Zaloguj się, aby obserwować  
juke

Kaczor Donald

112 postów w tym temacie

No Kaczor Donald to jeden z elementów dzieciństwa mojego. Pamiętam mój pierwszy numer i jak naciągnąłem na niego mamę ;) To był bodajże 3 numer w ogóle. Jakoś 94 albo 95 rok to był może... chyba tak, miałem jakieś 5-6 lat. Enyłej później kupowałem go w miarę regularnie do tak ok. 2000 roku gdy cena zbliżyła się do 4 złociszy.

Ogólnie mam całkiem dobre wspomnienia, w końcu to na nim uczyłem się czytać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz KD kosztuje 4.95 pln.
Kaczor Donal! Ile wspomnień się z nim wiąże....zaczęło się jeszcze w przedszkolu, rok 1994, rodzice sami mi podsunęli pierwszy numer tego komiksu (sami nie pamiętają, dlaczego). Wtedy kończyło się na tym, że sami mi czytali dymki, a oglądanie obrazków i wykorzystywanie gadżetow należało do mnie. Nawet dostałam kartę Fana KD! Do dziś trzymam ją w skrzynce^^".
Wtedy KD było dwutygodnikiem, później stałsie tygodnikiem (wiązało się to ze wzrostem ceny).
I ta miłość trwała do szóstej klasy podstawówki lub pierwszej gimnazjalnej, kiedy zauważyłam,że co roku powtarzają siete same gadżety, a komiksy przestały mnie wciągać (ostatni udany komiks to ten, w którym Kaczor i zgraja powstrzmali złego maga przed zapanowaniem nad światem w 2000 roku)...no i oczywiście cena też była wysoka, gdzieś koło 4 zeta...I sayonara Kaczorku, Gigancie,Sknerusie i inne komiksy z Kaczo i Myszo grodów...(a, przypomniałam sobie,że przed Kaczorem Donaldem wydawali coś podobnego, ale nazywało się Mickey Mouse (or Donal Duck, nie pamiętam). Jedno miało kieszonkowy rozmiar, a drugi standartowego komiksu.).

A co się stało z komiksami? Cóż...był już zbyt "używane", by oddać do biblioteki (lub sprzedać), więc wylądowały na chodniku koło śmietnika, może ktoś sobie je przygarnął?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kaczor Donald... Aż się łezka w oku kręci, jak się przypomni jak zbierałem koło 98 tyle tych "Kaczorów". Ehhh... stare dobre czasy... A teraz cała kolekcja chyba gdzieś w piwnincy leży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 16:26, Robek 009 napisał:

Kaczor Donald... Aż się łezka w oku kręci, jak się przypomni jak zbierałem koło 98 tyle tych
"Kaczorów". Ehhh... stare dobre czasy... A teraz cała kolekcja chyba gdzieś w piwnincy leży...

Poprawka nie 98 a wcześniej. Chyba koło 1994 - chyba wtedy wyszedł pierwszy numer? Pamiętam że miałem pierwszy numer a na okładce był zdaje się Kaczor Donald w stroju iluzjonisty czy coś takiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem Kaczora Donalda do momentu, kiedy nie zaczęli dodawać takich "gadżetów", jak latarka w częściach... Wtedy pismo zatraciło klimat, a dodała coś innego: złocisze do swej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak.... Tato kupował mi go zanim nauczyłem się czytać - oglądałem obrazki i bawiłem sie dodatkami...

A teraz już nawet nie wiem gdzie te stare KD są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


a, przypomniałam sobie,że przed Kaczorem Donaldem

Dnia 21.07.2007 o 20:38, kat.ka napisał:

wydawali coś podobnego, ale nazywało się Mickey Mouse (or Donal Duck, nie pamiętam). Jedno
miało kieszonkowy rozmiar, a drugi standartowego komiksu.).



Mam jeden numer zowie się to Donald i spółka ,a w środku trzy komiksy nawet fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... Kaczor Donald - czasopismo, nad którym spędziłem część mojego życia. Ostatnio sprzedałem na allegro na 135 zł, 33 numery Giganta - zbieram na PSP ;P Ale wracając do KD - pamiętam, że do zakupu zachęcił mnie koleg, chyba w 1998 roku, kupiłem i się wciągnąłem. A te serie coroczne... zestaw podróżnika, detektywa, zestawy świąteczne (walizeczka z grami rulez ;P). Pamiętam, tak niby scyzoryk, który miał trzy epizody - obudowa i sznurek, nóż (straaasznie ostry xP) i lupa oraz jeszcze jakiś trzeci, tylko co to było, nie pamiętam. Gdzieś nawet mam całe pudło gadżetów z KD. Chlip...

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O przypomniały mi się stare czasy dzieciństwa kiedy to czytalem Kaczora donalda , nawet miałem wszystkie numery , pamietam raz była taka gazetka sztuka przetrwania :DTeraz jestem o dużo za stary na takie rzeczy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na strychu mam ponad dwieście numerów tego czasopisma, a najlepsze gadżety trzymam zamknięte :P Najbardziej lubię KD, ani Myszki Miki ani Diodaka, Donald rządzi! :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) zapomniałem też dodać, że mam jeszcze trzy numery komksu "Życie i czasy Sknerusa McKwacza" :D moim zdaniem te są lepsze od Gigantów :P

20070726195903

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 16:15, Bambadil napisał:

Proszę :) O to moja kolekcja :D Nie ma numeru lipcowego, ponieważ zapomniałem kupić, a teraz
nigdzie nie mogę znaleźć :/

Ale jestem zazdrosny. :P Normalnie piękna kolekcja. A przeczytałeś wszystkie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 21:21, juke napisał:

A przeczytałeś wszystkie? :)


Jestem na 95% pewien, że tak, ale zawsze mógł mi zostać jakiś jeden komiks w tym numerze czy dwa w tamtym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się przypomina jak jadłem co kolwiek to tylko z komiksem "Gigant" ewentualnie Kaczorem Donaldem. A jako że nie chciało mi się zabierać co chwila nowych komiksów zszyłem kaczory w roczniki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 20:01, Bambadil napisał:

Dzięki :) zapomniałem też dodać, że mam jeszcze trzy numery komksu "Życie i czasy Sknerusa
McKwacza" :D moim zdaniem te są lepsze od Gigantów :P


Cholercia, myślałem kiedyś, że są tylko dwa tomy "Życia i czasów Sknerusa McKwacza". Ostatnio gdy sie nudziłem wyjąłem z szafki pierwszy tom i sobie czytałem. Według mnie był lepszy niz drugi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować