Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gears of War - na PC o 20% dłuższe

95 postów w tym temacie

" Wow, wziąłeś moje zdanie, nawet je zacytowałeś, i wyciągnąłeś z niego wniosek dokładnie przeciwny do tego co napisałem. To dopiero ciekawe. ;P"

Oj Domek , Domek :)

W swoim poście napisałem, że gry które są wydawane na PC i posiadające swoje pierwowzory na konsolach są obiektywnie lepsze od swoich pierwowzorów. I tak samo jest z grami wydawanymi na konsole , które swoje korzenie mają na PC. Nie zagłębiałem się w aspekt celowościowy czy też sensu strcite ekonomiczny wydawania gier. Chodziło mi o sam fakt "lepszej" jakości konwersji.
Odpisałeś " A może to dlatego, że skoro gra wychodzi na nowej platformie rok później, to twórcy postanawiają coś do niej dołożyć, żeby nie było, że idą na łatwiznę? :) " Przedmiotem nasze rozmowy jest GoW wersja na PC - temat tego topiku . Z tego co wiem gra będzie miała nowy silnik ergo napisałem " Powiem, że nie wiem za bardzo o co Ci chodzi. Zrobienie gry na nowym silniku graficznym nazywasz pójściem na łatwiznę - ciekawe :) " Twoja wypowiedż miała charakter generalny czy dotyczyła wszystkich konwersji , rówież GoW. Czyli raczej twoje wnioski są za daleko idące . Dlatego, jesli pozwolisz, "To dopiero jest ciekawe".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 18:26, Irc100 napisał:

Lubie jak PC''towcy coś lepszego mają niż konsolowcy :P


Dokładnie :) Nareszcie nam PC- towcom dają jakąś nagrode za czekanie na kolejny hit z konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 17:54, Bezimek napisał:

Odpisałeś " A może to dlatego, że skoro gra wychodzi na nowej platformie rok później, to
twórcy postanawiają coś do niej dołożyć, żeby nie było, że idą na łatwiznę? :) " Przedmiotem
nasze rozmowy jest GoW wersja na PC - temat tego topiku . Z tego co wiem gra będzie miała nowy
silnik ergo napisałem " Powiem, że nie wiem za bardzo o co Ci chodzi. Zrobienie gry na nowym
silniku graficznym nazywasz pójściem na łatwiznę - ciekawe :) " Twoja wypowiedż miała charakter


No dobra, to łopatą, jak inaczej się nie da. :P

A gdzie ja napisałem, że twórcy idą na łatwiznę? Przecież napisałem coś zupełnie przeciwnego - nie idą na łatwiznę, dodają coś nowego od siebie, stąd to co nazywasz "lepszą jakością konwersji" - bo jasne jest, że jak się gotowej już grze poświęca kolejne miesiące pracy podczas przenoszenia jej na nową platformę, to ostatecznie wychodzi gra lepsza.

Przecież ja się w swojej wypowiedzi generalnie zgodziłem z Tobą, podając jedynie dodatkowo dość oczywistą przyczynę takiego stanu rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domek

bo jak zobaczyłem DMC3 na Pc cieszyłem się bo na kompa załatwię taniej a teraz normalnie śmiał bym się do upadłego jak by mi ktoś powiedział że na kompie DMC3 śmiga. Animacja i tekstury nawet na super sprzęcie nie mają się do tych z Ps2 jeszcze prędkość ciosy są powolne jak u żółwia na konsoli jak zobaczyłem szybkość to mi szczęka opadła. Na konsole tak na Pieca tego bym nie kupił bo to naprawdę mar nacja kasy.

Gry z konsol lub z PC nie powinny być wo gule tworzone na inne platformy chyba że od początku zostanie napisane na dany sprzęt. Gry z Ps3 nawet jak wyjdą to będą się ciąć lub mieć duże spowolnienia. X360 to komp dlatego z niego gry będą śmigać na Pc i pewnie z jego wersji będzie walnięty DMC4 bo jak to już mówili Developerzy że z konsoli Sony ciężko jest coś wymodzić dobrze chodzącego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 19:01, Renchar napisał:

bym się do upadłego jak by mi ktoś powiedział że na kompie DMC3 śmiga. Animacja i tekstury


Tekstury w DMC3 na PC są słabe, bo PS2 to konsola wyświetlająca obraz w rozdzielczości 640 x 480 z przeplotem (czyli de facto 320 x 200), dysponująca prockiem 300 MHz i 32 MB RAM-u. Jak twórcom nie chce się przy robieniu konwersji zrobić nowych, lepszych tekstur, to na PC wygląda to wszystko jak kupa, bo jak inaczej ma wyglądać. Na standardowym TV taka rozdzielczość wygląda OK, na monitorze już nie bardzo. Stąd cała tajemnica brzydko wyglądających konwersji - po prostu PeCety wyprzedziły już konsole poprzedniej generacji tak mocno, że gry z nich w żaden sposób nie mogą graficznie rywalizować z najnowszymi produkcjami.

Tak samo będzie pod koniec życia obecnej generacji konsol, na razie jednak nie sądzę, by groziła nam brzydka konwersja Gears of War. Tyle że absolutnie nie dlatego, że "X360 to praktycznie komp", ale z powodu, który wyżej opisałem. Ale cóż, każdy powód, żeby dołożyć złemu, złemu imperialistycznemu Microsoftowi jest dobry? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że gra będzie dłuższa. Mam nadzieję, że dodatkowe etapy nie zostaną wciśnięte na silę i nie będą odstawać jakościowo od reszty. I że bonusy te nie podbiją znacząco ceny...

Wiadomo już, czy gra będzie korzystać z Games For Windows Live! ? Oby nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały Epic. U nich to normalne. A Microsoft ma to gdzieś, bo gierka chodzi na Windows. W sumie to mi to wisi bo GoW dostałem z konsolą, ale jakbym wyłożył na niego 250zł to bym się lekko wkurzył, że za zagranie w dodatek (bo inaczej tego rozszerzenia nazwać się nie da) musiałbym zapłacić za nową grę + modernizację pecepudła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U jednych rozgrywka będzie dłuższa o 50%, u innych o 70% - zależy jaki sprzęt mają i jaaaaak szyyyybko bęeedą się poruszać w grze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będą achievmenty na Windowsie, lepszy silnik na Windowsie... czyli X360 to kupa, a PC to taki lepszy X360 ze wszystkimi jego elementami? Damn you, epic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 20:39, plmko napisał:

no to trzeba sie zaopatrzyc w karte obsługującą dx10 ;/
PO CO WYSZŁA TA gŁUPIA VISTA ?????????????

bo trzeba iść w przyszłość ;)
Ortografia się kłania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 20:33, WorldWar3PL napisał:

Będą achievmenty na Windowsie, lepszy silnik na Windowsie... czyli X360 to kupa, a PC to taki
lepszy X360 ze wszystkimi jego elementami? Damn you, epic.


Jak ktoś lubi upgrade''y sprzętu co pół roku, martwienie się "czy na tych detalach na pewno nie będzie mi przez całą grę zwalniać", okazjonalne zwiechy, instalowanie gier i inne tego typu przyjemności, to PC zawsze będzie w pewnym uproszczeniu taką lepszą konsolą. ;) Patrzenie na to wyłącznie w kategorii "a ja mam taką grę, a koledzy PeCetowcy jej nie mają" jest wielką krótkowzrocznością i prędzej czy później przyczyną zawodu.

Zresztą wiara w to, że wszystkie exclusive''y PS3 pozostaną takowymi do końca życia konsoli (przypominam, że od pojawienia się Gearsów na X360, a ogłoszenia prac nad wersją PeCetową, minęło więcej czasu, niż PS3 jest na rynku) też prędzej czy później zostanie wystawiona na ciężką próbę. Takie czasy. :)

I tak ostatecznie - źle Ci się grało w Gearsy? Nie, świetna gra, super płynnie chodzi na X360, generalnie cud miód. I co, w jakiś sposób jej wyjście na PC zmienia w tej chwili przyjemność, jaką miałeś z grania? :) Spoko luz, oni będą się cieszyć lepszymi Gearsami, my będziemy mieli świeeetnego Mass Effecta wtedy. ;P I życie toczy się dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zresztą mi tam rybka zawsze mam konsole i na nią kupuję gry kompa już 4lata nie modernizowałem i jeszcze da się pograć w nowsze gry na minimum. A czy gierka pójdzie czy nie to dla jednej gry kompa nie będę ulepszał szkoda kasy. Na razie nie ma fajnych gier bym musiał coś modernizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować