Zaloguj się, aby obserwować  
Lex

Jaka gra strategiczna z oferty CD Projekt jest warta kupna?

53 postów w tym temacie

Dnia 09.10.2005 o 01:53, krzywan napisał:

Cóż, jeslli interesują Cie mniej "militarne" klimaty to polecam "Cesarz-narodzinypaństwa środka" i "Rollercoaster Tycoon2"
- ale pod warunkiem, że przymkniesz trochę oko na archaiczną grafikę i lubisz bardzie "ekonomiczne" klimaty.

OT A czy
może mi ktos wyjaśnić co się stało z zapowiadanym przez CDP "Rollercoaster Tycoon 3"? Gra ta zniknęła jakiś czas temu z
planu wydawniczego firmy.


Prawda, RTC3 miał być w Polskiej wersji (bo w angielskiej już na początku roku się pojawił, ba, nawet jeden dodatek już jest, a drugi ma być pod koniec tego roku) wydany początkowo przez CDProjekt, ale jako że LEM przejął wydawanie gier Atari, to również i ten tytuł, który będzie dopiero w tym miechu:/ Swoją drogą dziwię się, że CDP odpuścił Atari na korzyść LEMA. Przecież gry spod szyldu Atari są w większości po prostu super hiciorami!!!Szkoda... NO, ale dwójka i tak wymiata!!! Chyba sobie ją zakupię w najbliższym czasie, może będzie za zeta:D??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spellforce, Ghost Master, Fallout Tactics (jest dołączone do najnowszego CD- Action), Silient Storm, Warcrafty, Starcraft, Original War (jest chyba w serii Tanie Granie czy jakoś tak) i Warhammer 40000! Może jeszcze Homeworld 2 (jedynkę wydał chyba Play-it). Jak lubisz skomplikowane gry Cywilizacja III. Seria Settlers. Jak coś sobie przypomnę to jeszcze napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 14:56, Yasiu89 napisał:

"The Settlers IV"
Grę opłaca się kupić bo niedługo będzie w NXK.
Niestety bez dodatków:(


Jak to bez?! Toż to będzie złota edycja z obydwoma dodatkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 16:22, Clawpek napisał:

Jak to
bez?! Toż to będzie złota edycja z obydwoma dodatkami...


Sorki, ale na okładce przeczytałem "The Settlers IV" i myslałem że tylko sama gra.
Już sprawdziłem i rzeczywiście są dodatki.
Napewno kupię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z nowszych gier to osobiscie polecam Codename Panzers: Faza Druga i Warhammer 40K: Dawn of War. Z klasyki to oczywiscie Warcraft III i Starcraft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 19:16, Lex napisał:

Jaka gra, a mianowicie strategia z oferty CD Projekt jest warta kupna? Myślę nad nabyciem Warhammera 40,000: Dawn of War
z dodatkiem Winter Assault czy jest ona warta swej ceny (myślę o świątecznej promocji. Warhammer 40,000 DoW z 39,90 PLN)

Polecilbym z czystym sumieniem: Heroes of Might & Magic - obojętnie którą część kupisz, Cyvilizację III i II, Disciples szczególnie (za grosze jest) całość." Disciples II Powrót Gallena", "Strażnicy Światła" " Słudzy ciemności" i jeszcze jeden dodatek - "Bunt Elfów". :) grafika Disciples jest może na poziomie lat `80 ale jest niesamowicie wciągająca jako gra. :) Trudno od niej odejść, ja tak mam. Zawsz ebyło - jeszcze tylko jednąturęruchu d oprzodu i.. jakaś walka, kolejny pagórek i cóż za nim ?.. i po północy już dawno. ;-) Cesarz - Narodziny Państwa Środka. Settlersi - obojętnie którą wybierzesz choć ostatni tytuł" the Settlers: Dziecictwo Królów+ zestaw dodatkowych misji, jest calkiem inny od poprzednich ale to doskonaly RTS. klimat średniowiecza ma a nie poprzednich Osadników. ;) Fallout Tactics - połącznie RTS`a z RPG`iem. Ale skoro widzę że zastanawiasz się nad zakupem Warhammera to sądzę że i "klasyczny" Warcraft przypadłby ci do gustu. I to zdecydowanie polecałbym III z Frozen Thronem niż II. :) Masz w czym wybieraż, spokojnie przymyśl i.. do walki. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 19:16, Lex napisał:

Jaka gra, a mianowicie strategia z oferty CD Projekt jest warta kupna? Myślę nad nabyciem Warhammera 40,000: Dawn of War
z dodatkiem Winter Assault czy jest ona warta swej ceny (myślę o świątecznej promocji. Warhammer 40,000 DoW z 39,90 PLN)

Aha .. zapomniałem jeszcze o dwóch produktach. :) Cały cykl "Europa Universalis" ale.. uprzedzam jest to zestaw dla bardzo "zaawansowanych" graczy. Nawet na poziomie najłatwiejszym w trybie dla jednego gracza komputer.. sprawiala "łomot" niemilosierny. ;-) Ja przynajmiej dostajębaty od niego okrutne a trochęw erteesy pogrywam ale Europy.. muszę jeszcze sie "podciągnąć" w strategii. (Choc najgorszy nie jestem skoro mogłem pograż z powodzeniem w "Armies of Exigo" ale to już nie jest wyrób CDP. :) I oczywiście "Spellforce". Tez w taniej edycji jak i "Europy" i "Settlersi" do 4. I wszystkie z poprzedniego posta poza "Dziedzictwem" I Warcraftem III). ;) "Spellforce" to połączenie erteesa z erpegiem, taki też.. specyficzny produkt. :) Chyba już wszystko co mogłem zasugerować. Naprawdępolecam uwadze "Disciples" mimo tej "niskiej jakości" grafiki, ma grywalność i trudno się oderwać od niej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 19:04, Lex napisał:

A może poczekać i kupić Age of Empires III ??? Co wy na to ???


Masz całkowitą rację :)
(chociaz ja zamowilem Drugą Fazę Panzersów, a "Ejdża3" :D dostane 6.12 na urodziny :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 19:04, Lex napisał:

A może poczekać i kupić Age of Empires III ??? Co wy na to ???

Mozna kupić.. czemu nie?;-) Ale naprawdę z cztstym sumieniem polecam ci Sagę Disciples IIGraficznie jak pisałem- paskudztwo ( nie rózni się od pierwszej częsci wcale - a obie wydane niedawno, no pierwsza juztrochęwstecz ale dwója to miniony rok jeśli sięnie mylę - a z pamięciącoraz gorzej ;-)).:P ale ma tą "grywalność", coś co powoduje że trudno się oderwać od niej. I co bardzo istotne.. koszty naprawdę małe. :)A frajda ze strategi.. niesamowita. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Disciples II. Co do grafiki to się nie zgodze z przedmówca. Według mnie jest dobra i dużo lepsza niż w pierwszej części. Zgodze się za to co do grywalności. Gra jest pod tym względem świetna. Spędziłem przy niej długie wieczory. No i dodatkowym plusem sa dodatki. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 13:59, HumanGhost napisał:

Również polecam Disciples II. Co do grafiki to się nie zgodze z przedmówca. Według mnie jest dobra i dużo lepsza niż w pierwszej
części. Zgodze się za to co do grywalności. Gra jest pod tym względem świetna. Spędziłem przy niej długie wieczory. No i
dodatkowym plusem sa dodatki. :-)

Oki.. sorry, w II grafika już lepsza od I ale... zmieniona bardziej podczas walk.. mapa świata jest "prawie" tak samo ujęta( niewielkie bardzo różnice - moze naszegąposatc łatwiej nieco odnaleźć na niej - bo na I to czasami było wyzwanie, odszukać jedną z postaci którą zarządzamyy. . ;-) Ale wciąga jak malo który wyrób naprawdę.. i to taki który ma "full " nowoczesną grafikę. :) Ale już o II Disciplesów to chyba za dużo popisałem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować