Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nvidia - PeCety dla graczy są zbyt drogie

217 postów w tym temacie

-->MANKUBUS
plyta pod procki Intela (taka w miare dobra z mozliwosciami O/C) kosztuje ze 400zl... Ram jest troche tanszy... i to dobry bo mowie o Patriot czy Kingston bo GoodRam sie nie nadaja... a i zrozum ze do niektorych gier nawet 8800GTS320 jest zaslaby jesli chcesz grac w najwyzszych rozdzielczosciach (przez nieduza ilosc pamieci) wiec jesli sie mysli o komputerze w ktorym niechce sie nic zmieniac przez najblizsze 2,3 lata to trzeba byc kupic conajmniej 8800GTS640 badz ATI HD 2900XT... a 3000$ to cena razem z monitorem, myszka, klawka itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze. Nie ma różnicy między 7950 GTX Asus-a w trybie SLi, a 8800 GTS 320 MB Gigabajta. śmigaja podobnie, tyle że Asus ma piekna grafe na DX9, a 8800 obsługuje Dx10

P.S. Mam Asus 7950 SLi, C2D E4500, płytke Asusa z chipsetem nVidii, 2x Kingston ddr2 667Mhz cl5, seagate 250 GB i xp. Gra sie lepiej jak na 8800 GTS z Vistą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na onetowym forum pamiętam jak się fan Xboxa 360 podniecał. Wymienił 7 tytułów gier i reasumował słowami: nieźle jak na 1399 (cz tam 1499) zł.

Hehe zapomniał o jednym: te tytuły kosztują (i te które się ukażą) będą kosztować ponad 200 zł sztuka. WIęc 7x 200= 1400.

Telewizor z full HD dziś już troszkę mniej niż 2500 zł .

Razem: blisko 5500 zł <-- niesamowita oszczędność..... ( ja swój komp kupiłem za mniej niż 3200 i nie potrzebuję grać w najnowsze produkce na full detalach, bo liczy się GRYWALNOŚĆ, FABUŁA itp a nie grafika.......)

Po za tym dziś już można podpiąć telewizorki do komputerów (grafika na tym nie cierpi ponoć, gdy ma się odpowiednią kartę graf.) i można mieć taki sam wyświetlacz jak i konsolowcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak ... karta za taka kase to drobny wydatek ktory jest na dzien dzisiejszy totalnym bezsensem!! Przypomnijmy sobie czasy 8-9 lat temu ... wszyscy mieli procek 200 mhz karta graficzna 4mb to juz rarytas, a jeszcze jak ktoś miał voodoo 2 z akceleratorem ? ale suma sumarum wychodziły gy i od 1997 do 2000 roku wszystko chodziło na takich parametrach. Do tego grywalnośc była niesamowita a i nikt nie nazekał na grafike. potem zaczęły sie wyscigi w urzadzeniach gry zaczęły nagle miec kosmiczne wymagania, mimo ze nie rozniły sie nadto od wczesniejszych czym to było spowodowane ? Producenci oprogramowania płacą grube pieniądze tworcom gier za to by miały tka kosmiczne wymagania... Zobaczmy rynek konsolowy, PS2 juz tyle lat jest na rynku a gry maja nierzadko lepsza grafike od tej prezentowana przez najnowsze teoretycznie mocniejsze komputery... Wnioski wyciągnijcie sami ...

Ja osobiscie nie jestem maniakiem ktory wydaje gigantyczna kase za nowosci, co 3 lata wymieniam sobie podzesopoly na dobre o przyzwoitych parametrach - i to wystarcza w zupełności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Koczy

Mówiąc o płycie do tej konfiguracji, myślałem o Asus P5B na Intelu P965.
Co do monitora(szczęściarzem jest ten co znajdzie jeszcze jakiś CRT, ale takie monitory kosztują od 450zł za 17" do 650zł za 19" - jestem zwolennikiem starych dobrych CRT).
A mysz i klawiatura? Daj spokój jak komuś nie zależy na mega wytryskach to zamknie się w kwocie 10zł za jedno i drugie... aha zapomniałem jeszcze o napędzie -150zł.

Co do wymienonego przezemnie 8800... widzisz, konfig, który podałem nie miał być konfigiem High-Endowym. Składanie kompa z najwydajnieszych części dostępnych na rynku wdg. mnie MIJA się z celem. Za rok bowiem wszystko to będzie już warte połowę jak nie 3/4 mniej.

Ja sam posiadam teraz P4 3.0 z 1gb ramu na Asusie P4P800S-X oraz Winfasta 6600GT. I sprzęt mimo tego, że wiekowy, to daje radę.
Z głową mości panowie(i panie ;) ), z głową.
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że zacząłem od Celerona 2.4ghz na tej samej płycie z GF 2 MXem 400. Z czasem poprostu jak wszystko taniało to sobie zmieniałem a to jedno, a to drugie ;P

P.S. Sorki za babola @ przezemnie > przeze mnie. Sorki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ale i tak lepiej kupować podzespoły osobno niż cały zestaw , taniej wychodzi.

U nas w polsce tak - w stanach zdecydowanie nie.

Wracając do tematu ceny maszyn. 3000 dolarów to nie są najwyższe ceny. na www.dell.com jest kategoria maszyn dla graczy zaczynająca się od 5999 dolarów - wliczając w to co prawda 32 calowy monitor, ale jednak 6000. To chyba jednak ktoś kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no niestety to prawda. Dobry komputer dla gracza kosztuje bardzo dozo. I to nie chodzi o taki co pociagnie przez rok nowe gry na srednich detalach, tylko o taki porzadny - na 3-4 lata minimum. Ja mam radeona 9600 128MB, 2,8 Ghz i 1 GB RAM. ponad 4 lata temu to kosztowalo naprawde duzo, ale treaz caly czas spelnia wszystkie wymagania. Na takim sprzecie to nawet wiedzmin odpali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nareszcie ktoś zauwazyl ze jest za drogo - czemu tak poźno ;)
komp za 3000$ to mazenie niejednego gracza (ja bym sie za 1500$ zadowolił ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem problem leży w nieopłacalności kart nVidii z DX 10 (oprócz GeForce''a 8800). Wydawcy gier na DX 10, tak tworzą grę, że karta gorsza od 8800 nie uciągnie tak, jakby tego się spodziewali gracze. Mimo iż karta będzie obsługiwać DX 10, to karta sobie nie radzi. Gracze po karcie z DX 10 spodziewają się naprawdę czegoś wypas, co uciągnie nowe produkcje, bo to w końcu obsługuje DX 10. Wiec teraz innej karty oprócz GF 8800 się nie opłaca kupować. Problem leży także w Viscie... Wielu ludzi sądzi iż ten system jest do bani, a poza tym jest wolniejszy od XP, więc ludzie nie widzą potrzeby zmiany systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co ulepszać kompy, przecież to zwykłe maszyny do pisania, w których gry są tylko dodatkiem. Dodatkiem, którego popularność na PC spada z roku na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety, PC dla gracza to wydatek znacznie przewyższający możliwości finansowe większości zainteresowanych.
Najprostsze rozwiązanie, kupić konsolę i mieć z głowy na jakieś 5-6lat (czy w wypadku PS3, ponoć nawet na 10 :P ) sprawę hardwaru.
Tyle że w takim wypadku ceny gier stają się problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tia najlepiej zwalac wine na innych
nVidia i Microsoft są winne temu ze komputery sa tak drogie!! i nie ma co tu sie wykrecac...

chyba najlepszym przykladem jest DX10 nikomu do niczego NIEPOTRZEBNY!!

paranoja ja wiecej kompa do gier rozbudowywac nie zamierzam:P tym bardziej dla systemu operacyjnego tez nie!
grac to na konsolach ale nie na Xboxie to tez smierdzi M$ i jest bliskie PCtowi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem na ten problem wg mnie byłoby wydawanie gier z bardziej zoptymalizowanym silnikiem graficznym, przez co nie trzeba by było tyle wydawać na sprzęt. A co do nvidii to myślę, że jednak mogli by bez strat (a nawet z zyskiem) spuscić trochę z ceny. Chociaż uważam, że Gf8800 GT 320mb jest obecie najbardziej opłacalnym zakupem, nawet nie używając Visty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować