Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Saga Baldur’s Gate - okiem Szarego Płaszcza

142 postów w tym temacie

Bogowie, ileż to czasu minęło jak się otrzymało swą własną, najwłaśniejszą, pierwszą grę. Tak, i był to właśnie BG. Pamiętam jak siedziałam do późna w noc przy komputerze i zagłębiałam się w tajemnice Zapomnianych Krain. Tak... Teraz, gdy udałam się do E***** (co by kryptoreklamy nie robić!) odebrać zamówione dobra materialne, przypadkiem całkowitym zerknęłam na półkę z erpegami. I cóż widzę? Saga Baldur''s Gate! Radości nie było końca, gdy zakupiłam to cudo. I teraz wyjaśnienie, z jakiego powodu nie dowiedziałam się o tym cudzie wcześniej, np. z gram.p. Otóż, mamy wakacje. A ja jako szczęśliwa posiadaczka "osiedlówki" w tym wspaniałym czasie nie jestem w stanie w jakikolwiek sposób przetrwać ślimaczego działania poczty, nie mówiąc już o innych witrynach. I na koniec jeszcze jedno ogłoszenie parafialne: We wrześniu roku zeszłego zakupiłam BG2+ToB, szczęśliwym trafem czasem niedawnym zagubiłam tę grę. No i jakże nie kupić całej sagi w tak sprzyjających okolicznościach...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyżby dziewczyna zagrywała się w Baldur''s Gate? Niesamowite. 99.9 % kobiet nawet nie wie co to jest, a co dopiero osobiście w to grać...
Moje słowa uznania dla Ciebie Pówka.
Pozdrowienia
Wuwu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż-znam Baldura od kilku lat-gdyż patrzyłem,jak mój drogi kuzyn grał.Od niedawna ja gram i to na maxa wciąga!!A co biadolenia o to,że "To jezd gópie,bo ma kfadratofą grafykem i za glorz lealismu"

MA BYĆ FAJNIE,A NIE ŁADNE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak Baldur wciaga racja ale najlepsze w tej serii zaraz grywalności jest ten ogrom questów. Kiedy poraz pierwszy zaczołem grac w baldura i wszedłem do Amn to normalnie nie wiadomo było zaco sie zabrać... Kiedy juz mialem zabierać sie za jakis quest to jakaś postać dawała nastepny:] i wsumie przez jeden dzien gry tozbieralem same questy he a potem wykoywałem:] Dlatego Baldur pod względem złożoności i ogormu questów jest przyznaje lep[szy od mojego ulubionego Icewinda który i tak jet lepszy:D:D (kwestia gustu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych, którzy kupili Sagę BG: czy w dodatkach do niej jest soundtrack do Tronu Bhaala? I czy w podręczniku jest coś do poczytania dla bardziej doświadczonego gracza (w formie papierowej albo na płytce)? Bo sam kiedyś kupiłem sobie obie części gry ze starej "Nowej Extra Klasyki" i zastanawiam się, czy nie kupić sobie tego wydania też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 17:40, NLX napisał:

>Araziel77

Jak kupiles zwykla wersje wczesniej, to nie ma sensu kupowac sagi. Jest tu to co w podstawce,
ale. . . mniej.


w jakim sensie mniej?? jest to co w zwyklych wydaniach + mase dodatków. zresztą oplaca sie kupić dla samej wygody (jedna plyta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalezy, czy chcesz miec jedynie gre, czy tez inne dodatki. W Wersji pierwotnej byly rozne mapki, bardzo szeroka i wyczerpujaca instrukcja, karta pomocy podrecznej, itp itd. W tej wersji masz jedynie dodatki, ktore mozesz bez problemu zassac z neta, nci nadzwyczajnego, troche portretow, artow, dodatki typu Dark Side of the Sword Coast, Shadows over Soubar. To wszystko jest latwo dostepne w necie, i nie widze sensu, zeby za to, ze bedzie to na jednej plytce, wydawac dodakowe pieniadze. Ale, jak kto lubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie kupilem sobie ta sage, sama gre jakos nigdy nie moglem przejsc, wiec teraz sie za to zabieram:P Ale mam problem - czy instalator BG1 pojdzie na viscie??? BG2 dziala, ale jedynka za cholere nie chce sie uruchomic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to nie wiem, poszukaj może w necie jakichś konkretnych informacji, a jeszcze lepiej w FAQ''u. Ale niestety nie liczyłbym na to, Vista jak na dzień dzisiejszy to bardzo kapryśny system, niezbyt dostosowany do starszych gier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informacja ze sklepu gram,pl:
Ważne! Gry wchodzące w skład pakietu działają na systemach operacyjnych Windows XP i Vista, mimo że nie były projektowane z myślą o nich.
Tak więc, to nie jest wina Visty, że BG1 nie działa. Jest to tym bardziej dziwne, skoro BG2 chodzi mu bez problemu, a obie gry gdy chodzi o grafikę, to niczym oprócz rozdzielczości nie różnią się od siebie. Przyczyna raczej tkwi gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, masz rację, przeoczyłem ten napis... Nie wiem, może wadliwa płyta? Bo jak tak myślę i kombinuję, co by to mogło być, to nic innego nie przychodzi mi na myśl. Tym bardziej, jeśli BG2 działa bezproblemowo... Bo w sumie nawet programy instalacyjne, wszystko oba Baldurs''y miały identyczne... (z tego, co pamiętam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie uruchomić plik BConfig.exe (lub coś w tym stylu) i wyłączcie akcelerację 3D. Musi ruszyć.
Jak ściągniecie najnowsze sterowniki Nvidii (wersja 160 coś tam ;) ), to powinno pójść nawet z akceleracją. Bynajmniej tak jest u mnie.
Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wspaniałe wieści! Według czasopisma (raczej chyba szmacianej gazetki) Komputer Świat Gry saga Baldur''s Gate dostała ocenę 3/5, a saga Icewind Dale 2/5. Nie ma to jak poszanowanie dla klasyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2007 o 12:09, Araziel77 napisał:

Wspaniałe wieści! Według czasopisma (raczej chyba szmacianej gazetki) Komputer Świat Gry saga
Baldur''s Gate dostała ocenę 3/5, a saga Icewind Dale 2/5. Nie ma to jak poszanowanie dla klasyków.

<Ironia made on> No adekwatna ocena! Grafika jest brzydka, muzyka do kitu! Co to ma być! Do kaszanki najlepiej z tym! W dobie CoH czy Bioshocka taka grafika nie ma szans! Gra jest przestarzała i nudna, tak samo Antologia Blizzarda i Icewind Dale. Jedynym pocieszającym atutem jest możliwość zdobycia wirtualnej kasiorki do zakupu takich hitów jak Lost Planet! <Ironia made off>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musze jednak przyznać, że gdy ostatnio postanowiłem jeszcze raz przejść BG 1, o mało nie umarłem z nudów. Męcząc się, dotarłem Nashkel i tyle... może jeszcze do gry wrócę, ale albo ona, albo ja się solidnie zestarzeliśmy. (A ja czasem lubię pograć w gry starsze, i to o wiele, od BG 1...)

Przy czym podejrzewam, że dla kogoś grającego po raz pierwszy BG 1 może nadal być znakomite...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować