Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Poza firewallem: komiksy

21 postów w tym temacie

Lucas the Great

Dzisiejszy kącik komiksowy zdominował klasyk gatunku, Rene Goscinny. Na początek proponujemy 29 album z serii, którą swego czasu - za życia - współtworzył z Albertem Uderzo. Potem zapraszamy na Dziki Zachód, gdzie spotkacie Lucky Luke'a - kolejną postać wykreowana przez wspomnianego artystę.

Przeczytaj cały tekst "Poza firewallem: komiksy" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się kupić nowego Lucky Luke''a (skoro mam pozostałe :D) jak i Asteriksa (nie mam ostatniego :/), ale niestety kasy nie mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lubie komiksów, ale lubię Lucky Lucka. ;)
Jeszcze nie tak dawno bajka ta leciała na Fox Kids, jednak teraz, z tego co się orientuje, to już chyba nie leci...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem ostatnio właśnie komiks o Lucky Lucku "Dyliżans". Moim zdaniem jest świetny i jak w najbliższym czasie będę w empiku to sobie przeczytam ten o Billi Kidzie. Ale one nie mogą być nowe bo podobno Goscinny już nie żyję.. szkoda, ja uwielbiam taki humor. Mam nadzieję że znajdę w Empiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ojojoj mam jeszcze wszytskie tomy asterixa (te niebieksie, z leksykonem). Musze przyznac ze jeden z najlepszych komiksow jakie widzialem ;). Prosta fabula, ladne obrazki i troche smiechu ;). Koniecznie bede musial kupic ten nowy tom :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Asterix jest genialną serią, ale genialną do momentu, kiedy scenariusze pisał Goscinny.
Uderzo serwuje coraz więcej dziwactw a humor mu nie wychodzi.
Niech nikt nie zaczyna lektury serii od końca.
Goscinny miał TALENT.
Uderzo tylko umie rysować :P Choć i to na początku szło mu kiepsko (styl znacznie sie zmienił, w pierwszym albumie lepiej koncentrowac sie na historii).

Naprawde wyraźnie widac załamanie poziomu po odejściu Goscinnego...
W ostatnim tomie jaki spotkałam w księgarni (made by Uderzo) wylądowali kosmici. Załamałam się i po raz pierwszy nie kupiłam Asterixa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdzie tu marvela - popłuczyny zjadajace własny ogon, powstajace w setkach serii naraz, porownywac do francuskiego komixy i to humorystycznego... opanujcie sie ludzie... Marvel to strawa dla plebsu, zjesz zapomnisz, a Goscinnego mozna czytac kilkanascie razy i ten dowcip bawi cały czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TYHE
no nie do końca się zgodzę, Uderzo miał jednak kilka udanych albumów stworzonych już bez Goscinny''ego, choć prawda, że niektóre są dość słabe.

Ale prawda, tego z kosmitami też nie kupiłem <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klasyka. Kiedyś czytałem Asteriksa (i w sumie nadal go lubię), ale teraz przerzuciłem się na bardziej ekspresyjne i niepoprawne politycznie komiksy, np. Jeż Jerzy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wielkim fanem Asterixa,ale album z kosmitami w galii to już przegięcie.To naprawdę pierwszy album który mnie do siebe zniechęcił i fakt,nie kupiłem go.Lubię też "Lucky Luke''a" który u mnie jest na 2 miejscu w rankingu komiksowym ;].Najlepsze komiksy były ze scenariuszami Goscinnego,szkode że chłopowi sie zmarło([*])... .Uderzo też nie najgorzej ale Goscinnemu do pięt nie dosrast,taka smutna prawda ;-/.Może pan Uderzo bardziej się postara albo odda pałeczkę(pióro i kałamarz) innym zdolnym pisarzom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować