Zaloguj się, aby obserwować  
Kaziu02

Opera - temat ogólny

780 postów w tym temacie

To jest nawet dosc zabawne - zeby dodac ten post, musze wylaczyc Opere. A chcialem Opere wszystkim goraco polecic... bardzo fajna przegladarka ("zakladkowa") z duza iloscia opcji. Ma dobry downloader, dzieki czemu czolowki plikow sciagaja sie szybciej (bo opcja resume etc. jest oczywista). I nie wiem, czy tylko jakas iluzja, ale wydaje mi sie, ze wszystko w niej dziala po prostu szybciej niz pod IE.
Tylko chyba jakos autorzy tego forum postanowili sie na milosnikow Opery wypiac... mam nadzieje, ze sie myle i wszystko zostanie poprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>I nie wiem, czy tylko jakas iluzja, ale wydaje mi sie, ze wszystko w niej dziala

Dnia 08.10.2005 o 19:07, Elwro napisał:

po prostu szybciej niz pod IE.


Opera to najszybsza przeglądarka na świecie. Słynie ze swojego doskonałego silnika. Mi Opera na forum działa bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 19:09, Krejt napisał:

Piszę tego posta spod Opery 8.5. Cały serwis gram.pl działa bez zarzutu pod tą przeglądarką. Przynajmniej u mnie.

Heh, dzieki za info - musze miec widocznie stara wersje... Wycofuje sie i przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmnnn, co tu się dużo rozpisywać.
Dobry czas temu zainwestowałem w Opere i były to świetnie wydane pieniądze :-)
Z wersji na wersje jest coraz lepsza ... szczerze polecam.

Teraz jest za darmo także do roboty, zostawcie wszystkie przeglądarki, pobierzcie Opere!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 19:07, Elwro napisał:

To jest nawet dosc zabawne - zeby dodac ten post, musze wylaczyc Opere. A chcialem Opere wszystkim goraco polecic... bardzo
fajna przegladarka ("zakladkowa") z duza iloscia opcji. Ma dobry downloader, dzieki czemu czolowki plikow sciagaja sie szybciej
(bo opcja resume etc. jest oczywista). I nie wiem, czy tylko jakas iluzja, ale wydaje mi sie, ze wszystko w niej dziala
po prostu szybciej niz pod IE.
Tylko chyba jakos autorzy tego forum postanowili sie na milosnikow Opery wypiac... mam nadzieje,
ze sie myle i wszystko zostanie poprawione.



Elwro chyba czas na jakiś mały update. mi moja Opera 8.5 chodzi bez zarzutu nie mam problemów z tym forum ~~ www.opera.com ~~

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja Opery używam na równi z IE, na forum to jednak wchodzę prawie tylko przez IE, gdyż wtedy forum działa i wygląda najlepiej
denerwują mnie w Operze dwie rzeczy:
* długo się włącza, czasem kilkanaście sekund, niezależnie od wersji jaką mam zainstalowaną (obecnie 8.5), wg mnie powinna się włączać najdłużej 2 sekundy
* potrafi się niespodziewanie wyłączyć (i tu bardzo sobie cenię opcję aby przy ponownym uruchomieniu można było otworzyć ostatnio otwierane strony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 00:29, cinus` napisał:

ja Opery używam na równi z IE, na forum to jednak wchodzę
prawie tylko przez IE, gdyż wtedy forum działa i wygląda najlepiej


Ehehehe, no to się ubawiłem :D
Aż sprawdziłem co Ty widzisz lepszego w działaniu IE na przykładzie Gram.pl ... i do tej pory nie wiem.
Opera wymiata :))

Dnia 09.10.2005 o 00:29, cinus` napisał:

* długo się włącza, czasem kilkanaście sekund, niezależnie od wersji jaką mam
zainstalowaną (obecnie 8.5), wg mnie powinna się włączać najdłużej 2 sekundy


U mnie się odpala jakieś 5-10 sekund.
Nie przesadzajmy, za taką wygode i bezpieczeństwo to te pare sekund na starcie to nie zbrodnia :)

Dnia 09.10.2005 o 00:29, cinus` napisał:

* potrafi się niespodziewanie wyłączyć


IE potrafi się niespodziewanie wywalić... chyba już taka natura internet browserów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję 7,5(chyba z KS Ekspert)... ogolnie fajna przegladarka, ale czasami jak stronka długo się wczytuje następuje zwis i można tak czekać godzinami i strona się nie wczyta do końca. :( Ogólnie to używam jej w celu sprawdzenie czy mój xHTML wygląda tam samo jak pod IE... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 00:34, MatteoDA napisał:

> ja Opery używam na równi z IE, na forum to jednak wchodzę
> prawie tylko przez IE, gdyż wtedy forum działa i wygląda najlepiej

Ehehehe, no to się ubawiłem :D
Aż sprawdziłem co Ty widzisz lepszego w działaniu IE na przykładzie Gram.pl ...
i do tej pory nie wiem.
Opera wymiata :))


to można powiedzieć pozostały mi nawyki ze starego forum CDP.info bo tam różnice w wyglądzie były spore na korzyść IE, zwłąszcza to było widać na przykładzie wizytówek, które często się kaszaniły pod Operą. obecnie gram.pl pod Opoerą i pod IE niewiele się różni, aczkolwiek są różnice zauważalne, np. niektóre napisy na buttonach są poprzesuwane i czase wystają z ramek w których powinny być itp., poczytaj sobie temat o problemach technicznych z gram.pl a zobaczysz że sporo ludzi ma problemy z tym forum pod Operą i innymi przeglądarkami, zresztą nie od dziś wiadomo, że ekipa tworząca stare i nowe forum robiła je głównie pod IE, no ale tego typu problemy wszystkich nie dotyczą i wielu osobom forum gram.pl pod Operą chodzi bez zarzutu, ja też właściwie nie mam co pod tym względem za bardzo co na Operę narzekać, u mnie różnice nie są aż tak znaczne jak na starym forum, ale jak już wspomniałem wcześniej nawyk pozostał i zapewne pozostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 00:46, cinus` napisał:

np. niektóre napisy na buttonach są poprzesuwane i czase wystają z ramek w których powinny być itp.,


A tu się zgadzam.
Ale pewnie niedługo zostanie to poprawione :)

Dnia 09.10.2005 o 00:46, cinus` napisał:

zresztą nie od dziś wiadomo, że ekipa tworząca stare i nowe forum robiła je głównie pod IE,


Problem polega na tym, że w dzisiejszych czasach optymalizuje się strony, tak, aby wyglądały dobrze
pod różnymi przeglądarkami - zresztą, jak się uprzesz to błędy się znajdzie, ale małe i nieznaczne.
Może jedyne co mnie denerwuje to jakieś chore jazdy z pogrubieniem, kursywą w dodawaniu postów :/
Klikam i klikam i nic się nie otwiera :)


BTW: Możesz robić jakieś przerwy w skłądaniu myśli? Ciężko się czyta sześć linijek tekstu bez jakiegoś separatora ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 19:07, Elwro napisał:

To jest nawet dosc zabawne - zeby dodac ten post, musze wylaczyc Opere. A chcialem Opere wszystkim goraco polecic...


Tez tak kiedys mialem , nie chodzily mi tez aplety javy - sprobuj wcisnac F12 na klawiaturze i pozmieniaj ustawienia (moze masz zaznaczone "Blokuj wszystkie wyskakujace okna" jesli tak to daj "Blokuj nie chciane okna...") poza tym mi opera chodzi rewelacyjnie :] pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 00:29, cinus` napisał:

* długo się włącza, czasem kilkanaście sekund, niezależnie od wersji jaką mam zainstalowaną (obecnie
8.5), wg mnie powinna się włączać najdłużej 2 sekundy


Taaak. A ja mam dowód na to, że to właśnie IE się dłużej włącza :P. Otóż jak odpalasz kompa to IE, z racji swojej integracji z Windowsem, ładuje się podczas uruchamiania całego systemu. I powiedz mi teraz, czy Twój Windows włączy się kiedykolwiek w czasie mniejszym niż 20 sekund? Włączając Operę, tracisz swoje "cenne" kilkanaście sekund, ale zyskujesz nieporównywalnie więcej czasu dzięki bezpieczeństwu
, bo reinstall systemu spowodowany wirusem, czy inną awarią trwa o wiele dłużej niż te rzeczone kilkanaście sekund ;)

Dnia 09.10.2005 o 00:29, cinus` napisał:

* potrafi się niespodziewanie wyłączyć (i tu bardzo sobie cenię opcję
aby przy ponownym uruchomieniu można było otworzyć ostatnio otwierane strony)


Owszem, potrafi, ale jak sam stwierdziłeś istnieje ta genialna opcja przywracania utraconej sesji. O wiele bardziej "ciekawie" jest jak Ci się wyłączą wszystkie okienka IE, podczas pisania np. jakiegoś dłuższego posta ;D

Podsumowując - uważam Operę za najlepsza na rynku przeglądarkę. Jak dla mnie startowy Firefox jest zbyt ubogi, a nie mam czasu na jego konfigurację. Z kolei o IE lepiej w ogóle się nie wypowiadać. Z racji, iż Opera posiada wszystko, czego tak naprawdę potrzebuję stwierdzam (ponownie), iż lepszej przeglądary (w dodatku darmowej!) na rynku nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w zasadzie korzystam z trzech wyszukiwarek, Opery, Firefox''a i Avant Browser''a (Taka nakładka na IE).

Korzystam z, trzech bo strony raz lepiej są zoptymalizowane pod FF a raz pod Opere. Ostatnio jednak zauważyłem ze większość nowych stron pisanych jest właśnie pod FF''a i na IE i Operze wyglądają całkiem inaczej, jeśli chodzi o układ poszczególnych okien i obrazków.

Pod Firefox''em drażni mnie to, że jak jakiś obrazek albo cos innego podlinkowane jest pod javascript to się nie otworzy i musze korzystać albo z IE albo z Opery.

Jednak mówiąc krótko Opera na tle wszystkich dostępnych wyszukiwarek jest najszybsza i najbardziej stabilna no i od niedawna bez reklam :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 19:07, Elwro napisał:

Tylko chyba jakos autorzy tego forum postanowili sie na milosnikow Opery wypiac...


Pozdrowienia dla Venoma :)) Zresztą chyba wszystko mi pod Operą 8.5 działa... noo... może poza tym że na stronie głównej gram.pl tekst z przycisków planu wydawniczego plików i cośtam jeszcze zjechał w dół poza przycisk '';]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wyskoczyłeś jak filip z konopii :> nie wiem czy zauważyłeś ale jest to wątek o Operze więc wypowiedziałeś się ZUPEŁNIE NIE NA TEMAT ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 11:14, Ciechan napisał:

Podsumowując - uważam Operę za
najlepsza na rynku przeglądarkę. Jak dla mnie startowy Firefox jest zbyt ubogi, a nie mam czasu na jego konfigurację. Z
kolei o IE lepiej w ogóle się nie wypowiadać. Z racji, iż Opera posiada wszystko, czego tak naprawdę potrzebuję stwierdzam
(ponownie), iż lepszej przeglądary (w dodatku darmowej!) na rynku nie ma.


teraz to będę musiał używać praktycznie tylko Opery bo w IE jak chcę wejść na jakąś stronkę to mi się wiesza :/ wchodzi mi tylko strona startowa, a że to jest gram.pl to na forum dalej będę wchodził przez IE.
pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 14:31, KHRoN napisał:

wyskoczyłeś jak filip z konopii :> nie wiem czy zauważyłeś ale jest to wątek o Operze więc wypowiedziałeś się ZUPEŁNIE
NIE NA TEMAT ;>


Niebywałe! Stary po co mam się wypowiadać o Operze, skoro mogę powiedzieć coś o dużo lepszym Firefoxie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować