Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dziewięć milionów w Świecie Warcrafta

72 postów w tym temacie

Ja mam ta gre, pograłem 3 miesiące i mnie sie znudziło i teraz leży gdzies w kącie to zależy od upodobania jedni graja do upadłego inni nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że w WoWa gra jeszcze więcej niż te "9 milionów" a płaci jeszcze mniej, bo około 5 milionów.
Skąd takie liczby, 9 milionów to czysty marketing, Blizzard dolicza liczy ze sobą wszystkie konta aktywne w miesiącu, łącznie z trialami, chińskimi farmerami oraz serverami testowymi, otwartymi dla każdego abonenta (płacąc jedno konto można korzystając z serwera testowego grac przez czas testowania - około miesiąca - na dwa konta za jeden abonament, Blizzard w statystyki liczy to jako dwa). W skrócie mniej ludzi płaci niż Blizzard podaje swoje magiczne liczby.
Ogólnie gra jeszcze więcej ludzi, na serwerach prywatnych - pirackich, spokojnie możnaby policzyć z 1 milion, czy Blizzard dolicza to w swe statystyki nie wiejm, ale jest to możliwe.
Dla porównania, w momencie kiedy Blizzard ogłosił swoje 8 milionów, developerzy Lineage II udostępnili swoje informacje na temat ich aktywnych graczy, liczone w dokładnie taki sposób jak Blizzard i zdumiewające bo wyszło, że w Lineage II grało wówczas aktywnie 23 miliony ludzi.
Czyż te wszystkie liczby nie są zabawne? To są sztuczne statystyki, robione w celach marketingowych i tylko takich. To, że często mijają się z prawdą to inna sprawa, ale na tym w końcu opiera sie biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nono ktoby pomyślał, a gierka naprawde jest fajna, tylko że jak sie zata za epikami całe dnie to już się to może znudzić, a tak jak sie gra spokojnie tylko fla "frajdy" oj to gierka starcza na bardzo długoo, a doliczyć do tego RP to już jest naprawde wspaniale.... A kase zapewne też ładną na tym robią... nie ma się co oszukiwać, ta gra została zrobiona tylko i wyłącznie dla zysku, nic więcej, a że ludziom do gustu przypadła to tyko chylić czoła przed dlizzardem że takie cóś zmajstrował... Teraz jak patrze na inne MMO to takie odczucie mam że wszyscy z tego tortu bliza chcą sobie przyswoić, wystarczy spojrzeć na 1 lepsze w miare nowe MMO, ale hehe jeszcze poza blizem nikomu się to nie udało.... Mam nadzieje że simsów z tego nie zrobią... ale faktem jest że tbc namieszał i to sporo... i to niekoniecznie pozytywnie... ale mam nadzieje że wiedzą co robią i nie zmarnują potencjału tej gry, a wręcz go pomnożą... no nic czekamy na kolejnego newsa tylko tym razem dotyczącego 10 mln :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może by tak utworzyć małe państewko only for Wowpeople ;) W sklepach sprzedawali by kolo ziemniaków i mleka także nowe armory, zaś na targu baby plotkowałyby o nowych skillach ;)
Ciekawe co który gracz to Chińczyk ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 12:12, Galder Grasfiord napisał:

To są sztuczne statystyki, robione w celach marketingowych
i tylko takich. To, że często mijają się z prawdą to inna sprawa, ale na tym w końcu opiera
sie biznes.

QFT
Pirackie serwery to dopiero jest ''populacja'' :/ O wiele bardziej podoba me się EVE z jednym serwerem. I okazuje sie nagle, że przy ok. 250k subskrybentów, nawet w galaktyce z 5 tysiącami systemów gwiezdnych może sie zrobić ciasno (Jita atm - 560 osób -_-'' ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMG 9 mln! Można już z tego utworzyć małe państewko. ;)
Dla ciekawości sprawdziłem niektóre państa pod względem ludności i okazało się że "państwo World of Warcraft" wyprzedza pod tym względem takie państa jak:

Saint-Pierre i Miquelon - 7 026
Falklandy - 2 967
Svalbard - 2 701
Niue - 2 166
Norfolk - 1 828
Wyspa Bożego Narodzenia - 1 493
Tokelau - 1 392
Watykan - 932
Wyspy Kokosowe - 574
Pitcairn 45

P.s Połowy z tych państw przyznam się, że nawet nie znam, tzn nie wiedziałem że to państa, ale źródło jest pewno - Wikipedia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować