Zaloguj się, aby obserwować  
Kaziu02

Opera - temat ogólny

780 postów w tym temacie

Witam, otóż sprawa wygląda tak.
Opis Opery:

Wersja
9.63
Kompilacja
10476
Platforma
Win32
System
Windows XP
Java
Sun Java Runtime Environment version 1.6
XHTML+Voice
Wtyczki nie wczytano


1.Gram sobie w KhanWars, od kilku dni nie mogę zalogować się na żaden z wybieranych światów. Wpisuje Login i hasło i klikam "ZALOGUJ", po paru chwilach znów trafiam na strone KhanWars.pl(tak jakby mi odświeżało) I tak cały czas po wielu próbach.
2.Mam również konto na tym że forum KhanWars, wpisując login i hasło klikam by mnie zapamiętywało przy następnym wchodzeniu. Ok, wszedłem na forum. Po chwili wychodze bez wylogwania i wchodze jeszcze raz na forum, musze od nowa się zalogować, tak na okrągło co wchodzę. Oczywiście parę dni wcześniej Zapaimętywanie chodziło, gra też mi chodziła przez Operę
Ktoś może wytłumaczyć przyczynę tego?

Pozdrawiam, z poważaniem Lord17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby coś nie tak było z ciasteczkami (cookies). Spróbuj wyczyścić.

PS. Obecna wersja Opery to 11, nie pozostawaj w tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety, usunięcie ciasteczek nie pomogło :|
Miałem Operę 10 ale coś mi się nie spodobała i wrócilem do tej wersji co mam
Pewnie 11 mi nie przypadnie również do gustu
Do tej się przyzwyczaiłem jakoś, no chyba że będzie trzeba

próbowałem na Operze 10 i t ten sam problem mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2011 o 07:37, Harrolfo napisał:

Mam takie pytanko: czym jest taka niebieska kulka od czasu do czasu pojawiająca się w
prawym górnym rogu karty?


To kółko/kulka oznacza, że strona się załadowała całkowicie ale nie była wyświetlona bo aktywna była inna karta :)

Tak to przynajmniej wykoncypowałem korzystając z Opery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy otwieram nową kartę to widnieje osiem najczęściej odwiedzanych stron chodzi mi o to czy mogę sobie w tych kartach myszkować bo jedno pole mam puste a dodałbym sobie forum .A i poleciłby ktoś jakąś stronkę ze skinkami bo zawsze trafiam tylko na oficjalną stronkę (link poniżej ) a niewierze że tylko tyle jest dostępnych .

https://tools.google.com/chrome/intl/pl/themes/index.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawy klawisz i edytuj.
W prawym górnym rogu SpeedDial (tak ta strona się nazywa) jest przycisk do menu gdzie możesz ustawić ilość tych ikonek, wielkość czy tło.
Teraz możesz też dodać niestandardowe ikonki - https://addons.opera.com/addons/extensions/?tag=speeddial&order=popular&adbox=0

Skórki które dałeś w linku są do Chrome, a nie Opery ;)
Dla Opery znajdziesz w Menu --> Wygląd --> Znajdź więcej skórek (lub tu: http://my.opera.com/community/customize/skins/embedded/?show=rec )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od lat byłem zagorzałym użytkownikiem Firefoxa, jednak dziś się przełamałem i ściągnąłem sobie Opere 11 ;).

Mam kilka pytań;

1. Jest możliwość zmiany języka interfejsu i autokorektora, żeby mi nie podkreślał każdego wyrazu (chyba jest ustawiony na angielski).

2. W jaki sposób mogę zaimportować dane (hasła, ciasteczka, zakładki, foldery itd.) z Firefoxa do Opery ?

3. No i najważniejsze, gdzie tu jest przycisk home ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 13:15, queertin napisał:

1. Jest możliwość zmiany języka interfejsu i autokorektora, żeby mi nie podkreślał każdego
wyrazu (chyba jest ustawiony na angielski).


Prawym na pole tekstowe i słowniki, a potem dodajesz takie jakie chcesz (i przełączasz między istniejącymi)

Dnia 14.07.2011 o 13:15, queertin napisał:

2. W jaki sposób mogę zaimportować dane (hasła, ciasteczka, zakładki, foldery itd.) z Firefoxa do Opery ?


Ustawienia --> Import i Eksport

Dnia 14.07.2011 o 13:15, queertin napisał:

3. No i najważniejsze, gdzie tu jest przycisk home ;) ?


Nie używam, ale widziałem przycisk domku na pasku (hmm właśnie sprawdziłem i u mnie coś nie działa :P)
W razie czego przyciski można dodać klikając prawym na pasku Dostosuj --> Wygląd --> Przyciski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do importu danych z FF, to w Chrome było to o tyle proste, że wystarczyło jedno kliknięcie. Tutaj muszę jeszcze ręcznie eksportować dane z FF.

Sposób podany przez Ciebie Volvox jest tylko na zakładki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 14:51, queertin napisał:

Sposób podany przez Ciebie Volvox jest tylko na zakładki ?


Nigdy nie używałem, ale wygląda że tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Od kilku ostatnich aktualizacji męczy mnie pewna rzecz w Operze. Chodzi mi o to, że co jakiś czas(zbyt często imo) Opera sama stwierdza, że należy odświeżyć stronę szybkiego wybierania i odświeża mi wszystkie strony tam zapisane. W ten sposób mogę sobie ze spokojem wyrzucić jakieś 10 minut z życiorysu, bo podczas tej operacji przeglądarka ledwo reaguje. I tutaj moje pytanie - czy da się to jakoś wyłączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stronie szybkiego wybierania możesz kliknąć na konkretnej stronie prawym klawiszem i w menu najechać na "Odświeżaj co", po czym wybrać tam opcję "Nigdy". To powinno załatwić sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Jak nazywają się Firefoxowe odpowedniki Adblock Plus, Noscript oraz Better Privacy?
Jak właśnie próbuje skonfigurować Operę. Jak dobrze będzie to na stałe wesprze tą przeglądarkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować