Zaloguj się, aby obserwować  
Darkstar181

Company of Heroes

5220 postów w tym temacie

Nie, wtedy to jest ucieczka przed przeważającymi siłami wroga ]:->

Ja tam zwątpiłem w realizm CoH, jak jakimś dziwnym trafem Sherman wytrzymał 3 pociski z 88''...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytanka:
Czy CoH jest trudna gra? Niechodzi mi o kampanie tylko czy ogólnie jest trudna do ogarniecia?
Czy sa jakies wyrazne róznice pomiedzy frakcjami?
I sorki za brak polskich liter :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 23:42, Rumcajsev napisał:

Ja tam zwątpiłem w realizm CoH, jak jakimś dziwnym trafem Sherman wytrzymał 3 pociski
z 88''...


A to ktokolwiek spodziewał się po tej grze realizmu?
Przecież to gra celująca w masowy target i od samego początku było wiadomo, że na realizm w tej grze nie ma co liczyć, jak zresztą w każdej grze typu RTS...

Nie żebym się ciskał na CoH, bo sam uważam tę grę za bardzo dobrą, ale do niczym nieskrepowanej rzeźni jak w FPS''ach...
Jak chce sobie pograć w coś strategicznego i realistycznego w tych klimatach, to włączam Combat Mission lub Close Combat... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 21:59, ChrisBgnr napisał:

GL&HF (czyli powodzenia i miłej zabawy)



To już znam cztery. GL, HF, jak podałeś, oczywiście gg na końcu gry i at czyli anti-tank lub moze artyllery nie jestem pewien. Coraz to lepiej :D Swoją drogą ostatnio zrobiłem sobie przerwę w coh od czasu jak polak jeden mi uświadomił, że mam poprostu za słabe staty by byc "pożądanym" w grach typu 2 vs 2 albo więcej. Zrobiłem sobie nowe konto i jest git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jako osoba grająca od czasu wydanie wersji 1.0 mogę Ci co nieco powiedzieć na ten temat. ;P

Dnia 12.07.2009 o 04:55, Zatha napisał:

Czy CoH jest trudna gra? Niechodzi mi o kampanie tylko czy ogólnie jest trudna do ogarniecia?


Wszystko zależy od tego, co chcesz osiągnąć. Samo pojęcie mechaniki gry do takiego stopnia, aby przebrnąć przez kampanię to dość łatwa rzecz. Największą trudnością są rozgrywki w trybie wieloosobowym. Tam aby wygrać nie wystarczy już teraz samo szczęście, czy przewaga liczebna. Większość graczy jest już zaprawiona w bojach, więc by wygrać należy znać słabe i mocne strony armii ( zarówno swoich jak i - w szczególności - przeciwnika ), znać podstawowe czy bardziej zaawansowane strategie czy budowę map.
To samo w sobie jest trudne, szczególnie dla osoby, która nie miało wcześniej styczności z grą. Ale to nie znaczy, że nie warto już zaczynać. Wciąż przybywa graczy, a więc każdy początkujący znajdzie osoby na jego poziomie umiejętności chętne rozegrać wspólną rozgrywkę.
A co do samych armii i taktyk, to najskuteczniejsza metoda ich nauki to... praktyka. Im więcej grasz, im więcej powtórek oglądasz tym więcej przyswajasz, uczysz się na własnych błędach i z czasem wykorzystujesz błędy przeciwnika przecim niemu.

Dnia 12.07.2009 o 04:55, Zatha napisał:

Czy sa jakies wyrazne róznice pomiedzy frakcjami?


Tak. W grze do wyboru gracza są cztery różne armie. Każda z nich ma inną mechanikę rozgrywki, każda stosuje inne strategie i - co wprowadza jeszcze większe zróżnicowanie - każdą gra się inaczej w zależności od wyboru doktryny ( po trzy dostępne dla każdej armii ).
Dwie pierwsze frakcje, które były dostępne już od wersji 1.0 to Armia Amerykańska i Wehrmacht. W dodatku "Na linii frontu" twórcy udostępnili kolejne dwie frakcje: Armię Brytyjską i Panzer Elite ( zwane też Panzerwaffe ).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema ,korzystał ktoś z World Buildera? Albo czy istnieje jakiś samouczek/spolszczenie do programu etc.? Wyjaśnijcie jak z tego korzystać ,żeby stworzyć mapę do potyczek. Ja nie łapię obsługi jak na razie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak zapewne wiecie do eXtra klasyki trafił właśnie CoH. I się zastanawiam na kupnem. Single nie budzi moich obaw, ale mam pytanie odnośnie multi. Jak z poziomem graczy? Jest miejsce dla noobkków czy sami pro grają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 01:34, Ecko09 napisał:

Witam. Jak zapewne wiecie do eXtra klasyki trafił właśnie CoH. I się zastanawiam na kupnem.
Single nie budzi moich obaw, ale mam pytanie odnośnie multi. Jak z poziomem graczy? Jest
miejsce dla noobkków czy sami pro grają?

jest dla noobkow zawsze miejsce ;P choc gracze sa raczej na poziomie srednim do zaawansowanym albo total pwnage (xD) to jednak zawsze znajdziesz graczy na swoim poziomie a najwyzej sobie pograsz z mocniejszym i szybko sie podszkolisz ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 01:34, Ecko09 napisał:

Witam. Jak zapewne wiecie do eXtra klasyki trafił właśnie CoH. I się zastanawiam na kupnem.
Single nie budzi moich obaw, ale mam pytanie odnośnie multi. Jak z poziomem graczy? Jest
miejsce dla noobkków czy sami pro grają?


Ja gram od paru tygodni w multi, i powiem ci szczerze że jest sporo nowicjuszy. Tylko jeśli kupisz samą podstawkę(to co będzie w ekstra klasyce) będzie cię czekało ściągnięcie około 2gb patchy(!) do grania w multi. Ale powiem szczerze że w tej grze dzięki trybowi multi można zakochać się w niej na nowo <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przed chwilą z nudów zrobiłem małe obliczenia, i wyszło mi że... w najbardziej optymistycznym wariancie (jeśli w XK będą dołączone wszystkie patche do podstawki) do ściągnięcia będzie w zaokrągleniu 3,8GB (sic!) patchów. Jeśli natomiast owych patchów do podstawki nie będzie, to będzie to około 4GB. Tak sobie myślę, że to chyba więcej niż waga samej gry :) No ale cóż, bez tych patchy raczej nie ma mowy o grze w sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 23:57, Kreeg napisał:



Lol...jeśli nie będzie tych patchy na płytce czy coś to chyba jednak multi sobie daruje...mam inne gry od multi ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 23:57, Kreeg napisał:

Ja przed chwilą z nudów zrobiłem małe obliczenia, i wyszło mi że... w najbardziej optymistycznym
wariancie (jeśli w XK będą dołączone wszystkie patche do podstawki) do ściągnięcia będzie
w zaokrągleniu 3,8GB (sic!) patchów. Jeśli natomiast owych patchów do podstawki nie będzie,
to będzie to około 4GB. Tak sobie myślę, że to chyba więcej niż waga samej gry :) No
ale cóż, bez tych patchy raczej nie ma mowy o grze w sieci.


Mi się wydaje że ich nie będzie, ponieważ te patche zawierają elementy ze wszystkich dodatków. Jak CDP wydało Dawn Of War w ekstra klasyce sytuacja była podobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2009 o 00:18, Kreeg napisał:

/../ jest napisane, że "1 DVD". A to oznacza że będą patche co najwyżej do podstawki.

Nigdy nic nie wiadomo. Sam swego czasu kupiłem Złotą edycje Company of Heroes z Platynowej Kolekcji, niby na pudełku było napisane, że w środku znajdują się 2 płyty dvd z grami (podstawka i dodatek Na Linii Frontu), ale jak je już otworzyłem to się okazało że jest jeszcze jedna, dodatkowa, o której nie było nic wspomniane, z patchami (wszystkie zajmowały jakieś 2,4GB). Niestety jako że grę kupiłem dość późno to do tego czasu i tak kilka patchy wyszło więc co nieco i tak musiałem ściągać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To fakt, takie sytuacje czasami się zdarzają, co zdarzało mi się też odczuć "na własnej skórze". Miejmy nadzieję że w przypadku edycji z XK, CDP ponownie zrobi kupującym taką dość miłą "niespodziankę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2009 o 00:34, dave03 napisał:

> /../ jest napisane, że "1 DVD". A to oznacza że będą patche co najwyżej do podstawki.

>
Nigdy nic nie wiadomo. Sam swego czasu kupiłem Złotą edycje Company of Heroes z Platynowej
Kolekcji, niby na pudełku było napisane, że w środku znajdują się 2 płyty dvd z grami
(podstawka i dodatek Na Linii Frontu), ale jak je już otworzyłem to się okazało że jest
jeszcze jedna, dodatkowa, o której nie było nic wspomniane, z patchami (wszystkie zajmowały
jakieś 2,4GB). Niestety jako że grę kupiłem dość późno to do tego czasu i tak kilka patchy
wyszło więc co nieco i tak musiałem ściągać.


Ja kupiłem ze złotej kolekcji, to nawet tej płytki nie miałem. Musiałem 1,3 gigowe patcha ściągać, bo to było po premierze Tales Of Valor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2009 o 12:31, RamboPL napisał:

A czy opłaca się kupić nowego CoH-a Chwała Bohaterom? Fajny, czy nie?


Teraz gdy jest wyprzedaż i ten dodatek kosztuje 50zł to jego zakup można rozważyć, bo za 80-90zł to nie było najmniejszego sensu. Z tym że lepiej nie kupuj wysyłkowo bo koszty wysyłki nieco tutaj podbiją cenę. Kampania single player to niestety tylko 9 misji po 3 na każdą ze stron, a na dodatek wszystko rozgrywa się tylko na trzech mapach. Multi jest już podobno bardziej udany, ale w niego jeszcze nie grałem. Sama gra została wydana bardzo ubogo... cieniutka czarno-biała instrukcja na kiepskim papierze i płyta z grą, nic poza tym w środku nie znajdziesz. Podsumowując: jeśli nie masz jeszcze dodatku "Na Linii Frontu" to póki co ten sobie odpuść, jeśli natomiast już go masz i zamierzasz grać w sieci to możesz zainwestować również w ten add-on.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2009 o 12:31, RamboPL napisał:

A czy opłaca się kupić nowego CoH-a Chwała Bohaterom? Fajny, czy nie? Sorki za double-posta.

Według mnie ten dodatek jest dobry dla osób które mają już dwie poprzednie części a pro drugie nie mają co zrobić z kasą. Więc jeśli masz podstawkę i OF oraz nadmiar siana to kup w przeciwnym wypadku się to nie opłaca. Podstawka + OF są o wiele ciekawszą pozycją. Tym bardziej, że za tą samą cenę można mieć poprzednie dwie części. A jeśli mnie pamięć nie myli to łącznie jest to 31 lub 32 misje singiel + full komplet nacji w multi. ToV jest już raczej malutkim dodateczkiem a nie dodatkiem. Bardziej dla koneserów serii niż dla osób rozpoczynających przygodę z CoH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować