Zaloguj się, aby obserwować  
wild-animal

32 / 64 bitowy system... o co biega ?

6 postów w tym temacie

Witam. Czy jest ktoś kto się na tym zna i byłby w stanie wytłumaczyć ( w wersji dla matoła :D ) czym to się rożni ?
Tudzież czy to może być przyczyną że po wymianie płyty i procka na AMD Athlon 64 X2 Dual-Core mój stary windows xp home nie chce się żadną miarą zainstalować ? ( wywala całą masę błędów krytycznych ) zresztą po samej zmianie, gdy był zainstalowany, także zaczął wywalać te błędy... ( stąd próbowałem przeinstalować... )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 21:56, wild-animal napisał:

Witam. Czy jest ktoś kto się na tym zna i byłby w stanie wytłumaczyć ( w wersji dla matoła
:D ) czym to się rożni ?
Tudzież czy to może być przyczyną że po wymianie płyty i procka na AMD Athlon 64 X2 Dual-Core
mój stary windows xp home nie chce się żadną miarą zainstalować ? ( wywala całą masę błędów
krytycznych ) zresztą po samej zmianie, gdy był zainstalowany, także zaczął wywalać te błędy...
( stąd próbowałem przeinstalować... )


ten procesor bez problemu współpracuje z windows xp (i to nie ważne czy 32bit czy 64bit)

także problem leży zupełnie gdzieś indziej... proponowałbym raczej przyjrzeć się komunikatom błędów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 22:20, Shadow SSJ Warrior napisał:

Istnieje już wątek o procesorach, tam powinieneś zadawać takie pytania.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=12990&u=1126


Nie ma to jak dobra okazja do nabicia sobie posta, nie?
On nie pytal o procesory wiec po co dajesz mu link do tametego tematu? :|

-----------------------------------------

A odnosnie problemu to proponuje przeczytac:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Windows_XP_Professional_x64_Edition ;)
Windows 32 bit powinien dzialac na procesorze 64 bitowym (ale odwrotnie juz nie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do systemów operacyjnych chodzi o architekturę jądra systemu. Systemy 64bitow działają z większą wydajnością oraz cechują się większą niezawodnością. Systemy Windows w wersji 64bit są wyposażone w aplikacje "WOW64: dzięki czemu można uruchomić na nich aplikacje napisane na wersje 32bit i starsze. System 64 bitowy lepiej zarządza sprzętem oraz w większym stopniu wykorzystuje możliwości procesora.

Procesory firmy AMD nie korzystają z dopisów typu Dual-Core.

Xantus
Gramowicz wild-animal pyta o architekturę, dlatego najlepiej wytłumaczą mu to na przykładach procesorów, by wiedział dokładnie co i z czym się je. A jak już się czepiać to pytanie brzmiało o Windows XP Home Edition.
Przyjżyj się, że jak ktoś podał ten sam link to tej drugiej osobie nie zwróciłeś uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować