Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fable 2 dla wszystkich?

72 postów w tym temacie

Mam nadzieje że dla wszystkich, bo Fable 1 było tylko dla początkujących. Przeszedłem całą grę i nie zginąłem ani razu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pan Molenux zamiast zachwycac sie soba i swoja gra , moglby sie zabrac za robienei tej gry.
Mam nadzieje ze tym razm chociaz czesc obietnic bedzie spelniona i nie skonczymy znow, tak jak w ''jedynce'', na totalnie przereklamowanych emotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 22:08, gogowitczak napisał:

Fable 2 jak na chwile obecna jest przewidywane TYLKO i wyłącznie na Xboxa 260 ;]


Tak sie zawsze mowi. Po premierze, gdy skonczy sie pierwsza fala kupujacych, bedzie info o porcie na PC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Mniej zaawansowani gracze będą bowiem stosować prostsze techniki walki, jednak na tyle skuteczne, by z powodzeniem ukończyć grę."
Po tym zdaniu wnioskuję, że poziom trudności nie wrośnie :/. Szkoda ... ( chciałbym, żeby można było wybrać poziom trudności na samym początku gry ). Wolę próbować 6 razy zabić jednego trolla na różne sposoby, niż wykończyć go zwykłym machaniem miecza :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 21:15, Dann napisał:

Ale bezsensowne podejście. IMO gry powinny być jak sztuka. Nie dla wszystkich i tym bardziej
nie dla wszystkich do ukończenia. A nawet na easy mają sprawiać problemy z ukończeniem.

Gry to przede wszystkim produkt komercyjny i raczej tego nie zmienisz. ;)
Dlaczego mają być trudne z "easy"? Przecież "easy" jest po to żeby było "izi". Jak ktoś chce sobie pograć na luzie to czemu kazać mu się denerwować i męczyć? Książki też są różne. Wg. ciebie wszystkie książki pisane lekkim językiem dla kasy należy spalić? Ja bym raczej postulował likwidację i blokadę wszelkich "cheatów".

Dnia 27.07.2007 o 21:15, Dann napisał:

Jak widać twórcy gier na konsole idą w zupełnie odwrotnym kierunku. :-? Gra musi być uproszczona
tylko dlatego, żeby jak najwięcej osób ją kupiło ... wielka mi filozofia. A pan M. musi oczywiście
dodawać do tego jakieś maskujące farmazony.

Hmm. Zastanawiam się jak długo grasz i jak wiele czasu poświęcasz na gry dziennie? Ja z 12 letnim stażem stwierdzam, że nie mam ochoty uczyć zasad setnej gry żeby sobie pograć. Co więcej 1% ludzi nie kończy gry nie dlatego, że są za trudne, tylko dlatego, że są po prostu nudne. Ja sam skończyłem może z 20% swoich gier, bo reszta mnie po prostu znudziła w trakcie rozgrywki (najlepszy przykład to chyba Gothic ;) ).
Robienie gry fabularnej dłuższej niż 20-30 h dla dorosłego targetu nie ma sensu, bo i tak nikt jej nie przejdzie. Ludzie mają ciekawsze rzeczy do robienia. No może z wyjątkiem jRPGów gdzie autorzy dają radę wymyslić fabułę na 60-80 h.
Po co komplikować zasady gry, która z prostymi zasadami daje mnóstwo radochy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 00:43, ja33no napisał:

"Mniej zaawansowani gracze będą bowiem stosować prostsze techniki walki, jednak na tyle skuteczne,
by z powodzeniem ukończyć grę."
Po tym zdaniu wnioskuję, że poziom trudności nie wrośnie :/. Szkoda ... ( chciałbym, żeby można
było wybrać poziom trudności na samym początku gry ). Wolę próbować 6 razy zabić jednego trolla
na różne sposoby, niż wykończyć go zwykłym machaniem miecza :/

Taaa, i najlepiej z nieograniczonym qs robionym po każdym udanym trafieniu i uniku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2-rdzeniowy athlon 2.8 Ghz, 1,5 Gb RAM i karta graficzna 512MB.Tiaa... Gra raczej wejdzie ;>]

nie nie wejdzie bo nie masz Visty lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 08:45, Dobik napisał:

2-rdzeniowy athlon 2.8 Ghz, 1,5 Gb RAM i karta graficzna 512MB.Tiaa... Gra raczej wejdzie ;>]

nie nie wejdzie bo nie masz Visty lol


Odwieczny problem PCtowca - "czy Mu wejdzie" - można rozwiązać prościej: zakupić konsolę, zyskujac tym samym dostęp do pełnej bibioteki tytułów, a nie jedynie do "ochłapów" rzuconych na pożarcie.
Niestety w tym przypadku - robię fenomenalny wyjątek - radziłbym pozostać przy PC z powodu 33% awaryjności konsoli na którą jest przygotowywany Fable 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy tu w wypowiedziach powyżej narzekają na Fable. Przecież to była genialna gra! A skoro narzekają na Fable to czemu czekają na sequel? No, ja jestem ciekaw jak im wyjdzie to Fable ,,dla wszystkich''''. Mi by wystarczyła nowa historia, oprawa graficzna i taki system rozgrywki jak w 1. Ale to byłby bardziej dodatek:) w każdym razie Molyneux zawsze robi gry, które zasługują na minimum 7/10. Więc nie ma się czego bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to mi się podoba! W końcu wszystkie przygodówki i RPGi powinny tak być zrobione! A co do sterowania to powinien być wybór: klawiata, gryzoń, dżoy, pad. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 08:55, Xkupa napisał:

Odwieczny problem PCtowca - "czy Mu wejdzie" - można rozwiązać prościej: zakupić konsolę,
zyskujac tym samym dostęp do pełnej bibioteki tytułów, a nie jedynie do "ochłapów" rzuconych
na pożarcie.


Odwieczny problem konsolowca - który bank obrabować, żeby kupić nową grę za paręset złotych i dlaczego moja gra gorzej wygląda lub jest krótsza niż u tego złomiarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Garlach, nie dziwie Ci się, że ciągle masz mało skoro Fable jest takie krótkie =PP Mam nadzieje, ze druga część będzie dłuższa, ale nadal tak klimatyczna i fajna jak pierwsza =))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się już doczekać :) Fable bardzo mi się spodobało i mam nadzieję, że Fable 2 mnie nie zawiedzie :) Mam też nadzieję, że gra wyjdzie na PC ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować