Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Klasyka gier przygodowych w sklepie gram.pl!

113 postów w tym temacie

Dnia 21.07.2007 o 09:48, logray napisał:

To są piraty. Nie wszystko udostępnione w sieci to abandonware.


Nieprawda. Niektórzy twórcy sami z własnej nieprzymuszonej woli wypuszczają stare gry. Tak zrobiła Bethesda z pierwszą częścią Elder Scrolls. Tak Sid Meier zrobił z Civilization i tak Lucas Arts postąpił z na przykład Grim Fandango. Nie powiesz mi chyba, że ściągnięcie ich z File Planet albo innej wielkiej strony, czy nawet strony producenta (!!!) jest piractwem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 09:57, YahooPL napisał:

Nieprawda. Niektórzy twórcy sami z własnej nieprzymuszonej woli wypuszczają stare gry. Tak
zrobiła Bethesda z pierwszą częścią Elder Scrolls. Tak Sid Meier zrobił z Civilization i tak
Lucas Arts postąpił z na przykład Grim Fandango. Nie powiesz mi chyba, że ściągnięcie ich z
File Planet albo innej wielkiej strony, czy nawet strony producenta (!!!) jest piractwem ...


Cytuję:

Dnia 21.07.2007 o 09:57, YahooPL napisał:

Przecież niektóre te gry są dostępne


Lucasarts nigdy nie udostępnił ani jednej swojej gry jako Abandonware. Na file planet jest tylko demo. To co robią inni wydawcy to ich sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 09:57, YahooPL napisał:

Lucas Arts postąpił z na przykład Grim Fandango. Nie powiesz mi chyba, że ściągnięcie ich z...

LucasArts jest jak Blizzard i raczej nie obaj nie udostępnia Ci gry nawet z końca lat 80 początku 90 takich jak Loom czy Vikings albo BlackThorne - a dobrym może przykładem jest to, że te gry są nadal w sprzedaży w USA a od wczoraj taki Sam&Max z 94roku jest u nas za 40zł

bricabrac
W tych wersjach nigdy nie było instrukcji drukowanych - mam tak Full Throttle z Wielkiej Brytanii i jest jeden papierek mówiący żeby zainstalować grę najpierw trzeba ją włożyć do czytnika :D to jest standard w tych wersjach PDF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 09:52, logray napisał:

Z tego co czytałem w sieci to Lucasarts cały czas udoskonala swój własny system scumm. Ten
2.0 (Grim Fandango i LMonkey Island IV) jak i 1.0 (cała reszta). Na cd wydanych w innych krajach
są te nowe wersje scumm(tm) i działają one bez problemu w nowych systemach.


A nie świetnego ScummVM (które zresztą nie jest robotą LucasArts)? "Ulepszanie" samego Scumm to re-inventing the wheel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 10:59, Thompson napisał:

Wprawdzie gra jest od kogoś innego, ale chętnie bym zagrał w grę Neverhood - grę praktycznie
niedostępną już na rynku. :\


Myślę, że tu warto pomęczyć Cenegę, która ostatnio chętnie wydaje starsze gry Microsoftu (w przeciwieństwie do CDP, który jest partnerem MS). Już jakiś czas temu wysłałem e-maila w tej sprawie, nie zaszkodzi, jeśli więcej osób to zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 11:05, deecom napisał:

LucasArts jest jak Blizzard i raczej nie obaj nie udostępnia Ci gry nawet z końca lat 80 początku
90 takich jak Loom czy Vikings albo BlackThorne - a dobrym może przykładem jest to, że te gry
są nadal w sprzedaży w USA a od wczoraj taki Sam&Max z 94roku jest u nas za 40zł


To bardzo ciekawe że Warcraft 1 też jest abadonware. Dobra niech wam będzie koniec tematu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 20:55, Wayzin napisał:

W CD-A był kilka lat temu, chyba dalej można zamówić archiwalne numery... Mi niestety płytka
się zagubiła, no i brak niezwykle niezwykłego pudełka, które może gościć na biurku :) To już
nie to, mimo to - ważne, aby w ogóle ta gra była, nawet bez pudełka z instrukcją etc.

Grę to ja mam, tylko że pod XP nie chodzi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Curse of Monkey Island parokrotnie próbowałem wylicytować, a teraz mogę ot tak sobie kupić. Kurcze, coś mi chyba do oka wpadło...

Wydajcie jeszcze Sanitarium, a zyskacie moją dozgonną wdzięczność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Grim Fandango z tej serii. Zgodnie z zapowiedzią, instrukcja jest na płycie, jako PDF. W opakowaniu łącznie są trzy CD; dwa z grą (na pierwszym z nich wspomniany PDF), jeden to wspólna płyta całej serii - zawiera spolszczone pełne instrukcje do niektórych gier (obie Monkey Island, wszystkie Star Wars) oraz jednostronicowe podręczniki instalacji dla pozostałych (Grim Fandango, Sam&Max, Full Throttle). Wbrew temu, co jest nadrukowane na płycie, na próżno szukać tam dem ani patchy (te pierwsze *chyba* nie są potrzebne, bo gry są już upatchowane, dema byłyby zaś miłym dodatkiem).
Opakowanie jest ładne, stonowane. Nie ma krzykliwego loga ("eXtra Klasyka neXt"), ani wielkiego obramowania, jakie mają Kolekcja Klasyki i Superseller (granatowa ramka wprawdzie istnieje, ale nie rzuca się w oczy, bo komponuje się ładnie z okładką.
Wiem już na pewno, że na Grim Fandango zakupy nie ustaną - Full Throttle jest następne w kolejce, ale to nie wcześniej jak w drugiej połowie sierpnia - w GF przecież trzeba porządnie pograć, i środki na dalsze zakupy zgromadzić.
W załączniku zdjęcie opakowania i płytek (czyli całego zestawu). Grzbiet opakowania jest cały granatowy, widoczna fala to odbicie flasha.

20070723203639

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować