Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Saga Baldur’s Gate - okiem Szarego Płaszcza

142 postów w tym temacie

Dnia 05.06.2010 o 09:35, Waterman3 napisał:

Mam pytanko.
Czy gra pójdzie mi na moim sprzęcie: 1.8 GHz, Direct 9.0c(dźwięk i grafia), 2,5 GB RAM,(Nvidia)Geforce
9500, windows XP SP3 ?
Bo zastanawiam się czy kupić tą grę i biorę pod uwagę wymagania sprzętowe.


Jak byś spojrzał na wymagania to byś nawet nie pytał - masz 10 razy lepszy komputer niż jest wymagany więc śmiało możesz kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze edycję kolekcjonerską BG II , oryginał leży sobie bezpiecznie a do użytku zrobiłem sobie kopie zapasowe (Skoro mam prawo legalnie mieć kopię zapasową to jak się da to zawsze korzystam) : obrazy wszystkich CD na 1 DVD , i co ciekawe - działa mi to bez zarzutów. Więc co do kupna jako backup bym się nie zgodził ale jeśli ktoś nie posiada a potrafi docenić prawdziwego klasyka w dziedzinie RPG to jak najbardziej można polecić , 20zł to naprawdę niewiele.
Ile to czasu się swojego czasu spędziło nad BG 2 (jedynka średnio mi przypadła do gustu , głównie dlatego że postacie w systemie Ad&D tak naprawdę rozwijają skrzydła przy 14-16 poziomie , zwłaszcza magowie w których gustuję , a w BG1 kończyli walkę do odpoczynku po zaledwie parokrotnym rzuceniu czarów które niewiele co robiły zresztą:P (Magiczny Pocisk lvl 1 - 2-5 dmg - hehehe) , za to jedynka miała nieporównywalnie więcej swobody od dwójki jeśli chodzi o sam świat gry , za to liniowe wykonywanie questów. No i ten BARDZO specyficzny dubbing jedynki:D )
Obecnie jeszcze czasem z sentymentu powracam do BG II i powoli przechodzę ją któryś już tam raz , mimo że obok mam parę nowocześniejszych produkcji. Co jak co ale jeśli chodzi o stronę fabularną i klimat to dziś ciągle ciężko znaleźć następce czy godnego konkurenta. Najbliżej jest chyba jedynie Dragon Age ale jednak jego fabuła jest zbyt krótka i zbyt uproszczona żeby dorównać Opowieści o Dziecku Bhaala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować