Zaloguj się, aby obserwować  
Kaziu02

Opera - temat ogólny

780 postów w tym temacie

Zniknął mi ten plus od dodawania stron, jak można go przywrócić (ja tego nie pokiełbasiłem, więc nie tak jak go wyłączyłem)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 22:38, jcl99 napisał:

Zniknął mi ten plus od dodawania stron, jak można go przywrócić (ja tego nie pokiełbasiłem,
więc nie tak jak go wyłączyłem)?

Tam gdzie ten plus być powinien (lub w wolnym miejscu na pasku kart) klikasz prawym przyciskiem myszy->dostosuj->przyciski->Przywróć domyślną konfigurację paska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 22:47, jcl99 napisał:

Tak zrobiłem, jednak plusu dalej nie ma. Nawet przeinstalowałem Operę, ale to nie pomogło.

To wejdź jeszcze raz w menu przyciski i ręcznie przenieś plusika na pasek, gdzie powinien być. Jest w kategorii przeglądarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 12:04, BoloMaster napisał:

ukazała się 10 wersja Opery. Sporo zmian na plus, widocznie poprawiona szybkośc działania.
Teraz mam dylemat Opera czy Google Chrome?

10 jest świetna. Osobiście jestem wielbicielem liska ale na parę dni chyba przjedę na Operę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem trochę nową Operę i muszę stwierdzić, że chodzi błyskawicznie. Nowa wersja silnika Presto wczytuje strony w bardzo szybkim tempie. Nie spodziewałem się aż tak dużej poprawy. Na pewno jest szybsza od najnowszego Firefoxa, co do Chrome nie wiem, bo nie mam. Szybciej się też uruchamia. Sporo nowości jak Opera Unite, czy Opera Turbo, dodane sprawdzanie pisowni. Ogólnie Opera 10 prezentuje się znakomicie i polecam ją przetestować, również fanom Lisa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - nowa Opera jest super, chodzi szybko, ale jak się zainstaluje AdBlocka to chodzi o wiele szybciej (dość powiedzieć że plik "urlfilter" w Opera10 waży 1kb a w AdBlocku ponad 40kb!), przez co FF może się schować (sam używam FF ale chodzi b. wolno, jak ociężały. Masz jakieś 3 strony w RSS i zaczyna się włączać jakieś 5 minut).
Tylko przydałby się jakiś czytnik RSS, wiem że poprzednio były, spróbuję poszukać dzisiaj. A Wy polecacie jakiś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajna ta nowa odsłona Opery. Teraz pozostaje czekać na strony obsługujące nowoczesne standardy, ale pewnie szybciej będzie Opera 11 ;) (a ma być nowy silnik do JS :)

PS. Na stronie Opery jest kilka przykładów na użycie nowych standardów - http://devfiles.myopera.com/articles/751/user-interface.html - prezentują się całkiem miodzio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, 10 jest fajna i w ogóle, ale mam problem. Gdzie zminic poprawianie błędów? Tzn, podkreśla mi błędy, ale ma włączony angielski, a chcę oczywiście zmienic na polski. Jest taka możliwośc? Jak tak, to jak to zmienic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 23:01, MaccCry napisał:

Tak, 10 jest fajna i w ogóle, ale mam problem. Gdzie zmienić poprawianie błędów? Tzn,
podkreśla mi błędy, ale ma włączony angielski, a chcę oczywiście zmienić na polski. Jest
taka możliwość? Jak tak, to jak to zmienić?

Chyba jeszcze nie ma polskiego słownika. Wyłącz poprostu.
edit: A jednak!
http://www.anduk.pl/2009/opera-10-polski-slownik-latwe-sprawdzanie-pisowni/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 23:01, MaccCry napisał:

Tak, 10 jest fajna i w ogóle, ale mam problem. Gdzie zminic poprawianie błędów? Tzn,
podkreśla mi błędy, ale ma włączony angielski, a chcę oczywiście zmienic na polski. Jest
taka możliwośc? Jak tak, to jak to zmienic?

Nie trzeba się tak bujać jak to jest opisane w linku od hans_olo, można prościej.
Klikasz sobie prawym na pole do wprowadzania tekstu. Np. tu gdzie piszesz posta na gram.pl wybierasz Słowniki i dalej Dodaj lub usuń słowniki. Potem już sobie chyba poradzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.09.2009 o 23:05, hans_olo napisał:

Chyba jeszcze nie ma polskiego słownika. Wyłącz poprostu.


Hmm właśnie - gdzie to wyłączyć? Bo coś znaleźć nie mogę. A tak poza tym - będę musiał przyzwyczaić się do nowego skinu :P Ale poza tym to super działa 10 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wyłączenie sprawdzania pisowni? Są dwa sposoby:
1) w polu edycji (gdy np. chcesz pisać posta) klikasz prawym przyciskiem myszy i odhaczasz "Sprawdzaj pisownię"
2) menu Narzędzia -> Preferencje -> Zaawansowane -> Przeglądanie - na samym dole odhaczasz "Sprawdzaj pisownię"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować