Zaloguj się, aby obserwować  
Kaziu02

Opera - temat ogólny

780 postów w tym temacie

Dnia 28.02.2007 o 18:34, mrosi napisał:

Czy ktoś zna może lekarstwo na nieodtwarzanie animacji Flash przez Operę? FireFox tego problemu
nie ma. Ściągnąłem sobie instalkę flasha i elementy strony utworzone we flashu nie działają.
Z góry thx

Spróbuj kilka razy zainstalować. Ja musiałem próbować kilka razy zanim zaskoczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac korzystalem z kilku przegladarek i opera wychodzi calkiem niezle ale moim zdaniem nic nie pobije liska czyli firefox''a!!moim zdaniem jest najwygodniejszy i najpraktyczniejszy a te panele w operze mnie drazni:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i przyznam szczerze kicha. Opera to muł. Powoli ładują się strony, muli się przy kilku i więcej zakładek. FireFox comes back. Zawiodłem się na Operze. Myślałem, że pokażą coś lepszego. A tu nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 19:06, mrosi napisał:

No i przyznam szczerze kicha. Opera to muł. Powoli ładują się strony, muli się przy kilku i
więcej zakładek. FireFox comes back. Zawiodłem się na Operze. Myślałem, że pokażą coś lepszego.
A tu nic.

To ja ci powiem, ze problem jest w twoim kompie, nie w Operze. Zostało naukowo udowodnione, ze Opera jest najszybsza przeglądarką. U mnie na trzyletnim sprzęcie, przy otwartych 4-5 zakładkach nie zauważam żadnego spadku wydajności w stosunku do Opery z jedna zakładką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 19:08, PsychoMan napisał:

To ja ci powiem, ze problem jest w twoim kompie, nie w Operze.


Obawiam się, że tu się mylisz (C2D E6400 2x1024MB-Asus P5B Deluxe-Geil 800 Ultra-Gigabyte GF 7900GT). Nie sądzę aby była to wina sprzętu. FF jest znacznie szybszy. I to o połowę czasu. Spróbuj sam zrobić test. Zmierz czas otwierania np. Wirtualnej Polski z wyczyszczonymi folderem "Temp" i cache przeglądarek. FF zostawia Operę w tyle. Dopiero w momencie, gdy nie czyścisz cache FF w trakcie ładowania poprzedniej strony odświeża ją (co zabiera więcej czasu) podczas gdy Opera robi to z pamięci podręcznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi tu o sam config, a o zaśmiecenie systemu i providera internetowego.
Odpowiem na podstawie moich doświadczeń z Linuxa. FFa używam tylko jak jakaś strona się w Operze nie otwiera prawidłowo, czyli raz na miesiąc mniej więcej. Natomiast z Opery kożystam nawet parę godzin dziennie, a historii, ani tempa nie czyszczę. I wtedy czasy są zbliżone, trudno określić kto ma przewagę, bo poprostu nie będę tu mierzył setnych części sekundy. Poguglaj trochę, nie widziałem jeszcze testu w którym Opera by przegrała pod względem czasu ładowania strony. Nawet tekstowe linuxowe przeglądarki z nią przegrywają pod tym względem.
Ale, jeśli u ciebie FF działa szybciej to dobrze, niech tak będzie. nie bronię Ci używania FF, bo w końcu wszystko jest dla ludzi :) No i przynajmniej nie używasz IE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 28.02.2007 o 20:11, PsychoMan napisał:

FF, bo w końcu wszystko jest dla ludzi :) No i przynajmniej nie używasz IE :)


Musiałbym być samobójcą ;-)

Co do utrzymania kompa w "dobrej kondycji". Czyszczę cache i "Temp" praktycznie po każdym dniu używania netu. Net mam z UPC (512kB/s) [to nie jest reklama :-)]. O rzeczy typu porządkowanie rejestru czy różnych śmieci z dysku dbam systematycznie (czyszczę wszystko przynajmniej raz w tygodniu). I być może to jest przyczyna wolniejszej pracy Opery. Zabawne jest to, że jeszcze jakieś pół roku temu byłem zapalonym zwolennikiem Opery. O FireFoxie wiedziałem tyle, że istnieje. Powiem szczerze, że te wolne ładowanie stron jeszcze bym przeżył. Ale spróbuj kiedyś w Operze otworzyć 30 zakładek ze stronami. W FireFoxie wszystkie karty ładują się praktycznie tak samo szybko. W Operze już tego nie uświadczysz.
Ale to tak tylko na marginesie, gwoli podtrzymania interesującej dysputy :-)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest kwestia reklamy ff jest bardziej reklamowany niż opera pozatym obecnie ma więcej użytkowników co jest przyczyną większego rozwoju niż opera.Ale ja mam operę i dla mnie jest ona lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś ustawić opere jako przeglądarkę domyślną ? Kiedyś jak jeszcze uzywałem FireFoxa to on był moim domyślnym ale po jego usunięciu nie mogę ustawić Opery jako domyslnej przeglądarki... Help ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ustaw IE jako domyślną, potem włącz Operę i powinna się zapytać, czy ustawić ją jako domyślną.

Być może zostały jakieś pozostałości po FF - przeczyść rejestr jakimś cleanerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 20:23, mrosi napisał:

Ale spróbuj kiedyś w Operze otworzyć 30 zakładek ze stronami. W FireFoxie wszystkie karty ładują się
praktycznie tak samo szybko. W Operze już tego nie uświadczysz.

Pytanie brzmi, tylko kto tak naprawdę potrzebuje otwierać 30 zakładek? Chyab tylko przy testach się takie rzeczy robi. Ale to równie dobrze można mówić, np. że Opera smoli jak w tle odpalisz Crysisa, a FF nie :) (przykłąd oczywiście z powietrza, ale mam nadzieję, że wiesz co mam na myśli). Wolę Operę, bo: znakomita przegladarka, zakładki, IRC, klient e-maila. I to wszystko zawsze pod ręką, bo Opera jest otwarta praktycznie 90% czasu działania kompa.
Nie mówię, ze FF jest zły. Jest inny, a wszystko co inne wymaga przyzwyczajenia się. A ja przyzwyczajać się nie chcę, bo wszystko co od przeglądrki chcę już mam :)
Opera ma tylko jedna wadę. Problemy z instalacja i konfiguracja flasha i javy. Ale to jest głównie wina tego, ze nie jest tak popularna jak FF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie ten post pasowałby do jakiegoś tematu o Flashu, ale nie znalazłem stosownego, a nowego nie chciałem zakładać (poza tym problem dotyczy też Opery :)). No to jedziemy - mam problem z Flashem właśnie pod Operą. Polega on na tym, że animacje / gry / etc. napisane w (jak sądzę) Flashu 8 straszliwie się tną :/ (szczególnie, gdy nad animacją znajdzie się kursor myszy). Po wywaleniu Opery, zainstalowaniu jej i Flasha 7 wszystko gra, ale niektóre animacje itp. nie chodzą (stąd moje ww. podejrzenia, poza tym wyświetla się komunikat o konieczności zainstalowania Flasha 8 :D). Poza tym, animacje, które chodzą pod Flashem 7 pod 8 się nie tną. Wiem, że Celeron 900 to nie demon wydajności, ale bez przesady, przecież to tylko proste animacje w 2D :/. Zna ktoś może jakieś sensowne rozwiązanie? Jest może jakaś alternatywa dla Flasha od Adobe (coś jak Quick Time Alternative dla Quicktime''a od Apple)?
PS Proszę nie proponować mi przejścia na Mozillę lub FF, pod nimi Flash 8 mi w ogóle nie działa (tak, jakby wtyczka nie była w ogóle zainstalowana xD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czemu nie moge ogladac zadnych filmow np. na maxiorze ?? moze ie mam zainstalowanej jakiejs wtyczki tylko jakiej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2007 o 13:14, Zauri napisał:

czemu nie moge ogladac zadnych filmow np. na maxiorze ?? moze ie mam zainstalowanej
jakiejs wtyczki tylko jakiej ??

Zapewne Flasha. Zaguglaj i zainstaluj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co muszę zrobić, aby np po kiknięciu na jakiś link rzucony na mircu, otwierała mi się dana stronka nie w IE tylko w Operze. Kiedyś tak miałem, jednak niedawno robiłem formata i to mnie trochę denerwuję... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo usunąłem z listy wyszukiwarek wyszukiwarke "znajdź na stronie" (szuka danego tekstu na stronie).
Co mam zrobić oprócz przeinstalowania całej opery, aby znów mieć tą wyszukiwarke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawym przyciskiem gdzieś na pasku i "dostosuj". Potem na zakładcie Przyciski->Szukaj i przeciągasz gdzie chcesz. Możliwość dostosowywania interfejsu jest główną zaletą Opery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 14:07, lampak napisał:

Prawym przyciskiem gdzieś na pasku i "dostosuj". Potem na zakładcie Przyciski->Szukaj i
przeciągasz gdzie chcesz. Możliwość dostosowywania interfejsu jest główną zaletą Opery :)


Może mnie nie zrozumiałeś: usunąłem tą przeglądarke w preferencjach (zakładka wyszukiwanie) i przez to nigdzie jej nie ma.
Jakbyś mi mógł podać co ty masz wpisane w preferancjach w zakładce wyszukiwanie w wyszukiwarce "znajdź na stronie" jak naciśniesz edycja w polu o nazwie adres. To mógłbym stworzyć tą wyszukiwarke na nowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 15:00, lampak napisał:

Ach. No to może być problem...


Nawet aktualizacja opery nie dodała straconej wyszukiwarki. Chyba musze zreinstalować opere tylko zachowam swoje zakładki i widżiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować