Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

AMD pokazuje Phenoma

69 postów w tym temacie

Dnia 27.07.2007 o 14:19, KloniskO napisał:

Heh. A kto powiedzial ze umiera... Chyba czytales o tym w CDA, ale to tylko taki chwyt byl.
Moim zdaniem to AMD predzej da sobie reke uciac(hehe) niz zrezygnuje z walki z intelem.
Przeciez to wlasnie AMD ma najlepsze(mialo) i najtansze procki. Do Intela zawsze mialem jakis
taki wstret. A wiec niech zyje AMD!


Znasz powiedzenie: "kto nie idzie naprzód ten się cofa" ? Trzeba przyznać, że AMD nie zasypywało rynku nowościami w ciągu ostatnich miesięcy, w prawdzie oczywiste było, że pracują nad jakimiś nowymi rozwiązaniami, ale rezultatów widać nie było... Całe szczęście, że sytuacja się zmienia, nowe Radeony, nowe procki :] A za Intelem też nie przepadam, jednak od czasu C2D nie było sensownej alternatywy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 14:19, KloniskO napisał:

Heh. A kto powiedzial ze umiera... Chyba czytales o tym w CDA, ale to tylko taki chwyt byl.
Moim zdaniem to AMD predzej da sobie reke uciac(hehe) niz zrezygnuje z walki z intelem.
Przeciez to wlasnie AMD ma najlepsze(mialo) i najtansze procki. Do Intela zawsze mialem jakis
taki wstret. A wiec niech zyje AMD!

Jednak Intel jest teraz zawsze o krok do przodu, bojuż miesiąc czy dwa miesiące temu zapowiedzieli jesienną obniżkę cen czyli (jakżedziwny zbieg okoliczności) gdzieś w okolicach premiery nowej linii procków AMD.
Wstręt mozesz mieć, ale prawda jest taka, że ich procesory mają najmniej błędnych tranzystorów, co znaczy, że nawet jeśli mieli jakieś potnkięcia to i tak są po prostu najlepsi, a ich procesory mają najdłuższą żywotność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 13:35, evilADM napisał:

Ale słyszałem, że Amerykanie pracują nad stworzeniem komputera z nanomechanizmów, a nie z tranzystorów.
Będą one ponoc 100x szybsze niż mamy dzisiaj.

To jeszcze nic jak wyjdą procesory kwantowe to będzie coś. Dla przykładu rozkład 400 liczby na czynniki pierwsze najszybszych superkomputerów trwałby miliardy lat, a na komputerze kwantowy "zaledwie" rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 14:32, blood2 napisał:

To jeszcze nic jak wyjdą procesory kwantowe to będzie coś. Dla przykładu rozkład 400 liczby
na czynniki pierwsze najszybszych superkomputerów trwałby miliardy lat, a na komputerze kwantowy
"zaledwie" rok


Chyba ci się liczba zła wstawiła. 400 to ci mogę na kartce na czynniki pierwsze rozłożyć i gwarantuję, że komputer zrobi to szybciej niż ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 14:27, SlimPole napisał:

Znasz powiedzenie: "kto nie idzie naprzód ten się cofa" ? Trzeba przyznać, że AMD nie zasypywało
rynku nowościami w ciągu ostatnich miesięcy, w prawdzie oczywiste było, że pracują nad jakimiś
nowymi rozwiązaniami, ale rezultatów widać nie było... Całe szczęście, że sytuacja się zmienia,
nowe Radeony, nowe procki :] A za Intelem też nie przepadam, jednak od czasu C2D nie było sensownej
alternatywy :(


Jak mówiłeś, ich długą nieobecność na rynku mozna wytlumaczyc tym ze byli zajeci jakims nowym "wymiataczem". A po za tym to zdaje mi się ze w tej firmie pracuje na tyle ludzi bym mogli sobie zdac sprawe jesli dzieje sie cos naprawde niepokojącego. Niektore czasopisma narobily postrachu ze moze zniknac, to im na dobre wyszlo, bo moga wrocic w wielkim stylu. Mieli i maja wszystko pod kontrolą i tyle, teraz pewnie tylko czekaja az wyskocza na rynek ich nowe procki i dadza komus kopa. Chociaz nie wiem czy wypra core 2 duo...

hans olo

Tak, zobaczylbys, czy przyjemnie wybierac miedzy procesorami za kilka tysiecy zlotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rofl! Trzy radki 2900 to chyba będzie komputer tylko dla pracowników elektrowni <lol> Zamiast zasilacza bezposrednie polaczenie z reaktorem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 14:37, KloniskO napisał:

hans olo

Tak, zobaczylbys, czy przyjemnie wybierac miedzy procesorami za kilka tysiecy zlotych

Hmm jakoś nie zauważyłem żeby przez ostatnie 10 lat ceny procesorów się zmieniły z powodu "konkurencji".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

komputer kwantowy nadaje się tylko do niektórych typów obliczeń, i na dodatek zamiast wyniku podaje wszelkie możliwe wartości od najbardziej do najmniej prawdopodobnej (a co za tym idzie wymaga też zwykłego komputera sprawdzającego która z nich jest prawdziwa). "pod strzechy" nie trafią chyba nigdy bo zwyczajnie nie będą prywatnemu użytkownikowi do niczego potrzebne (no chyba żeby osobna jednostka do szyfrująco/deszyfrująca, akurat to da się na nim zrobić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byli u nas goście z AMD tydzień temu w firmie o płycie nic nam nie mówili ale statystyki procesora będą naprawdę dobre. Nie chce mi się tu rozpisywać więc skrócę:

1) pobór mocy będzie taki sam jak w starszych modelach czyli będzie glanc. To standardowe zasilacze nam wystarcza żadne spawary nie będą potrzebne.

2) Dodana nowa pamięć zapasowa obsługująca nie dany rdzeń ale wszystkie cztery naraz tego ponoć jeszcze w żadnym procku nie zastosowano więc zobaczymy jak to się sprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że będzie energo-oszczędny. Prawdopodobnie zakupię jakiś czas po premierze. Mam znajomośći w sklepie komputerowym w moim mieście. Szef sklepu jest dobrym kumplem mojego taty z szkolnej ławy. Zniżki -40%. Jako jedyny prezent na gwiazdkę plus moja kasa i będzie. A to i tak w najbliższym czasie szykuje się remoncik kompa. No wiecie... Wiedźmin i jego wymagania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 15:37, sig. napisał:

komputer kwantowy nadaje się tylko do niektórych typów obliczeń, i na dodatek zamiast wyniku
podaje wszelkie możliwe wartości od najbardziej do najmniej prawdopodobnej (a co za tym idzie
wymaga też zwykłego komputera sprawdzającego która z nich jest prawdziwa). "pod strzechy" nie
trafią chyba nigdy bo zwyczajnie nie będą prywatnemu użytkownikowi do niczego potrzebne (no
chyba żeby osobna jednostka do szyfrująco/deszyfrująca, akurat to da się na nim zrobić).

To o czym mówisz to czysta teoria. Więc póki co to nawet naukowcy nie mają co o takich marzyć :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 15:54, hans olo napisał:

To o czym mówisz to czysta teoria. Więc póki co to nawet naukowcy nie mają co o takich marzyć
:P.

mój błąd, trzeba było pisać w czasie przyszłym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolę AMD/ATI, zwłaszcza, że bardziej były ukierunkowane obie marki grom... A tak przy okazji: mam AMD Athlon 64 X2 i chcę kupić do niego dobrą grafikę pod PCI-E. Co jest bardziej wydajniejsze: ATI Radeon HD2600, czy GeForce 7600 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 14:34, hallas napisał:

Chyba ci się liczba zła wstawiła. 400 to ci mogę na kartce na czynniki pierwsze rozłożyć i
gwarantuję, że komputer zrobi to szybciej niż ja.

Źle napisałem, chodziło mi o liczbę 400 cyfrową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować