Zaloguj się, aby obserwować  
Kaziu02

Opera - temat ogólny

780 postów w tym temacie

Dnia 22.07.2006 o 16:39, Filip92 napisał:

Mam przeglądarke Opera i gdy chodze po stronach wyskakują mi czasami reklamy ale nigdy nie
chcą sie wylączyć.


Chodzi Ci o to, że jak klikniesz na "X" to rekalama się nie zamyka? Jeżeli tak to należy pobrać najnowszą wersję Adobe Flash Player: http://www.adobe.com/shockwave/download/index.cgi?P1_Prod_Version=ShockwaveFlash

Dnia 22.07.2006 o 16:39, Filip92 napisał:

I co musze ustawić ze jak cowne strone zeby odżwieżyła sie jak w firefoxie


Tego pytania nie rozumiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 16:49, Tomi_323 napisał:

> Mam przeglądarke Opera i gdy chodze po stronach wyskakują mi czasami reklamy ale nigdy
nie
> chcą sie wylączyć.

Chodzi Ci o to, że jak klikniesz na "X" to rekalama się nie zamyka? Jeżeli tak to należy pobrać
najnowszą wersję Adobe Flash Player: http://www.adobe.com/shockwave/download/index.cgi?P1_Prod_Version=ShockwaveFlash

> I co musze ustawić ze jak cowne strone zeby odżwieżyła sie jak w firefoxie

Tego pytania nie rozumiem :P


Chodzi o to ze jesli cofne strone to zeby mi sie odświeżała np: Firefoxie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 16:53, Filip92 napisał:

Chodzi o to ze jesli cofne strone to zeby mi sie odświeżała np: Firefoxie.

Opera wszytskie strony odwiedzone czyma w cache''u i jak wciśniesz "Wstecz" to ona nie pobiera od nowa stronki tylko wczytuje ją z cache''u i chyba nie da się tego zmienić, musisz odświeżać stronkę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 17:56, Tar The Dark napisał:

> Chodzi o to ze jesli cofne strone to zeby mi sie odświeżała np: Firefoxie.
Opera wszytskie strony odwiedzone czyma w cache''u i jak wciśniesz "Wstecz" to ona nie pobiera
od nowa stronki tylko wczytuje ją z cache''u i chyba nie da się tego zmienić, musisz odświeżać
stronkę :(

No to opere wyrzucam a pozostaje przy firefoxie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 16:53, Filip92 napisał:

Chodzi o to ze jesli cofne strone to zeby mi sie odświeżała np: Firefoxie.


Tar The Dark Oczywiście, że się da (patrz screen), tylko takie ustawienie spowalnia ładowanie stron, gdyż muszą być one za każdym razem pobierane z serwera, a tak wczytywane są z pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z opera 9 ktorego nie mialem w starszej wersji, a wiec uzywam innych styli w win xp przy pomocy programu style xp i gdy ustawie inny schamat niz te 3 oryginalne z windowasa(niebieski srebrny zielony) to napisy w operze menu paski i inne takie maja takie dziwaczne polskie litery wie ktos jak to zniwelowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 12:22, pendejo napisał:

mam problem z opera 9 ktorego nie mialem w starszej wersji, a wiec uzywam innych styli w win
xp przy pomocy programu style xp i gdy ustawie inny schamat niz te 3 oryginalne z windowasa(niebieski
srebrny zielony) to napisy w operze menu paski i inne takie maja takie dziwaczne polskie litery
wie ktos jak to zniwelowac?


Miałem podobny problem, we właściwościach ekranu i w zakładce wygląd spróbuj pozmieniać czcionki na zwyczajne jakieś a nie te Tahoma czy inne Segoe, spróbuj też pobawić się trochę rozmiarami tych czionek, dopasuj tak, żeby było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wie ktos jak wylaczyc w operze 9 ta funkcje ze jak chcemy sciagac torrenta to sie otwiera wbudowany klient usugi jak ja chce go zapisac na dysku i otworzyc innym programem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2006 o 13:58, pendejo napisał:

wie ktos jak wylaczyc w operze 9 ta funkcje ze jak chcemy sciagac torrenta to sie otwiera wbudowany
klient usugi jak ja chce go zapisac na dysku i otworzyc innym programem


narzędzia -> preferencje -> zaawansowane -> pobieranie -> wpisz tam ''torrent'' -> edytuj -> wyszukaj tam sobie inną aplikację która ma otwierać te pliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2006 o 13:58, pendejo napisał:

wie ktos jak wylaczyc w operze 9 ta funkcje ze jak chcemy sciagac torrenta to sie otwiera wbudowany
klient usugi jak ja chce go zapisac na dysku i otworzyc innym programem


Albo w pasku adresu wpisz: opera:config przejdź do BitTorrent i odznacz Enable - naastępnie zapisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2006 o 14:06, Tomi_323 napisał:

> wie ktos jak wylaczyc w operze 9 ta funkcje ze jak chcemy sciagac torrenta to sie otwiera
wbudowany
> klient usugi jak ja chce go zapisac na dysku i otworzyc innym programem

Albo w pasku adresu wpisz: opera:config przejdź do BitTorrent i odznacz Enable - naastępnie
zapisz.

dzieki pomoglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam natomiast pytanie odnoscnie pewnej przypadlosci. Wczesniej tego nie zauwazylem, nie wiem czy tak bylo tez w wersji 8 (obecnie mam 9). Gdy wlaczam Opere, w menadzerze zadan windowsa zuzycie procerosa jest wskazywane na poziomie prawie 100%, do 100 tez czasami dochodzi. Mimo to komputer nie zwalnia, moge uruchamiac inne procesy w tle, nic sie nie dzieje zlego. I nie wiem czy Opera naprawde tyle zabiera mocy procesora, czy to byc moze jakis blad w menadzerze ? Po wylaczeniu Opery zuzycie procesora spada do kilku procent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc sprawdziłem i u mnie przy włączonej Operze 9 użycie procka waha się w przedziale 0%-6%. :)
Więc z pewnością nie jest to wina przeglądarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 09:44, pendejo napisał:

mam jeszcze jeden problem co zrobic by mi opera plikow pdf nie otwierala w oknie tylko bym
mogl zapisac plik na dysku?


Po otwarciu wybierz Zapisz. Albo, klikajac na link z pdfem uzyj prawego klawisza myszy i wybierz Szybkie pobieranie albo Zapisz jako.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakis sposob by Opera obslugiwala poprawniej Jave ? Lub by skonfigurowac Jave pod Opere ? Mam problem z ogladaniem relacji z meczow na zywo na Onecie [na IE wszystko dziala]. W java control panel w "<applet> tag support" jest do wyboru tylko IE i Mozilla and Netscape wiec podejrzewam ze to ma z tym jakis zwiazek. Moze potrzebuje innej wersji dzialajacej z Opera ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój problem także jest związany z Operą. Coraz częsciej wchodząc na forum za pośrednictwem Opery, nie mogę dodać postu, wyszukać tematu lub zmienić awatara. Jednym słowem nie mogę nacisnąć kilku przycisków dostępnych na forum. Nadmienię także, że w wersji 8 ten problem nie występował (korzystam teraz z 9), a na IE wszystko działa jak należy. Lecz przeglądarki Microsoftu nie trawię, a Opera bardzo przypadła mi do gustu. Jednak na razie uniemożliwia mi ona korzystanie z forum gram.pl. Ktoś wie co może być przyczyną mojego problemu i jak go rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2006 o 19:38, liwuniek14 napisał:

ale czy te przyciski sa nieaktywne czy np. jak dodajesz post to wyskakuje okienko, piszesz
post a potem jak go dodasz to nie ma go w temacie?


Nie. Po prostu klikam na, dajmy na to, "Dodaj post" i nic. Żadnego wczytywania, zero reakcji. Można tak klikać w nieskończoność. Dadam także, że raz tak się dzieje, a innym razem już nie. Masz jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mialem cos takiego kilka dni temu a potem nagle jak ręką odjął. Nie wiem z czym to jest zwiazane ale u mnie przestalo sie to zdarzac i nie wyglada zeby mialo wrocic. Nie moge ci pomoc poza tym ze trzymam kciuki aby tak jak u mnie samo to znikło. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować