• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Gnilson

Mody dla BG i IWD

Pytanie

Witam :)
W tym temacie zgłaszajcie proszę wszelkie wasze pytania/problemy/prośby związane z instalowaniem modyfikacji zamieszczonych na najnowszym wydaniu Sag BG i IWD. Postaram się możliwie pomóc.

Pozdrawiam!
- Yarpen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

117 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Dnia 29.07.2007 o 18:28, Gnilson napisał:

Budyn
To jest dopiero początek instalacji moda. Otóż tamta "instalacja" to tylko archiwum
rozpakowujące, zaś cały przebieg dodawania jest obsługiwany w takim okienku. Akurat Budyń,
w takim przypadku nie wybrałeś folderu z Icewind Dale 2. Musisz rozpakować te pliki właśnie
do głównego katalogu gry. :-)

Dzięki Yarpen :) Że tak powiem, to trochę mi się nie podoba ten mod, wziąłem tylko możliwość sprzedawania proc itp. save in area i lepsza animacja broni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.07.2007 o 16:54, Gnilson napisał:

Zgłoszono się do mnie PO ogłoszeniu info na temat wydania Sagi BG i IWD. Dokładniej, na skompletowanie
modów miałem 3 dni, które non-toper przesiedziałem na zachodnich forach pytając o zgodę poszczególnych
modderów i wyjaśniając wszelkie możliwe scenariusze prawne jeżeli chodzi o to wydarzenie. Wybaczcie,
że mówię to z delikatnym wyrzutem - po prostu lekko nie było. I jakoże nie współpracowałem
z CDP od samego początku - wcześniej, o wieeele wcześniej swoją listę modów podesłał im Aurelinus,
otrzymałem na wszystko trzy dni.

TRZY DNI!!! To już grube przegięcie, widać, że CDP wrzuciło mody tylko na potrzeby reklamy ;-/ ehh... szkoda słów. Podkreślam jak już pisałem, do Ciebie nic nie mam :-)

Dzięki za polecenie modów do BG :-) O TDD wcześniej pytałem akne i wiedziałem, że się przyjmie ale nie wiedziałem, że jest aż tak bogaty :-D widziałem jeden opis ( jak widać bardzo lakoniczny który mówił, że TDD dodaje tylko parę krótkich questów i jeden bardzo długi ) a tu taka fajna niespodzianka:-). Mam nadzieję, że coś ciekawego dla Druida też się znajdzie ;-).
Jeśli chodzi o Chloe to nie ma się co dziwić ;-) jest przecież Anomena czyli równowaga jest zachowana ;-)
Nowe zakończenie BG2TB już nie mogę sie doczekać :-D ale nic nie mów;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

"TRZY DNI!!! To już grube przegięcie, widać, że CDP wrzuciło mody tylko na potrzeby reklamy ;-/ ehh... szkoda słów. Podkreślam jak już pisałem, do Ciebie nic nie mam :-)"
Nie, akurat o to nie mam do nich żalu. Zamieszczenie modów było chyba prędzej opłacalne dla nas niż dla nich - Wieża Ramazitha pęka w szwach i przez parę dni był nonstop bity rekord odwiedzin ;-) Więc ech.. no cóż, raczej nadal sądzę, że trochę zawaliłem.

Hehe, no nie no.. psuć nie będe. Ostrzegam tylko że będzie TRUDNO. Nie szczędzą nikogo... Dodam: Ascension zostało stworzone przez Davida Gaidera, głównego projektanta Tronu Bhaala - i po prostu te rozwiązania jakie znajdziesz w modzie zostały usunięte ze względu na to, że nie poradzi sobie z nimi człowiek który zaczyna przygodę w Tronie Bhaala. Będzie ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.07.2007 o 17:34, Gnilson napisał:

- The Darkest Day: największy mod, który dodaje 9 nowych NPC, 75 podklas, multum questów,
przedmiotów, czarów... wszystko :D Oczywiście w wersji PL. Przy tym, zapełniona została cała
gra co nie strwarza wrażenia tego, że pewne elementy są "zwykłe" a inne już ulepszone :-)

Ooo :). Nie wiedziałem że już przetłumaczyli TDD :D. Jakoś dawno się nie interesowałem polską wersją tego moda, dlatego możesz mi podać linka skąd mogę go ściągnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.07.2007 o 21:59, Gevon Slicer napisał:

Czy BG2 Fixpack i BG2 Tweak Pack mogą być instalowane na BGT?

Mogą.

Dnia 29.07.2007 o 21:59, Gevon Slicer napisał:

Ooo :). Nie wiedziałem że już przetłumaczyli TDD :D. Jakoś dawno się nie interesowałem polską
wersją tego moda, dlatego możesz mi podać linka skąd mogę go ściągnąć?

http://forums.spellholdstudios.net/index.php?automodule=downloads&showfile=323

Dnia 29.07.2007 o 21:59, Gevon Slicer napisał:

Tak na marginesie ;-) jak użyjesz opcji "odpowiedź" to nie będziesz musiał cytatów wklejać on już tam będzie > :-)

Ech, troszkę techniki i już człowiek się gubi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Bawiłem się w instalację BGT, ale mam dwa problemy: po uruchomieniu gry nie ma muzyki w grze (jest w menu). Próbowałem instalacji tego sutup-gui, ale to nic nie pomaga (żaden z wariantów). O ile samo menu się zmienia, tak muzyki jak nie było, tak nie ma. Drugi problem: brak polskich czcionek w dialogach. Jakieś pomysły co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pomyślmy...
- do polskich czcionek potrzeba kpzbgl.exe . Pliczek jest zamieszczony na płycie, jest to konwerter tekstów w BG1 na takie, które będą miały polskie czcionki.
- trzeba zastosować Original Saga Music Fix. Gdzieś poszukam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ajjjj chyba trafiła mi się kopnięta płytka...

Problem mam taki, że nie mogę zainstalować BG1 z tej płyty. Po włożeniu DVD do napędu uruchamia się normalnie autostart, mogę przeglądać zawartość płytki, itd. Udało mi się bez problemów zainstalować BG2 (widzę, że od razu z dodatkiem). Uruchamiałem- gra działa. Niestety próba instalki BG1 wyświetla błąd pliku setup.exe

System na którym pracuję to MS Vista Business [ENG], mam wszystkie stery itp (chociaż one to sa wymagane raczej do odpalenia gry, a nie instalki). Instalowałem wcześniej BG1 z jakiejś extra klasyki i działało wszystko normalnie.

ktoś ma jakieś sugestie gdzie może być błąd i jak go naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.07.2007 o 11:54, CinCinaS napisał:

ajjjj chyba trafiła mi się kopnięta płytka...

Problem mam taki, że nie mogę zainstalować BG1 z tej płyty. Po włożeniu DVD do napędu uruchamia
się normalnie autostart, mogę przeglądać zawartość płytki, itd. Udało mi się bez problemów
zainstalować BG2 (widzę, że od razu z dodatkiem). Uruchamiałem- gra działa. Niestety próba
instalki BG1 wyświetla błąd pliku setup.exe

System na którym pracuję to MS Vista Business [ENG], mam wszystkie stery itp (chociaż one to
sa wymagane raczej do odpalenia gry, a nie instalki). Instalowałem wcześniej BG1 z jakiejś
extra klasyki i działało wszystko normalnie.

ktoś ma jakieś sugestie gdzie może być błąd i jak go naprawić?



Mi to wygląda na uszkodzony plik... płyta pewnie źle wytłoczona, spróbuj napisać do CDP, jeśli to nie wina Visty, bądź sterowników, to skorzystaj z gwarancji i wymień grę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

o dziwo jednak na drugim kompie gra uruchamia instalator, więc jestem teraz zagubiony...

czy mogę z tej edycji DVD jakoś jedynie doinstalować dodatek Tales of The Sword Cost bo samego sprawnego BG1 mam właśnie w edycji CD i instalka i gra działają normalnie?

ew macie jakieś sugestie czemu na jednym kompie z xp pro działa instalka obu gier a na drugim tylko jednej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja mam pytanie co do instalacji moda IWD_Tweaks-v5 jest jakas szczegółowa instrukcja do niego bo tam mam co chwilę pytania jak juz wybiore polską wersję językową czy chcę zainstalować konkretną poprawkę a lista jest dosc długa no i nie zawsze rozumiem co oznaczają konkretnie poszczególne "Czy zainstalować..." Innymi słowy chciałbym świadomie dokonnać wybory tego co chcę z tego moda zainstalowac a co nie. Drugie pytanie, który z modów z sagi, które zainstalowałem w IWD1 (zainstalowałem wszystkie, które są na płytce) zrobił mi taką niespodziankę wprowadzając w jednym z grobowców Dead Burning Archera, który jednym strzałem rozwala mi całą drużynę? Normalnie szczena mi opadła bo juz dolinę na niezmodowanym Icewindzie przechodziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.07.2007 o 15:13, Mroku21 napisał:

Zainstalowałem Baldur''s Gate Trilogy i TweakPack''a v6 do niego. Jak zmienić częstotliwość
odświeżania ekranu? Gram w rozdzielczości 1024x768.


Ściągnij sobie najlepiej programik o nazwie RefreshLock. Tam będziesz mógł dopadować poszczególne odświeżania do rozdzielczości monitora i tak jak włączysz Baldura na rozdzielczości 1024x768, to program automatycznie zmieni odświeżanie dla gry np na 85, w zależności odświeżanie ustawisz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.07.2007 o 11:21, Gnilson napisał:

- do polskich czcionek potrzeba kpzbgl.exe . Pliczek jest zamieszczony na płycie, jest to konwerter
tekstów w BG1 na takie, które będą miały polskie czcionki.


Dzięki za przypomnienie. Użyłem tego instalując TuTu, ale przy BGT już zapomniałem. Pomogło.

Dnia 30.07.2007 o 11:21, Gnilson napisał:

- trzeba zastosować Original Saga Music Fix. Gdzieś poszukam :)


Coś tam takiego znalazłem, też pomogło. Jednak, jednak... włączyłem na chwilę BG2 i teraz mam dylemat, bo nie wiem, w którą część grać. 2 zdecydowanie ciekawsza, ale z 1 mało pamiętam... co robić!?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 30.07.2007 o 16:06, GanD napisał:


Coś tam takiego znalazłem, też pomogło. Jednak, jednak... włączyłem na chwilę BG2 i teraz mam
dylemat, bo nie wiem, w którą część grać. 2 zdecydowanie ciekawsza, ale z 1 mało pamiętam...
co robić!?;)

Przejdź calutką Sagę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować