Zaloguj się, aby obserwować  
Kaziu02

Opera - temat ogólny

780 postów w tym temacie

Dnia 04.02.2012 o 21:00, kaczek93 napisał:

Nikt mi tego nie ustawił, jak to się mówi "samo się tam zrobiło".


Nic sie samo nie robi ;)
Daj moze screena z tym msconfig :) I zobacz jeszcze Harmonogram w Windowsie czy nie ma czegoś ustawionego na autostarcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 21:51, Volvox napisał:

> Nikt mi tego nie ustawił, jak to się mówi "samo się tam zrobiło".

Nic sie samo nie robi ;)
Daj moze screena z tym msconfig :) I zobacz jeszcze Harmonogram w Windowsie czy nie ma
czegoś ustawionego na autostarcie.

To wszystkie pozycje z zakładki "uruchom"

20120205100337

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2012 o 10:03, kaczek93 napisał:

To wszystkie pozycje z zakładki "uruchom"


To jest ta przedostatnia. Odznacz i Zastosuj.
W wolnym czasie można usunąć wszystko poza amd_dc_opt, avastUI, xboxstat i ewentualnie mbamgui (to chyba jakieś mapy, co coś, nie?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2012 o 10:41, Volvox napisał:

> To wszystkie pozycje z zakładki "uruchom"

To jest ta przedostatnia. Odznacz i Zastosuj.
W wolnym czasie można usunąć wszystko poza amd_dc_opt, avastUI, xboxstat i ewentualnie
mbamgui (to chyba jakieś mapy, co coś, nie?)

Dzięki, zadziałało.
Nie zauważyłem tej pozycji wcześniej. Ale nie mam pojęcia skąd to się wzięło. Jakiś złośliwy typ reklamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2012 o 12:17, kaczek93 napisał:

Nie zauważyłem tej pozycji wcześniej. Ale nie mam pojęcia skąd to się wzięło. Jakiś złośliwy
typ reklamy?


Przyznam, że nie mam pojęcia. Zwykle jak ktoś robi coś takiego to po to aby zwabić użytkownika na jakaś niedobrą stronę (udającą bank, albo kradnącą jakieś dane). Może klikałeś na jakiś plik *.reg? (pojawiłby się wtedy komunikat "Czy chcesz dodać informację do rejestru?") ?
Może jesteś klientem firmy Toya i albo był u ciebie technik, albo instalowałeś jakiś ich program?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2012 o 16:09, TigerXP napisał:

Czy tylko mi po ostatniej aktualizacji opera zaczela strasznie mulic jesli chodzi o otwieranie
stron?


Potwierdzam. Mam takie przyzwyczajenie, że zawsze linki otwieram jako "otwórz na nowej karcie". W takim przypadku ilość kart narasta lawinowo. Przedtem zakładki ledwo się mieściły (nie widać było ich ikonek) i wszystko działało płynnie, teraz przy kilku kartach muli potwornie a i bywa, ze zamyka się z błędem. Generalnie jest coraz gorzej z Operą. Mam wrażenie, że szczyt osiągneła gdzieś w okolicy wersji 8-9, potem było już tylko gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dokladnie to samo. Obawiam sie ze jesli nie zostanie to szybko narawione to bede musial sie przerzucic na cos innego. Tylko na co? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, nowa i wspaniala aktualizacja opera daje ognia. Ostatnio sie zastanawialem czemu dostaje dc, gdy mam zminimalizowanego WoW-a i przegladam strony. Otoz ameryki nie odkryje ze to nowa opera sie do tego przyczynia. I tutaj pytanie, czy da sie cofnac aktualizacje? A jesli nie to na co sie przerzucic, znaczy na jaka przegladarke internetowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2012 o 16:34, TigerXP napisał:

Ok, nowa i wspaniala aktualizacja opera daje ognia. Ostatnio sie zastanawialem czemu
dostaje dc, gdy mam zminimalizowanego WoW-a i przegladam strony. Otoz ameryki nie odkryje
ze to nowa opera sie do tego przyczynia. I tutaj pytanie, czy da sie cofnac aktualizacje?
A jesli nie to na co sie przerzucic, znaczy na jaka przegladarke internetowa?


Znam twój ból. U mnie nowa Opera co chwila wywalała się w powietrze, nie działał też Flash...

Zmieniłem na Google Chrome. Działa szybko, stabilnie, ma też wszystkie fajniejsze addony. W tym lepiej działającego adblocka niż w Operze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam problem z Operą na swoim netbooku: wszystko śmigało od dawna pięknie, ślicznie, aż tu dziś odpalam kompa, potem Operę a tu po chwili surfowania przy próbie wejścia na jakąkolwiek stronę od razu wywala komunikat "wewnętrzny błąd komunikacji". Nie da rady wejść na żadną stronę, aktualizacji też nie da się ściągnąć. Co ciekawe FF i IE działają normalnie, zatem coś się zwaliło z Operą. Przeszukałem pobieżnie google, ale nic nie znalazłem przydatnego. Czy ktoś miał podobny problem, słyszał o czymś takim, wie co poradzić? Czy pozostaje próbowanie reinstalla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyszła nowa, stabilna wersja Opery, oznaczona numerem 15.
Zainstalowałem, zobaczyłem i pierwsze co mi do głowy przyszło to: CO TO K@#$A MA BYĆ?!?!
Jedyne co to coś ma wspólne ze starą dobrą Operą to nazwa. WSZYSTKO inne zostało zmienione a właściwie wykastrowane.
Wszystko się zaczęło od zmiany silnika aby było lepiej, szybciej, wydajniej, mniej zasobożernie... może i tak się stało, ale po cholerę wypieprzać wszystko inne? Z Opery nie zostało nic. Co mi z lepszej wydajności i szybkości jak mam taki komputer, że szybszego wczytywania stron o te ułamki sekund i tak nie odczuwam? Na starym złomie też stara Opera ładnie śmiga Problemów z wyświetlaniem jakichś stron też nigdy specjalnie nie miałem... Nie mogli zmienić silnika zostawiając resztę bez większych zmian?
W skrócie w nowej Operze brak takich funkcji jak:
- nie ma kompletnie żadnych opcji konfiguracji interfejsu... 0,
- w ogóle ilość opcji konfiguracyjnych w ustawieniach to jest może 1% tego co było,
- nie ma tak opcji dodawania naprawdę zakładek, to co dali "Schowek" to jest jakaś parodia,
- w związku z powyższymi brak jest paska gdzie można by zakładki dodać aby mieć je pod ręką na jedno kliknięcie, nie ma też opcji Opera Link
- nie ma notatek,
- nie możliwości konfigurowania zakładki speed dial,
- brak opcji ustawienie preferencji dla poszczególnych stron,
- nie mogę nawet nowej karty otworzyć klikając ŚPM na pasek kart, w ogóle brak możliwości jakiejkolwiek konfiguracji paska kart,
- nie widzę RSS,
- brak możliwości przewijania kart za pomocą PPM + rolka ,
- import haseł ze starej Opery mi nie działa, muszę wszystko wklepywać od nowa...
- brak opcji potwierdzenia zamknięcia przeglądarki,
- brak też klienta irca i poczty, ale to małe zmartwienie.
To tyle na pierwszy rzut oka, więcej braków nie chce mi się szukać i wymieniać. Część tych bolączek pewnie naprawią rozszerzenia, ale mi to w tej chwili wisi i powiewa. Zostaję na Operze 12 tak długo jak długo będą mi się normalnie strony wyświetlały. No chyba, że developerzy Opery się opamiętają i przywrócą dawną funkcjonalność w 100%.

Wielkim failem też jest nowa Opera na Androida, poprzednia wersja śmigała na moim SGS+ a po aktualizacji strasznie muli i po najpóźniej jednej minucie wiesza mi się cała komórka...
Jednym słowem: TRAGEDIA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie aktualizuję Opery od czasu, gdy zauważyłem, że każda kolejna aktualizacja niesie ze sobą więcej złego niż dobrego. Obecnie siedzę na Operze 12.02, zaktualizowanej z wersji 9.80, a po formacie zostanę przy tym samym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu moja Opera ma poważne problemy z wydajnością i po próbach wyleczenia jej z przypadłości uznałem, że czas na nieco drastyczniejsze rozwiązania. Mam zamiar zrobić reinstalkę i tu mam kilka pytań:
1. Czy to sprawi, że przeglądarka zacznie pracować jak nowa (wliczam do tego wywalenie po niej wszelkich śladów w systemie przed ponową instalacją)?
2. Korzystając z instalora wersji 12 nie dostanę automatycznie mimo wszystko wersji 15? Nie mam ochoty bawić się w drugiego Chrome''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ad.1. Jeśli problemy rzeczywiście wynikały z "zaśmiecenia" przeglądarki, to czysta instalacja powinna rozwiązać problem.

Ad.2. Korzystając z instalatora wersji 12 zainstalujesz wersję 12. Każda wersja ma własny instalator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Piszę już z przeinstalowanej Opery i na razie działa w porządku. Ponad 6 tysięcy plików i 300 wpisów w rejestrze jednak swoje robiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy screen przedstawia Operę w wersji 12.02 na systemie Windows 8, drugi przedstawią tę samą przeglądarkę w tej samej wersji na systemie Windows XP. Jak zrobić, żeby na Win 8 mieć interfejs z drugiego screena? Coś mi mówi, że chodzi tu o coś więcej, niż system operacyjny.

20130925011322

20130925011325

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować