Zaloguj się, aby obserwować  
Slaverox

Mafia vs. GTA

74 postów w tym temacie

Dość dziwne, że porównujesz gry których daty wydania różnią się o 2 lata. I jakbyś nie wiedział, SA była wzorowane w wielu stopniach na Mafii, starano się uzupełnić braki. Więc co się dziwisz, że czego nie można w Mafii to można w SA?

Jednak Rockstar nigdy nie podrobi jedynego i unikalnego klimatu Mafii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MAFIA , MAFIA , MAFIA. Ona RZĄDZI. W San Andreas są czasy nowoczesne, fajne bryki , bronie. Mafia to zupełnie inne czasy. Przynajmniej mozna zobaczyć jak żyło sie dawniej. Jest w niej male powiazanie do rodziny Carleone. Tutaj wielki plus. Poza tym w mafii jest bardzo ciekawa fabuła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 20:45, Union Pacific napisał:

Dość dziwne, że porównujesz gry których daty wydania różnią się o 2 lata. I jakbyś nie
wiedział, SA była wzorowane w wielu stopniach na Mafii, starano się uzupełnić braki.
Więc co się dziwisz, że czego nie można w Mafii to można w SA?

Jednak Rockstar nigdy nie podrobi jedynego i unikalnego klimatu Mafii :)


Chciałem pokazać, że Mafia nawet GTA: SA zgładzi 1 palcem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 20:46, NeVeN napisał:

Jak zrozumiecie, że Mafia i GTA to zupeeeeeeeełnie inne gry to pogadamy...


Hmmm... Ale typ gry "Akcja", a więc można śmiało porównywać, bo w obu można też jeździć autami i wsiadać do różnych pojazdów :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Mafia jest lepsza od GTA. Oczywiście GTA to też całkiem niezła produkcja, ale moim zdaniem, Mafia to wyższa liga. W GTA jest się takim "ulicznym rozbójnikiem" (tak, tak, wiem: gangsterem). Strzelasz do ludzi, przyjeżdża policja i cię zabija. W Mafii jest się członkiem mafijnej rodziny, a nie rozrabiaką ulicznym. Chodzenie ze spluwą po chodniku, zabijanie niewinnych czy nieprzepisowa jazda po jezdni (przekroczenie prędkości, przejechanie skrzyżowania na czerwonym świetle) nie jest wskazane. Większy realizm, wciągająca fabuła - to jest to, co daje Mafii wyższość nad GTA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 14:47, Neysha napisał:

Według mnie Mafia jest lepsza od GTA. Oczywiście GTA to też całkiem niezła produkcja,
ale moim zdaniem, Mafia to wyższa liga. W GTA jest się takim "ulicznym rozbójnikiem"
(tak, tak, wiem: gangsterem). Strzelasz do ludzi, przyjeżdża policja i cię zabija. W
Mafii jest się członkiem mafijnej rodziny, a nie rozrabiaką ulicznym. Chodzenie ze spluwą
po chodniku, zabijanie niewinnych czy nieprzepisowa jazda po jezdni (przekroczenie prędkości,
przejechanie skrzyżowania na czerwonym świetle) nie jest wskazane. Większy realizm, wciągająca
fabuła - to jest to, co daje Mafii wyższość nad GTA.


Masz dobry gust ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Mafia ma o wiele bardziej klimatyczne i pełne zwrotów akcji misje, za to GTA ma mnóstwo dodatkowych opcji, misji pobocznych itp. Jeżeli chcę pograć w coś naprawdę pełnego akcji, wypełnionego klimatem gangsterskich lat 30'', to włączam Mafię. Jeżeli jednak chcę się przejechać po rozległych terenach, rozkoszując się pięknymi widokami i słuchając muzyki, to włączam GTA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 18:11, 19Ramses95 napisał:

No cóż grałem i w Mafie i w GTA, widziałem także Mafie 2 i GTA 4, kiedyś bym postawił
na Mafie teraz zostaje GTA, no cóż czasy się zmieniają :)


czasy sie zmienija :/ to musialy nastac bardzo okrutne aby gra bez fabuly i specialnego klmatu (czyt. GTA) byla lepsza niz gra z dobrze odwzorowanymi latami przeszlymi (czy. stroje, budynki, samochodzy) i wysmienitym klimatem, a fabula tez nie przecietna.

zapewne coraz wiecej ludzi tak bedzie sadzic, ze czasy sie zmienily, bo coraz wiecej graczy patrzy glownie na grafike i detale jak zmiana wygladu a nie na najwazniejsze czyli fabule. Przykre ale coz producenci coraz czesciej mydla oczy detalami by zakryc to co gorsze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 18:11, 19Ramses95 napisał:

No cóż grałem i w Mafie i w GTA, widziałem także Mafie 2 i GTA 4, kiedyś bym postawił
na Mafie teraz zostaje GTA, no cóż czasy się zmieniają :)


Ty zdrajco Mafii :D.

Ja tam dalej stoję przy Mafii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po raz pierwszy zagrałem w GTA(serie).Ale kiedy zagrałem w Mafie to po prostu GTA znikło z powierzchni.
Mafia niszczyła całą serie GTA prawie wszystkim od muzyki po klimat.Zresztą seria GTA kojarzy mi się z dresowcami z pod
bloków i rapu.Dlatego jej nielubię.Całej tej serii.A Mafia to gra przpiękna.Dlatego wolę żeby GTA 4 została na konsolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować