Zaloguj się, aby obserwować  
Kaziu02

Opera - temat ogólny

780 postów w tym temacie

Próbowałem wszystkich ustawień, ale nadal niemogę odbierać wiadamości... nawet poustawiałem wszystki opcje z screen, który był na stronie i nic. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 22:34, Seqiu napisał:

Próbowałem wszystkich ustawień, ale nadal niemogę odbierać wiadamości... nawet poustawiałem wszystki opcje z screen, który był na stronie i nic. ;/

A czytałeś tu: http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=81301&t=1131745232&page=2#comment997895
Jeśli to ci nie pomoże to poszukaj na różnych forach o Operze. Ja mam konto w onecie i na początku też miałem trudności ale już jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam konto w onecie i na początku też miałem trudności ale już

Dnia 11.11.2005 o 22:43, Yasiu89 napisał:

jest ok.

Z onetem niema żądnego problemu, także miałem konto w onecie i wszystko w operze działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opera to są 3 programy w 1. Klient pocztowy, przeglądarka i menadżer pobierania plików. Dlatego jest najlepsza.

PS. Mi się odpala dosłownie przez 2 sekundy, jakie wy kompy macie, hm? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 23:12, sathorn1 napisał:

Opera to są 3 programy w 1. Klient pocztowy, przeglądarka i menadżer pobierania plików. Dlatego jest najlepsza.
PS.
Mi się odpala dosłownie przez 2 sekundy, jakie wy kompy macie, hm? :D


Mi się odpala kilka sekund. I zgadzam się że jest najlepsza: przeglądarka i menadżer pobierania plików sprawuje się b. dobrze. Tylo niektórych sron niestety nie chce otwierac! (na razie tylko kilka minigerek takich spotkałem) ale i tak OPERA THE BEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. 3 dni temu na Portalu PC World Komputer pojawił się naprawdę interesujący wywiad. Wywiad z szefem opery który przyjechał do Polski :). Znajdziecie go pod tym linkiem:
http://www.pcworld.pl/news/85632_1.html

Ja przytoczę ciekaszwe "mówionka :D":

A co z konkurencją? Porozmawiajmy o gigancie, Internet Explorerze. Niedługo Microsoft udostępni IE7 i wiele wskazuje na to, że użytkownicy doczekają się w nim wielu nowych funkcjonalności, np. znanych z Opery i Firefoxa "tabów"

Tak, myślę, że to istotna kwestia. Internet Explorer był zawsze nieodłącznie związany z Windows. Przeglądanie wielu stron w jednym oknie przeglądarki to coś, co my mieliśmy już ponad 10 lat temu, w pierwszej wersji Opery - tej, która oficjalnie weszła na rynek w 1995 roku. Powiem więcej, mieliśmy działające wersje Opery z taką funkcjonalnością jeszcze wcześniej - nie była ona powszechnie dostępna w Internecie, ale niektórzy jej używali. Miała ona funkcję "okienek w okienku", czyli właśnie tabów. Ba, ta opcja pojawiła się nawet w pierwszej wersji alfa z 1994 roku. Można więc powiedzieć, że użytkownicy Internet Explorera musieli czekać ponad 11 lat, aby Microsoft wprowadził tę funkcjonalność (śmiech). Jeżeli więc z innymi rzeczami Redmond będzie tyle zwlekało, nie sądzę, żebyśmy mieli się czego obawiać.

Naga prawdo o microsie :D.

Pracują dla was także Polacy?

Tak, oczywiście. Mamy kilku Polaków pracujących dla Opera Software w Norwegii. Generalnie nasi pracownicy pochodzą z 30 różnych krajów, nie mogło więc wśród nich zabraknąć programistów z waszej części Europy.

Na marginesie: jeżeli chodzi o zatrudnienie, jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji. Codziennie aplikacje składa około 30-40 osób, mamy więc z czego wybierać. Możemy decydować się na najlepszych.

A jakie macie plany dotyczące polskiego rynku?

Polski rynek dla nas bardzo istotny, 6 procent naszych użytkowników mieszka w kraju nad Wisłą. Czujemy też, że mamy tu dużą szansę rozwoju. Polacy są bardzo zainteresowani nowymi technologiami, nowymi rozwiązaniami - muszę powiedzieć, że Polska postrzegana jest jako kraj, w którym wiele dzieje się w branży IT.

Niedawno rozmawiałem z ludźmi ze Skype i potwierdzili to, co my sądzimy o waszym kraju. Początkowo ogromna część bazy użytkowników pochodziła właśnie z Polski. Dla nas to bardzo istotny sygnał.


No proszę... Polski rynek ważny dla zagranicznych firm związanych z internetem :). Bo co 6% to nie 2% :P.

Co więc szykujecie w Merlinie?

Hmm, jest bardzo wiele usprawnień samym silniku przeglądarki, poprawiliśmy też naszego klienta poczty. Wprowadzimy też do naszej aplikacji wiele technologii, których nie ma w 8.5. Spodziewamy się zaimplementować na przykład BitTorrenta. Zasadniczo, nie będziemy starali się na siłę wprowadzać własnych rozwiązań tam, gdzie istnieją już działające skuteczne mechanizmy. Są firmy, które robią dobre silniki wyszukiwawcze, jak Google czy Yahoo, są takie, które zajmują się wymianą plików, jak BitTorrent. My robimy dobrą przeglądarkę - inne sprawy wolimy zostawić profesjonalistom. Podpisaliśmy z Yahoo czy Google umowy właśnie dlatego, że badania wykazują, iż użytkownicy oczekują od wyszukiwarek funkcjonalności, które są dostępne na tych serwisach. Zapewniam, że gdyby było inaczej pracowalibyśmy nad naszym własnym silnikiem (śmiech). Na tym się skupiamy, patrzymy czego oczekują od nas użytkownicy i wprowadzamy to w życie.

Tu się troszeczkę zdziwiłem... Bit Torent w przeglądarce? No cóż...

Czy mógłbyś wskazać konkretne rozwiązania, które wykorzystacie w Operze 9, a które uważasz za najważniejsze?

Na pewno trzeba powiedzieć o XSLT. Była pewna nieliczna, ale bardzo głośna grupa ludzi w społeczności internetowej, która chciała XSLT, wprowadzamy więc tą technologię do Merlina w jak najbardziej efektywny sposób. (...) W Merlinie pojawi się olbrzymia ilość nowości. Zazwyczaj nie mówimy o tym co dokładnie będzie w nowym produkcie, zrobię jednak wyjątek, gdyż niektóre rzeczy są nieuniknione. W Operze 9 znajdziecie więc między innymi ACID2, WebForms 2, XSLT, CSS3 oraz technologie opracowane wspólnie z IBM. Pozwolą one między innymi na głosowe wydawanie komend przeglądarce, czytanie stron dzięki syntezatorowi mowy i tak dalej. Będzie też nowy, ulepszony klient poczty i wiele innych usprawnień i innowacji.

A co uważasz za najważniejsze w rozwoju przeglądarek i Internetu? Co należy zrobić w najbliższej przyszłości

Kluczem są tutaj otwarte standardy. Pozwalają one na uczciwą konkurencję, która jest przecież tak ważna dla rynku i klientów. Zwróćcie uwagę na to, że mogę wziąć telefon komórkowy i zadzwonić do każdego posiadacza telefonu komórkowego na świecie. Czy mogę to zrobić dlatego, że każdy telefon działa z tym samym systemem operacyjnym? Czy dlatego, że każdy wykorzystuje to samo oprogramowanie? Nie. Mogę to zrobić dzięki otwartym standardom. Problem w tym, że Microsoft nie przejmuje się za bardzo tym, żeby jego produkty działały z innymi produktami. Oczywiście, udają oni, że działają w tym samym kierunku, powołują się na przykład na XML. Tak naprawdę wygląda na to, że nie przykładają do tego wagi. Podobnie jest z bezpieczeństwem. Zobaczcie na raporty. IE ma mnóstwo dziur, Firefoksowi ma kilka dziur, my nie mamy żadnych. Czy myślicie, że nie mamy problemów z zabezpieczeniami Opery? Oczywiście, że mamy, ale naprawiamy je w trybie priorytetowym. Mozilla Foundation także stara się to zrobić. Microsoft nie. Po prostu im nie zależy, nie musi im zależeć. My natomiast konkurujemy jakością i musimy przykładać bardzo dużą wagę do wszystkich bugów. Dlaczego Internet Explorer jest najczęściej używaną przeglądarką? Czy tylko dlatego, że ludzie często nie znają innego wyboru? Czy jest to najlepsza przeglądarka? Niekoniecznie. Zobaczcie, że kiedyś wiele stron internetowych sprawdzało jaką przeglądarką oglądacie stronę. Jeżeli nie był to Internet Explorer, strona nie działała. Dlatego właśnie zmuszeni byliśmy do przebierania się za IE (śmiech). Zobaczcie, że to samo działo się z Netscape. Dla nas ważniejsze było zawsze to, żeby witryny internetowe wyświetlane były prawidłowo, więc jeżeli jakaś strona z jakiś powodów odrzuca naszą przeglądarkę tylko dlatego, że nie identyfikuje się jako IE, to staramy się zrobić wszystko, aby użytkownik mógł jednak dostać się tam, gdzie chce.

No i fajnie :). Jak widzimy Opera oraz mozillaff, działają uczcciwie i starają się naprawiać błędy/ dodawać nowe funkcje :). Co innego Micrus :/. Po tym wywiadzie mam ochotę usunąć winde i zainstalować linuxa :/. Teraz rozumiem co mówili Linuxowcy - ,że linux jest lepszy, szybszy od windowsa... No i może to prawda. Tak samo jak przeglądarki :). Microsoft ma rynek w garści. Musmimy mieć nadzieję ,że nasi rycerze w srebrnych zbrojach uwolnią rynek :D

A jeżeli złamałem jakieś prawa autorskie albo cuś - to proszę usunąć/wyedytować posta. :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czwartek, 15 grudnia 2005 r.
Gazeta Wyborcza informuje o notce zamieszczonej na blogu Pierre''a Chappaza (byłego szefa Yahoo! Europe), według której Google rozważa zakup Opera Software. Pomimo, że to tylko krótka notka, wywołała ona niemałe zamieszanie, a to ze względu na logiczność takiego posunięcia. Google to w chwili obecnej najpotężniejsza wyszukiwarka internetowa, jednak Microsoft zapowiedział, że w nadchodzącej, siódmej, wersji Internet Explorera pojawi się zintegrowana wyszukiwarka MSN Search. Oznaczałoby to dla Google utratę sporej części użytkowników, szczególnie tych, którzy nie zadają sobie trudu, aby zmienić domyślne ustawienia programu lub zwyczajnie tego nie potrafią. Na miejscu będzie więc, własna, zaawansowana i funkcjonalna przeglądarka.

Wybór Opery zamiast Firefoxa, który również jest zaawansowaną przeglądarką jest dość oczywisty. Opera to produkt stricte komercyjny, zaś Firefox jest rozwijany na zasadzie open source przez osoby skupione wokół Mozilli.

Żadna z firm nie wydała jeszcze oficjalnego komunikatu, mogącego jednoznacznie potwierdzić lub uciąć plotki.


No... Google + Opera... Potężny sojusz może być ^_^. A raczej "nie sojusz". Nie zdziwił bym się gdyby Opera zmieniła się w "Google! Surfer" czyli operę o nowym tytule :(.
News pobrany z www.megapliki.pl ::P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawie (już prawie miesiąc) nowym użytkownikiem Opery. Od razu przypadła mi do gustu. Ostatnio zrobiłem format. Zainstalowałem XP i miałem IE 6. Włączyłem go i... Coś nie tak. Brakowało mi czegoś. Zainstalowałem Operę i jestem znów zadowolony. Na razie nie zmienię na IE. Może jak wyjdzie 7 wersja. Szkoda, że nie które strony są przygotowane tylko do pracy IE. Może coś się zmieni później :). Obecnie mam dwie przeglądarki Opera 8.5 i IE 6. Korzystam codziennie z Opery, a IE tylko do ww. stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos jak przyspieszyc wyswietlanie adresu odnosnika w Operze? Chodzi o to, ze jak najade kursorem na link, to musze czekac ok. 1-1,5 sec. na to, zeby ujrzec dokad on prowadzi. A chcialbym, zeby pokazywal od razu.

Z gory dzieki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2006 o 11:49, cinus` napisał:

dziwne... nie wiem jak, ale już wszystko wróciło do normy :)

To nie wina opery tylko pewnie przypadkowo wcisnąłeś ctrl+shift (chyba to ta kombinacja) ona zmienia w WinXP klawiature z Polkiej(programisty) na zwykłą Polską (qwertz :P) ~~

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 18:48, Kaziu02 napisał:

> dziwne... nie wiem jak, ale już wszystko wróciło do normy :)
To nie wina opery tylko pewnie przypadkowo wcisnąłeś ctrl+shift (chyba to ta kombinacja) ona
zmienia w WinXP klawiature z Polkiej(programisty) na zwykłą Polską (qwertz :P) ~~


to raczej nie to, gdyż to mi się zmieniło tylko w operze, w windowsie wszystko było normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowa Opera ma podobno umożliwić szybsze ściąganie(dokładnie nie pamiętam ale coś mają zmienić), i w związku z tym będę musiał jej przyjrzeć, bo przy ściąganiu kilku plików może warto byłoby przesiąść się z Mozilli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze fuckcje:

- wprowadzenie „widgetów” - niewielkich okien, w których wyświetlane będą wybrane przez użytkownika informacje i proste programiki, np. kalkulatory, przeliczniki itp. Zawartość okien może być łatwo modyfikowana dzięki zastosowaniu prostego języka skryptowego.

- obsługa sieci p2p BitTorrent

- wyświetlanie miniaturek stron przy jej zakładce

- poprawiono mechanizm obsługi wyszukiwarek, blokowania okien pop-up

Podobno także zmodyfikowano silnik, aby Opera wyświetlała strony jeszcze szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 22:32, Tomi_323 napisał:

Najważniejsze fuckcje:

- wprowadzenie „widgetów” - niewielkich okien, w których wyświetlane będą wybrane
przez użytkownika informacje i proste programiki, np. kalkulatory, przeliczniki itp. Zawartość
okien może być łatwo modyfikowana dzięki zastosowaniu prostego języka skryptowego.

- obsługa sieci p2p BitTorrent

- wyświetlanie miniaturek stron przy jej zakładce

- poprawiono mechanizm obsługi wyszukiwarek, blokowania okien pop-up

Podobno także zmodyfikowano silnik, aby Opera wyświetlała strony jeszcze szybciej.

Dzięki za informacje. Zrobiłem sobie kopię twojego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować