• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Gnilson

Mody dla BG i IWD

Pytanie

Witam :)
W tym temacie zgłaszajcie proszę wszelkie wasze pytania/problemy/prośby związane z instalowaniem modyfikacji zamieszczonych na najnowszym wydaniu Sag BG i IWD. Postaram się możliwie pomóc.

Pozdrawiam!
- Yarpen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

117 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 31.07.2007 o 10:27, Gnilson napisał:

Good question. Można, i to całkiem niezłego ;-) Obecnie istnieją dwa miejsca w których możesz
znaleźć tutoriale po polsku, niestety - oba są troszeczkę przestarzałe. Ale za jakiś czas,
coś się pojawi fajnego ;-) Don''t ask.
http://forum.biblioteka.avx.pl/viewforum.php?f=52
http://crpg.rk.edu.pl/w/p/modowanie-silnika-infinity/


A ile czasu zajmuje stworzenie takiego moda do BG ? Napewno potrzeba dużo wolnego czasu i dobrych chęci, a Tobie ile zajęło stworzenie własnego moda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wiesz, wszystko zależy od tego CO chcesz zrobić, i jaką to ma mieć jakość. Kiedyś, na starym kompie przez 2 miesiące przerabiałem animację (chciałem stworzyć jednorękiego wojownika) i sypnął mi komputer. Hm.. co do PoF Kitpacka.. to z kodowaniem uwinąłem się w cztery dni, za to dłuuugo siedziałem nad zbieraniem informacji i rebalansowaniem podklas w grze. Dobór umiejętności etc.

Są mody, które robi się przez lata. Są mody które robisz od ręki ;-) A czego potrzeba? Odrobiny rozumu, zapału i chęci. Wolny czas? Podstawa. Chociaż obecnie jestem coraz bardziej zalatany.. no i podstawowa znajomość angielskiego, bo nadal przeważająca liczba tutoriali jest w englishu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Szukałem tego Original Saga Music Fix i znalazłem go jako część moda BG1 Unfinished Business v4. Będę musiał instalować wszystkie komponenty, czy mogę je pominąć i zainstalować tylko tego Fix''a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.07.2007 o 13:45, Mroku21 napisał:

Szukałem tego Original Saga Music Fix i znalazłem go jako część moda BG1 Unfinished Business
v4. Będę musiał instalować wszystkie komponenty, czy mogę je pominąć i zainstalować tylko tego
Fix''a?

Zazwyczaj mody składające się z wielu pomniejszych modow pytają o instalację poszczególnych komponentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nadal mam problem z brakiem muzyki. Zainstalowałem ten Original Saga Music Fix jako komponent moda BG1 Unfinished Business v4. Tylko, że instalacja dotyczyła BG1, a ja gram w BG Trilogy i dalej nie mam muzy. Proszę o pomoc, bo bez muzyki grać nie zacznę :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mroku
Już się pytam ludzi. Niestety, sam mam niewielkie doświadczenia jeżeli chodzi o BGT (więcej modduję i tłumaczę niż gram) ale postaram się jak najszybciej dostarczyć wszelkie info i poprawki. Ale wydaje mi się, że Albatros wcześniej gdzieś o tym wspominał. Albo że trzeba zrobić tak, że najpierw instalujesz poprawkę dla BG1 a potem BGT. Tylko pamiętaj o skopiowaniu muzyki z BG1 do folderu BG2/Music . Ech.. postaram się w erracie dostarczyć wszelkich potrzebnych patchy i linków do takowych :-)

Ogólnie
Fajnie - pojawiła się modyfikacja, która pozwala odbywać nam... stosunki z różnymi postaciami jakie napotykamy w czasie gry. Niestety, jeszcze nie ma plików tłumaczeń - ale raczej zacznę już ją "skrobać". ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.07.2007 o 17:40, Gnilson napisał:

Ogólnie
Fajnie - pojawiła się modyfikacja, która pozwala odbywać nam... stosunki z różnymi postaciami
jakie napotykamy w czasie gry.


Sorry, że pytam ale jakie stosunki ;) masz na myśli, bo wydaje mi się że nie wyraziłeś się jasno, bądź źle Cię zrozumiałem...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z IWD1, nie wiem czy to wina modów czy czegtoś innego mam zainstalowane wszystkie, które były na płytce i wszystko chodziło ok. Kilka razy zmieniałem to co chcę zainstalować z modu G3DaleTweaks choc nie wiem czy to o to chodzi. Gdy wchodzę do Doliny cienie i próbuję wejsc do grobowca w którym jest Kresselack (ten ostatni grób) to najpierw jest wczytywanie obszaru a potem wywala mnie z gry i żaden komunikat sie nie pojawia Icewind sie minimalizuje jest widoczny na pasku narzędzi ale nie idzie go przywrócić. Czekanie tez nie pomaga jest tylko czarna plama na 1/4 monitora. Odinstalowałem i zainstalowałem jeszcze raz IWD1 savy zostawiłem no i sytuacja się powtarza. Druga sprawa - wracam do Kuldahar idę do tej gospody z niziołkiem Wieczorny cień czy coś w tym stylu i próbuję zagadać z kupcem, który tam jest odkąd zainstalowałem moda Aurils Bane pokazuje suię okno dialogu z tym, że puste po czym wyskakuje w nim opis tego co robiłem ptrzed chwilą czyli "oddaliście Mirkowi jego pamiątkę rodową itp" tekst który normalnie jest u dołu ekranu. I w tym momencie wszystko się wiesza a właściwie nie wszystko bo kursorem mogę poruszać ale nic poza tym. Jakieś propozycje macie co mogę zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.07.2007 o 17:40, Gnilson napisał:

Albo że trzeba zrobić tak,
że najpierw instalujesz poprawkę dla BG1 a potem BGT. Tylko pamiętaj o skopiowaniu muzyki z
BG1 do folderu BG2/Music . Ech.. postaram się w erracie dostarczyć wszelkich potrzebnych patchy
i linków do takowych :-)

Niestety nie pomogło, cóż BG będzie musiało poczekać, aż znajdzie się rozwiązanie tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Powinniście wiedzieć o czymś, co się stało już dwa razy z w sumie niewielu odpaleń nowej gry BG1 pod BGT. Otóż za pierwszym razem włączył mi się BGII, zamiast BG1. Wiem, że często dużo czasu wymaga wylosowanie jak największej ilości punktów do rozdzielenia na cechy, więc uprzedzam, że jest taka nieprzyjemna opcja. Musiałem wrócić do menu głównego i spróbować jeszcze raz. Udało się wydusić z losowania 90 (nawet niedługo to trwało), więc wstrzymałem niemal oddech klikając na "Akceptację". Poszło dobrze, bo był to drugi raz, ale pierwsze, próbne odpalenie nowej gry wrzuciło mnie do BGII, zamiast BG1.
Przez "pierwsze" mam na myśli kliknięcie nowej gry i tworzenie postaci zaraz po odpaleniu gry. Jeśli ją wyłączycie i z powrotem odpalicie, to chyba może się to powtórzyć.

Ci, co nie mają muzyki w BG1 pod BGT - czy pamiętaliście o odpaleniu, po udanej konwersji, pliku "Setup-GUI.exe"? Wyczytałem w readme poinstalacyjnym, że trzeba zmienić wygląd menu głównego, bo jest to warunek zainstalowania się muzyki z BG1. Niestety, nie wiem, czy przez to nie dostaje w tyłek muzyka z BGII. No, tego motywu z menu na pewno nie ma, bo jest kawałek z BG1. Chyba, że będę miał tyle czasu, żeby zrobić oddzielną instalkę BGII w wersji z NXK, aby porównać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ech, niestety, ale jest konieczna errata do mojego postu powyżej. Ten błąd nowej gry występuje po takiej kolejności czynności, przy zainstalowanym BGT.
Odpalenie BGII->kliknięcie na lewo "Baldur''s Gate->kiknięcie Cienie Amn->anulowanie tworzenia postaci->kliknięcie nowej gry w BG1. Wtedy występuje ten błąd - odpala się BGII zamiast BG1. Jest to zresztą opisane w jednym z readme. Przepraszam za zamieszanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.07.2007 o 23:36, Gevon Slicer napisał:

Ci, co nie mają muzyki w BG1 pod BGT - czy pamiętaliście o odpaleniu, po udanej konwersji,
pliku "Setup-GUI.exe"? Wyczytałem w readme poinstalacyjnym, że trzeba zmienić wygląd menu głównego,
bo jest to warunek zainstalowania się muzyki z BG1. Niestety, nie wiem, czy przez to nie dostaje
w tyłek muzyka z BGII. No, tego motywu z menu na pewno nie ma, bo jest kawałek z BG1. Chyba,
że będę miał tyle czasu, żeby zrobić oddzielną instalkę BGII w wersji z NXK, aby porównać.


Eh muzyki jak nie było tak nie ma nadal. Mody to był chyba zły pomysł zaczynam grać klasycznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nareszcie mogę to napisać. Tawerna Hrothgara wróciła - na niej z pewnością znajdziecie remedium na problemy związane z modami, gdyż ja *skromnie* nie jestem specjalistą jeżeli chodzi o korzystanie z nich :P Proponuję zajrzeć w te rejony forum i pytać się ludzi.

http://hrothgar.webd.pl/tawerna/forum16.htm

Poza tym KONIECZNIE sprawdzić "BGT Mega Installation" K4thosa.

Pozdrawiam!
-- Yarpen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Aż się wierzyć nie chce.... To wszystko naprawdę razem działa i nie krzaczy się?;) Gdybym zobaczył to wcześniej, to może bym się pokusił o instalację (inna sprawa, że aby instalować grę pół dnia, to też trzeba być niezłym hardcorowcem;), a teraz mam już prawie milion xp i wyczyszczone większość Alkhatli (nie licząc liszów;)... Nie, szkoda mi czasu, ale co to ja chciałem napisać na początku... Świetnie, że stronka jest już z powrotem, to naprawdę kawał dobrej roboty. Przeglądałem pobieżnie forum, ale nie zauważyłem żadnego o TS. Otóż mam pytanie: aktualna wersja moda to 6.11, a przetłumaczona jest 6.10, czy można jakoś pobrać tylko pliczek dokonujący samego spolszczenia najnowszej wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

BGT to naprawdę stabilny mod :-) Nie jestem specjalistą, jednak jest wielu ludzi, którzy na zwykłe BG1 i BG2 bez BGT patrzeć nie chcą ;P Można na nim grać bez problemów.

Wersja 6.11 jest o ile się dobrze orientuję wersją nie-BP (pochodzi od oryginalnego autora, nie zaś gostka który skonwertował mod tak by działał z BGT).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam

czy to normlane ze wystarczy się nauczyć, zapisac do ksiegi 2 czary (już w samym cendlekeep) by mieć 2200dośw. i prawie kolejny poziom dla maga? zainstalowałem bg trilogy + fixpacki do bg1 i bg2 (zależy mi tylko na grze na silniku bg2 bez znaczących modyfikacji), nieco wypacza to charakter gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zacytuję fragment "PostInstall", który pojawił się po instalacji BGT, a który zapewne nie doczytałeś ;-)

"Zbalansowanie otrzymywanego doświadczenia

Zauważone zostało, iż gdy główna postać dociera do Cieni Amn ma ona znacznie zbyt dużo doświadczenia. Poniższa modyfikacja rozwiązuje ten problem.

Naprawiacz Doświadczenia Ding0 (Ding0 Experience Fixer=DEF JAM) - Link: http://www.pocketplane.net/mambo/index.php?option=content&task=blogcategory&id=110&Itemid=83"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Grałeś może z modem NPC Larsha?
Czy to normalne że ona ma tak niesamowite KP? Obecnie mam nią około 1 000 000 exp, a KP ma sama z siebie -13 bez żadnego dodatkowego sprzętu. Trochę to dziwne, ale może wszystkie driady takie są... No i co jest grane z tym jej łukiem i diademem. Łuk niby (według read me) ma się ulepszać co 700 000 exp, już zdobyłem dużo więcej, ale opis się w ogóle nie zmienił, więc... łuk zmienia się faktycznie bez opisu czy to tylko pic na wodę? Poza tym spodziewałem się trochę większej ilości rozmów z nią, na razie prawie wcale się do mnie nie odzywa i zastanawiam się, czy by jej nie zamienić na kogoś innego, póki różnica w exp nie jest jeszcze tak ogromna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować