Zaloguj się, aby obserwować  
Kaziu02

Opera - temat ogólny

780 postów w tym temacie

Dnia 08.10.2006 o 16:40, Śmiechu410 napisał:

Wie ktoś może, czy można usunąć, gdzieś ''zakładki'' w Operze ? :-)


chyba nie da się

Pilnick2

Dnia 08.10.2006 o 16:40, Śmiechu410 napisał:

Mam pytanie czu opera jest najleprzą przeglądarką


dla mnie Opera to najlepsza przeglądarka, lecz więcej ludzi będzie Ci mówić, że lepszy jest Firefox czy tam inne przeglądarki, ogólnie każdy ma swoje zdanie i żeby się przekonać to trzeba by było samemu sprawdzić która przeglądarka jest najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko. Otóż słyszałem opinie że Firefox jest dla ludzi którzy nie są zbytnimi specjalistami jeśli chodzi o kompy i po prostu oferuje świetne osiagi i bezpieczeństwo bez potrzeby zdolności kompilowania jąder i takich spraw.
Opera z kolei jest takim przeglądarkowym Linuxem. Innymi słowy by z niej wydajnie korzystać trzeba być co najmniej nieźle obcykanym w kompach.
Czy te opinie są prawdziwe ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2006 o 17:18, Hubi Koshi napisał:

Czy te opinie są prawdziwe ??


według mnie totalne bzdury, Opera jest bardzo łatwa w obłudze i jak dla mnie łatwiejsza niż Firefox, obsługa Opery jest bardzo intuicyjna, do jej obsługi wogóle nie trzeba być obcykanym, masz w niej wiele rzeczy odrazu które w FF trzeba doinstalowywać.
co do bezpieczeństwa to bym się sprzeczał czy FF taki bezpieczny (napewno bezpieczniejszy od IE), ostatnio czytałem parę wiadomości odnośnie bezpieczeństwa w FF i muszę powiedzieć, że pozostawia ta kwestia jeszcze sporo do życzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat i zadziwia mnie to że ktokolwiek ma problemy z Operą. Korzystam z niej od dłuższego czasu i nigdy nie miałem z nią jakichkolwiek problemów. Wszystkie strony działają poprawnie, żadnych problemów z czcionką czy stabilnością. Korzystając z niej nigdy nie złapałem jakiegoś robala, więc jest dobrze zabezpieczona. Strony ładują się w niej odczuwalnie szybciej niż w IE czy FF. Podsumowując Opera jest najlszybszą, najbezpieczniejszą, najbardziej fubkcjonalną i najlepiej wyglądającą przeglądarką. A napewno dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 19:31, Moredrughehe napisał:

Czytam ten temat i zadziwia mnie to że ktokolwiek ma problemy z Operą. Korzystam z niej od
dłuższego czasu i nigdy nie miałem z nią jakichkolwiek problemów. Wszystkie strony działają
poprawnie, żadnych problemów z czcionką czy stabilnością. Korzystając z niej nigdy nie złapałem
jakiegoś robala, więc jest dobrze zabezpieczona. Strony ładują się w niej odczuwalnie szybciej
niż w IE czy FF. Podsumowując Opera jest najlszybszą, najbezpieczniejszą, najbardziej fubkcjonalną
i najlepiej wyglądającą przeglądarką. A napewno dla mnie.

Często jest problem z flashowymi stronami ale to już wina webmasterów, którzy nie sprawdzają stron pod kątem alternatywnych przeglądarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatni numer CHIPa traktuje o przeglądarkach (Opera wygrała). Używam Opery już kilkja lat (nawet nie wiem już jak wygląda IE - poważnie), mam też alternatywnie Firefoxa, jedna i druga za darmo, (kiedyś był problem z reklamami w Operze). Choć przyznaję, że po aktualizacji: instal na starszą wersję, miewam problemy. Zwykle trzeba wyczyścić poprzednią, pojawiają się głównie problemy z Javą. Co do szybkości, istotnie, nie ma równych.
Od wersji 8.1 pojawił się tez problem z przenoszeniem katalogu tymczasowych plików. Aby sprawnie wszystko działało po przeniesieniu katalogu "cashe4", trzeba trochę się pobawić z wpisami wplikach .ini. Co dziwne w poprzednich wersjach, istniała opcja która pozwalała na bezproblemową zmianę katalogu tymczasowych?!
A to ca najbardziej lubię w Operze, to gesty myszy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 14:08, Moredrughehe napisał:

Mam takie pytanie. Warto używać klienta sieci Torrent który jest wbudowany w Operę?

Jest bardzo uproszczony. Odradzam szczególnie jeśli korzystasz z prywatnych trackerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko , ostatnio próbowałem sprawdzić pisownię i co się okazało ,że funkcja jest nie aktywna .Coś tam zainstalowałem ale nic nie pomogło jak by ktoś chciał pomóc to byłbym wdzięczny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najpierw instalujesz to:
http://ftp.gnu.org/gnu/aspell/w32/Aspell-0-50-3-3-Setup.exe
a potem to:
http://ftp.gnu.org/gnu/aspell/w32/Aspell-pl-0.50-2-3.exe
kolejność musi być taka jak podałem, bo w innym przypadku nie będzie działać, jeśli już zainstalowałeś coś to odinstaluj cały aspell i zainstaluj na nowo pokolei jak podałem, działa napewno, bo trzy minuty temu sam sprawdzałem ;)

PS. na wszelki wypadek instaluj przy wyłączonej Operze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja mam pytanie.
Przy ściaganiu, nieraz można kliknąć "Zapisz element docelowy jako..." to "zapisz w folderze pobierania" i wtedy odrazu pobiera do folderu Opery, można gdzieś zmienić ten folder pobierania ? Aby pobierało gdzieś indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 18:51, Vaxinar napisał:

można gdzieś zmienić ten folder pobierania? Aby pobierało gdzieś indziej.


narzędzia -> preferencje -> pobieranie -> i na dole możesz sobie wybrać folder do którego ma zapisywać ściągane pliki.

PsychoMan
zaznaczaasz jakieś słowo, wybierasz prawy przycisk myszy i wybierasz opcję ''Sprawdź pisownię'' i powinno Ci wyświetlić możliwe słowa do wyboru zasugerowane przez program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieprawidłowo jest napisany moduł rejestracji nowych gier w serwisie. Przy próbie wykonania tego przy pomocy Opery okno zawiesza się na chwilę, po czym pojawia się komunikat, że chwilowo strona nie może być wyświetlona i by spróbować za parę minut, ponowne kliknięcie na pasek adresu i odświeżenie strony daje komunikat o złym kodzie wprowadzonym podczas próby rejestracji. Tymaczasem pod IE7 po zalogowaniu się na koncie okazuje się, że rejestracja przez Operę udała się i dane są już wyświetlane na moim koncie. Jak dla mnie ewidentny bład od strony wielce szacownego webmastera(ów) gram.pl którzy widać niekoniecznie lubią przestrzegać norm w3c tworzenia stron www i jak coś działa pod IE to znaczy że jest o.k. Wstyd kochani, wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem wyłączyłem sobie pasek na którym wpisywało się adresy stron. Ale nie wiem jak go włączyć ponownie, nie ma takiej opcji! ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować