Zaloguj się, aby obserwować  
Kaziu02

Opera - temat ogólny

780 postów w tym temacie

Z bet nie korzystam (już dawno się z tego wyleczyłem), niech inni nadstawiają karku ;). Chodziło mi raczej o jakieś wtyczki (Widżety), niż o wbudowaną funkcjonalność. Aspell, o który wspomniałem wcześniej, niezbyt mnie satysfakcjonuje.

PS I sense a troll nearby ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z operą. Chodzi o to ,że nie mogę jej włączyć. Klikam na ikonkę od włączenia i nic się nie dzieje... ;/

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 19:34, Albii napisał:

Mam problem z operą. Chodzi o to ,że nie mogę jej włączyć. Klikam na ikonkę od włączenia
i nic się nie dzieje... ;/

Pozdr.

ctrl + alt + delete - wyłączas proces opera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 19:49, wsaadman napisał:

ctrl + alt + delete - wyłączas proces opera ;)

Ty chyba mówisz sposób na wyłączenie, a mi chodzi o włączenie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 22:18, Albii napisał:

> ctrl + alt + delete - wyłączas proces opera ;)
Ty chyba mówisz sposób na wyłączenie, a mi chodzi o włączenie. :P

Wyłączasz proces i jak go wyłączysz, to opera będzie działać ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieje możliwośc zainstalowania takiej autokorekty jak w FF gdzie mam podkreślone "błędne" i błędne wyrazy? Bo takie wybranie jednej opcji i kilkunastokrotne ominięcie innych wyrazów jest nużące (nie pamiętam czy to była korkta wbudowanaczy już domyślna w przeglądarce).

BTW. Fajnie sie czyta wypowiedzi w stylu "Opera to %^#", zazdrośc że Opera tak nie muli pewnie i nie pożera aż tylu zasobów:] Sam mam też i FF i pożera nieźle zasoby więc te ataki na Operę to możecie... wiecie co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 10:22, SpecShadow napisał:

Istnieje możliwośc zainstalowania takiej autokorekty jak w FF gdzie mam podkreślone "błędne"
i błędne wyrazy? Bo takie wybranie jednej opcji i kilkunastokrotne ominięcie innych wyrazów
jest nużące (nie pamiętam czy to była korkta wbudowanaczy już domyślna w przeglądarce).

Możesz zainstalować ASpell, ale to jednak nie to samo.
Natomiast takie FFowe sprawdzanie pisowni ma być zaaplikowane w wersji 10. Ma sie ona pojawić, z tego co pamiętam, gdzieś pod koniec tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 10:22, SpecShadow napisał:

Istnieje możliwośc zainstalowania takiej autokorekty jak w FF gdzie mam podkreślone "błędne"
i błędne wyrazy?


Będzie dopiero w "dziesiątce". Znaczy sie jak używasz juz tej wersji testowej, to to masz. Tylko trzeba dociągnąć polski słownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ku informacji;)
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=11559&Opera+10+Beta++wiecej+niz+przegladarka?

Nowa beta wersji 10,0 oznaczona została numerkiem .... 9.80 :D

Prócz tego, co w newsie dodam jeszcze, że teraz w funkcji sprawdzania pisowni dodano możliwość dodawania nowych słowników z poziomu przeglądarki za pomocą graficznego konfiguratora (w alfie trzeba było sobie samemu ściągać i wklejać pliki). Działa OK. Kogo to interesuje, to polecam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam taką wielką prośbę...

Czy ktoś mógłby dać linki do wtyczek, dzięki którym będę mógł spokojnie oglądać jakieś filmy ze wszystkich stron, dzięki którym mogę przetłumaczyć coś na polski ze strony i coś, żeby na stronach (jak np. poczta WB) na których nie można kopiować tekstu, można było go skopiować? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 23:44, barth89 napisał:

Czy ktoś mógłby dać linki do wtyczek, dzięki którym będę mógł spokojnie oglądać jakieś
filmy ze wszystkich stron,

Flash?

Dnia 28.06.2009 o 23:44, barth89 napisał:

dzięki którym mogę przetłumaczyć coś na polski ze strony

Aspell.

Dnia 28.06.2009 o 23:44, barth89 napisał:

i coś, żeby na stronach (jak np. poczta WB) na których nie można kopiować tekstu, można było go
skopiować? :)

O czymś takim to nie słyszałem. Ale poguglaj "opera javascript", może cos podobnego wynajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 23:22, barth89 napisał:

A co to za błąd?

Wyskakuje przy próbie odtwarzania filmów.

"Can not create DirectShow Player" ?

To może powiesz na jakiej stronie ten filmik chcesz obejrzeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny udało mi się zamknąć okno transferów. Oczywiście zawsze mogę zerkać na to mniejsze w pasku bocznym (czy jakkolwiek to się nazywa), ale wolę to duże. Jest jakiś skrót, żeby je wywołać z powrotem, czy muszę po prostu coś ściągnąć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 20:35, szypek26 napisał:

Jest jakiś skrót, żeby je wywołać z powrotem, czy muszę po prostu coś ściągnąć :P


CTRL + J
lub:
Plik -> Narzędzia -> Transfery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zniknął mi ten plus od dodawania stron, jak można go przywrócić (ja tego nie pokiełbasiłem, więc nie tak jak go wyłączyłem)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować