Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Antyamerykańska gra irańskich studentów

72 postów w tym temacie

Dnia 19.07.2007 o 18:17, DawSolo napisał:

Zawsze chciałem być tym złym w wojennych FPSach :) Teraz pora na sterowanie niemieckimi żołnierzami
podczas II wś :D

a na jakiej podstawie mowisz kto jest zly? ;)
Dla amerykancow araby to zło,
a dla arabow zlo to usa,
dla niemcow reszta europy to bylo zlo,
a dla reszty europy niemcy to bylo zlo ;)

to tak uogolniajac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 18:21, Darkstar181 napisał:

Chętnie zobaczyłbym screeny:)
A co do propagandy... a nie jest tak że w wielu grach z zachodu pokazuje się że jedynymi strażnikami
wolności są Amerykańce? A co z America''s Army? Dlaczego jej się nikt nie czepiał za propagandę?


Oj, czepiali się, uwierz. Poza tym faktem jest, że "America''s Army" jest proamerykańska, a nie antyirańska, z kolei opisywany tu produkt to (z tego, co mogę przeczytać) gra antyamerykańska, a nie proirańska. Taka subtelna różnica.

Jak dla mnie, gry służą TYLKO rozrywce i wszelka zawarta w nich propaganda spływa po mnie jak po kaczce (wiem, bo już w kilka "propagandowych" tytułów grałem)... KTOŚ musi w nich być przeciwnikiem. Nikt nigdy się nie obrusza, że gra jest "antyrosyjska" ("StarLancer", "C&C: Red Alert 2"), zauważyliście? Ktoś po prostu wymyślił kilka lat temu "wojnę Wschodu i Zachodu" jako nośne hasełko i od tego momentu każdy FPS, w którym pojawiają się Arabowie, uznawany jest za "amerykańską propagandę", albo - jak tutaj - "arabską".

Swoją drogą, ciekawe, że ta tendencja pojawia się tylko w FPS-ach... Ani "Conflict Zone", ani "C&C: Generals" nie zostały o "propagandowość" oskarżone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 19:15, Sq-Ter napisał:

Ciekawe ile pudełek sprzeda się w Ameryce;D


A wiesz, że może całkiem sporo (zakładając, że będzie wersja pudełkowa i że będzie sprzedawana w USA)? Cały ruch antybuszowski może w ramach wyrażenia protestu rzucić się na grę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu jakieś trochę inne spojrzenie na tą całą sytuację. Będziemy mieli okazję zobaczyć jak ten cały konflikt widzą nasi rówieśnicy z Iranu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może pod względem technicznym to na poziomie gier w stylu maluch racer to jest... Ale jeśli zachód robi ciągle gry o "dobrych" marines walczących z fanatycznymi rosjanami, terrorystami, arabami, itp.i to czemu tamci nie mogą zrobić gry, gdzie ci "źli" są "dobrymi", a amerykanie "źli"? Przecierz świat nie jest czarno-biały. W usa są takie same dupki jak w izraelu i w każdym innym zakątku świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony, nie ma co się czepiać. W końcu w iluż to Delta Forcach "naparzano się" z muzułmanami... ale ta gra w przeciwieństwie do Delta Force ma charakter propagandowy, a to przeraża. Gry służą ku naszej rozrywce, a nie propagandzie "jedynej słusznej idei".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 19:07, Ryk Niedźwiedzia napisał:

Ktoś po prostu wymyślił kilka lat temu "wojnę Wschodu i Zachodu" jako nośne
hasełko i od tego momentu każdy FPS, w którym pojawiają się Arabowie, uznawany jest za "amerykańską
propagandę", albo - jak tutaj - "arabską".

Iran to nie jest kraj arabski. Irańczycy to Persowie i nie lubią jak myli się ich naród i ich kulturę z arabską. Co do samych wrogów w tych grach to jest to normalna tendencja. W grach dziejących się w przeszłości zwykle są to Niemcy i Rosjanie, a we współczesnych grach zastępuje się ich terrorystami, Koreą Północną, Chinami, a w tym przypadku Amerykanami :)

Dnia 19.07.2007 o 19:07, Ryk Niedźwiedzia napisał:

Swoją drogą, ciekawe, że ta tendencja pojawia się tylko w FPS-ach... Ani "Conflict Zone", ani
"C&C: Generals" nie zostały o "propagandowość" oskarżone.

Conflict Zone był grą, która przeszła bez większego echa i szybko o niej zapomniano. Co do Generals to był on zakazany w Chinach, ze względu na pokazywanie ataków terrorystycznych na chińskie miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak amerykance robią grę w której zabija się arabów to nikt jakos specjalnie się nie wzburza,a jak Irakijczycy robią grę o zabijaniu amerykanów to juz jest wielka afera na skale swiatową.....paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować