• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Gnilson

Mody dla BG i IWD

Pytanie

Witam :)
W tym temacie zgłaszajcie proszę wszelkie wasze pytania/problemy/prośby związane z instalowaniem modyfikacji zamieszczonych na najnowszym wydaniu Sag BG i IWD. Postaram się możliwie pomóc.

Pozdrawiam!
- Yarpen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

117 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 30.07.2007 o 16:50, Mroku21 napisał:

Czemu w BGT (nie wiem jak w zwykłym BG), zamiast polskich liter(ą,ę,ł itd.) w dialogach mam
jakieś umlauty i inne krzaczki? Da się coś z tym zrobić?


A zainstalowałeś kpzbgl.exe, tak jak radził Gnilson ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.07.2007 o 16:24, Gnilson napisał:

Przejdź calutką Sagę :-)


Nie pomagasz :P Ja zbyt niecierpliwy jestem. Całą sagę od początku do końca przeszedłem 2 razy (wyjątkowo kiepski wynik, bo co ktoś się chwali, ile razy skończył tę grę to podchodzi pod 10;), a raz dodatkowo na multi. Od 2 godzin zamiast pracować siedzę w lochach Irenicusa i męczę Tacticsa (zdecydowanie mój ulubiony mod). A w bg1 chwilowo utknąłem na Drizzcie. Próbowałem zabić drania, ale kurcze, on ma chyba nieskończenie wiele potków. Przez godzinę biły go moje szkielety, a ten się w kółko leczył...

Teraz, aby trzymać się wątku: czy SoS jest kompatybilne z TDD i innymi modami Weidu (nic innego nigdy nie instaluję, bo nie lubię bugów)? Jak idą prace nad polonizacją? A jeśli są skończone, to czy aby zagrać w tego moda trzeba zaczynać grę od nowa? Zastanawiałem się również nad instalacją TS, ale jakoś mam wątpliwości czy to nie za dużo wielkich modów na raz... Nie będą się krzaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.07.2007 o 17:04, Seqiu napisał:

A zainstalowałeś kpzbgl.exe, tak jak radził Gnilson ?


Faktycznie było o tym post. Ale gdzie on się dokładnie znajduje, bo przejrzałem wszystkie działy z modami i go nie wiedzę ;| (pliku znaczy się).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.07.2007 o 11:54, CinCinaS napisał:

Problem mam taki, że nie mogę zainstalować BG1 z tej płyty. Po włożeniu DVD do napędu uruchamia
się normalnie autostart, mogę przeglądać zawartość płytki, itd. Udało mi się bez problemów
zainstalować BG2 (widzę, że od razu z dodatkiem). Uruchamiałem- gra działa...

Ja i brat mieliśmy ten problem na Win XP. Poradziliśmy sobie zrzucając zawartość katalogu BG1 na dysk i pchając instalke z dysku. Brata spotkał, tak jak ciebie, zonk, bo w pracy instalka BG1 poszła bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.07.2007 o 14:54, christoforos napisał:

A ja mam pytanie co do instalacji moda IWD_Tweaks-v5 jest jakas szczegółowa instrukcja do niego
bo tam mam co chwilę pytania jak juz wybiore polską wersję językową czy chcę zainstalować konkretną
poprawkę a lista jest dosc długa no i nie zawsze rozumiem co oznaczają konkretnie poszczególne
"Czy zainstalować..." Innymi słowy chciałbym świadomie dokonnać wybory tego co chcę z tego
moda zainstalowac a co nie. Drugie pytanie, który z modów z sagi, które zainstalowałem w IWD1
(zainstalowałem wszystkie, które są na płytce) zrobił mi taką niespodziankę wprowadzając w
jednym z grobowców Dead Burning Archera, który jednym strzałem rozwala mi całą drużynę? Normalnie
szczena mi opadła bo juz dolinę na niezmodowanym Icewindzie przechodziłem.


Jasne. http://gibberlings3.net/readmes/readme-G3DaleTweaks.html - niestety, jest po angielsku. Jednak nie ma aż tak trudnego tekstu.

Co do drugiego pytania - z pewnością jest to Auril''s Bane. ;-) Tego typu łucznicy są dosyć prości, wystarczy się zaopatrzyć w mikstury bądź zaklęcia zabezpieczające przed ogniem. Jedna silna postać powinna sobie z nimi poradzić bez najmniejszych problemów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.07.2007 o 11:21, Gnilson napisał:

- trzeba zastosować Original Saga Music Fix. Gdzieś poszukam :)


Oby jak najszybciej, bo też go potrzebuję :>

Czy warto grać klasami dodanymi w modzie PoF Kitpack v5? Chodzi o to czy są one dobrej jakości i nie okażą się kiepskie w dalszej części gry (interesuję się głównie podklasami wojowników).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hehe, tak się składa, że jestem autorem tego moda :-) Sądzę, że są one równie silne co te z oryginalnej gry. No i jak sprawdzałem, bez problemu dają radę. Gra się nimi przyjemnie - osobiście, dla wojownika polecam Rycerza :) Pamiętaj jednak by móc zainstalować wszelakie podklasy łowców, paladynów i druidów - musisz mieć także zainstalowane Divine Remixes...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.07.2007 o 19:49, Gnilson napisał:

druidów - musisz mieć także zainstalowane Divine Remixes...

Jak już o druidach mowa ;-) znajdę jakąś podklasę biegłą w ofensywnych zaklęciach natury, jeśli tak to w którym modzie? może w TDD jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam

Nie grałem dotąd modowanym Baldurem - więc czas zacząć ale ja nie kumaty więc proszę popraw mnie jeśli coś mylę lub czegoś nie zrobiłem:)

Zainstalowałem BG I - dodałem z innego źródła (nie znalazłem w wersji Gold) BG1FixPack11, zainstalowałem NTotSc_v.2.01 (z Gold), nie znalazłem do tego patcha (w Gold) więc dodałem z innego źródła NTotSC_Final_Patch_v_2.01.B

Co jeszcze można dodać by się nie gryzło a jednocześnie uatrakcyjnić grę (i żeby nie zmieniać języka czyli pozostać przy polskim)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sodolis
Podklasy z TDD są ogólnie słabe i nieciekawe.. przynajmniej moim zdaniem. Władca Szlamu (Divine Remixes) jest całkiem ciekawy, poza tym chyba wszystkie podklasy z PoF Kitpacka by się nadały.

Strajker
No to z pewnością Tajemnice Wybrzeża Mieczy - zawierają wiele fajnych komponentów, i są w pełni kompatybilne z Opowieściami z Północy.. poza tym są jeszcze In Candlelight oraz Slime Quest, które jednak powinny zadziałać nawet z Ntotsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki za odpowiedz - a teraz przejdę do BG 2 - zainstalowałem BG 2, dodałem dodatki z płyty kolekcjonerskiej, zainstalowałem FPack_v1.1 - i... co sobie dalej zainstalować aby uatrakcyjnić grę (by pozostać w wersji polskiej)?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Good question. Można, i to całkiem niezłego ;-) Obecnie istnieją dwa miejsca w których możesz znaleźć tutoriale po polsku, niestety - oba są troszeczkę przestarzałe. Ale za jakiś czas, coś się pojawi fajnego ;-) Don''t ask.

http://forum.biblioteka.avx.pl/viewforum.php?f=52
http://crpg.rk.edu.pl/w/p/modowanie-silnika-infinity/

W obu miejscach znajdziesz troszkę podstawowych informacji na temat modowania. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania i chciałby się nauczyć - służę pomocą, kiedy jestem w sieci. Mhah, mistrzem nie jestem, jeno skromnym rzemieślnikiem, ale już uczyłem ludziów ;-) GG macie na Gramsajcie ;P (taa.. też chcę być trendi).

Informacja na temat miejsc w których znajdziecie informacje o modowaniu na pewno pojawi się w nadchodzącej (jutro? maks pojutrze) Erracie dla Sagi BG. Tam znajdziecie szczegółowe instrukcje, poprawki baboli jakie strzeliliśmy składając produkt etc. w ładnym pdf''ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A u mnie - nie wiedzieć czemu - po zainstalowaniu Baldur''s Gate Trilogy i odpaleniu BG1 zniknęła cała muzyka. Na żadnej lokacji się nie włącza. Odgłosy, dialogi, wszystko jest, natomiast muzyki nie uświadczę. Nie wiecie, co może być przyczyną? Z czystej instalki nie modowanej jedynki idzie bez problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować