Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zostań testerem Wiedźmina

166 postów w tym temacie

Wiesz myślę, że jeżeli Ty byś był w credeitsach to sam byś je czytał z przyjemnością, albo z przyjemnością byś później przechodził grę, żeby sobie poczytać że testerem był: Imię "MAdoxx" Nazwisko ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 17:59, Madoxx napisał:

kjelt musze cie rozczarować nigdy nie czytam credidsów nawet nie wiedział bym że pomagałeś
gdybyś pomagał ;]

A i jeswzcze do tego co Ty powiedziales teraz. Tak...Ja tez nigdy ich nie czytam ale wydaje mi sie ze to idzie moze w innym kierunku? No bo załóżmy ze gra wyszla idealna i super teges bajereges.Inna firma robiaca gry spoglada na rubryke testerow i wiedza ze to tez dzieki Tobie gra nie ma bledow itp. i Cie chca zatrudnic...

Nie wiem czy to idzie w tym kierunku bo akurat na tym sie nie znam w tej branży ale w niektorych tak jest.
Czy tak jest-nie wiem, wiec jak cos nie krzyczcie na mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BaRt3k - ok w sprawie wykupywania testerów, masz racje. Tu nie trzeba się znać na branży bo to jasne że pracodawca nie przyjmie byle kogo. No a skoro jesteś dobry to firma chce cie zachować i podbija stawke a ty idziesz tam gdzie wiecej płacą.

Ale inna sprawa. wiek robi swoje i takim testerem musi być też osoba spostrzegawcza itd. itp. A wiek zabiera nam te atuty.

kjelt - ja jestem dziwny. robiłem kiedyś strony internetowe (można powiedzieć że nadal robie) aż sie pochwale :P ( http://www.tvkslupsk.pl/) skromna strona skromne pieniądze (masz tam gdzieś moje imie ? nie ;]) A tak na marginesie to mi się moje dzieło nie podoba ;] Szef chciał przejżystą strone wiec nie miałem jak sie popisac. A kase i tak juz wydałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ hallas


eterum censeo Karthaginem delendam esse ;)


btw. dla tych co nie mają klasyczne wykształcenia lub dostępu do wiki


Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć
by
Kato Starszy


Wracając do tematu. Życzę szczęścia wszystkim beta testerom - będzie wam potrzebne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 17:38, bezimienny15 napisał:

Trudno poczekam aż w bełku powstanie siedziba CDProjekt, a jak nie to mam już w planach założenie
czegoś na wzór Microsoftu :]


buahahaha stary :D niech otworzą chociaż empik to już będę wniebowzięty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

łaaa... wymarzona robota. Gdybym miał osiemnascie lat to żeby testować wiedźmina przez 1,5 miesiąca mógłbym jeździć z drugiego końca polski :D. Nawet chętnie bym zostawał po godzinach pracy :P A przy tym poznanie CDP Red i pewnie pare innych atrakcji.. jakieś gadżety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>...aż sie pochwale :P ( http://www.tvkslupsk.pl/) skromna strona skromne pieniądze (masz tam gdzieś

Dnia 30.07.2007 o 18:12, Madoxx napisał:

moje imie ? nie ;]) A tak na marginesie to mi się moje dzieło nie podoba ;]


Dostajesz skromne wynagrodzenia a stać Cię na Flasha?
BTW miałeś prawo pod copyrightem umieścić "Created by..."


Czy ktoś z CDP może łaskawie odpowiedzieć jakie są dokładne wymagania do tej pracy i jaki jest zakres obowiązków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2007 o 18:59, Coristo napisał:

Czy ktoś z CDP może łaskawie odpowiedzieć jakie są dokładne wymagania do tej pracy i
jaki jest zakres obowiązków?


Jak naprawdę chcesz wiedzieć to wyślij e-maila do CDP red.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coristo - to w końcu nie był projekt dla zagranicznego magnata tylko dla firmy w słupsku :PP Mój kumpel z TI robi całe strony we flashu i zarobia na tym regularnie a za jeden projekt dostaje minimum 4 razy tyle co ja za to ;] Ale to takie bardziej hobby ;] oprogramowanie bardziej mnie kreci ;]

A co do dokładnych wymogów to jesli dobże pamietam z języka polskiego to do cv albo pod cv zamieszcza sie pytania :P no a pozatym jak CV im sie spodoba to odpisza a ostateczna decyzja jak będą cie chcieć należy do ciebie :P no i co moze byc dokladniejsze niz wiek i mile widziany FCE :P przydało by sie miec hate albo pokój w warszawce ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bym się chętnie zgłosił ale podejrzewam, ze to co płacą nie wystarczy na wynajęcie w W-wie nawet pokoju z kiblem, że o kuchni nie wspomnę. No ale paru licealistów i studentów miejscowych może sobie dorobić. Pamiętajcie tylko, że to jest PRACA nie granie for fun. Ci, którzy będą robili to po raz pierwszy mogą się zdziwić. Powodzenia i obyście po tym dalej kochali grać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 19:05, Madoxx napisał:

A co do dokładnych wymogów to jesli dobże pamietam z języka polskiego to do cv albo pod cv
zamieszcza sie pytania :P no a pozatym jak CV im sie spodoba to odpisza a ostateczna decyzja
jak będą cie chcieć należy do ciebie :P no i co moze byc dokladniejsze niz wiek i mile widziany
FCE :P przydało by sie miec hate albo pokój w warszawce ;]


sęk w tym że nie wiem czy chcę tą pracę z racji tego że zleceniodawca tak naprawdę niewiele napisał(żeby nie powiedzieć "nic") o przedmiocie zlecenia.
ot np. jakie są wymagane umiejętności, wiedza, jakieś konkretne tudzież specyficzne doświadczenie etc.
nie wspominając, że o zakresie obowiązków także nie ma ani słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@BaRt3k. i ediostrowiec, zarobiliście kiedyś jakieś pieniądze przy żmudnej pracy przy komputerze (beta testy gier są taką na pewno)? Osobiście nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże, ludzie, naprawdę myślicie, że testowanie gier to przyjemność? Mylicie się i to bardzo. Wiem coś o tym, bo pracowałem w taki sposób zawodowo. Zarówno tworzenie gier jak i ich testowanie to jeden z najcięższych chlebków! Ok, może na początku to się wydawać fajne, ale po miesiącu ja po raz 1500 przechodzisz tą samą misję, gdzie się okazuje, że nadal jest błąd i musisz przejść 1501 razy to już masz dosyć. Do tego, no może nie w opisywanej sytuacji, jak goni termin to i po 30h non-stop (no oczywiście krótkie przerwy) przed kompem się siedziało i testowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu jakieś rzeczowe wypowiedzi i ludzie czytający to, co jest wcześniej (to między innymi do Bezimek).

Ogólnie zadanie takiego testera to robić jak najwięcej różnych dziwnych rzeczy na jak najmniejszym fragmencie gry. Do tego w większości przypadków gra się na kodach i ma się wszystkie zdolności po to tylko, by jak najwięcej razy z nich skorzystać. Na koniec dnia zapewne czeka takiego testera napisanie raportu czy czegoś w tym rodzaju - co znalazłem, jak itd. itp.

Jedyne programy jakie testowałem były bardzo proste (do 0.5k linijek kodu) i jednocześnie byłem ich twórcą więc sprawa była nieco łatwiejsza.

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że na stronie gram.pl CDP nie poda wymagań co do tego co dana osoba będzie wykonywać (zakres testów itp.), to już będzie w umowie w której znajdzie sie klauzula tajności i zobowiązanie do jej zachowania, na pewno do dnia premiery gry. I te testy to moim zdaniem będzie takie "cusik" z punktu widzenia typowego gracza, no nie napisali że jest potrzebna umiejętność "wyłapywania" błędów w kodzie gry. To taka bardziej zabawa z wersja beta gry... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie mam 18-nastki :( Zapewne wziąłbym się za to, choć wiem że taka praca jest szczególnie wkurzająca męcząca, a nawet wbrew pozorom ciężka.

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować