Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

ADOM - okiem Chimairy

42 postów w tym temacie

Hakken

Niektóre gry oszołamiają nas grafiką na inne nie możemy wręcz patrzeć a jeszcze inne jej w ogóle nie posiadają. Jedną z nich jest, kultowy już ADOM. Jest on niesamowitym zjawiskiem, niby cała mapa gry przedstawiona jest za pomocą kolorowych literek a jednak wciąga bardziej niż wiele topowych produkcji. Ponieważ tak naprawdę liczy się grywalnosć.

Przeczytaj cały tekst "ADOM - okiem Chimairy" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nonono... ładnie wygląda :D

ale dobra podejście do sprawy... skoro stare gry mają mieć kiedyś słabą grafikę to lepiej żeby wogule jej nie miały xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe Gram w ADoMa już prawie 3 lata. Nawet go 2 razy przeszedłem ;).
Hint dla tych, którzy zdecydują się grać i zaczną już dochodzić do 10 levela - Gray Elven Wizard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ponieważ tak naprawdę liczy się grywalnosć."

Tak to prawda i dla tego gry blizzarda są tak dobre nie z grafiki tylko z nie ziemskiej grywalności.

Co do ADOM jednak jakaś grafika by się zdała bo ja nie zbyt przepadam za grami typu jak ta [niby bardziej zmuszamy mózg do pracy ale trochę takie oooo to ;s] ale jak na gierkę z lat 80 daje rady :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co żaden cRPG nawet nie zbliżył się do ADOMa w złożoności rozgrywki. I za to w stronę "znaczkowca" kieruję niski ukłon.
Ta gra cholernie wciąga, dlatego od dwóch lat jej nie tykam. ;) Bo miałem w życiu okres totalnego od niej uzależnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To były czasy, gdy w 1993 miałem pierwszego PieCa z procem Intel 386SX 20MHz, 2 MB RAM, 40MB na twardym. A karta to był OAK z 256kB pamięci. a jakże się na tym grało! Całe noce były nieprzespane! A takie gierki jak ta prezentowana, to potrafiły wciągać jak odkurzacz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach...klasyk, najprawdziwszy klasyk :D Chyba pierwszy rpg, w którego sie tak zagrywałem, dopiero później natrafiłem na Baldura. Ale do adoma i tak przez długi jeszcze czas powracałem :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

You feel a surge of power.
*THUMB*

ADOM to najlepsza gra na swiecie

*THUMB*

I BTW, wsrod roguelike''ow uchodzi raczej za latwa :-) O wiele prosciej sie w nia gra niz np. w Nethacka...

*THUMB*

A dla ciekawskich tu jest link do archwium wiedzy o ADOMie: http://www.andywlms.com/adom/ Nie podaje po to, by spoilowac, tylko by chetni mogli zobaczyc, jak niesamowicie duzo opcji ta gra oferuje...

*THUMB*

Skonczylem gre dwoma wysokimi elfami: czarodziejem i beastfighterką. A Wy? :-)
(Gram w te gre (z przerwami) juz chyba 9 lat...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na moim sprzęcie to pójdzie ;)
A tak na serio, to takie gry są stworzone po prostu do grania przez duże G, czyli do tego do czego tworzyć się powinno wszystkie gry. Tutaj liczy się przede wszystkim grywalność. Nie grałem w ADOMa ale chyba sprawdzę co w trawie piszczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elwro - link, który podałeś, to właśnie Adomowa biblia :D

Pamiętam, jak kumpel kiedyś odważył się to wydrukować - wyszła niezła powieść z rozmiaru ;)

*THUMB* :D

ps. co do trudnych Roguelike, to Alphaman jest dosyć stresujący, ale mam do niego sentyment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, w żadnej innej grze nie ma takich nerwów, gdy na x-dziesiątym poziomie dungeonu twój Archer wpadnie na Acid Trap, który rozwali mu łuk (a zapasowego nie ma), i ta zabawa w rzucanie kamieniami i szukaniem wyjścia :).

No i nie ma nic lepszego, niż posiadanie swojego własnego Prismatic Dragon bądź choćby Shadow Wurm (który co chwila wnerwia przyzywaniem dziesiątków cieni, ale to szczególik ;p).

Ja bym chciał zobaczyć tą gierkę na DSie (górny ekranik mapa, dolny to klawiatura), ale wtedy chyba bym się od niego nie oderwał :D.

Btw. w grze jest coś w rodzaju "Save" postaci. Pewien amulecik wskrzeszający, inna sprawa, że dostanie go jest cholernie trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować