Zaloguj się, aby obserwować  
Lex

Zepsuta gra

14 postów w tym temacie

Co mam zrobić jeżeli kupiłem grę w sklepie internetowym, a gdy ją otworzyłem pudełko było popękame, a płyty porysowane że niechciały chodzić
proszę pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz do sklepu jaki masz problem. Jeśli masz jakiś dowód zakupu to nie powinno być problemów z wymianą wadliwego egzemplarza. No chyba, że trafiłeś na sklep lejący na prawa konsumentów. Wtedy pozostaje droga do rzecznika praw konsumenta. On powinien udzielić Ci więcej informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbys skontaktowal sie, poprzez wyslanie wiadomosci e-mial z opisem problemu, ze sklepem gdzie zakupiles dana gre . Powinni wymienic egzemplarz na nowy.
PS. Mozesz tez najpierw sprobowac u kolegi/kolezanki/znajomego czy na jego czytniku gra dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 19:09, Lex napisał:

a czy merlin olewa konsumentów ???


To duży sklep i nie sadzę aby mógł sobie ozwolić na taką złą reklamę. Powinni wymienić. Ale najpier napisz do nich. Powinni odpisać Ci co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>> Lex
To powinno pomoc:

15. Reklamacje.
Jeżeli po otrzymaniu towaru klient znajdzie w nim wady techniczne lub uszkodzenia powstałe podczas dostawy, powinien odesłać go przesyłką pocztową pod adresem sklepu merlin.com.pl Sp. z o.o.; ul. Jana Pawła II nr 66; 05-500 Piaseczno.
Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.
Koszty, związane z odesłaniem towaru reklamowanego, sklep zwraca natychmiast po otrzymaniu przesyłki i rozpatrzeniu reklamacji. Do odsyłanego towaru należy dołączyć fakturę z wypełnioną częścią "reklamacja". Wszelkie reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w ciągu 2 dni roboczych od ich wpłynięcia.
Towar uszkodzony zostanie wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania nakładu), sklep zwróci nabywcy równowartość ceny produktu lub zaoferuje mu inne, dostępne w sklepie towary do wyboru.

Pozdrawiam :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomocy szukaj u sprzedawcy bądź dyystrybutora. Jeśli był nim CDProjekt to nie masz się czego martwić - masz ''Gwarancję Dożywotnią'' co oznacza że możesz je wymienić na nowe poprzez wysłanie.
Jeśli wydawcą był kto inny procedura wygląda podobnie tyle że piszesz przyczynęwymiany i dołączasz do tego kopię (ksero) dowodu zakupu (paragonu/faktóry).
Podobnie u sprzedawcy - podstawą reklamacji będzie paragon lub inny dowód zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w Empiku WoWa i okazało się że pudełko było pęknięte. Najpierw nie chciali wymienić ale jak zrobiłem im burdel to odrazu wymienili :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No własnie, najważniejsze (w przypadku gdy cię olewają) nie poddawać się, tylko walczyć.
Miałem adidasy za 229zł które rozwaliły się po 2 miesiącach. Sklep reklamacje odrzucił, ich rzeczoznawca stwierdził, że nie były konserwowane przeze mnie (2 miesiące i jeszcze mam konserwować?). No to poszedłem z tym do rzeczoznawcy, a potem do sądu.

Sklep liczył żę uznam że nie ma o co walczyć i odpuszczę. W końcu kto z takimi duperelami chodzi do sądu. poszedłem, 20zł koszty sądowe. Teraz dostałem nakaz zapłaty, że sklep ma mi zapłacić 300zł (za buty+koszty sądowe). Czyli pamiętajcie - nie poddawajcie się, prawo jest z wami. Use the force i takie tam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to być również wina poczty.Oni też poniewierają paczki więc mogła się wtedy poobijać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 15:49, YahooPL napisał:

Może to być również wina poczty.Oni też poniewierają paczki więc mogła się wtedy poobijać


Data ostatniego posta to 08.10.2005, myślisz, że sobie jeszcze nie poradził? Tą drogą szybciej awansujesz rangą, ale w dół odświeżając tematy sprzed 4 miechów :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować