Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

UFO: Afterlight - okiem Myszy

13 postów w tym temacie

Nie lubię tego rodzaju gier...
Moim zdaniem są nudne... ;)
Chociaż, po obejrzeniu filmu "Marsjanie atakują" - chętnie bym zagrał. ;PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucas the Great

Nasz specjalista od tępienia wszelakiej maści (szarej i zielonej zwłaszcza) Obcych, czyli Mysza, rozpracował jakiś czas temu najnowszą odsłonę serii UFO autorstwa czeskiego studia Altar. Dziś dzieli się z Wami swoimi spostrzeżeniami z eksploracji Czerwonej Planety - zapraszamy do lektury!

Przeczytaj cały tekst "UFO: Afterlight - okiem Myszy" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna gra. Grałem dotychczas we wszystkie gry z seri X-COM (lub UFO - jak kto woli) i właśnie dzięki rozbudowie bazy ta jest najbliższa ideałowi - czyli pierwszej części :)
Szkoda tylko, że baza jest jedna :(
śmieszne jest to, że w pierwszej (i drugiej) części dało się rozwalić wszystko, a w każdej następnej możliwość interakcji z otoczeniem malała - kaszana. (nie ma to jak wystrzelenie kilku rakiet kierowanych siedząc jeszcze w transportowcu :) - na pohybel psionikom.
Możliwość modyfikowania uzbrojenia, jego duża różnorodność to zaleta UFO: Afterlight (Bitwa o Marsa - jak przetłumaczyli to nasi "lingwiści")
Największą wadą, non stop powtarzaną przez twórców z Czech, jest powtarzalność misji bojowych - po kilku misjach w jednym terenie zaczyna się postępować automatycznie - wiadomo skąd wyjdą ufoki itp.

Ogólnie gra godna polecenie każdemu fanowi serii (co z tego że grafika jest przekolorowana, ale czytelna) - tylko niech pamięta, że UFO: Enemy Unknow to to nie jest, a szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakończyłem UFO:Extraterrestrials ( z najlepszym modem od BMana) i przekonało mnie to iż stara miłość nie rdzewieje. Tytuł ten czerpie pełnymi garściami ze starego UFO , autorzy nie bardzo przejmowali się wprowadzaniem własnych pomysłów. I to jest w nim najlepsze. Graficznie tak sobie , ale trzyma klimat i cholernie wciąga , po zainstalowaniu pakietu modów Bmana znika większość niedoróbek . Na początku pepiki straszyły że bedzie istniała "trzecia siła" w postaci wojskowych,żandarmów itd , na co sobie ostrzyłem zęby , no ale oczywiście skończyło się na dobrych chęciach;)

Aftershocki itd. mimo swoich plusów są innymi grami i nie wytrzymują porównania (pamiętam jak nabyłem pierwszą część zaraz po premierze i ucieszony instalowałem na kompie - niestety mina mi rzedła z każdą kolejną misją , aż w końcu Aftermatch trafił na allegro). Na Afterlighta może się skuszę..jak cena zejdzie do 10 zł :P.

Co do UFO-ET to oczywiście jest problem z zakupem w polsce , cena online''owa jest za wysoka jak na produkt tego typu - chociaż w sumie 20 Euro to nie znowu tak dużo. Taniej łyknąć u ruskich na nowyj disku :) 450 rubli z wysyłką, no ale trzeba się na ichnich znaczkach znać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie jestem jedynym, któremu spodobało się Extraterrestrials :P

A wracając do tematu hmm mam wszystkie 3 After''y oryginalne, tak, żeby mieć komplecik :P
Afterlight jest fajny, dobry motyw z terraformowaniem, ładnie potem podziwiać efekty swojej pracy, jak przy końcu gry ludzie mogą łazić bez skafandrów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest bardzo dobra :) jednak czasem mozna sie zaciac... Szczegolnie jesli chodzi o badania :/, nie wiadomo czasami czego brakuje do opracowania jakiegos upgradu czy tech''a. I nie ma sensu porownywac do poprzednich bo gra jest po prostu inna, lepsza czy gorsza - dobrze sie gra i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Emm...gralem w demko - nawet niezle im sie udalo :]
Ale na razie poczekam az ta czesc bedzie w Super$eller albo chociazby (moze?) w CDA(moze w czyms innym) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba to najsłabsza (co nie znaczy, że zła) część UFO. Na razie w nią nie grałem i na razie nie mam zamiaru. Nie podoba mi się ta komiksowo-cukierkowa grafika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 14:19, swietlik94 napisał:

Na razie w nią nie grałem i na razie
nie mam zamiaru.


Nie grałeś a mówisz, że najsłabsza ? Eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 14:51, Furusu napisał:

> Na razie w nią nie grałem i na razie
> nie mam zamiaru.

Nie grałeś a mówisz, że najsłabsza ? Eh.


Przecież napisał "chyba" :) Po prostu wyraził swoją opinię na podstawie screenów, filmów i/lub recenzji. Miał do tego pełne prawo. A co do grafiki to chyba więcej niż 50 % opiniujących wskazało, że za cukierkowa ta grafika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 16:08, madjudge napisał:

Przecież napisał "chyba" :) Po prostu wyraził swoją opinię na podstawie screenów, filmów i/lub
recenzji. Miał do tego pełne prawo. A co do grafiki to chyba więcej niż 50 % opiniujących wskazało,
że za cukierkowa ta grafika :)


No mogli by pomrocznić tą grafę, bo Viva Pinata jest mroczniejsza od tej gry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować