Zaloguj się, aby obserwować  
Kaziu02

Opera - temat ogólny

780 postów w tym temacie

Witam.
Ostatnio, a właściwie 2 dni temu przerzuciłem się z Firefoxa na Operę.
Zgłębiam właśnie ją, ale mam dwa pytania.
1. Jak tu ustawić stronę startową ?
2. Tzw. "ulubione" czy nie można tego po swojemu poukładać, jak w innych przeglądarkach, tylko musi być alfabetycznie i tak dalej, czyli tylko opcje przez twórców zaproponowane ?

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2006 o 19:22, Vaxinar napisał:

Zgłębiam właśnie ją, ale mam dwa pytania.
1. Jak tu ustawić stronę startową ?


Narzedzia - Preferencje (albo Ctrl+F12) i tam wpisujesz adres (w zakladce ogolne).

Dnia 23.06.2006 o 19:22, Vaxinar napisał:

2. Tzw. "ulubione" czy nie można tego po swojemu poukładać, jak w innych przeglądarkach, tylko
musi być alfabetycznie i tak dalej, czyli tylko opcje przez twórców zaproponowane ?


Zakladki - Menedzer zakladek i tam przeciagasz sobie jak chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2006 o 19:30, Hegemon napisał:

Narzedzia - Preferencje (albo Ctrl+F12) i tam wpisujesz adres (w zakladce ogolne).

O wielkie dzięki, eh a patrzałem tam i nie zauważyłem. :/ Dziękuję.

Dnia 23.06.2006 o 19:30, Hegemon napisał:

Zakladki - Menedzer zakladek i tam przeciagasz sobie jak chcesz.

No właśnie, próbowałem i próbuję, ale to się nie chce "przeciągnąć".

I jeszcze coś. ;)
Narzedzia ---> Wyczyść historię przeglądanie to jest czyszczenie ciasteczek, histori, plików tymczasowych, słowem wszystko to ?

Jest tu autouzupełnianie, bo nie widzę też ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2006 o 19:34, Vaxinar napisał:

Jest tu autouzupełnianie, bo nie widzę też ?


to chyba o to chodzi:
narzędzia -> preferencje -> hasła -> włącz zapamietywanie haseł
jeśli chcesz aby Ci coś uzupełniło wciskasz ctrl+enter lub ikonkę gdzieś na górze która wygląda chyba jak pióro dokładnie to nie wiem małe to jest i ciężko rozpoznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2006 o 19:42, cinus` napisał:

narzędzia -> preferencje -> hasła -> włącz zapamietywanie haseł
jeśli chcesz aby Ci coś uzupełniło wciskasz ctrl+enter lub ikonkę gdzieś na górze która wygląda
chyba jak pióro dokładnie to nie wiem małe to jest i ciężko rozpoznać.


Nie, to nie chodzi o zapamiętywania hasła, ale o autuzupełnianie okien np z ksywką przy logowaniu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2006 o 19:34, Vaxinar napisał:

> Zakladki - Menedzer zakladek i tam przeciagasz sobie jak chcesz.
No właśnie, próbowałem i próbuję, ale to się nie chce "przeciągnąć".

Otwierasz "Menedżer zakładek", gdzie na górze jest przycisk "WIDOK" stamtąd wybierasz "Kolejność użytkownika" i ustawiasz jak chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2006 o 19:34, Vaxinar napisał:

> Narzedzia - Preferencje (albo Ctrl+F12) i tam wpisujesz adres (w zakladce ogolne).
O wielkie dzięki, eh a patrzałem tam i nie zauważyłem. :/ Dziękuję.

> Zakladki - Menedzer zakladek i tam przeciagasz sobie jak chcesz.
No właśnie, próbowałem i próbuję, ale to się nie chce "przeciągnąć".


To nie wiem - u mnie mozna ustalic sobie dowolna kolejnosc w ten sposob. Klikajac na naglowkach (nazwa, adres) tez mozesz to posortowac.

Dnia 23.06.2006 o 19:34, Vaxinar napisał:

I jeszcze coś. ;)
Narzedzia ---> Wyczyść historię przeglądanie to jest czyszczenie ciasteczek, histori, plików
tymczasowych, słowem wszystko to ?


Obawiam sie, ze usuwa to tylko ostatnie odwiedzane adresy. Zeby usunac ciasteczka i pilki tymczasowe przejdz do preferencji (Ctrl+F12), potem zaawansowane, historia i tam mozesz ustalic wielkosc dysku na pliki tymczasowe, oproznic je itp. Pod pozycja "ciasteczka" mozesz zmodyfikowac takze ten rodzaj danych.

Dnia 23.06.2006 o 19:34, Vaxinar napisał:

Jest tu autouzupełnianie, bo nie widzę też ?


Chodzi o hasla? To tak jak mowi cinus''. Jesli chodzi o uzupelnianie wpisywancyh adresow stron to wystarczy wpisac w okno adresowe pierwsze litery adresu (np. "gr" pozwoli wybrac gram.pl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2006 o 19:48, Vaxinar napisał:

Nie, to nie chodzi o zapamiętywania hasła, ale o autuzupełnianie okien np z ksywką przy logowaniu.
:)


Na przyklad jak logujesz sie do konta pocztowego? W takim razie chodzi wlasnie o zapamietywanie hasel. Po wpisaniu hasla na stronie i wcisnieciu Enter Opera spyta, czy ma to haslo zapamietac i potem bedziesz mogl uzywac specjalnej ikony (na lewo od paska adresu), by automatycznie przejsc przez logowanie (Opera sama moze wstawiac nazwe uzytkownika i haslo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2006 o 19:57, Hegemon napisał:

Na przyklad jak logujesz sie do konta pocztowego? W takim razie chodzi wlasnie o zapamietywanie
hasel. Po wpisaniu hasla na stronie i wcisnieciu Enter Opera spyta, czy ma to haslo zapamietac
i potem bedziesz mogl uzywac specjalnej ikony (na lewo od paska adresu), by automatycznie przejsc
przez logowanie (Opera sama moze wstawiac nazwe uzytkownika i haslo).


Czyli jednym słowem, albo hasło i user, albo ani to ani to.
Dziękuję. :)
Co do tych zakładek to już mi qbalodz poradził, że trzeba najpierw zmienić na ""Kolejność użytkownika". :)
Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze tak malo dobrych gier jest wsrod widgetow. W szachach komputer ma bardzo mala sile gry (wystarczy isc na zywiol - wczesniej czy pozniej zacznie sie nam podstawiac i poswiecac figury za nic... wygralem wszystkie 5 rozegranych gier nie zastanawiajac sie glebiej), Sokobana juz przeszedlem (polecam! nigdy wczesniej w Sokobana nie gralem, a jest to calkiem przyjemna rozgrywka; jest 58 poziomow, a niektore wydaja sie na poczatku nierozwiazywalne), a obracany tetris mnie znudzil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś, jak można tutaj wyłączyć ustawianie się Opery jako domyślny klient poczty (wolę The Bata), nie wyłączając sprawdzania, czy Opera jest domyślną przeglądarką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 09:05, lampak napisał:

Czy wie ktoś, jak można tutaj wyłączyć ustawianie się Opery jako domyślny klient poczty (wolę
The Bata), nie wyłączając sprawdzania, czy Opera jest domyślną przeglądarką?

Każdy program można ustawić jako domyślny nie ma problemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 09:07, spider88 napisał:

> Czy wie ktoś, jak można tutaj wyłączyć ustawianie się Opery jako domyślny klient poczty
(wolę
> The Bata), nie wyłączając sprawdzania, czy Opera jest domyślną przeglądarką?
Każdy program można ustawić jako domyślny nie ma problemu ;)

Nie o to mi chodzi, chodzi mi o to, żeby Opera przy ustawianiu jej jako domyślną w systemie przeglądarkę nie ustawiała się jednocześnie jako domyślny klient poczty. Ja używam Opery, siostra Firefoxa, a każdy ustawia swój program jako domyślny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 09:05, lampak napisał:

Czy wie ktoś, jak można tutaj wyłączyć ustawianie się Opery jako domyślny klient poczty (wolę
The Bata), nie wyłączając sprawdzania, czy Opera jest domyślną przeglądarką?


Ctrl + F12 >>> Zaawansowane >>> zaznaczasz "mailto" >>> "Edytuj" i tam zaznaczasz odpowiedną opcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam przeglądarke Opera i gdy chodze po stronach wyskakują mi czasami reklamy ale nigdy nie chcą sie wylączyć. Co trzeba zrobić żeby wszystko było normalanie? Jak np; Firefoxie bo ta sie je wyłączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować