznie z miesiąca na miesiąc więc po co zakładać sobie kajdanki na 3 lata?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.07.2007 o 19:49, xDeuSx napisał:

Problem w tym, że te wszystkie filmy zwyczajnie oszukują.

Spójrzmy na taką Netię: http://www.netia.pl/promocje,dla_domu,21.html#wybierz_dla_siebie

Do wyboru prędkość:

- 512 kb/s ( tutaj wiadomo o co chodzi )
- 1 Mb/s - i tu mamy schodki - 1 Mb to nie to samo co 1 MB czyli jeden megaBAJT a jeden megaBIT
( 1 Mb ~128 kb/s )
- 2 Mb/s - 256 kb/s
- 6 Mb/s - ~768 kb/s

Tak więc jestem wręcz pewien, że wiele osób nabierze się na taką sztuczkę. A cały haczyk to
tylko jedna, mała literka...




A możesz pisac poprawnie??? Bo 2Mb/s to nie 256kb/s, to co napisałeś oznacza nie więcej tak - 2 Megabity to 256kilobitów ...

bajty z tego co się orientuje pisze się z duzej, bity z małej...
a więc
2Mb/s - 256 kB/s

to oczywiście się tyczy takze innych prędkosci..


A tyak się przyjeło, że się podaje prędkosć łącza w bitach a nie bajtach.. więc czy to uszustwo? Mnie bardziej denerwują te praktyki "Internet od 20zł miesięcznie" co oznacza, ze najpierw jest 20zł przez kilka miesięcy, a potem nawet 100zł,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 17.07.2007 o 20:35, Bartuc napisał:

Warto też zwrócić uwagę na to, że (przynajmniej moim zdaniem) umowa nie powinna być dłuższa niż na
okres 12 miesięcy (ceny i dostępne prędkości internetu zmieniają się praktycznie z miesiąca
na miesiąc więc po co zakładać sobie kajdanki na 3 lata?).


Zgadzam się.. mnie też to denerwuje, na rok rozumiem.. ale 3 lata to jest za dłuugo.


Dobra, na jesieni planuje założyć na drugi komputer internet, obecnie łącze dziele z bratem, co mnie denerwuje, więc wolałbym mieć osobne łącze..
No więc jaki internet polecilibyście? No i telefon obencie mam w UPC, więc nie mam aktywnej lini telefonicznej TP SA..

No i chodzi mi głównie o jakość łącza, a nie aktualne ceny, bo te są zmienne, jakość z reguły pozostaje w podobnych zarysach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.07.2007 o 20:32, Sth`Devilish napisał:

>Cały haczyk w tym, że Mb = 128 kb/s...

Już nawet w tym krótkim cytacie wykazujesz się OGROMNĄ nieznajomością tematu... Bity (b) to
jednostka przepustowości łącza, zaś Bajt (B) to jednostka miary pliku (jego rozmiarów).


Sorki za post pod postem ale nie mogę patrzyć również na tą herezję... Twoim zdaniem "bity" są od przepustowości łącza a bajty od rozmiaru plików? Hehe no to też jest dobre... Czyli Twoim zdaniem nie można powiedzieć że, np. plik ma rozmiar 512 bitów? Następna herezja: "Bity (b) to jednostka przepustowości łącza" acha... jasne :] A z poprzedniego postu: "przy 512 kb/s masz bodajże ~51 kB/s downloadu" - jak to wyliczyłeś? Bo wiesz... 512kbps odpowiada dokładnie 64kBps.

Zatem dobra rada: nie wytykaj innym OGROMNEJ nieznajomości tematu jak sam nie wiesz co piszesz... Polecam wikipedię na dobry początek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.07.2007 o 20:42, Homo sum napisał:

/.../


Wszystko zależy od miasta, w którym mieszkasz. Napisz skąd jesteś to może ktoś Ci coś dobrego poleci. Zwykle najciekawsze i najbardziej stabilne łącza oferują lokalne telewizje kablowe. O UPC nie wiem nic, Netia - również nic nie wiem, ale skoro lecą po łączach TPsy to też nie ciekawie wygląda... Samo Neo----- nie polecam, miałem i nigdy więcej już nie będę miał... na szczęście jestem właścicielem mieszkania, w którym mieszkam, więc jak tylko wrócę z wakacji zlikwiduję okablowanie TPsy z mieszkania, żeby się tego dziadostwa w ogóle pozbyć z domu... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po przeczytaniu waszych odpowiedzi ponawiam pytanie:

Czy któryś z was może mi doradzić jakieś szybkie łącze ( 1 MB/s / 8 Mb/s ) z umową na rok? Napiszcie jaki internet WY macie, prędkość, rachunki i - przedewszystkim - czy dobrze się sprawuje ( pingi w grach, prędkość ściągania itd. ).

Pozdrawiam,

DeuS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.07.2007 o 20:56, xDeuSx napisał:

Po przeczytaniu waszych odpowiedzi ponawiam pytanie:

Czy któryś z was może mi doradzić jakieś szybkie łącze ( 1 MB/s / 8 Mb/s ) z umową na rok?
Napiszcie jaki internet WY macie, prędkość, rachunki i - przedewszystkim - czy dobrze się sprawuje
( pingi w grach, prędkość ściągania itd. ).

Pozdrawiam,

DeuS


Przepraszam za post pod postem, ale zapomniałem dopisać:

Kable ( takie jak do kablówki ) niestety nie wchodzą w grę :/ . Pokój z kompem jest akurat na drugim końcu mieszkania więc po pierwsze trzebaby przewiercać się przez cały dom, a po drugie mam ściany z płyty kartonowo-gisposowej więc wiercenie odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wszystko zależy od tego gdzie mieszkasz. Ja mieszkam w Warszawie i mam internet+kabłówkę(TV) w Aster. Niedługo jeszcze dodamy telefon. Płacimy za to ~180 zł miesięcznie (50 coś za TV, reszta za net). Jak już pisałem w innym temacie o Internecie, mam łącze 2MB/s w czym 4MB/s w godzinach 2-10 (w nocy/rano).
1 września prędkości te zostaną zwiększone za darmo jak co roku, o ile się nie mylę tym razem do 4MB/s w dzień i 6 MB/s w nocy.. A co do mniejszych miejscowości to nie wiem, jest wiele lokalnych spółek oferujących połączenia internetowe. Z takich bardziej popularnych, to chyba Tele 2 się opłaca, ale napewno wiąże się to z jakimiś umowami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.07.2007 o 20:55, Bartuc napisał:

> /.../

Wszystko zależy od miasta, w którym mieszkasz. Napisz skąd jesteś to może ktoś Ci coś dobrego
poleci. Zwykle najciekawsze i najbardziej stabilne łącza oferują lokalne telewizje kablowe.
O UPC nie wiem nic, Netia - również nic nie wiem, ale skoro lecą po łączach TPsy to też nie
ciekawie wygląda... Samo Neo----- nie polecam, miałem i nigdy więcej już nie będę miał... na
szczęście jestem właścicielem mieszkania, w którym mieszkam, więc jak tylko wrócę z wakacji
zlikwiduję okablowanie TPsy z mieszkania, żeby się tego dziadostwa w ogóle pozbyć z domu...
:)


Ja mieszkam w Gdańsku, no a jak ktoś nie wie to UPC to od Chello i jeszcze TV kablowa a od niedawna i telefon i akurat na tym "pierwszym" komputerze mam internet chello.... samo Chello polecam, ale nie polecam dzielenia nawet dobrego łącza z osobą która ciagle coś ściąga... No więc potrzebuje dobrego jakościowo internetu, który moge spokojnie założyć, a jak patrze na ofert internetu to jest wymóg "aktywna linia telefoniczna TP SA".. A tego to nie wiem czy spełniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

znajdź mi kogoś kto to podaje rozmiar pliku w bitach a nie bajtach. przecież każdy znak ma 8 bitów, więc plik nie może mieć dajmy na to 5.3 bajta. Providerzy piszą wyraźnie o bitach, więc nie oszukują w przeciwieństwie do producentów dysków którzy przez błędne przeliczanie zawyżają ich pojemność (im większy dysk tym się bardziej różni pojemność "marketingowa" od faktycznej).
Co zaś się tyczy łącza symetrycznego, to w zasadzie poza maniakalnymi użytkownikami p2p z systemem punktów za wysłane dane mało kto go potrzebuje (nawet serwery, bo te zwykle mają większy upload od downloadu, a więc też łącza asymetryczne tyle że "odwrotne" niż w domu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować