Zaloguj się, aby obserwować  
Bigjack7

Intel Centrino i mobilne rozwiązania

17 postów w tym temacie

Napewno wśród forumowiczów znajdą się ludzie, którzy już pracują (np. ja). Napewno znajdzie się też grupa użytkowników, którzy posiadają własny mobilny sprzęt.

Chciałem się was spytać co sądzicie o jakości procesora Intel Centrino - jeśli chodzi o rozwiązania mobilne. Ogólnie miło by było jakby rozmowa dotyczyła mobilności w dzisiejszych czasach i do czego to prowadzi.

No to zaczne teraz moją opinią odnośnie Centrino. Moim zdaniem jest to doskonały pomysł choćby przez to, że jest bardzo wydajny (moc obliczeniowa dwuktornie lepsza niż wskazywałoby taktowanie procesora) no i oczywiście jeden MEGA PLUS czyli, mniejsze zużycie baterii a co za tym idzie dłuższy czas pracy bez jakichkolwiek dodatkowych źródeł zasilania. Moim zdaniem ten procesor jest po prostu idealnym sposobem na to by mieć przy sobie komputer w każdej chwili, gdy jest mu on potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sieci bezprzewodoe to też bajer nie z tej ziemi. :) Ja mam tak połączone pecety w domu. Szybkie, sprawne i bardzo wydajne. Tylko trzeba zabezpieczyc polaczenie ;) A tak to siec na WiFi chodzi jak marzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę sobie kupic notebooka z tą technologią. Z tym że mam chrapkę na procesor Sonoma a to jest jeszcze niestety kapkę za drogie (bo mam na ten cel tylko 4 tys. zł)
Ale coś mi się wydaje, że zaraz po nowym roku już będzie w moim zasięgu :)
BTW. Niektórzy mówią, że Sonoma to już Centrino 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam centrino i nie am WIFI tak więc ludziki... hmm... albo mówimy o procku albo o technologii mobilnej jako takiej :-) Jesli chodzi o CENTRINO to mam taki i napewno plusem jest CISZA, absolutna cisza przy pracy (a mam małe dziecko i to sie liczy). Poztym lapiki na centrino sa leciutkie - mój waży niecałe 2 KG (!). Jednak największy bajer to wreszcie naprawde solidny, MOBILNY procek - zużycie prądu, wydajność, cena.Same plusy i niech chowają się inne! Tak rzekł Metalli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 21:19, metalli napisał:

Mam centrino i nie am WIFI tak więc ludziki... hmm... albo mówimy o procku albo o technologii
mobilnej jako takiej :-) Jesli chodzi o CENTRINO to mam taki i napewno plusem jest CISZA, absolutna
cisza przy pracy (a mam małe dziecko i to sie liczy). Poztym lapiki na centrino sa leciutkie
- mój waży niecałe 2 KG (!). Jednak największy bajer to wreszcie naprawde solidny, MOBILNY
procek - zużycie prądu, wydajność, cena.Same plusy i niech chowają się inne! Tak rzekł Metalli

nie masz centrino jesli nie masz wifi. sprawa jest prosta - poczytaj na stronach intela. chodzi o cala technologie a nie o sam procek. sam procek to poprostu zwyczajowo pentium mobile w roznych odmianach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2005 o 22:07, penny napisał:

nie masz centrino jesli nie masz wifi. sprawa jest prosta - poczytaj na stronach intela. chodzi
o cala technologie a nie o sam procek. sam procek to poprostu zwyczajowo pentium mobile w roznych
odmianach.


Bardzo rzadkie jest to, ale możliwe że nie ma Wi-Fi w zestawie. Moze sobie dokupil nowa plyte i procka ?? Moze tez tak byc ;)

A pozatym nie chwal sie ze znasz binarke bo nieładnie :P Panie 01 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawsze tez mozna do kupic karte wi_fi najprostsza chyba juz od 100zl. a fakt faktem szczegolnie kiedy ma sie szybka siec bezprzewodowa na studiach:D jest co robic na wykladach:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 22:25, Bigjack7 napisał:

A pozatym nie chwal sie ze znasz binarke bo nieładnie :P Panie 01 ;)

a co ;] mam taka koszulke... a teraz czaje sie na zegarek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 22:43, Bigjack7 napisał:

No to przelicz 2534 na palach na bity i napisz tutaj :]

100111100110, a zeby bylo wygodniej 0000100111100110
w hexach bedzie krocej: 09E6

:P tylko ze palcow brakuje. zreszta przy odpowiedniej w prawie takie zeczy robi sie w pamieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 23:14, penny napisał:

> No to przelicz 2534 na palach na bity i napisz tutaj :]
100111100110, a zeby bylo wygodniej 0000100111100110
w hexach bedzie krocej: 09E6

:P tylko ze palcow brakuje. zreszta przy odpowiedniej w prawie takie zeczy robi sie w pamieci
:)


hehe spoko :) Zawziety jestes :p Zaraz napisze programik w C co mi to przeliczy bo mi sie nie chce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 11:15, Bigjack7 napisał:

Hehe... :] Macie programik do przeliczania na binarke :p na hexy mi sie nie chcialo pisac :]

http://bigjack.arker.pl/binary_counter.exe

eeetam, w wiekszosci przypadkow to mozna latwo zrobic w pamieci, wystarczy znac poszczegolne wagi :)
a tak btw - windowsowy calc tez potrafi to zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2005 o 09:11, Bigjack7 napisał:

A co do calc''a to chyba jedyna rzecz w winie, ktora sie nie wiesza :p

ale kiedys byl blad w jednej z wersji, ktory zle liczyl logarytmy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować