Zaloguj się, aby obserwować  
Kaziu02

Opera - temat ogólny

780 postów w tym temacie

Witam, na ekranie Szybkiego Wybierania w Operze ni z tego ni z owego nagle pojawiły mi się linki, których tam nie dodawałem (patrz załączony obrazek). Do tego poza Facebookiem i tym portal.opera.com wszystkie pozostałe zawierają jakieś linki generowane dynamicznie (typu ?xyz=abcdef), ten niby do strony Regionalnej Telewizji Kablowej to dodatkowo tak naprawdę tradedoubler(cośtam). Z Opery korzystam od pewnego czasu sporadycznie, więc nie wiem, o co chodzi - czy teraz, tak jak w Chrome, na stronie Szybkiego Wybierania mogą się pojawiać linki do ostatnio odwiedzanych stron?

20111226160650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2011 o 16:12, Blackhand napisał:

Witam, na ekranie Szybkiego Wybierania w Operze ni z tego ni z owego nagle pojawiły mi
się linki, których tam nie dodawałem (patrz załączony obrazek). Do tego poza Facebookiem
i tym portal.opera.com wszystkie pozostałe zawierają jakieś linki generowane dynamicznie
(typu ?xyz=abcdef), ten niby do strony Regionalnej Telewizji Kablowej to dodatkowo tak
naprawdę tradedoubler(cośtam). Z Opery korzystam od pewnego czasu sporadycznie, więc
nie wiem, o co chodzi - czy teraz, tak jak w Chrome, na stronie Szybkiego Wybierania
mogą się pojawiać linki do ostatnio odwiedzanych stron?


Niestety chyba na siłą wcisnęli ludziom swoje skróty w jakiejś aktualizacji. Linki są dynamiczne aby "nabijały" punkty dla Opery jak tam klikniesz (dodatkowy dochód). Niezbyt fajne zachowanie trzeba przyznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2011 o 20:03, Volvox napisał:

>...

Niestety chyba na siłą wcisnęli ludziom swoje skróty w jakiejś aktualizacji. Linki są
dynamiczne aby "nabijały" punkty dla Opery jak tam klikniesz (dodatkowy dochód). Niezbyt
fajne zachowanie trzeba przyznać.


Tak też podejrzewałem (wydawało mi się, że pojawiły się po którejś aktualizacji). Dobrze, że da się je usunąć (co też uczyniłem). Dzięki za informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś usunąć te wszędobylskie białe strzałki na dużym, szarym tle, które włączają różnego rodzaju Flashe?
Próbowałem wyłączać Operę Turbo, ale te nadal się wyświetlają ni z tego ni z owego. Poza tym wydaje mi się, że trochę spowlaniają mi prędkość przeglądania stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Czy to normalne ? :> [Screen poniżej]
Kurde... rozumiem 300k bo tyle czasem na XPeku mi zjadała przy 15 zakładkach +
Ale z nowym PieCem nowa Winda jaką jest 7 Home Premium. Pooglądałem kilka klipów na YT.. Później wszystko wyłączyłem. Zostało może ze 5 zakładek. Patrzę a % z Ramu nie spada. Wchodzę w Menadżera a tu taki zonk.
Czyżby to była chociażby wina wtyczki tej od YT co niby pobierać można przez nią filmy ?

Pozdrawiam.

20120116141217

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy normalne... Cóż, zależy od punktu widzenia ;). Bo ogólnie na pewno normalne nie jest, ale, niestety, w Operze już najwyraźniej tak.
A tak poważnie - właśnie z tego powodu (+ masakryczna niestabilność) po długoletnim użytkowaniu Opery przerzuciłem się na Firefoxa 3.x. Wyobraź sobie, że u mnie przy dużej ilości otwartych zakładek (25+) Opera potrafiła "zjeść" nawet 1GB RAMu (!). Do tego im więcej otwartych zakładek, tym większa szansa na zobaczenie komunikatu "Przepraszamy, wystąpił błąd bla bla bla", a im wyższy numerek wersji, tym stabilność gorsza (clean reinstall nic nie pomógł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak bardzo Ci to przeszkadza, to możesz ograniczyć Operze ilość wykorzystywanej pamięci RAM.
Narzędzia -> Preferencje -> Zaawansowane -> Historia -> Podręczna RAM/Podręczna na dysku

@Blackhand
Z ciekawości spytam, jak się owa niestabilność objawiała w twoim przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 19:11, Xanax napisał:

...
@Blackhand
Z ciekawości spytam, jak się owa niestabilność objawiała w twoim przypadku?


Opera zamykała się z komunikatem, jaki podałem wyżej - "Przepraszamy, wystąpił błąd i Opera musi zostać zamknięta" (czy ponownie uruchomiona, już nie pamiętam dokładnie, bo z Opery korzystam już mało), po czym następował restart Opery z okienkiem wyboru, czy chcę wczytać którąś z zapisanych wcześniej sesji, kontynuować przerwaną lub rozpocząć z "pustą" przeglądarką - ze stroną startową otwartą w tylko jednej karcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od czasu aktualizacji do 11.6 mam problem z YT. Reinstalacja pomogła z jednym (bardzo dziwnie wolnym jego działaniem, nie chciała się zmieniać głośność, gdy ją próbowałem zmienić często dochodziło do zawieszenia procesu) Drugi problem nie przechodzi mimo wszystko i polega na tym, że filmy yt są bardzo ciche. Na innych przeglądarkach działają normalnie. Ktoś ma rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowa Opera sprawdza się rewelacyjnie na moim starym, nieformatowanym od 5 lat laptopie. Wkurzają mnie jednak dwie rzeczy: konieczność trzymania klawiszy przy używaniu opcji Szukaj na zaznaczonym tekście (w FF od razu otwierał się wynik w nowej zakładce, klawisz wciskalismy gdy miał się pojawić w nowym oknie) oraz niemożność usuwania widgetów. Gdy pierwszy raz próbowałem go usunąć (bo nie działał wcale) to WTF? i ten komunikat:

20120124100010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 10:00, SpecShadow napisał:

konieczność trzymania klawiszy przy używaniu opcji Szukaj na zaznaczonym tekście


Ustawienia --> Preferencje --> Zaawansowane --> Karty --> (odznacz) Otwieraj nowe strony na bieżącej karcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dniach "Opra łinfrej" mnie się zaktualizowała i do wersji 11.61 i nie wiem jak Wy drodzy gramowicze ale niektóre ale zauważyłem, że linki na niektóre linki na YT buforuje, że oho ho ho ho ho ho! jakby z prędkością 10kb/s :S przy jakości 360p.
Ktoś również ma tę dolegliwość ?. Neta również mam całkiem całkiem [Netia 20mb] więc nie wiem po czyjej stronie leży wina.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 22:22, Braveheart napisał:

Na dniach "Opra łinfrej" mnie się zaktualizowała i do wersji 11.61 i nie wiem jak Wy
drodzy gramowicze ale niektóre ale zauważyłem, że linki na niektóre linki na YT buforuje,
że oho ho ho ho ho ho! jakby z prędkością 10kb/s :S przy jakości 360p.
Ktoś również ma tę dolegliwość ?. Neta również mam całkiem całkiem [Netia 20mb] więc
nie wiem po czyjej stronie leży wina.

Pozdrawiam.

Patrz mój post powyżej. Też miałem ten problem (+ bardzo mocne zamulanie przeglądarki na yt). Reinstalacja pomogła, ale nadal mam niską głośność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 23:01, hans_olo napisał:

Patrz mój post powyżej. Też miałem ten problem (+ bardzo mocne zamulanie przeglądarki
na yt). Reinstalacja pomogła, ale nadal mam niską głośność.

Muszę chyba naprawić oczy ;-)
Reinstalka mówisz hmmmm. Zawsze można spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy da się wyłączyć aktualizację "Opry" ? Ta wersja 11.61 idzie ją dosłownie o kant żopy obić. Zrobiłem Reinstal do 11.60 i znów mogę się cieszyć tym samym ''cieszeniem'' przed aktualizacją do 11.61.
Albo się nie da albo jestem ''ślepy'' i mam na serio problem z oczami :S
O nakierowanie prosiłbym was ja ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Od kilku dni podczas uruchamiania komputera automatycznie otwiera mi się Opera i strona moya.toya.net.pl na którą tak na prawdę nigdy nie wchodziłem. Jest tak za każdym razem. Jak się tego pozbyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 17:13, kaczek93 napisał:

Mam pewien problem. Od kilku dni podczas uruchamiania komputera automatycznie otwiera
mi się Opera i strona moya.toya.net.pl na którą tak na prawdę nigdy nie wchodziłem. Jest
tak za każdym razem. Jak się tego pozbyć?


Start --> Uruchom --> msconfig --> Uruchamianie
Tam na liście znajdujesz i odznaczasz. No i opierdzielasz tego kto ci to tak ustawił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować