Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nvidia - PeCety dla graczy są zbyt drogie

217 postów w tym temacie

Dnia 19.07.2007 o 11:44, Evil Khan napisał:

Nie idaelizuj Ameryki - u nas też są tacy co zarabiają w miesiąc tyle co inni w rok.

masz racje ale w usa taki wydatek (3k $) jest mniejwiecej taki sam jak u nas te 3k zl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja... mój kumpel wyjechał do Szwecji. Jego mama w Polsce była zastępcą dyrektora w firmie i zarabiała 3000zł, czyli jak na nasze standardy dużo. W Szwecji jest sprzątaczką, pracuje 2 razy mniej, ma więcej dni urlopu i zarabia 13 000 koron, czyli ponad 6 000 zł. A teraz pracuje jako doradca w firmie i zarabia 22 tys. koron, czli ok. 11 000 zł. A produktu w Szwecji są tylko 0,5 drożej. Czyli przysłowiowe Z NĘDZY DO PIENIĘDZY !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 11:49, plmko napisał:

o ile wiem niema czegoś takiego jak 8800gt. a po drugie to gry na pc są o wiele tańsze

Drobna literówka powinno być GTX. Mój błąd. Tak, gry na PC są tańsze, ale znowu konsola jest droższa, ale tak jest lepsza grafika niż na PC w tej samej cenie co konsola. Więc po pewnym czasie lepiej jest kupić konsolę, ale właściwą, niż wydać na PieCa ok 9tyś zł i kupować potem gry, które będą wyglądać efektownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o lol... da się tam dogadać po angielsku? :P

Pan Taylor coś pomieszał: mimo, że dostarcza kart zgodnych z DX10 z każdego segmentu, to przecież 8500 i 8600 są słabym wyborem, więc niech się nie dziwi, że ludzie promują gtx''y i gts''y serii 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 11:48, olki77 napisał:

Ale np mając wybór pomiędzy Geforcem 7950 GT a 8600 GT to ja bym wybrał 8600 ponieważ cena
jest taka sama , a karta wystarcza na dłużej , rynek gier się szybko rozwija no i ma 10DX .
Ale i tak lepiej kupować podzespoły osobno niż cały zestaw , taniej wychodzi.


bo widać, że się nie znasz i łykasz tą marketingową papkę, która wciskają producenci tych kart. I co z tego, że 8600 ma Dx10 powiedz mi? Podaj mi tytuł JEDNEJ gry, która odpalisz na tej karcie i sobie w nią komfortowo pograsz. Pytanie retoryczne, nie odpowiadaj.
A 7950GT mimo iż kartą już najmocniejszą nie jest to i tak bije na łeb kastraty 8600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 11:35, Michał Raven napisał:

> Najlepiej kupić konsolę ;P
Tak, ale trzeba kupić właściwą, czyli PS3.
Cóż, blisko 9k zł za kompa Hmm, 2x8800GT, 4GB RAM, 2HDD 320GB i Core 2 Quad Duo QX6700 jakaś
dobra płyta główna i zasiłka powyżej 600W i mamy coś blisko 9k zł, a nie mam jeszcze systemu
operacyjnego i obudowy z toną wentylatorów. To ja już wolę PS3.


Zapomniałeś jescze o mini elektrowni jądrowej co by to pociągła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Łykasz , po prostu myślę przyszłościowo , przecież nie będę robił upade co pół roku jak już kupuje sprzęt to na pewien czas , a za ten czas będą już gry na 10DX. A poźniej jak 8800 stanieją to wymienie kartę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poczekajmy na karty ati z dx10 (mam nadzeje ze to w koncu nastapi) i wtedy ceny kart z dx10 pojda bardzo w dol bo jakas konkurencja bedze. a teraz... tylko nvidia jest i nikt jej nie podskakuje to moga dac takie ceny w okolicach 2000zl. a za ta cene mozna juz kompa miec, co prawda nie bedze to jakas super maszyna, ale w starsze gry sie pogra bez problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w Vobisie można kupić pakiet komputerowy za 9500zl(8800GTS ,2 GB ramu , cztero rdzeniwy procesor ,500 GB HDD) mozna powiedziec ze to koszt 42'' calowego telewizora LCD i peestrojki wraz z dodatkowym padem i kilkoma grami... co lepsze?głowa może rozboleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym momęcie kupno droższych kart z DX10 to wg mnie wyrzucanie kasy w błoto. Pierwsze testy gier z DX 10 pokazały, że tylko najlepsza karta GeForce 8800 Ultra na najwyższych detlach potrafi wyświetlać w miarę płynną grafikę (o ile się nie mylę to w Company of Heroes było to 35 klatek a w Call of Juarez już poniżej 30). To co będzie za jakiś czas gdy wyjdą gry pod DX10 z lepszą grafą? Medium detail? To po kiego dałem prawie 3k zł na karte grafiki, skoro po paru miesiącach nie może jej płynnie wyświetlać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gothix13 > No niestety pc nie sa dogier lecz do pracy i do neta a konsole sa po to aby na nich grać w gry :P

Taaak? To pokaż mi na konosli chociaż jednego fajnego MMORPGa ;) albo powiedz, że granie PADEM w gry FPP lub RTSy sprawia ludziom przyjemność :D

Co do sprzętu... Hmmm...
Pentium Dual Core E2140 - 300zl
Płytka pod to kolejne 300zł
2gb ramu - 480-500zł
Winfast 8800 GTS 320mb - 1069zł
Do tego dysk+zasilacz+obudowa +/- 600zł i jest komp za prawie 3k zł... I to wcale nie najgroszy.

Pozdrawiam!

P.S. Ceny z pamięci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2007 o 11:44, Evil Khan napisał:

Brak optymalizacji gier to faktycznie probelm - Gothic 3 powinien chodzić płynnie na pół raza
słabszym kompie.


już sie nie czepiaj tego gothica taki morek bardzo stary wyciąga mi więcej niż 35 klatek tylko w pomieszczeniach, a w niektórych miastach mam stałe 15 na gf 7600gs i 1 GB ram, więc nie tylko gothic zarzyna kompa. W sumie średnią mam większą w gothicu tyle że on jak się zahaczy to przez chwile trzyma, a morek idzie równo jak mało fps to tak trzyma i jakoś się lepiej gra.

Ciekawi mnie jeszcze dlaczego każda nowa karta graficzna kosztuje od paru lat ponad 2 tys zł, bo nie chce mi się wierzyć, że zawsze takie są właśnie koszty produkcji.

Do 1000zł zdecydowanie bym wziął kartę pod dx9, na kartach do tysiąca pod dx10 i tak żeby zwiększyć płynność gry będzie się wyłączać te efekty, a wydajność tych kart w dx9 jest mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 11:29, Enteriusz napisał:

A mi tu wali "ciężką hipokryzją", a nie "lekką". W tym momencie, to k. graficzna jest najdroższym
podzespołem kompa dla gracza!



dokładnie... jeśli kompy dla gracza miałyby być tańsze to poproszę nvidię o wykonanie pierwszego kroku w tym temacie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 12:05, Tovaries napisał:

poczekajmy na karty ati z dx10 (mam nadzeje ze to w koncu nastapi) i wtedy ceny kart z dx10
pojda bardzo w dol bo jakas konkurencja bedze. a teraz... tylko nvidia jest i nikt jej nie
podskakuje to moga dac takie ceny w okolicach 2000zl. a za ta cene mozna juz kompa miec, co
prawda nie bedze to jakas super maszyna, ale w starsze gry sie pogra bez problemu...

halllooo - są już przecież 2900Xt czy jakoś tak...a low-endowe będą za kilka tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

masz racje, pierwsze karty z dx10 to bylo cos w rodzaju prototypu, ale to jest jak z kupowaniem drogiego nowego samochodu. wezmy np takie porshe, jakies jedno z najnowszych i kup je mieszkajac w polsce. i teraz sie trzeba zastanowic dlaczego ludze je kupuja? bo szybkie - nie ma gdze jezdzic bo slabe drogi, ograniczenia. bo ladnie wyglada - za rok juz nie bedze itp....... te karty to sa dla kogos kto ma za duzo pieniedzy albo chce poprostu miec dobrego kompa... przez kilka miesiecy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować