Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

Co wybrać do nowego kompa Viste czy Xp?

4 posty w tym temacie

Mam problem, chce kupić nowy komputer ale zastanawiam się na systemem operacyjnym dla niego. Nie wiem czy kupić sprawdzonego Xp czy niepołataną Vistę? Co radziecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 12:19, kris2005a napisał:

Mam problem, chce kupić nowy komputer ale zastanawiam się na systemem operacyjnym dla niego.
Nie wiem czy kupić sprawdzonego Xp czy niepołataną Vistę? Co radziecie?

Po pierwsze nadal mało gier współpracuje z Vistą (tzn. grać się da, ale podobno gorsza wydajność niż na XP), a o graniu w starsze hiciory na Viście możesz pomarzyć.
Po drugie Vista jest najprawdopodobniej "krokiem przygotowawczym" do następnej wersji systemu Windows - tak jak z lekka badziewny ME przecierał szlak dla niezłego już XPka.
Po trzecie XP nie jest jeszcze taki przestarzały, a Vista mało rozpowszechniona
Po czwarte gier obsługujących DX10 (jak i kart graficznych) jest jak na lekarstwo
Po piąte Vista wymaga naprawdę mocnego kompa

Jednak jak na razie tylko Vista obsługuje DX10, więc jeśli stać cię na wypasionego kompa oraz kosmiczną kartę graficzną i jeśli zamierzasz grać w Crysisa, przekładając grafikę nad grywalność, możesz zastanowić się nad Vistą. Generalnie Vista nie jest wymarzonym systemem dla graczy. Wg mnie lepiej poczekać na następną wersję, używając w tym czasie starego, dobrego XP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować