Zaloguj się, aby obserwować  
Darkstar181

Company of Heroes

5220 postów w tym temacie

/.../

Dnia 05.07.2009 o 10:31, Stalker69 napisał:

:o
Ludzie, jak wy gracie w te gry? W ch** nowość. Nowość nad nowościami! LOL :D Od premiery
podstawki CoHa jest taka możliwość :D


Chyba nawet jest to wpisane w samouczek ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jeszcze jedna ważna nowość... możliwość obracania

Dnia 04.07.2009 o 23:00, polskavaenk napisał:

kamery i zmiany kątu widzenia,

:)
Człowieku, ta "nowość" jest dostępna od premiery podstawki ! Jak ty grałeś, że wcześniej nie zmieniałeś widoku kamery !?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 10:45, Mikex napisał:

Chyba nawet jest to wpisane w samouczek ;D

LOL! Nie dobijaj mnie :D Ciekawe o jakich nowościach jeszcze się dowiemy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 10:47, Darkstar181 napisał:

>Jeszcze jedna ważna nowość... możliwość obracania
> kamery i zmiany kątu widzenia,
:)
Człowieku, ta "nowość" jest dostępna od premiery podstawki ! Jak ty grałeś, że wcześniej
nie zmieniałeś widoku kamery !?


xD A nie zauważyłem ... ;p I dlatego myślałem, że to nowość... ;p Srry za błąd. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 10:31, Stalker69 napisał:

> Teraz gra z normalnym graczem komputerowym może sprawić problemy...
Khy khy. ROTFL ;D


Mi nie sprawia jakoś, ale mówię że może sprawdzić problemy początkującym graczom na przykład... Pamiętam, że jak kupiłem pierwszy dodatek do CoH to normalnie rozwalałem CPU na hardzie... Może to Ty jesteś jakiś PRO, ja tam nie wiem... ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 11:05, polskavaenk napisał:

Mi nie sprawia jakoś, ale mówię że może sprawdzić problemy początkującym graczom na przykład...
Pamiętam, że jak kupiłem pierwszy dodatek do CoH to normalnie rozwalałem CPU na hardzie...
Może to Ty jesteś jakiś PRO, ja tam nie wiem... ;p

Trudny tak, ale normalny? Nieee.
A czy jestem pro to nie wiem, bo komp mi się zepsuł i od miesiąca nie grałem x( :D Chyba że pro na CPUna, to tak ;) lol :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 11:23, polskavaenk napisał:

xD Srry nie grałem w samouczek... ;D Może dlatego nie wiem... ;p



E tam, nie masz za co przepraszać ;D Przyznam się, że ja też odkryłem nowość w tej grze - latające oddział piechoty ;D Na screenie widać :D

20090705132909

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 13:29, Mikex napisał:

> xD Srry nie grałem w samouczek... ;D Może dlatego nie wiem... ;p


E tam, nie masz za co przepraszać ;D Przyznam się, że ja też odkryłem nowość w tej grze
- latające oddział piechoty ;D Na screenie widać :D


Dobre... ;p A ja pamiętam przed wydaniem patchów pod ToV, niektóre oddziały breakdance tańczyły... ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 13:29, Mikex napisał:

> xD Srry nie grałem w samouczek... ;D Może dlatego nie wiem... ;p


E tam, nie masz za co przepraszać ;D Przyznam się, że ja też odkryłem nowość w tej grze
- latające oddział piechoty ;D Na screenie widać :D


To ja dodam także coś ciekawego. Jak widać matrixopodobne ujęcie, zwróć uwagę, na zagięty tor lotu pocisku w prawo od latającego brytyjczyka XD.

20090706212806

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 06.07.2009 o 21:28, KloniskO napisał:

To ja dodam także coś ciekawego. Jak widać matrixopodobne ujęcie, zwróć uwagę, na zagięty
tor lotu pocisku w prawo od latającego brytyjczyka XD.



Jakieś nowe prawo fizyki, którego Newton nie raczył uwzględnić widocznie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 23:31, Mikex napisał:

/.../
> To ja dodam także coś ciekawego. Jak widać matrixopodobne ujęcie, zwróć uwagę, na
zagięty
> tor lotu pocisku w prawo od latającego brytyjczyka XD.


Jakieś nowe prawo fizyki, którego Newton nie raczył uwzględnić widocznie ;D


Takie pytanko. Wiesz może co oznacza pojęcie "abuser" w coh-u w multi, bo widzę, ze jest często stosowane i nie wiem z czym się to je za bardzo. Prawdę mówiąc to jeszcze jestem raczej nowicjuszem w coh-u, więc troche rzeczy nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 13:46, igor8472 napisał:

Słownik nie boli :P. Abuser to wałek który oszukuje albo nadużywa zasad.

Nie oszukuje - cziter jest oszustem. Abuser wykorzystuje pewne aspekty gry (tak jak napisał igor8472 - nadużywa zasady) dające mu (teoretycznie) znaczną, nieuzasadnioną z punktu widzenia balansu, przewagę - może to być (chociaż nie zawsze) parcie na tech celem dostępu do konkretnej imby (imba - imbalanced - jednostka ewidentnie przepakowana), czy spam jednostki która sama w sobie imbą nie jest ale po zaspamowania kosi wszystko jak zboże. Pojęcie abusu jest często nadużywane, tak jak i pojęcie imby. Gracze dostający po dupie, nie kumający zasad często wolą "usprawiedliwiać" lanie które dostali abusem przeciwnika niż własnym brakiem w skillu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 09.07.2009 o 13:16, KloniskO napisał:

Takie pytanko. Wiesz może co oznacza pojęcie "abuser" w coh-u w multi, bo widzę, ze jest
często stosowane i nie wiem z czym się to je za bardzo. Prawdę mówiąc to jeszcze jestem
raczej nowicjuszem w coh-u, więc troche rzeczy nie wiem.


Widzę, że koledzy mnie uprzedzili z odpowiedzią ;D Swoją drogą, ja tylko raz spotkałem się z taką sytuacją w grze, ale gra wykryła to po paru minutach i automatycznie wygrałem mecz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 17:27, Mikex napisał:

/.../
ale gra wykryła to po paru minutach i automatycznie wygrałem
mecz :D

Ech mylisz cziterstwo z abuserstwem... Gra nie mogła wykryć i przyznać Ci wina bo abus z technicznego punktu widzenia nie jest żadnym oszustwem. Jak pisałem wyżej - abuser wykorzystuje różne aspekty mechaniki gry, które jednak same w sobie złe nie są. Negatywny wydźwięk tego słowa bierze się po prostu od "psucia zabawy". Abuser idzie na łatwiznę i często wygrywa minimalnym wysiłkiem. Przykład z DoWa - był okres gdy gracze SM spamowali na potęgę Land Speedery - szybki pojazd wyposażony w lekkie działko. Sam w sobie bardzo dobry jako jednostka wsparcia. O dobrych statystykach i nie przepakowany. Do tego stosunkowo tani. Co więc zaczęto robić? Jako, że limitów na LSy nie było robiono z nich spam który niszczył wroga bez większych problemów. Minimum zaangażowania - klik - i chmara tego ustrojstwa często i gęsto wygrywała mecz. Czy więc Ci gracze oszukiwali? Nie - nie robili nic na co nie pozwala gra. Nie można ich nazwać oszustami. Oni najzwyczajniej w świeci ABUSOWALI LSy. Można takie zabawy potępiać z "moralnego" (:P) punktu widzenia, można je akceptować, a można i z nimi (zazwyczaj) walczyć (co osiąga się nieraz ogromnym wysiłkiem ale satysfakcja z pokonanai takiego cwaniaka też jest odpowiednio duża).

Jeżeli gra wykrywa oszusta tak jak piszesz (zakładajac, że zwyczajnie nie wywaliło kolesia z powodu problemu z netem or something) i wywala to znaczy, że próbował się on bawić w jakieś trainery czy inne kody. I tego typu zabawy powinno się traktować z pełną surowością.

Różnica już jasna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 11.07.2009 o 02:10, ChrisBgnr napisał:

Różnica już jasna?


Jak słońce :D Którego swoją drogą trochę mi brakuje :D W każdym razie przepraszam za niewiedzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 02:10, ChrisBgnr napisał:

> /.../
> ale gra wykryła to po paru minutach i automatycznie wygrałem
> mecz :D
>
Ech mylisz cziterstwo z abuserstwem... Gra nie mogła wykryć i przyznać Ci wina bo abus
z technicznego punktu widzenia nie jest żadnym oszustwem. Jak pisałem wyżej - abuser
wykorzystuje różne aspekty mechaniki gry, które jednak same w sobie złe nie są. Negatywny
wydźwięk tego słowa bierze się po prostu od "psucia zabawy". Abuser idzie na łatwiznę
i często wygrywa minimalnym wysiłkiem. Przykład z DoWa - był okres gdy gracze SM spamowali
na potęgę Land Speedery - szybki pojazd wyposażony w lekkie działko. Sam w sobie bardzo
dobry jako jednostka wsparcia. O dobrych statystykach i nie przepakowany. Do tego stosunkowo
tani. Co więc zaczęto robić? Jako, że limitów na LSy nie było robiono z nich spam który
niszczył wroga bez większych problemów. Minimum zaangażowania - klik - i chmara tego
ustrojstwa często i gęsto wygrywała mecz. Czy więc Ci gracze oszukiwali? Nie - nie robili
nic na co nie pozwala gra. Nie można ich nazwać oszustami. Oni najzwyczajniej w świeci
ABUSOWALI LSy. Można takie zabawy potępiać z "moralnego" (:P) punktu widzenia, można
je akceptować, a można i z nimi (zazwyczaj) walczyć (co osiąga się nieraz ogromnym wysiłkiem
ale satysfakcja z pokonanai takiego cwaniaka też jest odpowiednio duża).

Jeżeli gra wykrywa oszusta tak jak piszesz (zakładajac, że zwyczajnie nie wywaliło kolesia
z powodu problemu z netem or something) i wywala to znaczy, że próbował się on bawić
w jakieś trainery czy inne kody. I tego typu zabawy powinno się traktować z pełną surowością.

Różnica już jasna?


Aha, powoli zaczynam kumać, w zasadzie to kumam w pełni :D Dzięki za wywód, Chris. Ja póki co param się powtórkami z rozgrywek, bo nie maco się co oszukiwać, dostaję po dupie w praktycznie w 3/4 rozgrywanych gier, faktem jest tez ze jedyna przez zemnie lubianą strategią do tego czasu była seria total war, ale coh to zmienił, jednka widać, że skutki takiego nie lubienia strategii są teraz.

Na razie nauczyłem się "trochę" grać anglikami, albo przynajmniej tak mi się wydaje. Ale jak mi się wydaje to co robie czesto tą frakcją czyli 2-3 kangury z załadowane na max. z saperami ulepszonymi o o te takie jakby wyrzutnie, to jest chyba "abuserstwo". Bo w konću taka grupa trzech transporterów z saperami nie mogła by być na logikę tak mocna jak jest w grze, a potrafią wykosić prawie wszystkie czołgi, włącznie z panterami nawet po dwie jak są. Problem większy to już królewskie tygrysy dla nich fakt, no i piechota z wyrzutniami, ale gdzyby nie to, to juz by wszyscy grali angolami pewnie. xd

PS. i wiem, ze łatwiej sie mowi skrótami, ale jeszcze nie jestem aż taki "pro" zeby je wszystkie znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 21:15, KloniskO napisał:

Ja póki co param się powtórkami z rozgrywek, bo nie maco się co oszukiwać, dostaję po dupie
w praktycznie w 3/4 rozgrywanych gier (...)

Baty na samym początku to nie powód do wstydu. Swoje trzeba oberwać zanim się załapie co z czym i jak się je, tym bardziej, że potyczki z kompem tylko uczą ogólnych zasad mechaniki gry i kompletnie różnią się od tego co czeka na nas w multi. Wiadomo - białko>krzem;p
Oglądanie repów to dobry pomysł - można się z nich (pod warunkiem, że oglądamy dobrych graczy) bardzo dużo nauczyć.

Dnia 11.07.2009 o 21:15, KloniskO napisał:

(...) to jest chyba "abuserstwo".
Bo w konću taka grupa trzech transporterów z saperami nie mogła by być na logikę tak
mocna jak jest w grze (...)

Gry, nieważne czy RTSy czy inne, zawsze cechują się pewnymi, mniejszymi lub większymi uproszczeniami. Abusu nie można rozpatrywać pod kątem "logiki realizmu" - w rzeczywistoci żołnierze nie mają pasków energii itd. Ponadto samo pojęcie nadużycia jest dosyć względne. W takim CoHu - od kiedy można mówić o spamie? Czy cztery oddziały jednego rodzaju to już spam? A może trzy czy pięć? Czy spam = abus? To ciekawe pytania i można by o nich toczyc długie dyskusje w poszczególnych grach.

GL&HF (czyli powodzenia i miłej zabawy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Abuse jest wtedy gdy np, wyjeżdża ci 7-10 transporterów (ulepszonych o Stuka) + jakieś 3 stugi 1 panzer IV i PAntery 2... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować